PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Samochód nówka - mapy sprzed 2 lat - Aktualizacja map nawigacji



anneck
25th-December-2017, 00:37
Tydzień temu odebrałem z salonu QX30 i pierwszy minus jaki dostrzegłem to nieaktualne mapy nawigacji.
Skoro kupuję rocznik 2017 to (naiwnie) oczekiwałem, że mapy będą w miare aktualne (rok 2017), a tu okazuje się, że wgrane mapy pochodzą z 2015r...
Czy też tak macie? Czy to taki standard rynkowy powielany także przez Infiniti (chciałoby się rzec markę Premium)?
Gdy zapytałem w serwisie/sprzedawcy to powiedzieli, że oczywiście mogą zaktualizować mapy, ale ta usługa kosztuje 900zł.
Szczerze mówiąc byłem przygotowany, że aktualizacja jest płatna i tyle kosztuje, ale nie sądziłem, że pasuje ją wykonać zaraz po odbiorze samochodu z salonu...
Tak to słabo wizerunkowo wygląda...

Czy ma ktoś doświadczenia z aktualizacją map na własną rękę (nie przez serwis)?

mariuszzar
25th-December-2017, 09:13
Tez nie rozumiem postępowania Infiniti. Kupujac nowe auto w danym roku chce aby mial mape aktualna na dzien zakupu lub przynajmniej otrzymac od dealera pierwsza aktualizacje darmowa.
Pomijam kwestie, iz grafika w nawigacji wyglada na lata 90.
Dodatkowo to co mnie denerwuje to skokowy przesuw mapy w trakcie jazdy.

Luc
25th-December-2017, 17:06
Mam dokładnie takie samo doświadczenie. Samochód odbiór w 2017 mapa 2015. Pokazuje to dobitnie że Infiniti marką premium nie jest!


Sent from my iPhone using Tapatalk

czejzee
25th-December-2017, 20:08
Prawda jest taka, że nie ma nic lepszego niż Google Maps. Najlepszym rozwiązaniem jest car play, którego niestety nie ma w Infi, ale dobry uchwyt do nawiewów rozwiązuje problem. Dla mnie fabryczna navi jest czymś w rodzaju dodatkowej mapy, która działa zawsze, nawet gdy zerwie internet w telefonie a jadę w nieznane. Zwykle mam odpalonego Janosika, Google Maps i właśnie navi samochodowe. Nie ma się czym przejmować a tym bardziej szkoda tych 900 zł na aktualizację map. Lepiej dopłacić i zrobić dobre zabezpieczenie lakieru.

anneck
25th-December-2017, 21:43
100% zgody.
Bardzo mnie nie rusza ta nieaktualna mapa, ale jednak niesmak jest. Gdybyśmy mówili o Dacii to przełknąłbym bez problemu, ale wg mnie marce Infiniti to się nie powinno zdarzać.
Dobrze, że w QX30 nawigacja jest w standardzie - gdybym jawnie za nią dodatkowo zapłacił to nieaktualne mapy wkurzyłyby mnie na serio.

Co do alternatyw to testuję teraz aplikację Waze (coś jak Google Maps + Yanosik) - jeden kierowca Ubera bardzo zachwalał. Jutro jadę w dłuższą trasę to zobaczymy jak w dłuższym teście się będzie sprawować.

Luc
26th-December-2017, 10:36
Daj znać jak ta apka działa - ostatnio znajomy w Budapeszcie ją polecał.


Sent from my iPhone using Tapatalk

misiektoja
26th-December-2017, 13:29
Ja traktuje nawigację w Q50 jako element wystroju wnętrza, środek auta wygląda nowocześniej, ale oczywiście nie korzystam, bo pomijając nieaktualność map, wolne działanie, to dodatkowo brak informacji online o ruchu/korkach (jest tylko TMC, które nie działa w Polsce) powoduje, że jest to taka wydmuszka, kompletnie nie pasująca do nowoczesnego charakteru auta.

