PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wirtualna zmieniarka do G35 Bose



Nikko
19th-November-2017, 20:19
Cześć, mam pytanie, czy ktoś podłączał takie urządzenie u siebie?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6600180986
W aukcji napisane jest że niby pasuje do G35, ale w kompatybilnych radiach nie widzę swojego. Mam wersję od Bose.

tiger456
19th-November-2017, 21:06
Podłączałem, działa bez zarzutu i cieszy, w końcu jest mp3 przez AUX :)

adrianramus
22nd-November-2017, 22:37
Również polecam;) jestem mega zadowolony!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Shimomura
23rd-November-2017, 11:04
Planowałem to u siebie, jak wygląda sprawa użytkowania oryginalnej zmieniarki w przypadku podłączenia tej cyfrowej ? macie rozwiązane to jakimś przełącznikiem ?

Ologt
23rd-November-2017, 11:18
mam coś takiego do sprzedania jak ktoś chce .200zł z wysyłką paczkomatem .Nowe nie uzywane

adrianramus
23rd-November-2017, 12:37
U mnie działa i oryginalna zmieniarka i cyfrowa. Oryginalna czyta mi tylko oryginalne płyty. Naciskając raz przycisk CD odpala się zmieniarka oryginalna, naciskając CD drugi raz przechodzi na Yatour


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

djoneway
5th-April-2019, 20:50
A ja dziś podłączyłem i mi nie działa. Odłączyłem wtyczkę w nią wpiąłem wtyczkę od yatoura, prawidłowo przylutowałem dwa pozostałe kabelki i nic. Gra mi tylko CD (dziwne bo jedna z wtyczek została odłączona). Czy ktoś się orientuje czy samo urządzenie yatour musi być dedykowane do konkretnej marki? Bo ja kupiłem używkę chyba z bmw i dokupiłem sobie kabel do nissana taki jak ma być i cisza...

Shimomura
6th-April-2019, 08:15
Jak Wy to chcecie podłączyć aby działała i oryginalna zmieniarka i cyfrowa ? Bardzo chciał bym zobaczyć ten schemat, bo na razie na każdym jaki widziałem widnieje tajemniczy przełącznik, któtego niema w zestawie :)
12320

djoneway
6th-April-2019, 09:37
Tak podłączają że działa. U mnie też działa mimo że jest teraz odłączona a w jej miejsce wpięty Yatour, który niestety nie działa.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Shimomura
8th-April-2019, 10:19
Dominik, masz jakis schemat ? Chetnie bym sobie tak podłaczył.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

djoneway
8th-April-2019, 13:30
Artur ja to podłączyłem wg schematu kolegi Lee

... wykonano na Fx35 I generacji tzw. poliftowej - 2006 ->

Dobra... ;) więc jest tak ->
Jest to opis własnoręcznie wykonanego podłączenia i wszystko robicie na własne ryzyko :becky:
Oczywiście zapłon wyłączony... Osobiście nie rozłączałem aku, gdyż musiałem znalezć prąd do ACC i BATT+ i takie bieganie by mnie ... rozwaliło :) więc tylko stacyjka na off...
1. Jak wyciągamy panel to już chyba wiadomo, więc się nie będę rozpisywał :becky:
... łyżeczką najprościej hehe ... wystarczy z jednego rogu, czyli tego co pokazuje fotka, wtedy ładnie wychodzi, reszta to pikuś... łapami do sie :) , tylko nie za mocno, bo mamy jeszcze kabelki/taśmy, ale o tem przy następnej fotce...

4461

2. Tutaj dwie wspomniane kostki z kabelkami/taśmami - wypinamy, lekko podważając zawleczki cienkim śrubokrętem, lub paluchami/paznokciami... w zależności, co, kto posiada ;)

4462

3. Wiadomo - 6 śrubek ...

4463

4. Wyciągamy sprzęt :) pamiętając o wypięciu anteny, gdyż jest na krótkim kablu...Tutaj jest kostka, którą najpierw wypinamy, a wpinamy kostkę od Yatoura...
Jest to środkowy rząd kostek.
Fotka wykonana tak, jak siedzi radio - czyli skrajna od strony kierowcy

4464

5. Podłączenie kabelków Yatoura - wpinamy się do kabli kostki szarej, dolnej, skrajnej od strony kierowcy - są tylko 2 szare, także w tą mniejszą, lub jak kto woli węższą... najbezpieczniej dać sobie luzu ok.3 cm od kostki... gdy wyszukałem już co jest grane - przeciąłem dwa kable, o których będzie poniżej i polutowałem na nowo wraz z tymi od Yatoura i oczywiście zaizolowałem, każdy z osobna i następnie razem...
Zwisające dwa kable, czyli:

