PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 USA -> zmiana na PL



DamianApollo
22nd-November-2017, 10:14
Witam,
Jest możliwość zmiany oprogramowań naszych q50 z USA na Polskie łącznie z NAVI.
Zajmuje się tym firma UCZYMY AUTA POLSKIEGO.
Do niedawna nie mieli w ofercie naszych samochodów, ale się to zmienia.
Wstępnie usługa ta ma być dostępna na początku grudnia a szacowany koszt jaki usłyszałem to około 2000zł.
Może by zebrać kilka chętnych osób i wynegocjować lepszą cenę ogarniając to jednego dnia?
Nadmienie, że firma dojeżdża do klienta.

Pozdrawiam Damian

slepy62
22nd-November-2017, 10:22
Witam,
Jest możliwość zmiany oprogramowań naszych q50 z USA na Polskie łącznie z NAVI.
Zajmuje się tym firma UCZYMY AUTA POLSKIEGO.
Do niedawna nie mieli w ofercie naszych samochodów, ale się to zmienia.
Wstępnie usługa ta ma być dostępna na początku grudnia a szacowany koszt jaki usłyszałem to około 2000zł.
Może by zebrać kilka chętnych osób i wynegocjować lepszą cenę ogarniając to jednego dnia?
Nadmienie, że firma dojeżdża do klienta.

Pozdrawiam Damian

Umówimy termin - lokalizacja serwis :infi: W-wa Krasnobrodzka i zrobimy spocika świątecznego :)

DamianApollo
24th-November-2017, 13:59
Dzwoniłem dziś do oddziału w Łomży, powiedzieli, że potrzebują jeszcze około 1-2tyg i będzie można zapisywać się na opcje wyjazdowe, wtedy też do nich zadzwonię apropo szczegółów finansowych :)

DamianApollo
14th-December-2017, 22:22
Niestety jeszcze testują, wstępny termin powiedzieli po nowym roku

bananoo
12th-January-2018, 10:04
Hej, i co? mamy już nowy rok... też jestem zainteresowany :)

DamianApollo
12th-January-2018, 14:33
Hej, byłem na urlopie, odkopię się ze wszystkim i zadzwonię do nich.
Jak będę coś wiedział dam od razu znać :)

DamianApollo
25th-January-2018, 16:37
Witajcie, już co nieco wiem...
Pierwsza i najważniejsza sprawa, niestety nie odbywa się to na miejscu Tz przyjeżdzają-wymontowywują panel multimedialny-zabierają do siebie i później odwożą i montują.
Czas operacji około tygodnia

cena jaką usłyszałem to 3000 zł...

slepy62
28th-January-2018, 21:42
A ja dzisiaj przez kilka godzin kombinowałem z EU modułami, wymieniłem wszystko, ruszyło na 1~2 sekundy, po czym... :smash: "niemieckie" fuck off

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10541&stc=1

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10542&stc=1

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10543&stc=1

DamianApollo
29th-January-2018, 00:14
Chyba jedyną opcja, która zadziała jest ta firma, chodź fajnie by było zebrać kilka osób i znegocjować troche tą cenę
Co o tym myślicie?

kubeusz
6th-February-2018, 21:35
Witajcie, już co nieco wiem...
Pierwsza i najważniejsza sprawa, niestety nie odbywa się to na miejscu Tz przyjeżdzają-wymontowywują panel multimedialny-zabierają do siebie i później odwożą i montują.
Czas operacji około tygodnia

cena jaką usłyszałem to 3000 zł...

To jasne! Co składa się na tę cenę ? Na pewno gość musi jechać 2x do Ciebie. Jeżeli sam (zakład) wymontujesz mu tę część i zapakujesz w pakę następnie wyślesz do Łomży, to pewnie wynegocjujesz rabat.

bananoo
10th-March-2018, 22:09
Ktoś nadal zainteresowany?