Waze jest bardzo mocno popularny w USA, zawsze tam korzystam z tego, próbowałem w Polsce i niestety zbyt mała liczba użytkowników z tego korzysta, większość kontroli policji nie zgłoszona, info o korkach czy wypadkach rzadko odzwierciedla rzeczywistość. W dużych miastach jeszcze w miarę, ale na trasach nie do użytku.

Sent from SM-N950F using Tapatalk

czejzee
26th-December-2017, 18:53
Potwierdzam, Waze na PL to średniawka.

anneck
26th-December-2017, 20:55
Również potwierdzam - zweryfikowałem dziś Waze na trasie i bez rewelacji...

docent
26th-December-2017, 21:54
Panowie !

W jedności siła. Moim zdaniem (w autach na gwarancji) działanie naszych nawigacji można REKLAMOWAĆ !
Potrzeba się tylko zjednoczyć i zebrać trochę materiału do zgłoszenia reklamacji.
Na początek dwie fotki:
Q60 2016/2017
10446
10447

Dla mniej spostrzegawczych zdj. 1 ul. PUŁAWSKA w Warszawie
Zdj. 2 sytuacja bardzo niebezpieczna, na wielopasmowej drodze nawigacja prowadzi dokładnie pod prąd.

Kilka takich przykładów jak na zdj. 2 i są podstawy do zgłoszenia reklamacji.

mariuszzar
27th-December-2017, 19:41
Dzis siedziałem w nowym audi A4. Jak tam navi dziala to szok (zreszta caly system MMI). Wow. Grafika, szybkosc, plynnosc.
Navi w Infiniti to przepasc. Niestety na minus. Az dziwie sie, ze w nowym QX50 wsadzili ten sam archaiczny system. Wstyd Infiniti. Ciekawe na co Infiniti czeka?

anneck
27th-December-2017, 22:13
No tak :)
A sprawdziłeś może z jakiej daty były mapy w tym Audi?

mariuszzar
27th-December-2017, 22:18
Nie. Fakt, ze ta przyjemność (oczywiscie opcja) bodajże kosztowala cks ok 13tys zl.

Maxx
27th-December-2017, 23:11
Wg mnie normalna procedura jest aby NOWY samochód z salonu miał zainstalowana najnowszą wersje map
Dobra praktyką marki premium byłoby zaoferowanie klientowi 2 letniej darmowej aktualizacji przy przeglądzie serwisowym

Ale nie o to chodzi aby klient był "happy" tylko aby wycisnąć dodatkowa kasę , szkoda ...
Kiedyś w sklepie byłem mimowolnym świadkiem rozmowy telefonicznej klientki ( pani była bardzo wzburzona) z serwisem , Klientka pytała : jak to możliwe że kupujac samochód za 270tys otrzymuje nawigację z mapami sprzed 2 lat ? i musi dodatkowo zapłacić za aktualizację !

jak widać to już raczej norma , kasa misiu kasa

zabsss
27th-April-2018, 11:37
Czesc jak tam temat z mapami? U mnie w Q50 sa datowane na 2014. Troche pogoogleowalem w necie i nie bardzo znalazlem skad wziac swiezsze na Europe - byla jakas aukcja na allegro ale update kosztowal 6 stowek. Zadalem pytanie do Infiniti Krakow, zobaczymy co odpowiedza odnosnie ceny i najswiezszej wersji.

misiektoja
27th-April-2018, 12:40
W Warszawie jeszcze niedawno było to nadal 900 PLN, ale Panowie z serwisu odradzali, bo de facto była świeża na 2 lata wstecz czy coś takiego.

Sent from SM-N950F using Tapatalk

Luc
2nd-May-2018, 16:21
Taka to marka „premium” ....


Sent from my iPhone using Tapatalk

mariuszzar
2nd-May-2018, 20:42
Niestety cos w tym jest...

zabsss
7th-May-2018, 12:47
w krk upgrade navi do "najswiezszego wydania z poczatku 2017 roku" - 950 PLN BRUTTO !!!

mariuszzar
8th-May-2018, 10:55
Pewnie nowa navi pojawi sie wraz z nowym InTouch'em w 2021 roku.

