PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zawory i rozrząd w VQ35DE



Schirru
27th-October-2010, 17:46
hej,

tak się ostatnio zacząłem zastanawiać czy ktoś przerabiał temat wymiary rozrządu w swoim infiniti oraz regulacji zaworów? Czy ma ktoś informacje przy jakim przebiegu (o ile w ogóle) albo co jaki czas należałoby którąś z tych rzeczy sprawdzić/wymienić? Jak do tego odnosi się aso w polandii a jak w stanach? mówimy oczywiscie o benzynie, nie o lpg. Po czym poznać że jedno albo drugie wymaga interwencji?

Pozdrawiam

POZIOMA
27th-October-2010, 18:07
A więc tak co do rozrządu to go się nie wymienia gdyż te silniki posiadają niezawodny łańcuch a nie jakiś (głupi pasek) który trzeba wymieniać co jakiś czas. Ja się jeszcze nie spotkałem z potrzebą wymiany łańcucha, a co do zaworów to także ich się nie reguluje (ustawia) gdyż są hydrauliczne i same się ustawiają, co do stwierdzenia czy nasze popychacze zaworowe (szklanki) są do wymiany możemy stwierdzić nawet sami np: jak z rana odpalamy auto i słychać jak z pod głowic silnika dobiega (klapanie........) to wtedy należało by je wymienić, lu spróbować tańszej wersji naprawy i zmienić olej np:10W lub 15W może ustanie.

Schirru
27th-October-2010, 18:28
jestes pewien tej hydrauliki? bo ja, im wiecej szukam po necie informacji, tym mniej jestem tego pewiem:) póki co nie słyszę żadnych niepokojących dzwięków ani rano ani wieczorem:) tak tylko pytam "na zaś..."

POZIOMA
27th-October-2010, 18:31
Na 100% pewien jestem.

Jacob_USA
27th-October-2010, 20:04
W servisie INFINITI nie robia takich rzeczy jak wymiana rozrzadu czy regulacji zaworow tak jak Piotrek pisale nie ma takiej potrzeby