DamianApollo
21st-March-2018, 11:42
Ja będę jakoś w kwietniu się do nich zapisywał

czaja
4th-January-2019, 14:12
Panowie, ja dopiero przymierzam się do zakupu Q50, natomiast rozglądam się wstępnie za tego typu rozwiązaniami, aby w pełni móc korzystać z dobrodziejstw zamieszczonych w aucie.
Znalazłem ofertę spolszczenia nawigacji zamieszczoną na allegro, podrzucam linka. Koszt jest niemały.

https://allegro.pl/oferta/mapa-nawigacja-infiniti-q50-nissan-pl-mapa-menu-7732641769

Lukas_IF
18th-January-2019, 18:41
DamianApollo (http://www.ifans.pl/member.php?2029-DamianApollo) pytanie czy udało się to przerobić przez tą firmę??? Miałeś jakiś kontakt z nim od kwietnia zeszłego roku??? Może ktoś inny próbował ... Nie ukrywam, że pod koniec 2018 rozmawiałem z nimi i twierdzili, że przyjadą na miejsc do klienta i wszystko na miejscu robią. Co prawda to była luźna rozmowa bo jeszcze byłem przed zakupem mojego Q50. Z chęcią wróciłbym do rozmowy z nimi. Dodam jeszcze, że z usług tej firmy korzystałem już wcześniej przy moim poprzednim aucie (Jeep Grand Cherokee 5,7 HEMI :)) i byłem bardzo zadowolony. Bez rozkręcania, bez zbędnego dłubania... Radio navi komunikaty głosowe - wszystko grało jak należy. Myślę, że można się nimi zainteresować.

Gugi1986
27th-April-2019, 12:49
Odgrzewam temat, ktoś przerobił USA na PL ? Gdzieś w Warszawie okolice ? Jaka cena ? Podajcie namiary !

Infiniti Q50 2018 r.

Pozdro

WoWi
27th-April-2019, 16:23
Ja samemu, wszystko jest łopatologicznie opisane na forum

Winko
21st-May-2019, 01:01
Ja samemu, wszystko jest łopatologicznie opisane na forum
Mowa o zmianie min czestotliwości z nieparzystych na 'wszystkie' - poprosze o link do tematu jak to zrobic samemu.

WoWi
21st-May-2019, 12:32
Z tego co mi wiadomo nikt tego nie zrobił

slepy62
21st-May-2019, 16:09
Mowa o zmianie min czestotliwości z nieparzystych na 'wszystkie' - poprosze o link do tematu jak to zrobic samemu.

W grę wchodzi jedynie wymiana modułów z US na wersje EU - a to już było robione... poszukaj a znajdziesz...
Z drugiej strony - możesz stracić niektóre funkcje (użytkowe, nic ważnego) - które są dostępne w MENU wersji z US a nie ma ich w wersjach EU...

Mike19
9th-June-2019, 23:25
Czy temat europejskiej nawigacji został rozwiązany? Czy przełożenie całego modułu nie załatwi sprawy? Czy na tych częściach zapisuje się numer VIN dawcy czy jest P&P? Przeraża mnie ograniczona użytkowość całego ekranu... Poza tym co jeszcze tam jest wyświetlane oprócz navi?

wlaziu
10th-June-2019, 01:29
Zasadniczo cały intouch składa się z 4 modułów:
- górnego ekranu - w nim siedzi procesor intouch, moduł bluetooth, pamięć. Odpowiada za dostępne funkcje, języki, jednostki
- dolnego ekranu - pełni rolę przycisków i drugiego ekranu. Nie wymaga wymiany.
- modułu radia - w nim siedzi czytnik płyt CD, tuner fm/am, moduł usb.
- moduł nawigacji - przesyła obraz mapy do górnego ekranu i jest z nim sparowana karta.
Niektóre z modułów trzeba ponownie kodować z autem (tzw nissan NATS). Każdy kto dorabia kluczyki do nissana Ci to zakoduje.

rojan
4th-November-2019, 12:59
Podbijam temat navi USA-POLSKA Gdzie przerobić ?

maruss84
4th-November-2019, 17:22
Podbijam temat navi USA-POLSKA Gdzie przerobić ?

