PDA

Zobacz pe?n? wersj? : M30d Akumulator w bagażniku



docent
15th-October-2017, 23:17
Czy ktoś może wie, jak można dostać się do akumulatora schowanego nad lewym kołem w bagażniku (Infiniti M30d)?
Wskaźnik akumulatora pokazuje konieczność dolania wody destylowanej, ale nie ma dostępu do korków. Czy trzeba demontować całą okładzinę bagażnika ? Szczerze to próbowałem, ale poszczególne części wykładziny są ze sobą pospinane zszywkami i nie chcę czegoś uszkodzić podczas demontażu.
10094
Może ktoś przerabiał ten temat ?

mikwit
16th-October-2017, 09:36
Mnie też zastanowiło umiejscowienie aku, ale chyba musi być jakiś sposób. Nie chce mi się wierzyć że trzeba rozebrać poszycie bagażnika. Może robi się o po zdjęciu koła :)
Sprawdziłbym u siebie, ale moje autko od 2 miesięcy w serwisie ...

docent
16th-October-2017, 17:36
Info dla reszty Braci:
Aby dostać się do akumulatora trzeba demontować wykładziny w bagażniku.
10095

ranGo
16th-October-2017, 18:11
Niestety , trzeba demontować ale tą górną część chyba nie musiałeś odpinać. Zaczepy są wielorazowe tak że nie jest problem aby zdemontować i potem znowu zamontować.

docent
16th-October-2017, 20:45
Niestety , trzeba demontować ale tą górną część chyba nie musiałeś odpinać. Zaczepy są wielorazowe tak że nie jest problem aby zdemontować i potem znowu zamontować.

Górę też trzeba odpiąć, inaczej nie chce wyjść bok.
Większym problemem są metalowe zszywki, którymi zszyte są poszczególne elementy okładziny. Mnie rozgięły - rozpięły się trzy sztuki i niestety pokaleczyły paluchy. :(