PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wymiana oleju w skrzyni biegów



Grucha
12th-January-2018, 10:49
Koleżanki i Koledzy.
Temat z pewnością był poruszany...
Ale jeszcze raz raz hasłowo:
Z Waszego doświadczenia - wymieniać statycznie czy dynamicznie? Co lepsze?
(FX37S 2011)


Pozdrawiam,
Grucha http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji4.png

Shimomura
12th-January-2018, 12:30
Koleżanki i Koledzy.
Temat z pewnością był poruszany...
Ale jeszcze raz raz hasłowo:
Z Waszego doświadczenia - wymieniać statycznie czy dynamicznie? Co lepsze?
(FX37S 2011)


Pozdrawiam,
Grucha http://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji4.png


Zależy od historii auta, ile serwisów, mechaników i wymieniaczy tyle zdań :) Zasięgałem opinii pół roku zanim się za to zabrałem, a średnia opinii wygląda następująco:

- Jeżeli jesteś pewien historii auta i olej był wymieniany w miarę regularnie śmiało dynamicznie z płukanką przed co kilka wymian.
- Jeżeli nie jesteś pewien historii, lub też jesteś pewien, że olej jest mega stary/zużyty zdecydowanie wymiana statyczna zgodna z serwisówką, najlepiej 2-3 krotna.

Grucha
12th-January-2018, 15:55
Zależy od historii auta, ile serwisów, mechaników i wymieniaczy tyle zdań :) Zasięgałem opinii pół roku zanim się za to zabrałem, a średnia opinii wygląda następująco:

- Jeżeli jesteś pewien historii auta i olej był wymieniany w miarę regularnie śmiało dynamicznie z płukanką przed co kilka wymian.
- Jeżeli nie jesteś pewien historii, lub też jesteś pewien, że olej jest mega stary/zużyty zdecydowanie wymiana statyczna zgodna z serwisówką, najlepiej 2-3 krotna.

Historia jest taka, że przez pierwsze 4 lata (do przebiegu 95.000 km) serwisowany był w ASO. Czy w tym czasie była robiona wymiana oleju w skrzyni, tego nie wiem. Na dokumentach serwisowych nie widzę tego.
Od dwóch lat, kiedy jest w moich rękach obsługę robi mój zaufany mechanik (poza skrzynią biegów).
Przy przebiegu 123.000 km robiona była w specjalistycznym warsztacie wymiana statyczna. Teraz ma 185.000 km i zastanawiam się nad dynamiczną.


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

Shimomura
12th-January-2018, 16:03
ja, w Twoim przypadku zrobił bym dynamiczną

libros55
12th-January-2018, 16:12
Grucha mi 2 miesiace temu robili wymiane oleju w skrzyni raczej zwykla bo duzo oleju mi zostalo. Kupilem 12 litrow i zostalo mi chyba 6 lub wiecej. Gdzies mi oddali baniaki ale musze poszukac. To byl chyba ravenol jak dobrze pamietam.

maruss84
25th-January-2018, 19:18
Panowie, auto to FX35 2006, poprzedni (jedyny) właściciel w PL nie zmieniał oleju w skrzyni biegów. Co z tym robić ? wymienic? czy zostawić? Jest to mój pierwszy automat.
Przebieg 128k km

Shimomura
25th-January-2018, 21:37
Panowie, auto to FX35 2006, poprzedni (jedyny) właściciel w PL nie zmieniał oleju w skrzyni biegów. Co z tym robić ? wymienic? czy zostawić? Jest to mój pierwszy automat.
Przebieg 128k km

mam ten sam rok i trochę mniejszy przebieg, wymieniłem miesiąc temu w automacie , skrzyni roździelczej i obydwu dyfrach.

maruss84
25th-January-2018, 22:02
mam ten sam rok i trochę mniejszy przebieg, wymieniłem miesiąc temu w automacie , skrzyni roździelczej i obydwu dyfrach.

ile masz przelotu ?
jakie oleje lales? jakiej firmy? i jakie ilości ? do skrzyni tyle ile zlewa sie czyli około chyba 6 litrów? czy całość?