Na allegro ogłasza się firma z Łomży,( świadczą usłuę w różnych miastach w PL) dzwoniłem do nich, kompletne przerobienie np. Infiniti QX z USA na pl język, nowe mapy, eu fale radiowe to koszt 3500zł. W aukcji ma opisane do QX i Q.

https://allegro.pl/oferta/infiniti-x9-polskie-menu-lektor-usa-na-europe-7830960109

Kazik_R52
4th-November-2019, 17:35
Ja bym tego nie robil za taka kase , albo nowe radio android albo zrobil streaming ekranu telefonu
i jezdzil na google maps.
te mapy sa malo funkcjonalne, przestarzale i drogie w aktualizacjach

maruss84
4th-November-2019, 21:31
Ja bym tego nie robil za taka kase , albo nowe radio android albo zrobil streaming ekranu telefonu
i jezdzil na google maps.
te mapy sa malo funkcjonalne, przestarzale i drogie w aktualizacjach

pytałem też o samo przeprogramowani radia i zmianę języka na PL, powiedzieliże wszystko albo nic hehe. Jak dla mnie cena 3500 zł to nie warte wydatku. Jedynie zrobiłbym PL język i PL radio. Poszukam speca który ogarnie tylko te opcje.

W Fordzie Edgu mam atywny AndroidAuto i se ładnie z telefonu google maps wyświetlam w aucie. Spróbuje to ogarnąć u kogoś w QX70

rojan
4th-November-2019, 22:51
A co sądzicie n/t gości od ,,Uczymy Auta Polskiego" ???

maruss84
4th-November-2019, 22:59
A co sądzicie n/t gości od ,,Uczymy Auta Polskiego" ???

To chyba ta sama fima o której pisalem wczesniej.

rojan
4th-November-2019, 23:25
Czyli ??? Sorry jestem " nowy" i nie ogarnąłem wszystkich wpisów. Kto jest godny polecenia ???

rojan
4th-November-2019, 23:27
Jest ktoś taki w Polsce ?

maruss84
5th-November-2019, 00:24
Jest ktoś taki w Polsce ?

Z tego co sie dowiedziałem to ogarniają to ok. Firma

https://allegro.pl/oferta/infiniti-x9-polskie-menu-lektor-usa-na-europe-7830960109?utm_source=tdb&utm_medium=afiliacja&utm_content=Skimlinks+PL&tduid=f7e85182e9674c591b0faf8f588a62cf

Ale jak da mnie cena trochę odstraszająca no i kwestia taka, że Ja orginału navi nie potrzebuję, PL język i radio do tego AndroidAuto i by było fest. Skoro oni robią wszystko razem więc szukam dalej magika elektryka:)

Ologt
5th-November-2019, 19:36
Ja tam ich chwale , tyle że ja mam wersje EU .Całe radio ,navi ,VC i najnowsze mapy .Przyjechali pod dom .

Taras110387
11th-January-2020, 17:25
W Ukrainie już opanowali aktualizacje map i konwertacje menu i map z USA na Europe. Ostatnie na razie kosztuje około 1000 USD, jest potrzebna wymiana modułów.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=438376000077896&id=229712540944244

slepy62
11th-January-2020, 20:04
W Ukrainie już opanowali aktualizacje map i konwertacje menu i map z USA na Europe. Ostatnie na razie kosztuje około 1000 USD, jest potrzebna wymiana modułów.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=438376000077896&id=229712540944244

lol w Q50 z US jak wymienisz moduły wraz z kartą SD na wersje EU nie musisz nic przerabiać więc $1000 zapłacisz za robotę która trwa 20 minut lol

Taras110387
13th-January-2020, 08:05
lol w Q50 z US jak wymienisz moduły wraz z kartą SD na wersje EU nie musisz nic przerabiać więc $1000 zapłacisz za robotę która trwa 20 minut lol

Nie zauważyłem że tu już jest opisane rozwiązanie. Kupić moduły, wymienić, zakodowac - to kosztuje, ale zgadzam się że 1000usd to przesada, jak i koszt wrzystkich używanych części do q50)
Ciekawiej będzie wsadzić in touch z 2020 z android auto. Da się to zrobić?

