PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 problem z Q50 dziwne odglosy



_logain
14th-January-2018, 22:31
Witam
czy mial ktos z was do czynienia z takimi dziwnymi objawami q50 2,2d samochod przy obrotach 1800-2000 dziwnie pracuje i wydaje buczenie/brzeczenie jak to określi kolega jakby nie było filtra powietrza.
i co najdziwniejsze jak otworzysz dzwi kierowcy odglos ustaje.
Ktos mi zasugerowal ze to EGR bo jak sie otworzy dzwi do komputer zaczyna podawc inna dawke paliwa.
Macie zdanie na ten temat?

SPIDER'Q50
2nd-February-2018, 16:01
Ja nie mam takiego objawu.

A nie przypadkiem problem z ANR -Active Noise Reduction- system aktywnej redukcji hałasu ?

Kiedy on się aktywuje? Możliwe że jak otwiera się drzwi to przestaje on działać, a jak zamykasz to on uaktywnia się i coś źle działa i wydaje dziwne dźwięki.
Sprawdź czy ten dźwięk nie pochodzi z głośników.

Wejdź w tryb serwisowy i spróbuj pobawić się w wyłączenie tego. Sam jakiś czas temu w i innym wątku podrzucałeś te tryby itp.
Nie pochrzaniło Ci coś ta zmiana?

czejzee
2nd-February-2018, 18:23
U mnie przy 80 km/h (benzyna, 2.0) i tylko przy tej prędkości niezależnie od wrzuconego biegu coś buczy. Ale tylko jak wciskam gaz. Snow, sport, standard, to samo. Przy około 82 km/h ustaje. Mega dziwne. Może to taka charakterystyka skrzyni Geriatronic. Sprawdzę przy okazji przeglądu okresowego...

_logain
5th-February-2018, 00:42
dzieki na odpowiedz
tak wydaje mi sie ze to ANR w menu serwisowym nie mam możliwości wyłączenia. Odgłos jest rzeczywiście z głośników. A w menu serwisowym kazałem systemowi przywrócić ustawienia fabryczne i to nie pomogło a przy okazji pozbyłem sie nawigacji i radia. Podejrzewam ze czeka mnie wizyta u elektronika i programowanie wszystkiego.
Znalazłem informacje ze odlaczenie mikrofonu 1 systemu ANR powinno deaktywowac caly system zobaczymy czy doraźnie zaradzi sprawie.

_logain
11th-February-2018, 00:48
odłączenie mikrofonu 1 wyłącza ANR lub ANC. okazalo sie ze mam uszkodzony mikrofon 1 bo po podlaczenie nowego nowego dzwiek milknie.

mozna tez odlaczyc mic 1 i tez sprawa z glowy systemn nie dziala.

SPIDER'Q50
12th-February-2018, 22:12
super ze udało się znaleźć przyczynę