Shimomura
25th-January-2018, 22:35
Tutaj polecaja dynamiczna, ja zrobilem zgodnie z serwisowka statyczna. Wymienilem 2 razy pod rzad w celu przeplukania , do automatu wybralem niemiecki ravenol, a do dyfrow i skrzyni rozdzielczej lałem oryginały nissana. Robilem to przy 72k mil i byla to pierwsza wymiana.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

maruss84
25th-January-2018, 23:10
Tutaj polecaja dynamiczna, ja zrobilem zgodnie z serwisowka statyczna. Wymienilem 2 razy pod rzad w celu przeplukania , do automatu wybralem niemiecki ravenol, a do dyfrow i skrzyni rozdzielczej lałem oryginały nissana. Robilem to przy 72k mil i byla to pierwsza wymiana.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

statyczna wymiana czyli czyli spuszczamy i dolewamy tyle co sie zlalo? i co robimy jjakas rundke czy od razu drugi raz tak samo?

Shimomura
26th-January-2018, 01:14
Tak , z rundką

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

slepy62
26th-January-2018, 17:54
Ściagam dla siebie 12 butelek MATIC-S z US. Będzie w PL końcem lutego - ale wymianę mam zaplanowaną gdzieś na przełomie czerwca/lipca.
Z kosztami transportu i "innymi" opłatami wychodzi około 670-zł.
Jak ktoś chętny - mogę odstąpić - ściągnę sobie następną partię

Z DE z transportem do Polski ~€180 czyli około stówki drożej - tyle że w kilka dni...

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10529&stc=1

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10520&stc=1

Luis
11th-February-2018, 01:16
Cześć właśnie parę dni temu po powrocie z opczyzny po miesiącu nie uzytkowania,steskniony za moim autkiem(Fx35),zauważyłem problem ze skrzynia,na biegu D stojąc na światłach i trzymając hamulec,przy próbie ruszenia na zielonym moje autko ma jakieś zawiechy,wciskając delikatnie pedał gazu Infi czasami rusza dopiero po jakiś 2 sekundach z szarpnieciem. Może ktoś mi podpowiedzieć czym to może byc zpowodowane ? I jak wyleczyć moje autko z tego? :( czy wymiana oleju by pomogła ?:confused::help:

tiger456
11th-February-2018, 10:57
Zaczalbym od sprawdzenia stanu oleju. Takie rzeczy dzieja sie jak powstaje za niskie cisnienie oleju w skrzyni.

Luis
12th-February-2018, 07:38
Zaczalbym od sprawdzenia stanu oleju. Takie rzeczy dzieja sie jak powstaje za niskie cisnienie oleju w skrzyni.

Dzięki Patryk tylko jak poczytałem cały wątek o wymianie oleju w skrzyni to też pomyślałem o wymianie bo nie wiem ile jest już przejechanie na tym oleju i w jakim jest stanie. A jak by był za niski stan to czego mógł bym użyć ewentualnie do dolewki ?

BAJZEL
12th-February-2018, 08:31
nie rób takich rzeczy :) piwa raczej też starego nie dolewasz do swiezego :) ile zaoszczedzisz 100 zł ? - lepiej wymienić całość i spać spokojnie a stary uzyjesz do rozpałki :)

Luis
12th-February-2018, 11:56
nie rób takich rzeczy :) piwa raczej też starego nie dolewasz do swiezego :) ile zaoszczedzisz 100 zł ? - lepiej wymienić całość i spać spokojnie a stary uzyjesz do rozpałki :)

Właśnie umawiam się na wymianę oleju mój mechanik doradza mi wymiane statyczna,mam nadzieję że pomoże i poczuje różnice 😊

Dzięki Kamil i POZDRAWIAM.