PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 3.5H. LPG do hybrydy



cb1100
19th-November-2017, 23:00
Witam Was. Nie posiadam Infiniti, ale szukam autko powyżej 300KM, do gazu, nie chcę SUV-a, do 3 lat max. Q50 w hybrydzie chyba się nada :).
Stąd moje pytanie o silnik:
- czy to silnik z 350Z (w uproszczeniu)?
- jaka jest regulacja zaworów? hydrauliczna, na śrubkę, szklanki, krzywki?
- jaki wtrysk paliwa jest? bezpośredni czy wielopunktowy (pośredni)?
- zawory miękkie/twarde?
- częstotliwość regulacji?

Niestety dla mnie jest już mało autek z pośrednim wtryskiem.
Proszę Was - Specjalistów o odpowiedzi na te pytanka

z góry dziękuję

zajac01
20th-November-2017, 09:03
Nie wiem, czy gazowanie hybrydy jest dobrym rozwiązaniem choćby ze względu na prowadzenie samochodu. Zbiornik z paliwem, baterie, do tego kolejny zbiornik z LPG zwiększający masę za tylną osią. Zdecydowanie wybrałbym V6, ale 3.7

piore_w_rzece
20th-November-2017, 11:12
Czekałem aż ktoś wpadnie na ten pomysł - zrobić hybrydę po bandzie ;)
Sam nigdy LPG nie miałem ale też nie mam nic przeciwko, inna sprawa, że spalanie hybrydy jest takie, że LPG bez trzaskania bardzo dużych przebiegów raczej się nie skalkuluje no i kwestia tego gdzie wrzucić butlę ;) Samochód i tak ma mały bagażnik a miejsca na koło zapasowe brak... Chyba tylko wywalając bak na paliwo i montując jakąś atrapę typu 10l można zrobić miejsce na butlę...
Co do silnika - to ta sama konstrukcja co w 350Z ale w wersji mocniejszej (HR), ten silnik był też montowany w Renaultach ale z innymi głowicami. Wtrysk jest pośredni, automatyczna regulacja luzów zaworowych na hydraulice. Co do twardości zaworów się nie wypowiadam.

cb1100
20th-November-2017, 14:30
Nie ma dojazdówki?

Ten silnik to ostatni bastion starej dobrej motoryzacji. Super wiadomości, idealny pod gaziora. Czytałem Wasze posty i ta hybryda pali około 7-10l benzyny. Czyli jeśli paliłaby 12 gazu, to jest biznes, tak to widzę.
Mój znajomy gazownik, instaluje w priusach gaz u taksówkarzy, spalanie 6l gazu! Osobiscie miałem kiedyś, kiedyś (20lat temu) 2 daewoo tico, jednym przejechałem 200tys. km na gazie, drugim 60tys. na gazie. Spalanie tico 4-6l gazu. Wszystko się da. Nie jestem już przyzwyczajony do płacenia za paliwo więcej niż 2,3zł za litr. :).

piore_w_rzece
21st-November-2017, 12:18
Nie ma dojazdówki?
No niestety - są runflaty.


Osobiscie miałem kiedyś, kiedyś (20lat temu) 2 daewoo tico, jednym przejechałem 200tys. km na gazie, drugim 60tys. na gazie.
Też jeździłem ale bez gazu, na gazie to pewnie taniej niż tramwaj wychodziło ;)

STF
21st-November-2017, 13:34
Przy ciągłym samoczynnym gaszeniu/odpalaniu silnika w hybrydzie jazda będzie jedną wielką szarpaniną w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Bartek.
23rd-November-2017, 15:05
Zawsze można korzystać z łopatek, wtedy silnik nie gaśnie. Ale chyba non stop to by to było uciążliwe w mieście.

piore_w_rzece
24th-November-2017, 16:10
Na pewno mniej uciążliwe niż używanie skrzyni manualnej ;)ale wtedy napęd elektryczny traci przynajmniej połowę sensu...

slepy62
24th-November-2017, 17:30
Zawsze można korzystać z łopatek, wtedy silnik nie gaśnie. Ale chyba non stop to by to było uciążliwe w mieście.

Sorry ale w trybie manualnym, przy małych prędkościach silnik także gaśnie...

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10344&stc=1

tak poza tym w wolnym ruchu pozamiejskim/w miejskim/w korkach - silnik spalinowy potrafi się włączać i wyłączać kilkukrotnie w ciągu minuty (każdorazowo w przypadku dohamowań oraz w trakcie przyśpieszania)
- więc ciekaw jestem jak sobie komputer poradzi z gazem/jego wydajnością w połączeniu z "prundem" lol,
abstrahując już od tego jaki wpływ będzie miało na silnik kilkudziesięciokrotne w ciągu dnia odpalanie na gazie

W wypadku normalnej Hybrydy (z możliwością przelączania trybu pracy) - OK , w wypadku Hybrydy made in :infi: - "w siwych barwach widzę to doświadczenie"...