Bartos
13th-January-2020, 20:55
No a co będzie jak kupisz moduły z kartą i starą nieaktualna mapą? Jak ją zaktualizujesz jak serwis robi to po VIN, a ty masz VIN na USA?
Sam się nad tym zastanawiałem.

wlaziu
14th-January-2020, 02:24
Karta się koduje przy pierwszym włożeniu i paruje się z numerem seryjnym modułu navi. Te same numery seryjne kart co na Europę idą na Izrael i można próbować kupić pasującą w sklepach w USA. Jedyne do czego mógłby być potrzebny vin to aby zapisać się do usług intouch online.

Mike19
22nd-February-2020, 00:37
lol w Q50 z US jak wymienisz moduły wraz z kartą SD na wersje EU nie musisz nic przerabiać więc $1000 zapłacisz za robotę która trwa 20 minut lol


Z tego co pamiętam przekładałeś moduły u siebie i sprzęt nie ruszył, więc jak to zrobić żeby mieć mapy EU? :)

pzdr

slepy62
22nd-February-2020, 13:46
Z tego co pamiętam przekładałeś moduły u siebie i sprzęt nie ruszył, więc jak to zrobić żeby mieć mapy EU? :) pzdr

Wszystkie moduły "wypożyczyłem" na próbę, zamontowałem i ekrany się zablokowały ale potem byłem w serwisie na Krasnobrodzkiej, chłopaki odblokowali sprzęt, zakodowali kluczyki, BCM i cóś tam jeszcze, wszystko poszło tylko że:
- nie miałem oryginalnej karty SD więc NAVI nie poszła, choć mogłem kartę SD dokupić / zamówić w serwisie ale...
- to były moduły z EU 2.2d i znikła mi zupełnie cześć obrazków związanych z pracą układu hybrydowego / znikła część menu, znikły też niektóre funkcje z SETUP w US MENU użytkownika (np. odrębne sterowanie odsuwaniem kiery i fotela kierowcy, powiadomienie o osiągnięciu zalecanego ciśnienia w oponach w trakcie ich pompowania itp. itd.) ...

...więc finalnie odpuściłem sobie, zrezygnowałem...

rojan
17th-March-2020, 22:18
Ok. Panowie, trochę się już pogubiłem w tej ,,technicznej rozmowie,, Znam się ,,troszkę" na mechanice , ale nawigacje to nie moja działka. USA-PL navi w Q50 w rozsądnej cenie , gdzie zrobią na 100% , wiem ,, uczymy auta pol....." zrobią dobrze i drogo, naprawdę nie ma innych....

Bartos
18th-March-2020, 17:46
Większość firm montuje Androida, z tym że przeważnie są to tanie modele ze słabymi podzespołami i starym systemem. A płacisz dużo. Jak już Android to lepiej poszukać samemu konkretnego zestawu.
Co do oryginalnej navi, to zostaje kupić europejskie moduły, podłączyć i zakodować.

gixer
25th-April-2020, 12:10
Wymienisz to, a i tak nie zadziala nawigacja majac oczywiscie mapy EU. Wymieniles to i zadzialalo czy tylko slyszaes ze ma zadziałać?

Bartos
25th-April-2020, 12:17
Poczytaj na forum, Rosjanie tak tez robią, gdzieś był link do strony fb z opisem przeróbek z Rosji.

gixer
26th-April-2020, 10:41
Za 1500 zl moge zrobic ze beda dzialac mapy Eu u siebie w 3,7 tak zrobilem i dziala :)

Bartos
26th-April-2020, 10:53
Wymiana i kodowanie modułów?

gixer
26th-April-2020, 10:56
Ze wymieniasz wszystkei moduly wraz z ekranami i ma zadzialac?

Bartos
26th-April-2020, 11:37
No Ciebie pytam, na jakiej zasadzie to robisz. Czy wyprujesz pół auta czy wymieniasz moduł na EU i kodujesz do samochodu?

Nie pytam z ciekawości tylko z uwagi na ofertę :)

gixer
26th-April-2020, 12:07
No Ciebie pytam, na jakiej zasadzie to robisz. Czy wyprujesz pół auta czy wymieniasz moduł na EU i kodujesz do samochodu?

