PDA

Zobacz pe?n? wersj? : belki na relingi



slepy62
31st-October-2010, 02:24
czy kto jest mi stanie odpowiedzieć jaka jest nośność oryginalnych belek ?
jestem zagorzałym narciarzem więc...

sirtrojan
31st-October-2010, 02:46
u mnie jest opis na belce ( naklejka) poszukaj na swojej.
jak sprawdzę to wrzucę info.

czarnaxp
31st-October-2010, 02:09
to jest cos okolo 50 kg

tak cos mi sie wydaje z naklejki na belce chyba tam jest 100 lbs hmmmm

sirtrojan
31st-October-2010, 18:37
I gen - też ma 100 lbs! ( czyli ok 46 kg).

slepy62
31st-October-2010, 18:50
Pytam bo chciałem kupić relingi - w serwisie powiedzieli że takich nie ściągają bo są do 15 kg.
Zaproponowali mi normalne za hehe 1100-zł
Pomijając fatalny wygląd - normalne belki (jeżdżę co roku kilka tygodni/miesięcy z belkami) przy prędkościach powyżej 80-90 huczą, świszczą itd.
Te oryginalne mają jak widzę na zdjęciach super wygląd, poza tym sprawiają wrażenie nieco bardziej aero od normalnych.
W USA - jak sprawdzałem na jakichś stronach z częściami do INFI (tyle że odpisali mi że koszt przesyłki do Polski przekracza wartość zamówionych akcesorii - : Online Infiniti Parts http://onlineinfinitiparts.reachlocal.com
kosztują ~250$.
100 lbs to o ile się nie 45 kg czyli niewielki box 15 kg, 2,5 pary nart+kije+buty to ok. 25-30 kg czyli powinny być ok.

Czy ktoś używał już belek oryginalnych do relingów do wożenia jakichś rzeczy ? Jak się sprawdziły.
Czy chłopaki z USA - możecie podać jakiś sklep który realizuje wysyłki do Euro w normalnych pieniądzach ?
A może są sklepy z normalnymi cenami w Eurolandzie - bo ceny w naszym salonie to conajmniej +30-50%.
Rekord jak sprawdziłem to chlapacze : u nas 1000-zł w USA - 100$

sirtrojan
31st-October-2010, 19:47
normalnie ceny u nas to ok 300 % tego co w stanach! niestety :/

co do belek poprzecznych - sprawdź w Thule - może mają coś dobrego w ofercie do FXa.

w stanach używaja tego do I gen: The Thule 450R Rapid Crossroad

http://www.thule.com/en/US/Products/BaseRacks/Feet/13900.aspx

slepy62
31st-October-2010, 20:08
ogólnie nie ma problemu z dobraniem Thule lub innej firmy, kosztowo to zakładam że ok 400-600 zł - zresztą te które proponują w infiniti robi thule tylko jest na nich nadruk Infiniti i dają do tego baksy Thule
chcę kupić te oryginalne "płetwy" Infiniti
1- ze względu na super wygląd
2- ze względu na hałas jaki wydają normalne belki
ale dziękuję za podpowiedzi

slepy62
23rd-February-2011, 23:24
Warto było zaczekać prawie 2 miesiace na przesyłkę z USA
Belki Thule z napisem INFINITI w polskim salonie cena ponad 1100zł, oryginalne "płetwy" ze stanów ~250$.
Kilkanaście lat jeździłem różnymi samochodami z różnymi kwadraciakami/belkami - przy prędkościach powyżej 80/90 km - zawsze bardzo głośny huk/gwizd lub szum.
Warto było się pomęczyć z montażem (dopasowanie, wiercenie)
Po zamontowaniu wygląd super,
bez boxu przy normalnych prędkościach i powyżej 140 - praktycznie brak jakiegokolwiek dodatkowego huku/gwizdu/szumu !
po zamontowaniu boxu - słychać jedynie lekki poszum powietrza i to przy prędkościach powyżej 120 - a jechałem praktycznie do 180

Belki mają teoretyczną nośność ~ 50 kg, zamontowałem box + narty + buty o wadze łącznej ponad 70 kg - brak problemów.

Jedna uwaga dla montujących
- przy standardowym rozstawie belek (jak w USA otwory po 6 cm od miejsca łączenia relingów) po założeniu boxu dłuższego powyzej 185 cm - znacznie utrudnione jest otwieranie klapy bagażnika.
-zakładałem Thule Spirit o długości bodajże 196 cm - więc przekręciłem przednią belkę maksymalnie do przodu (do miejsca łączenia na relingu) a pod tył boxu podłożyłem ~4 centymetrowe podkładki z twardej gumy - i było ok. bagażnik do otwierania.

wildcat
24th-February-2011, 20:43
Szukając belek do I gen natrafiłem na coś takiego:
http://www.roofcarriersystems.com.au/assets/img/prorack-rail-big.jpg
Belki są dostępne w Polsce praktycznie od ręki i cenowo mogą konkurować z oryginałami ze Stanów. Są dosyć dyskretne, więc myślę że całkiem dobrze by wyglądały na samochodzie.
Co ciekawe, wydaje mi się, że na tych belkach box powinien siedzieć niżej niż na oryginalnych. Ciekawe czy szyberdach się otworzy. :)
Polska strona: http://www.whispbar.pl/

slepy62
24th-February-2011, 21:12
Tez ciekawe rozwiązanie - tyle że czarne uchwyty... dodatkowo w II generacji dach jest mocno zaokrąglony, belki z USA są wygięte - po założeniu pomiędzy belkami a dachem jest mniej więcej taka sama odległość/wysokość na całej rozpiętości belek.
Nie wiem jakie są te belki które pokazujesz - jeżeli proste - może być problem z zaczepami wystającymi pod belką, zwłaszcza w części środkowej dachu.
Okno dachowe w II generacji jest tak położone że po zamontowaniu belek i box-u bez problemu można je otworzyć... tyle że nad głową jest "drugi dach" (dno box-u)

sirtrojan
24th-February-2011, 21:32
jak sie sprawdza polska myśl technologiczna to po co przepłacać :)
Faktem jest ze czarne zaczepy są brzydkie ale w przypadku belek i bagażnika dachowego chodzi raczej o aspekt praktyczny a nie o urodę .

slepy62
24th-February-2011, 22:07
ja wohl Wuju - tylko wątpię czy to polska myśl...

wildcat
24th-February-2011, 22:32
Zaczepy są wpuszczane w środek belki, w profil "teowy". Także nic nie powinno wystawać poniżej belki. No chyba, że ktoś ma boxa typu "powergrip" i tym podobne.
A jeśli chodzi o szyberdach to właśnie o tym pisałem - może się nie otworzyć.
Poza powyższym uważam, że przy tak wysokim samochodzie nisko zamontowany box ma same zalety. Ciekaw jestem, czy wjeżdżasz z boxem do garażu? ;)

slepy62
24th-February-2011, 22:51
Wjazd do garażu mam na ponad 2,5 metra wysoki tak że no problem...
przy zamontowanym boxie - okno dachowe otwiera się bez problemu (w miejscu montażu okna dach opada mocno w dół), jakby co zawsze można podłożyć podkładki gumowe żeby box trochę podnieść
nowe boxy są bardzo nisko położone bo mają wcięcia na belki