cb1100
28th-November-2017, 09:21
Myślę, że obawy co do częstego zapalania, gaszenia, silnika i instalacji lpg są trochę przesadzone. Nie ma związku lpg z zasilaniem z baterii, hybrydy jeżdżą na gazie, to działa, a ten silnik w q50 wręcz zachęca do instalacji.
Instalacja wystarczy tu zwykła, prosta sekwencja (pewnie 3tys. wystarczy, zwróci się migiem), ona zawsze startuje na Pb, w zależności od temp. płynu przełącza się na LPG. Więc tak, powiedzmy, że płyn ma 35'C, przełącza się na LPG, silnik gaśnie (jest na baterii), zapala (na PB i po sekundzie przełacza na LPG), sekwencja nie szarpie, wszystko działa płynnie, znowu gaśnie i znowu zapala na 1 sek na PB, aby się przełączyć na LPG i tak w kółko. Nie ma się czego bać. Inna kwestią jest brak wnęki na butlę, trzeba by ja ułożyć z boku, kształt w formie walca, wiadomo 1/3 bagażnika pójdzie w niwecz, ale jazda za 20zł za 100km samochodem który ma 365KM to jest oszczędność, a kupujący hybrydy na to patrzą, tak mi się wydaje.

Z innej beczki - jakie wartości dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy z hamulcem macie wbite w dowód rejestracyjny?

piore_w_rzece
8th-December-2017, 14:34
Z innej beczki - jakie wartości dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy z hamulcem macie wbite w dowód rejestracyjny?
Maksymalna masa całkowita pojazdu: 2355kg, zespołu: 3855kg
Przyczepa z hamulcem 1500kg.

cb1100
9th-December-2017, 18:44
Maksymalna masa całkowita pojazdu: 2355kg, zespołu: 3855kg
Przyczepa z hamulcem 1500kg.
dzięki

Drzymek
11th-December-2017, 23:35
Powodzenia z instalacją za 3tys w tym aucie. Moja kosztowała 5 tys a i tak miałem zastrzeżenia że nie jest na 2 reduktorach zrobiona, tylko 1 dużym.

kubeusz
4th-February-2018, 01:18
Pozwólcie że dołączę się do dyskusji.
Też się nad tym zastanawiam, bo od zawsze jeżdżę na GAZie. Można powiedzieć ze jestem GAZoentuzjastom.
Nie wiem za to co z butlą. Muszę to jeszcze przemyśleć bo wózek dziecięcy mi wchodzi a z butlą będzie ciężko...
Myślę nad tym że jakbym założył gaz to na wakacje zamontuje bagażnik dachowy.

InfiLuks
11th-February-2018, 20:01
Czy ktoś już się odważył na LPG w Q50S Hybrid? Jestem ciekaw czy to może działać.

kubeusz
10th-March-2018, 08:41
No i zamontowałem :)

Polska instalacja Stag z dwoma reduktorami. Zbiornik toroidalny w miejsce 'koła' a raczej mikro niszy która tam jest. Zbiornik 45l o obniżonym profilu. Instalacja bez lubryfikatora ale za to dawkuje benzynę na wyższych obrotach (chyba od 3500obr/min).

Zastanawiałem się nad instalacją Prins, ale Polski dystrybutor ma wylane na sprzedaż więc w obawie o serwis nie zdecydowałem się (długi okres oczekiwania i koszty). Koszt instalacji Prins we Wrocławiu 6500 zł, Stag kosztował mnie 3900 zł brutto.

Po montażu butli będę robić podłogę bo na razie jeżdżę bez.
Na razie testuje jak to pali ponieważ auto jest dla mnie nowe, to się wszystkiego uczę. Jak zrobię kilka tysięcy to się rozpiszę.
Do butli wchodzi 36-38l, wlew pod klapką.

Okiro
22nd-March-2018, 19:57
No i zamontowałem :)

Polska instalacja Stag z dwoma reduktorami. Zbiornik toroidalny w miejsce 'koła' a raczej mikro niszy która tam jest. Zbiornik 45l o obniżonym profilu. Instalacja bez lubryfikatora ale za to dawkuje benzynę na wyższych obrotach (chyba od 3500obr/min).

Zastanawiałem się nad instalacją Prins, ale Polski dystrybutor ma wylane na sprzedaż więc w obawie o serwis nie zdecydowałem się (długi okres oczekiwania i koszty). Koszt instalacji Prins we Wrocławiu 6500 zł, Stag kosztował mnie 3900 zł brutto.

Po montażu butli będę robić podłogę bo na razie jeżdżę bez.
Na razie testuje jak to pali ponieważ auto jest dla mnie nowe, to się wszystkiego uczę. Jak zrobię kilka tysięcy to się rozpiszę.
Do butli wchodzi 36-38l, wlew pod klapką.

Ciekawe połączenie, dawaj znać ja się to wszystko spisuje w praktyce


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

sirtrojan
22nd-March-2018, 22:50
Dostaniesz order za oszczędzanie środowiska naturalnego. Zagazowana hybryda!
infiok

vanio_tt
25th-January-2019, 10:04
Cześć wszystkim! Jestem nowy na forum.
Jestem z Bułgarii i przepraszam za tłumaczenie google.