Nie pytam z ciekawości tylko z uwagi na ofertę :)


Potrzebuje 2h i auto ma nawigacje EU jak to robie to taka moja tajemnica :) ale u mnie dziala :)

Maxx
26th-April-2020, 12:59
Potrzebuje 2h i auto ma nawigacje EU

to rozwiń usługi o aktualizacje map i jesteś "ustawiony" na lata :clap2:

Bartos
26th-April-2020, 13:06
No własnie, potrzebujesz 2h. Czyli grzebiesz w mapach, być może zmieniasz sposób kodowania map EU na US?
Ale w tych 1500 dajesz mapy? Czy mapy ktoś sobie szuka sam?
Temat ciekawy, klienta byś miał :)

gixer
26th-April-2020, 13:19
Mapy bralem z angola lub z auta z pl z 17 roku nie wiem czy teraz w salonie sa jakies nowsze nie interesowałem sie tym zrobilem to dla swoich, potrzeb tyle mi wystarcza.

Maxx
26th-April-2020, 16:32
@gixer (https://www.ifans.pl/member.php?3220-gixer)

A jesteś w stanie "zaadoptować" mapy z nissana ? nissan cały czas wypuszcza aktualizacje dla swoich klientów
to byłaby super opcja ...

gixer
26th-April-2020, 16:58
@gixer (https://www.ifans.pl/member.php?3220-gixer)

A jesteś w stanie "zaadoptować" mapy z nissana ? nissan cały czas wypuszcza aktualizacje dla swoich klientów
to byłaby super opcja ...

Nie nic takiego nie robilem jesli jest nowa mapa czyli karta SD. do Q50 to wkladamy karte i sa nowe mapy.

Taras110387
19th-July-2020, 11:53
Witam, czy ktoś wie jaki module trzeba wymienić że by wyłączyć limit prędkości tempomata? BCM starczy?
Czy BCM od eu pasuje do USA, czy może coś przestanie działać po wymianie?

WoWi
19th-July-2020, 14:27
Limit prędkości tempomatu możesz zmienić podczas strojenia na Ecuteku - mam tak zrobione u siebie

Taras110387
19th-July-2020, 15:22
Limit prędkości tempomatu możesz zmienić podczas strojenia na Ecuteku - mam tak zrobione u siebie

Czy to znaczy że chiptuner też potrafi to zrobić bez ecuteka?
Poczytałem manual, tempomat jest sterowany ECM, nie da się go wymienić bo w Europie nie było q50 z silnikiem 3.7.

Kenio79
31st-August-2020, 10:55
Dzwoniłem dzisiaj do firmy UCZYMY AUTA POLSKIEGO. Koszt całkowity czyli przerobienie wszystkiego na pl, oraz mapy nawet jak ktoś nie ma karty to kwota 3200.
Jeżeli ktoś mieszka blisko firmy to przyjadą i wymontują. Po zrobieniu przyjadą i zamontują. Jeżeli ktoś ma czas to jedzie tam na dzień i zrobią to na miejscu.

Kenio79
31st-August-2020, 11:13
Jak sprawdzić jaki jest system operacyjny w q50 lub q50s 2014r ?

wlaziu
31st-August-2020, 11:38
W app garage znajdziesz numer builda androida. Ale rok modelowy 2014 to będzie model ze starszym procerorem

Taras110387
30th-December-2020, 23:03
Czy to znaczy że chiptuner też potrafi to zrobić bez ecuteka?
Poczytałem manual, tempomat jest sterowany ECM, nie da się go wymienić bo w Europie nie było q50 z silnikiem 3.7.
Dam odpowiedź na swój post.
Napisałem chyba w 15 warsztatów jaki zajmują się chip tuningiem. Tylko ta firma powiedziała że da rady zdjęć limit, ale do tej pory nie umówiłem się z nimi https://electric-service.pl/kontakt/szczecin.html
Tak wygląda nasz sterowanik. Jest ta informacja przydatna chip tuneram żeby sprawdzić czy dadzą rady podłączyć się do sterownika. Jest on bardzo rzadko spotykany.
15012
15011

Kenio79
24th-July-2021, 20:45
Moduł Android Auto i CarPlay do Infiniti
https://sklephadron.pl/moduly-android-auto-carplay/5860-modul-android-auto-i-carplay-do-infiniti.html