Maxx
28th-May-2018, 15:11
dziś uzyskałem informacje z serwisu :infi: że za ok . miesiąc ma być dostępna nowa aktualizacja map
jak się pojawi napiszę na forum

docent
28th-May-2018, 16:46
Info z którego serwisu ?

I jeszcze jedno pytanie. Czy aby korzystać z nowych map wystarczy wymienić kartę SD, na której są zapisane, czy trzeba również zaktualizować oprogramowanie ?

Maxx
28th-May-2018, 19:56
:infi: Kraków przysłało mi taka wiadomość :


"... Jeszcze nie mamy najnowszej wersji aktualizacji map ale wiem, że jest to kwestia maksymalnie miesiąca. W przypadku funkcji start/stop oferta jest ciągle aktualna i można ją u nas montować. "

niestety nie wiem czy polega to na podmianie karty SD czy wgraniu nowego softu

ps.
w cytrynie plik instalacyjny umieszczało się na pendrive

ŁukiQX70
30th-June-2018, 09:23
Maxx , daj znać jak będziesz miał aktualizację mapy.
Pozdrawiam

Maxx
30th-June-2018, 13:09
Maxx , daj znać jak będziesz miał aktualizację mapy.
Pozdrawiam

zapytam w poniedziałek , zobaczymy czy miesiąc :infi: jest zgodny z kalendarzowym ;)

ŁukiQX70
3rd-July-2018, 23:06
Dzięki Maxx!!!

Maxx
5th-July-2018, 00:00
Nie dziękuj ... podobno ma być za miesiąc (kolejny) widzę grudzień na horyzoncie :frusty:
może warto znowu napisać do HERE . kupić i wgrać samodzielnie ...

ps
niestety na stronie dostawcy nie ma update
https://hereshop.navigation.com/product/Catalog/Catalog_Infiniti_Q50_2015/Infiniti-EU-Map-Update/sku/Infiniti_EU_non-distribution/en_GB/HEREEMEA/EUR

Maxx
18th-September-2018, 10:37
Aby nie ciągnąc 2 osobnych watków na ten sam temat zerknijcie tu
http://www.ifans.pl/showthread.php?7529-Fabryczna-nawigacja-wersja-aktualizacja-koszty&p=73421&viewfull=1#post73421

Bartos
5th-November-2019, 11:06
Orientuje się ktoś, czy jak do qx30 USA włożę używaną kartę z mapami EU to zadziała?

PawelInfi
5th-November-2019, 14:31
Nie zadziała.

Karty SD są przypisane do nr ID navigacji oraz numeru VIN pojazdu. W przypadku przełożenia karty SD np z QX30 do innego samochodu, też QX30 na przykład, nie będzie jej czytało w drugim pojeździe.

Wiem bo sprawdzałem :(

Bartos
5th-November-2019, 15:32
Dzięki, czyli co mogę zrobić? Kupić nową kartę EUR w serwisie i tam dostanę jakiś pin, haslo?

PawelInfi
5th-November-2019, 19:11
Dzięki, czyli co mogę zrobić? Kupić nową kartę EUR w serwisie i tam dostanę jakiś pin, haslo?
Pojechać do serwisu, zapłacić za update, serwis Ci zamieni starą kartę SD na nową (starą odda oczywiście), wygeneruje PIN ze strony HERE i aktywuje w Twoim aucie.

Bartos
13th-November-2019, 12:16
Jestem załamany, normalnie w d..ie.
Dzwoniłem wczoraj do serwisu w Krakowie z zapytaniem czy mogą mi załatwić mapy z Europą do samochodu z USA. Nie oddzwonili to zadzwoniłem dzisiaj. Potem Pan oddzwonił i stwierdził, że wg niego mapy europejskie nie zadziałają z nawigacją z USA i musiał bym wymienić pół elektroniki w samochodzie na europejską.

Co dla mnie jest lekko śmieszne, bo jak dostane kod aktywacyjny to powinny zadziałać.
Mogę sobie kupić kartę z mapą i sam sprawdzić czy będą działać czy nie.

Zadzwoniłem jeszcze do Warszawy, zobaczę co oni powiedzą.

