PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 2.2D 2.2 diesel trwałość silnika, typowe usterki etc



Andrzej
22nd-December-2017, 12:52
Witam Was serdecznie,
Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat awaryjności tego silnika, na ile kilometrów oceniacie jego bezawaryjność etc.
Przymierzam się do zakupu q50 z 2.2 diesel dla żony ale nie mam zbyt dobrych doświadczeń z dieslem, chciałbym dokonać właściwego wyboru i mieć bezawaryjne infiniti do którego przywykłem :)
Pozdrawiam

SPIDER'Q50
31st-December-2017, 17:12
Jest to typowy Mercedesowski diesel 2.1 CDI który został zmodyfikowany. W mojej ocenie jego trwałość licze na tyle samo co w Mercedesie, czyli na kilkaset tyś km. Tak zresztą to warunkowało mój wybór właśnie Q50 z tym silnikiem. Nie sądzę żeby się w nim coś mogło zepsuć bo w Mercedesie ma dobre opinie długowiecznego :) Ja zrobiłem dopiero 25tyś km w Q50 i bez awarii oraz nie spalił nawet grama oleju między przeglądami, co mnie zdziwiło.

Uwagi:
-minus - to że jest dosyć głośny na wolnych obrotach ale taka przypadłość tego silnika zarówno w Mercedesie jak i Infiniti. Trzeba się przyzwyczaić, bo jak na markę premium trochę to mi się nie podoba. Jednak 400Nm robi swoje i wynagradza to podczas jazdy. Mówią że w 2017 poprawiono głośność tego silnika, ale ja porównywałem i nie zauważyłem poprawy.

+plus - niskie spalanie. Najniższe moje osiągnięte to 4,7l/100km, a tydzień temu w trybie SPORT na trasie 250km spalił 5,8l/100km. Bo byłem ciekawy jak z trybem SPORT na całej trasie. Nigdy nie przekroczyłem średniej 10l/100km. Maxymalne zarejestrowane to 9,1l/100km przy 190km/h.

Infiniti zaczerpneło silnik i skrzynię biegów 7G-tronic, właśnie z Mercedesa. Szkoda że nie zabrali skrzyni 9G-tronic, jak i nowej 190KM wersji tegoż silnika, która jest cichsza.
Silnik jako taki jest bardzo dobrze znany wszystkim znawcom Mercedesa, i na początku miał awaryjne wtryski i różne inne przypadłości, ale wszystkie one zostały wyeliminowane. Z tego co wiem to Infiniti ma już poprawioną pod tym wzgledem jednostkę. Zresztą Infiniti przekonstruowało go pod siebie.