PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czujniki ciśnienia.



thefi
15th-January-2018, 10:02
Witam. Mam mały problem a mianowicie po zimnej nocy -10C auto odpaliło normalnie przejechałem jakiś odcinek i miga lampka ciśnienia. Stanąłem i wszystko ok. Przelaczylem wyświetlacz na pomiar i gwiazdki na jednym z czujników. Za sekundę drugi się wyłączył a po ok 2 kilometrach kolejne dwa zniknęły. Ostatnie wskazania zaraz po odpaleniu auta to 32psi. Mam pytanie czy z powodu małej ilości powietrza (ujemne temperatury) poniżej np 30psi juz nie pokazuje wartości tylko gwiazdki i błąd na desce???

yoozeg
15th-January-2018, 11:13
Może masz już słabe baterie w czujnikach i nie dają rady na mrozie. Wskazania ciśnienia powinny być widoczne i muszą wskazywać każdą wartość.

thefi
15th-January-2018, 12:31
Może masz już słabe baterie w czujnikach i nie dają rady na mrozie. Wskazania ciśnienia powinny być widoczne i muszą wskazywać każdą wartość.

No właśnie też coś czytałem o bateriach....jak się zrobi cieplej i zaczną działać to wiadomo w czym przyczyna. W związku z tym pytanie. Czy czujnik jest rozbieralny czy nie.

yoozeg
15th-January-2018, 13:53
Niestety nie. Najlepsza opcja to wykonanie klonów. Ja płaciłem ok. 150 za sztukę.

thefi
15th-January-2018, 14:53
Niestety nie. Najlepsza opcja to wykonanie klonów. Ja płaciłem ok. 150 za sztukę.

Możesz coś więcej napisać? ?

yoozeg
15th-January-2018, 15:52
Masz dwie opcje:
1. Jedziesz na zakład wulkanizacyjny, gdzie zczytają Ci numery czujników. Przesyłasz je do firmy, która wykonuje klony, oni je zaprogramują i wyslą Ci gotowe.
2. Kupujesz nowe czujniki u wulkanizatora, zakładasz i przez OBD adaptujesz je do auta. Każdy dobry zakład ma takie urządzenie.