YATOUR - ŻÓŁTY - BATT+ / 12V+ - KOSTKA > CZERWONY / GRUBSZY Z BIAŁYM PASKIEM
YATOUR - CZERWONY / ACC - KOSTKA > BIAŁY / GRUBSZY

4465

4466

Kabel z wtyczką podłączeniową do zmieniarki Yatour puszczamy do schowka pasażera i tam wkładamy wtyczkę męską do Yatoura... jest fajne miejsce za radiem po prawej od strony pasażera, kierując się na dół na schowek... z kolei otwierając schowek pasażera - do góry po lewej jest miejsce na wtyczkę, która łatwo przechodzi... wkładamy wtyczkę... przykręcamy 2 śrubki, wkładamy kartę lub pendrive'a i przekręcamy stacyjkę. Sterowanie z konsoli środkowej radia - na DVD/CD i gra... w każdym bądz razie... powinno.
Sterowanie z kierownicy :
głośność
seek - przerzucanie całych utworów w dół i górę - krótkie przytrzymanie
seek - przerzucanie folderów - długie przytrzymanie - musi być więcej niż jeden folder w zmnieniarce

Foldery muszą być pod nazwą - CD01, CD02, CD03... itd. aż do 6, gdyż zmieniarka fabrycznie jest na 6 płyt... zresztą nie testowałem, czy więcej nie łapie... i nie wiem czy muszą być z dużej, czy małej litery, ale to... wsio rawno, chyba :)
Polecam utwory w 320kbps, czysto i dynamicznie gra.
Przesuwanie "po łebkach" możliwe tylko z panela głównego - < seek > utwór skacze co 5 sek.
Popracuję jeszcze nad tytułami utworów, gdyz nie wyświetla, ale na zdrowy rozsądek powinno, na razie brak czasu, by się tym zająć.
Pzdr.

... trochę się spozniłem, bo... kolędę gościliśmy, a o której nikt, nic nie wiedział ... miała być w przyszłym tygodniu ... :becky:

z tym że u mnie nie działa, może to kwestia nieodpowiednio dobranego yatoura. Zamówiłem już dedykowany do Nissan/Infiniti także za parę dni będę znał odpowiedź. Pozdroo

Nikko
9th-April-2019, 11:27
Jak Wy to chcecie podłączyć aby działała i oryginalna zmieniarka i cyfrowa ? Bardzo chciał bym zobaczyć ten schemat, bo na razie na każdym jaki widziałem widnieje tajemniczy przełącznik, któtego niema w zestawie :)
12320

Tez się zdziwiłem tym że działa i jak dzwoniłem do sklepu z którego kupiłem zmieniarkę, bo zapomnieli mi wysłać przełącznika, to dostałem odpowiedź że dla Nissana nie jest przewidziana.
Zniesmaczony zamontowałem i jak bardzo byłem zdziwiony że działa i zmieniarka fizyczna i wirtualna. Bluetooth też działa dalej, także nie wiem co odłączyłem, ale wtyczka ori wisi luźno, a śmiga wszystko.

A mam jeszce pytanie do ori radia FM. Czy u was w G też, jest tak że radio działa tylko na nieparzystych falach FM? Chodzi o to ze nie mogę włączyć, nawet ręcznie np 90fm albo 104,20fm, tylko np 89,90, 90,10, 90,30 itd.
Trochę to denerwujące, bo czasem człowiek by posłuchał jakiś wiadomości

Edit
Juz doczytałem, tak są stacje w USA ustawione i chyba nie ma sposobu na zmienienie tego

Shimomura
9th-April-2019, 11:34
Tez się zdziwiłem tym że działa i jak dzwoniłem do sklepu z którego kupiłem zmieniarkę, bo zapomnieli mi wysłać przełącznika, to dostałem odpowiedź że dla Nissana nie jest przewidziana.
Zniesmaczony zamontowałem i jak bardzo byłem zdziwiony że działa i zmieniarka fizyczna i wirtualna. Bluetooth też działa dalej, także nie wiem co odłączyłem, ale wtyczka ori wisi luźno, a śmiga wszystko.

Też montowałeś to też zgonie z powyższą instrukcją od LEE ? zmieniarka Yatour ?

Maxx
9th-April-2019, 11:46
Tez się zdziwiłem tym że działa i jak dzwoniłem do sklepu z którego kupiłem zmieniarkę, bo zapomnieli mi wysłać przełącznika, to dostałem odpowiedź że dla Nissana nie jest przewidziana.


