PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Stukanie w gornej czesci silnika



Tomasz88
19th-January-2018, 00:34
Witam.

Przypadkowo przy chwilowej jezdzie bez radia doszly mnie odglosy " stukania " w silniku. Krotko i zwiezle:

- stuki tylko w zakresie obrotow 1800-2200 na zimnym i rozgrzanym silniku
- stuki dochodzą z przodu, z gornej czesci silnika
- samochod ma moc, jezdzi normalnie
- spalanie w normie
- wlany olej 5w40 w sierpniu
- znajomy lokalny mechanik bez doswiadczenia z silnikami v6 wykluczyl panewki
- stuki podczas jazdy sa raktyczjie nieslyszalne w kabinie



Panowie - jakas rada - co to moze byc ?

z gory dziekuje za pomoc.

Shimomura
19th-January-2018, 07:57
Na dzień dobry sprawdź wszystkie paski, najprościej psiknąć K2 spray do pasków, potrafią stukać cykać na niskich obrotach.

Tomasz88
19th-January-2018, 09:19
Panowie. Zapomnialem o tym napisac - paski sprawdzone wczoraj. To nie to niestety

Shimomura
19th-January-2018, 10:59
Zanim zaczniesz brać się za rozkręcanie motoru tryśnij chociaż wd40 dla pewności - wizualnie sprawne paski też potrafią stukać ;)

Tomasz88
19th-January-2018, 13:11
Paski sciagniete. Stuka dalej :/

tiger456
20th-January-2018, 14:03
Zanim zaczniesz brać się za rozkręcanie motoru tryśnij chociaż wd40 dla pewności - wizualnie sprawne paski też potrafią stukać ;)


Stukające paski?? lol Jak już to rolki są krzywe albo łożyska w nich do wymiany. Sprawdź od razu napięcie pasków bo mogły się rozciągnąć przez luzy na rolkach.

Stukać może kilka rzeczy. Nagraj to stukanie bo jak masz założone LPG to możesz mieć po prostu głośne wtryski, wtryski benzynowe też mogą hałasować, zawory w którejś głowicy, rozrząd górny (masz 2 łańcuchy od góry, prowadnice i napinacze) itp.

Shimomura
20th-January-2018, 15:10
stukać, cykać, zwał jak zwał. U siebie wymieniłem - przestało.

Tomasz88
30th-January-2018, 23:26
Panowie. Bede u mechanika na poczatku lutego ale - wczoraj sprawdzilem poziom oleju. Byl bliski minimum. Dolalem syntetyka 5w40 ( w silniku jest rowniez 5w40) i stuki na poziomie 1800-2200 obrotow ustaly. Oczywiscie Infiniti i tak pojdzie do mechanika ale czy sam niski poziom oleju moglbyc przyczyna?

Dan
31st-January-2018, 09:27
To jest panewka, stuka na zimnym gdy nie ma smarowania i na rozgrzanym gdy spada cisnienie oleju. To normalne ze dzwiek slychac z okolic glowicy.

Tomasz88
31st-January-2018, 22:52
I ustaloby po dolaniu oleju ?

Tomasz88
19th-February-2018, 22:39
Panowie. Autko zrobione. Stukaly napinacze. Olej wyciekal kolo czujnika polozenia walu. Uszczelnienie zrobione. Wlany nowy olej 5w50. Silnik chodzi elegancko. Pozdrawiam

Ologt
24th-February-2018, 01:02
Napinacze czego ? Możesz precyzyjniej określić .Gdzieś jest podobny temat może komuś to pomóc

Tomasz88
7th-August-2018, 23:36
Przepraszam za dlugi czas poza forum
Stukaly napinacze wtryskiwaczy. Po fakcie pojechalem do ASO sprawdzic dokladnie silnik i... panewki sa w b.dobrej kondycji. Ponad to zrobilem uszczelnienia, wszystkie wycieki w silniku i skrzyni+ wymiana pompy wody.Teraz pilnowac tylko wymiany oleju i bedzie dobrze. Od 4 m-cy zero problemow z silnikiem-odpukac :)

tony822
12th-December-2018, 22:21
Witam Koledzy,
Moje Infiniti to FX35 z 2007 roku.
Samochód na LPG (Prins) obecnie przebieg ok. 180 tysięcy km, instalacja raczej założona dawno.
Silnik: VQ35DE.

Mam pytanie do Tomasz88:
1) Czy możesz wyjaśnić co to jest napinacz wtryskiwacza ?
2) Ile kosztowała Cię impreza w ASO - głównie w zakresie uszczelniania.
Byłbym wdzięczny za udzielone odpowiedzi.

W moim FX35 też słychać cykanie i pierwsze co mi przyszło na myśl to luzy zaworowe.
Swoją drogą zapytałem ASO ile kosztuje taka "szklanka" to średnio wyszło że jakieś od 200 do 300 zł netto za jedną. W sklepach nie mają zamienników, dziwne - ale jeszcze poszukam.

Tomasz88
24th-December-2018, 14:59
Witam,

Ad. 1 Nie jestem fachowcem i nie wiem ale taka byla diagnoza mechanika.
Ad. 2 Z wymiana pompy wody i uszczelnieniem skrzyni z tego co pamietam ok 4500 zl.

Od tego czasu byl spokoj. Wymienilem kolejny raz olej przed przejechaniem 10 tys. Km. Dzisiaj jednak calkiem przypadkiem zauwazylem cos. Przy spadaniu z obrotow dokladnie przy 2 tys obrotow slychac przez 1-2 sekundy metaliczne tarcie ,( nie stuki ,) - mial ktos cos podobnego ? Bede wdzieczny za pomoc :)

lukasz32
24th-December-2018, 21:36
1) Czy możesz wyjaśnić co to jest napinacz wtryskiwacza ?


Kiedyś był taki żart "lewe drzwi do simsona", tutaj brzmi to podobnie ;)

Znam przykład mechanika, który śmiał sie z klienta. Świecącą kontrolkę hamulca ugasił dolewając płynu hamulcowego i skasował 400 za robociznę.

Coobcio
14th-January-2019, 02:52
napinacze rozrządu międzywałkowe jak już... chyba o to chodziło ??

Hetman
4th-March-2019, 23:17
Co do naprawy FX35 Tomasz88 to mechanik na bank wymienił popychacze zaworowe, czyli tzw. szklanki, liftery (valve lifter).
W FX35 są mechaniczne popychacze i jeśli zużywają się to wymiana na większy/wyższy wymiar, nie ma regulacji, to sztywne szklanki Jeśli po wymianie nadal stuka/ cyka, to nie jest dobrze - źle dobrane szklanki, albo tłok napieprza w głowice.