PDA

Zobacz pe?n? wersj? : QX70S proszę o pomoc



hubby
13th-January-2018, 22:39
Witam wszystkich, proszę o pomoc posiadam infiniti qx70S 3,7 benzyna. Uszkodziłem przód samochodu. Mam okazje kupić w kolorze elementy ale z qx70s diesla 3,0, znalazłem informacje że nie ma różnić oprócz grila. Moje pytanie dla znawców czym sie różni wersja qx70S od zwykłej qx70, i ewentualnie od qx70s diesla. Chodzi mi o przód czyli zderzak, lampy, błotniki pas przedni z chłodnicami. Dziękuję z góry za pomoc. hubby

STF
14th-January-2018, 10:52
Witam wszystkich, proszę o pomoc posiadam infiniti qx70S 3,7 benzyna. Uszkodziłem przód samochodu. Mam okazje kupić w kolorze elementy ale z qx70s diesla 3,0, znalazłem informacje że nie ma różnić oprócz grila. Moje pytanie dla znawców czym sie różni wersja qx70S od zwykłej qx70, i ewentualnie od qx70s diesla. Chodzi mi o przód czyli zderzak, lampy, błotniki pas przedni z chłodnicami. Dziękuję z góry za pomoc. hubby

Pas przedni w dieslu jest inny ze względu na obecność intercoolera. Patrząc na opisy samych chłodnic też się różnią diesel/benzyna. Najlepiej porównaj numery oryginałów, byc może któryś element z pasa jest kompatybilny ale raczej mało prawdopodobne.

hubby
14th-January-2018, 20:03
Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam pytanie gdzie mogę znaleźć szczegóły budowy poszczególnych modeli infiniti z numerami części dla porównania i ewentualnie czy zakup benzynowej wersji przodu zwykłego różni się od wersji S?. Słyszałem że mozna również stosować większość części z Fx37, Fx35?.

holdek
17th-January-2018, 17:43
możesz spojrzeć np. tuaj wybierając model

https://grubbsinfinitiparts.com/infinitiparts/?siteid=216759&action=replacement

slepy62
17th-January-2018, 19:11
Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam pytanie gdzie mogę znaleźć szczegóły budowy poszczególnych modeli infiniti z numerami części dla porównania i ewentualnie czy zakup benzynowej wersji przodu zwykłego różni się od wersji S?. Słyszałem że mozna również stosować większość części z Fx37, Fx35?.

Konstukcyjnie FX30dS - to kopia FX50S - różnice to silnik, chłodnice, wydech itp.

Teoretycznie części konstrukcyjne (poza różnicami wynikającymi z "gnojownika") z FX35 / FX37 / FX50 - powinny pasować bez żadnego problemu ale jest kilka lol ale...

- w FX35/37 - nie było tylnych osi skrętnych, jest sporo różnic wynikających z pakietów wyposażenia dotyczących m.in. zawieszenia (CDC)

- FX35 to tylko US - więc w zderzaku brak jest spryskiwaczy

- wersje GT i SPORT (rozróżnienie stosowane w EU, w US jest base / premium / sport i do tego kilka pakietów wyposażenia) - podstawowe różnice tkwią w elektronice-wyposażeniu a co za tym idzie we wszystkich elektr. flakach jakie są zamontowane "pod zderzakiem"

itd. itp.


możesz spojrzeć np. tuaj wybierając model

https://grubbsinfinitiparts.com/infinitiparts/?siteid=216759&action=replacement

Na GRUBBS - nie sprawdzisz nic co jest specyficzne (różnice) dla DIESEL bo takowe wynalazki :infi: w US nie istnieją

Jeżeli w FX są rozwiazania konstrukcyjne podobne do zastosowanych w Q50 - to pas przedni może być taki sam, różnice mogą tkwić w elementach montażowych (w Q50 chłodnice / wiatraki są w plastykowej ramie montowanej do "pasa").
Najprostsza metoda to:
- podjechać, popytać (napisać) do serwisu :infi: - choć nie daję gwarancji czy odpowiedzą...
- złożyć zapytanie do serwisu :infi: o kalkulację / kosztorys konkretnych części, na tej podstawie (OEM numery części) można sprawdzić czy to samo jest w FX35/50


Witam wszystkich, proszę o pomoc posiadam infiniti qx70S 3,7 benzyna. Uszkodziłem przód samochodu. Mam okazje kupić w kolorze elementy ale z qx70s diesla 3,0, znalazłem informacje że nie ma różnić oprócz grila. Moje pytanie dla znawców czym sie różni wersja qx70S od zwykłej qx70, i ewentualnie od qx70s diesla. Chodzi mi o przód czyli zderzak, lampy, błotniki pas przedni z chłodnicami. Dziękuję z góry za pomoc. hubby

Podsumowując:

Chodzi mi o przód czyli (TWÓJ samochód jest w wersji EU czy US ? - bo nie napisałeś)

- zderzak, lampy, - powinny być kompatybilne (z zastrzeżeniem czy mówimy o wersji z EU czy z US)

- błotniki - muszą być z wersji S - "skrzela"

- pas przedni - do weryfikacji czy pasuje z diesel

- chłodnice - do weryfikacji czy pasują z FX35/50

- grill - przed czy poliftowy ? (różnic pomiędzy diesel a innymi nie ma w grillu - różnica to wersja przed i po lifcie) a co za tym idzie podobnie ma się kwestia ze zderzakiem

hubby
23rd-January-2018, 19:39
dziękuję za odpowiedź, mój samochód to wersja usa. Chciałem kupić przód wersję europejską i chciałem się upewnić jakie są róźnice pomiędzy wersjami. Czy mam rozkodować w serwisie wersję wyposażenia bo słyszę że to może mieć wpływ na wersję zderzaka, czy można gdzieś w necie znaleźć swoje wyposażenie na podstawie vinu?