A dałbyś namiary na ten sklep , będę próbował zainstalować w zetce

djoneway
9th-April-2019, 15:32
Ok Pany! Potwierdzam, Yatour działa i przełącza pomiędzy CD a MP3 z Yatoura. Kupiłem dedykowany do Nissan/Infiniti. Tak więc na przyszłość urządzenia te różnią się softem i muszą być zakupione pod konkretną markę a nie tylko sam kabel. Gra rewelacyjnie, nie ma wyświetlania nazw utworów (mam poprawnie otagowane). Pełna funkcjonalność sterowania z kiery. Pozdro

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Nikko
9th-April-2019, 15:41
A dałbyś namiary na ten sklep , będę próbował zainstalować w zetce

Proszę bardzo
https://allegro.pl/oferta/cyfrowa-zmieniarka-mp3-usb-sd-nissan-inifiniti-7388894998?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

Shimomura
7th-July-2019, 13:09
Ok Pany! Potwierdzam, Yatour działa i przełącza pomiędzy CD a MP3 z Yatoura. Kupiłem dedykowany do Nissan/Infiniti. Tak więc na przyszłość urządzenia te różnią się softem i muszą być zakupione pod konkretną markę a nie tylko sam kabel. Gra rewelacyjnie, nie ma wyświetlania nazw utworów (mam poprawnie otagowane). Pełna funkcjonalność sterowania z kiery. Pozdro

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu TapatalkaDominik, a jak jakość muzy zapodanej przez bluetooth z telefonu ?

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

djoneway
8th-July-2019, 12:21
Hej Artur, nie ma BT w tej wersji co mam. Chyba jest jakaś droższa z bt z tego co wiem.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Shimomura
8th-July-2019, 15:41
ano Dominik już doczytałem, potrzebny jest moduł bluetooth z Yatour'a , za całe 199,-

djoneway
8th-July-2019, 16:04
To już mało opłacalne[emoji848]

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Shimomura
23rd-July-2019, 21:19
Idąc za ciosem podłaczyłem dziś w/w sposobem nowszą wersję Yatoura już z wbudowanym bt. Kostki i kable wszystkie takie same jak w wersji bez bt, oryginalna zmieniarka działa, a yatour niestety nie :(

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Shimomura
24th-July-2019, 22:44
Czy ktoś montował Yatoura, innym sposobem niż w w/w opisie od Lee ?
Nikt ? Nic ?
Dodam, że mój fx stał się dowcipny po tej przeróbce. Po wrzuceniu R zamiast obrazu z kamery napisał...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190725/9fceee51efafefe530149fff03a2039e.jpg

djoneway
25th-July-2019, 12:01
Coś się popierdzieliło i to raczej kwestia podłączenia, wiązki jak widać

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Shimomura
25th-July-2019, 17:22
Kolejne podejscie, tym razem bez lenistwa z miernikiem w dłoni, pomierzone i kable przelutowane tam gdxie byc powinny. Yatour hula aż miło i przełacza miedzy oryginalna zmieniarka. Natomiast problem z kamera cofani pozostal, chcialem zresetowac ecu i tutaj kolejne zdziwienie, brak zasilania na obd. Jakies pomysly ? Może jakaś manualna procedura resetu ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

sirtrojan
25th-July-2019, 17:52
jak mi zdechła kamera miałem identycznie - black screen. jak by sie uprzeć to można przelutować jakąś inną kamerkę w sumie z kostki wychodzą ze 2-3 kable.

Shimomura
25th-July-2019, 23:08
Tak więc wymienia bezpiecznika nr 19 i reset ecu, wszystko działa i cieszy. Nowy model Yatoura YT-BTA otrzymujemy w tej samej cenie wbudowany moduł bluetooth, a tylko na tym mi zależało wraz zachowaniem oryginalnej zmieniarki. Wiązkę nie łączyć tak jak w powyższym opisie od Lee bo w najlepszym przypadku będzie tylko spalony bezpiecznik. Najlepiej samemu miernik do łapy i odszukać u siebie Acc i +12V . Poniżej foto dla leniuchów gdzie wpiąłem się ja, zaznaczone w kolorze kabelków Yatoura
127811278212783

inverso9
7th-October-2019, 10:28
Panowie potrzebuje pomocy. Planuje kupić yatoura do Infiniti g35 coupe 2005. W poprzednich postach jest link do aukcji, mianowicie
https://allegro.pl/oferta/cyfrowa-zmieniarka-mp3-usb-sd-nissan-inifiniti-7388894998?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
W opisie nie ma radia które mam u siebie i nie wiem czy to będzie działać. Ktoś to już montował i może mi powiedzieć czy to podejdzie? Z góry dzięki za pomoc ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Shimomura
7th-October-2019, 13:21
jak chcesz leży mi cos dedykowanego do urządzeń z logiem jabłka.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Nikko
14th-November-2019, 12:07
Z tego co pamiętam i sprawdziłem teraz aukcje, to mojego też nie było. Ja kierowałem się tym, że miało pasować do 350z z tych samych roczników i zaryzykowałem.