PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jak z tym ciśnieniem oleju??



przepychacz
20th-January-2018, 17:11
Witam.
Mam pytanko, jakie książkowo powinno być ciśnienie oleju w FX45, ja na zimnym mam 7,5bar, po zagrzaniu spada do 2,5 na wolnych obrotach, przy 3tys 5bar. Przymierzam się do wymiany rozrządu i nie wiem czy ruszać pompę oleju. Silnik zalany 5w50 Vavloline racing, wymieniam co 6 tys minimum 2x w roku.

sirtrojan
20th-January-2018, 20:45
wymień na nową. Lepiej nie ryzykować. Pasuje chyba również z G35 revup - jest wydajniejsza ale to info do zweryfikowania po numerach częsci.

przepychacz
20th-January-2018, 21:00
..wg numerów jest inna, nigdzie nie mogę uzyskać informacji czy z FX35 pasuje??

sirtrojan
20th-January-2018, 22:12
kup dedykowaną do FX45 w US

tiger456
21st-January-2018, 00:35
Kolego ciśnienie jest w porządku. Sam zakładałem do swojego G35 wskaźnik i czujnik ciśnienia oleju i również pokazuje takie wartości. Przy 5W50 w Valvolinie przy niższych temperaturach ciśnienie przy starcie będzie dużo wyższe bo olej jest gęsty, wszystko jest w porządku. Co do pompy to pompa rev-up powstała na potrzeby silnika 3.5 rev-up 300 KM w Nissanach 350 Z / Infiniti G35 bo jest ona umiejscowiona na dole silnika gdzie przy twardym i niższym zawieszeniu okazało się że standardowa jest wykonana ze zbyt słabych materiałów i potrafiło ząbkować tryby albo sama obudowa pompy pękała. Rev up jest po prostu lepiej wykonany, a z racji tego że silnik VQ35DE i VK45DE posiada tą samą pompę oleju, a rev-up jest kompatybilny ze standardowym 3.5 280 KM to możesz ją tam wrzucić. Warto dopowiedzieć, że silnik 3.5 300 KM Rev-Up występował tylko i wyłącznie w konfiguracji z manualną skrzynią biegów. Dodatkowo gdzieś kiedyś przeczytałem bzdurę że niby zwykła pompa spienia olej, a rev-up nie. To już chyba większej głupoty nie mógł nikt wymyślić lol

przepychacz
21st-January-2018, 15:47
..i o taką odpowiedź mi chodziło, wielkie dzięki :)

przepychacz
21st-January-2018, 15:49
...wrzucam jeszcze coś takiego, może przyszłościowo komuś się przyda :) , prawidłowe ciśnienie wg workshop
http://workshop-manuals.com/infiniti/fx45_awd/v8-4.5l_(vk45de)/engine_cooling_and_exhaust/engine/engine_lubrication/engine_oil_pressure/component_information/specifications/page_2290/