PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czyszczenie ukladu paliowego..?



sirtrojan
27th-October-2010, 22:40
Jak wiecie w naszych autkach nie ma typowego wymiennego filtra paliwa. Jest tylko gdzieś tam wewnętrzny.
a paliwo mamy jakie mamy. Stąd moje pytanie - czy i jak czyści sie ten układ?

Od siebie dolewam co ok 5k km dodatki czyszczące do paliwa STP ale raczej działa to na wtryskiwacze a nie zebrane w układzie śmieci.. chociaż kto wie...

peter_voland
27th-October-2010, 23:06
Jak wiecie w naszych autkach nie ma typowego wymiennego filtra paliwa. Jest tylko gdzieś tam wewnętrzny.
a paliwo mamy jakie mamy. Stąd moje pytanie - czy i jak czyści sie ten układ?

Od siebie dolewam co ok 5k km dodatki czyszczące do paliwa STP ale raczej działa to na wtryskiwacze a nie zebrane w układzie śmieci.. chociaż kto wie...

cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wieci co posiadacie.

benzyna w USA jest 87, 91 , 95 oktan MAX(TAK TA) w EU 95, 98.
Nie wiem czemu uważasz ze w Europie paliwa sa gorsze niz na głownym rynku dla Infiniti/USA.
Mam flote ok 50 infiniti w firmie, niektore maja po 100tys mil. Nie uzywalismy nigdy nic do czyscenia . chodza jak burza.

Ja bym sie raczej martwil o DPF i EGR w tych "dieslach!" tutejszych w EU to jest dopiero dziadostwo!
Jedyne co to paliwa w EU i Polsce sa zlodziejsko drogie ale nie przesadzalbym z ladowaniem "odczynnikow do baku", w moim odczuciu to zupelna strata kasy. Osobiscie auto o przebiegu 100tys mil sprzedeaje.

sirtrojan
28th-October-2010, 12:22
Nie martwię się o kaloryczność paliwa a raczej o jego czystość i ilość wody oraz zanieczyszczeń w nim zawartą!

W stanach też się dolewa dodatki do paliwa albo robi czyszczenie np. sea foam! Poza tym nie traktuje swojego autka jak flotowego.

Tu przypomina mi się stary żart: Jakim autem można podjechać pod 20 cm krawężnik z prędkością 50 km /h - ... służbowym ;)