PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 [Q50 Hybrid]Regulacja wysokości i zasiegu swiatel led



piotrekts
21st-October-2017, 18:15
Witam odonosze wraznenie ze swiatla mijania swieca za nisko. Pacjent to Q50 hybrid światła ledowe.
Czy istnieje jakas mozliwosc regulacji pod maska jakas sruba do regulacji bo w passacie B6 cos takiego bylo moze tutaj tez (wiem co Passeratti to Passeratti no ale może)

skansen
21st-October-2017, 18:31
Są to chyba światła samopoziomujące (wnioskuje po braku regulacji). Nie wjechałeś ostatnio w jakąś dziurę?

piotrekts
21st-October-2017, 19:12
Kiedys w Aso malowalem zderzak przedni i wydaje mi sie ze od tego czasu cos nizej swieca ale jak bylem na przegladzie to oczywiscie wszystko ok.Ale w Aso same jełopy pracują wieć za bardzo im nie wierze.
W passacie mimo bixenonów i samopoziomujacego zawieszenia dalo sie regulowac wysokosc swiecenia taka sruba w komorze sinika na wypadek jak bys obnizył zawieszenie:-)

slepy62
21st-October-2017, 21:33
Kiedys w Aso malowalem zderzak przedni i wydaje mi sie ze od tego czasu cos nizej swieca ale jak bylem na przegladzie to oczywiscie wszystko ok.Ale w Aso same jełopy pracują wieć za bardzo im nie wierze.
W passacie mimo bixenonów i samopoziomujacego zawieszenia dalo sie regulowac wysokosc swiecenia taka sruba w komorze sinika na wypadek jak bys obnizył zawieszenie:-)

Regulacja istnieje tylko... trzeba by poszukać w serwisówce "jak to się robi"

Miałem to samo - po spotkaniu z dzikiem - i odbiorze z "blacharni PGD" - światła świeciły "10 m" przed maską
jak byłem ostatnio w serwisie :infi: na Krasnobrodzkiej - poprosiłem o modyfikację i już świecą jak trzeba...

piotrekts
21st-October-2017, 21:45
Mam to samo w nocy nie jezdze bo wielkie g... widze przed maska ostatnio zglaszalem ale oczywiscie wszystko ok.
Czyli co im powiedziec przycisnac ze tak nie swiecily i maja zmienic.
Tak wracajac do jakosci uslug „blacharnii Pgd” to strach sie bac.
Malowali mi tylna klape bo rdzewiala tuz na chromowana blenda z napisem Infiniti auto bezywpdkowe naprawa na gwarancji bylem juz 2 razy z reklamacja pierwsza to listwa dolna przy malowaniu klapy sciagneli polamali zatrzastki i przykelili na tasme 2 stronna ,do tej pory nie odzyskalem emblematow q50s i awd odkleili i zabrali i ostatnio lampka od podswietlania tablicy zaczela wypadac polamane zatrzaski wiec jak tam w końcu pojade niechetnie na przeglad Infiniti Krakow to sie po nich przejade

stef
21st-October-2017, 23:27
Trochę OT. Moje auto było już chyba 4. raz na poprawkach. Tym razem pomalowali nie te drzwi co trzeba... ręce opadają.

piotrekts
22nd-October-2017, 08:50
Trochę OT. Moje auto było już chyba 4. raz na poprawkach. Tym razem pomalowali nie te drzwi co trzeba... ręce opadają.

Zartujesz�� to dzialaja troche jak nasz NFZ idziesz na operacje prawgo kolana a operuja lewe a po wszystkim wmawiaja Ci ze i tak to trzeba bylo zrobic

grisza
22nd-October-2017, 13:23
Regulacja jest jak najbardziej możliwa. Może być wykonana mechanicznie przez użytkownika. Nie jest potrzebny do tego serwis. Po regulacji warto zbadać jednak wyregulowane poziomy na urządzeniu diagnostycznym.
Regulatory znajdują się w otworach. Po prawej stronie (stojąc przed maską silnika) obok zbiornika spryskiwacza i po lewej stronie w małym otworku.
Procedura regulacji i kompendium wiedzy o światłach w Q50 pod linkiem:
http://q50tech.blogspot.com/2013/10/understanding-adjusting-headlights-and.html
Pozdrawiam

piotrekts
23rd-October-2017, 21:49
Dzieki za pomoc cos poregulowalem nie jest idealnie ale jest o niebo lepiej od tego co bylo

grisza
24th-October-2017, 12:37
Cieszę się, że mogłem pomóc.

lonek_rwl
26th-October-2017, 14:16
Dzieki za pomoc cos poregulowalem nie jest idealnie ale jest o niebo lepiej od tego co bylo

A jak samochody z naprzeciwka reagują po regulacji?
Tez mam wrażenie że światła seryjnie świecą nisko ale z drugiej strony często mi migają ze ich oślepiam światłami mijania.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

piotrekts
26th-October-2017, 15:04
Bylem na stacji dignostycznej i wszystko ok w normie oczywiscie na stacji musialem doregulowac

levis
9th-January-2022, 09:11
Jak działa auto poziomowanie reflektorów z wersji USA?
Ustawia się podczas odpalenia silnika, czy jakoś inaczej.
Czasem jeżdżę z obciążonym bagażnikiem i nie chce ludzi oślepiać, a pokrętła regulacji w kabinie nie widziałem...