PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 q50 Hybrid AWD drgania samochodu



piotrekts
26th-December-2017, 23:04
Witam

Mam nietypowy problem.Samochód wpada w wibracje podczas jazdy. Na poczatku myslalem ze jest to kwestian opon i felg ale po zmianie na inny komplet jest to samo.
Wibracje pojawiają sie podczas jazdy do predkosci 160 potem zanikaja, tarcze odpadaja po wymienione na nowe.
Moze to cos w przniesieniu napedu bo bardziej czuje na tyle bo z przodu i tak nie ma poleczenia z kierownica.
Tylko co to moze byc gdzie szukac przyczyny?

P.s Fotel pasażera te sie telepie podczas jazdy ale nie hałasuje

slepy62
27th-December-2017, 20:10
Witam

Mam nietypowy problem.Samochód wpada w wibracje podczas jazdy. Na poczatku myslalem ze jest to kwestian opon i felg ale po zmianie na inny komplet jest to samo.
Wibracje pojawiają sie podczas jazdy do predkosci 160 potem zanikaja, tarcze odpadaja po wymienione na nowe.
Moze to cos w przniesieniu napedu bo bardziej czuje na tyle bo z przodu i tak nie ma poleczenia z kierownica.
Tylko co to moze byc gdzie szukac przyczyny?

P.s Fotel pasażera te sie telepie podczas jazdy ale nie hałasuje

Miałem podobny problem,
szukałem ponad pół roku,
już się miałem brać za demontaż i wyważenie wału a tu okazało się że...
nieznaczne odkształcenie (część wewn. - najazd na krawężnik) i nieznaczny ubytek (część zewn. - otarcie rantu) powodowało wibracje w zakresie 140~160
żeby było śmieszniej - na wyważeniu u oponiarzy po zamontowaniu ciężarków nic nie wychodziło...
w końcu wyłapali to w trakcie przeglądu serwisowego w serwisie :infi: na Krasnobrodzkiej, naprawę zlecał/załatwiał serwis...

Nie wiem czy to samo może być u Ciebie ale warto sprawdzić...

piotrekts
27th-December-2017, 21:12
Tylko u mnie dzieje sie to na letnim oraz na zimowym komplecie felg wiec niestety to raczej nie bedzie to. Tez juz mysle o wyważniu walu ale jak wibracje sie pojawiaja to wrzucalem na chwile na luz wiec teoretycznie napedy rozpiete wiec wibracje powinny ustac ale dalej sa.Szczerze zaczyna mnie to wkurzac i za bardzo nie wiem jak to ugryzc.Dodam ze drugie felgi nie oem.

piore_w_rzece
7th-January-2018, 23:08
Wrzucenie na luz raczej nic nie da - wał się nadal będzie kręcił od dyferencjału...
Jeśli tarcze proste to muszą być koła albo gdzieś poluzowało się mocowanie dyfra, choć to raczej mało prawdopodobne.

wlaziu
19th-December-2019, 02:00
Walczyłem z tym samym problemem chyba z 1,5 roku. Podejrzewałem, że może opona się gdzieś lekko rozwarstwiła, albo felga lekko ugięta, albo coś w zawieszeniu.
Za każdym razem jak zmieniałem opony (lub ponawiałem wyważenie) drgało mniej lub bardziej i było czuć po pedałach, siedzeniu, ale nie na kierownicy.
Wibracje ustały dopiero po:
1) Porządnym oczyszczeniu drucianką powierzchni styku piasta-felga.
2) Wyważeniu kół na wyważarce z testem drogowym.
Serwis zrobił oba za jednym zamachem, więc ciężko stwierdzić co bardziej pomogło.
U mnie koło, które podejrzewałem (a był to przód lewy) miało bicie 13 kg. Dopuszczalne jest ponoć 8.

wlodar
19th-December-2019, 10:55
Tylko wyważarka z testem drogowym tzw rolką dociskową. np Hunter 9700
Na inne szkoda czasu i pieniędzy.. Na zwykłej wyważarce można wyważyć nawet kwadrat... ale niech spróbuje ktoś na nim jechać.
Nie twierdzę też, że się nie da na zwykłej... uda się ale jeśli gość ogarnia to co robi, a felga i opona jest idealna. Bez bocznych, promieniowych bić plus “ jednorodna “opona na całym obwodzie.
Przy runflatach ma to jeszcze większe znaczenie

Slayer
19th-December-2019, 21:00
Pytanie czy taka felgę można w 100 procentach naprawić ?