PDA

Zobacz pe?n? wersj? : M30d Rdza w Mce (Q70) i prewencja



mikwit
20th-November-2017, 23:49
Drodzy koledzy,

tak jak w innym temacie napisałem zima idzie, myślę żeby 'nowe' auto zabezpieczyć przed fantazją solną naszych drogowców, zacinającym śniegiem z deszczem, itp. Czym tylko Pani Zima nas uraczy.
Odwołuję się do Waszego doświadczenia - czy Ruda Ku*wa gdzieś się naszych Infi ima? Czy jakieś podzespoły są szczególnie wrażliwe i trzeba zwrócić szczególną uwagę? Jakieś drzwi przy klamce, klapa bagażnika przy zamku itp...
Sami może 'smołujecie' coś przed sezonem?

pozdrawiam
mikwit

docent
21st-November-2017, 14:56
Tu masz link do tematu poruszanego przeze mnie:

http://www.ifans.pl/showthread.php?5344-Rdza-pod-maską&highlight=rdza+mask%B1

Myślałem, że ta rdza jest od chemii do mycia silnika, ale chyba nasz model tak ma.

mikwit
21st-November-2017, 15:58
Po raz kolejny Dzięki Docent. U mnie "śrubki" też lekko przyrdzewiałe, chodź nie tak jak u Ciebie, mimo że auto jak kupowałem miało 20K km. Chodzi mi jednak o elementy karoserii i podwozia, bo śrubki na upartego można co jakiś czas wymieniać, a drzwi już gorzej. U mnie auto musi jeździć cały rok...

mikwit
21st-November-2017, 16:01
Oups. czytałem już wcześniej Twój wątek Docent, ale chyba byłem nie zalogowany bo nie widziałem zdjęć - i wywnioskowałem że rzeczywiście chodzi o śrubki.... ale to masakra sporo podzespołów na oko dość ważnych dla funkcjonowania auta masz skorodowane. I powiedz robiłeś coś?

docent
21st-November-2017, 18:43
Próbowałem coś z tym zrobić w kilku firmach autodetailingowych. Nikt jednak nie chciał podjąć tematu, (na forum również).
Samemu kombinowałem ( z marnym skutkiem) preparatem "fertan".

Mam nadzieję, że nie skończy się to jakąś kosztowną naprawą.

mikwit
21st-November-2017, 23:15
Czego Tobie i sobie życzę....

grabba
25th-November-2017, 13:55
W Mce drzwi, maska i tylna klapa są z aluminium. Ja kilka lat temu zabezpieczyłem podwozie jakimś środkiem - nie wiem jakim, w ASO Honda w Toruniu mi robili. Co do rdzy, to zauważyłem, że pojawia się na niektórych elementach, których nie widać gołym okiem - mocowanie przedniego radaru (ten w dolnej części zderzaka), tylny wózek. Tragedii nie ma - samochód ma 7 lat.

mikwit
26th-November-2017, 14:17
Dzięki Grabba.. pomysle o jakimś baranku na spód auta zatem.