Może ktoś kupował kartę SD z mapami EUR do wersji z USA i działała u niego? Może ktoś coś podpowie?

slepy62
13th-November-2019, 13:23
Może ktoś kupował kartę SD z mapami EUR do wersji z USA i działała u niego? Może ktoś coś podpowie?

W Q50 / Q60 to tak nie działa, wymagana jest wymiana górnego panelu/ekranu wraz ze sparowaną do niego kartą oraz modułu NAVI...

Jak to jest w QX30 (Q30S to w US też QX30) w wersji z USA - trudno powiedzieć, wprawdzie auto produkowane w GB ale...

Pytanie do PaweInfi

Pojechać do serwisu, zapłacić za update, serwis Ci zamieni starą kartę SD na nową (starą odda oczywiście), wygeneruje PIN ze strony HERE i aktywuje w Twoim aucie.
czy to zadziała ? Czy niezbędna będzie jednak wymiana modułów.

W QX30 USA numery modułów NAVI to:

GPS NAVIGATION SYSTEM (ekran - tylko QX30):
Part Number: 28387-4DL6A Supersession(s): 28387-4DL0A; 28387-4DL1A
lub
Part Number: 28387-4DL7A Supersession(s): 28387-4DL2A; 28387-4DL3A

GPS NAVIGATION CONTROL MODULE (Fits: JX35, Q50, Q60, QX30, QX60):
Part Number: 25915-4HB4E Supersession(s): 25915-4HB4D

więc wątpię czy wymiana samej karty cokolwiek da, prawdopodobnie niezbędna będzie też wymiana CONTROL MODULE ...

W EU nie jestem w stanie sprawdzić... (na PartSouq - dla modeli QX30 z EU - te karty są nieaktywne... )

PawelInfi
13th-November-2019, 14:04
Nie będzie działać.

Bartos
13th-November-2019, 19:10
Dziękuję za informacje. Niestety będę z tym żył, chyba, że ktoś wpadnie kiedyś na pomysł jak odblokować mapy by można ich używać w różnych modelach. Albo znajdzie się jakiś fajny interfejs do podłączenia mirror link lub android auto.

W BMW jest łatwiej, po co Infiniti tak skomplikowało sprawę? Strzał w kolano.
W Infiniti w Warszawie też mi powiedzieli że mapy EUR nie zadziałają.

Przy okazji dowiedziałem się, że salony Infiniti w PL będą do końca roku, a serwisy jeszcze 10 lat.

Bartos
15th-November-2019, 13:09
W Q50 / Q60 to tak nie działa, wymagana jest wymiana górnego panelu/ekranu wraz ze sparowaną do niego kartą oraz modułu NAVI...

Jak to jest w QX30 (Q30S to w US też QX30) w wersji z USA - trudno powiedzieć, wprawdzie auto produkowane w GB ale...

Pytanie do PaweInfi

czy to zadziała ? Czy niezbędna będzie jednak wymiana modułów.

W QX30 USA numery modułów NAVI to:

GPS NAVIGATION SYSTEM (ekran - tylko QX30):
Part Number: 28387-4DL6A Supersession(s): 28387-4DL0A; 28387-4DL1A
lub
Part Number: 28387-4DL7A Supersession(s): 28387-4DL2A; 28387-4DL3A

GPS NAVIGATION CONTROL MODULE (Fits: JX35, Q50, Q60, QX30, QX60):
Part Number: 25915-4HB4E Supersession(s): 25915-4HB4D

więc wątpię czy wymiana samej karty cokolwiek da, prawdopodobnie niezbędna będzie też wymiana CONTROL MODULE ...

W EU nie jestem w stanie sprawdzić... (na PartSouq - dla modeli QX30 z EU - te karty są nieaktywne... )

Czyli jest szansa, trzeba zakupić używane moduły z jednego auta wraz z kartą i wymienić?.

Tylko trzeba pewnie będzie zakodować pod moje auto, moim VIN.
Dajmy na to że to ruszy i nawigacja zadziała z zakupiona kartą wraz z modułami. No ale jak ją zaktualizować mapy do najnowszych, skoro serwis żąda VIN, a VIN mam USA?