Postanowiłem też kupić hybrydę i zainstalować LPG. Obecnie prowadzę HONDA LEGEND KB1 295hp z ROMANO i jestem bardzo zadowolony. system ma jeden parownik.

W przypadku wtrysku gazu ROMANO ma opcję w oprogramowaniu systemu start-stop. Tak więc hybryda gaśnie, a następnie zapłonuje bezpośrednio na LPG.
Czy ktokolwiek inny, jak "kubeusz", zainstalował LPG i jak jest na czas.

PawelInfi
25th-January-2019, 10:51
Z całym szacunkiem ale wrypałeś instalację STAG-a z 4k do Hybrydy?
Mimo wszelkich uprzedzeń życzę powodzenia i żeby się dobrze jeździło ale to nie ma prawa działać na dłuższą metę. Do pierwszej usterki będzie wszystko w porządku, potem jak Ci wywali choinkę na zegarach to ciężko Ci będzie znaleźć kogoś ogarniętego kto to poskłada do kupy.

STF
25th-January-2019, 15:24
Jeździłem kilkoma samochodami na LPG i w każdym zauważalny był moment przełączenie na LPG, jak auto zachowuje się w takiej sytuacji:

1. Toczysz się powoli do skrzyżowania na EV, widzisz lukę i gaz w podłogę w końcu masz 364 KM uruchamia się silnik spalinowy i co przełącza się na LPG żeby szarpnąć/zgasnąć czy wystrzeliwuje jak z procy i potem się przełącza ?

2. Puszczasz nogę z gazu przy 70 km/h, silnik się wyłącza ale jednak decydujesz się na wyprzedzanie, wyskakujesz na lewy i gaz do podłogi ?

Adam_77
25th-January-2019, 16:32
Jeździłem kilkoma samochodami na LPG i w każdym zauważalny był moment przełączenie na LPG, jak auto zachowuje się w takiej sytuacji:

1. Toczysz się powoli do skrzyżowania na EV, widzisz lukę i gaz w podłogę w końcu masz 364 KM uruchamia się silnik spalinowy i co przełącza się na LPG żeby szarpnąć/zgasnąć czy wystrzeliwuje jak z procy i potem się przełącza ?

2. Puszczasz nogę z gazu przy 70 km/h, silnik się wyłącza ale jednak decydujesz się na wyprzedzanie, wyskakujesz na lewy i gaz do podłogi ?

No to twoja instalacja była albo złe ustawiona albo montaż nie poprawny , miałem kilka aut z lpg instalacje montowane zawsze u jednego montera z Wrocławia firma V-Gaz i nie było mowy o jakiś zauważalnych momentach kiedy auto przechodziło z Pb na lpg .
A co do instalacji w hybrydzie nie ma najmniejszego problemu aby instalacja pracowała poprawnie pod warunkiem prawidłowego montażu .
Odsyłam na forum lpg jestem kilka wątków instalacji w hybrydach.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

vanio_tt
25th-January-2019, 16:48
A co do instalacji w hybrydzie nie ma najmniejszego problemu aby instalacja pracowała poprawnie pod warunkiem prawidłowego montażu .
Odsyłam na forum lpg jestem kilka wątków instalacji w hybrydach.
Powiesz więcej o tych ważnych rzeczach podczas instalacji.
Może jakiś link do napisania ..... kto jest forum LPG?
Dziękuję

Adam_77
25th-January-2019, 17:10
https://lpg-forum.pl/
Szukajcie a znajdziecie [emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

STF
25th-January-2019, 18:20
To nie były moje samochody więc się nie zagłębiałem w temat, poprostu nimi jechałem i zauważyłem że da się zauważyć kiedy się przełącza na LPG i o ile w tradycyjnym samochodzie nie jest to wielki problem to w samochodzie który odpala się i gasi 20 razy w czasie 3 km w mieście może być inaczej.

Reasumując, Wasze LPG działa tak że w czasie przyspieszania na EV i dołączeniu silnika spalinowego nie czuć zmiany paliwa ? auto zapala na LPG czy PB ?

Adam_77
25th-January-2019, 18:50
Ja nie ma hybrydy , ale hybryda to nie statek kosmiczny ma zamontowany zwykły silnik spalinowy i tyle .
W moim Fx35 mam włączana opcje ciepły start , auto po osiągnięciu zadanej temp, odpala na lpg.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

candy81
26th-January-2019, 06:45
Sterownik nie zalacza wszystkich 4-ch wtryskiwaczy gazowych na raz, Robi to kolejno tak by nie bylo zadnych szarpniec ani wyczuwalnych zmian.
A co do STAGA to w mojej opini, ma duzo lepsza elektronike niz wielbione i reklamowane BRC

kubeusz
9th-February-2019, 22:45
Jestem laikiem, ale jak juz auto przejdzie na gaz to nie włącza się więcej benzyna.
W butli jest zawór który się przełącza i jest takie charakterystyczne CYKnięcie jak przechodzi z PB na LPG, a to dzieje się tylko raz na początku.
Potem sypie benzyną powyżej 3500rpm żeby chłodzić/smarować zawory.