PDA

Zobacz pełną wersję : Navi FX35 2006. Drak CD, gdzie to kupić, skąd to ściągnąć?

maruss84
22nd-January-2018, 10:15
Witam, 2 dni temu kupiłem Infa FX35 '06
Dzis postaram się dodać swój post w dziale o naszych brykach.

Problem z navi mam taki, że przy próbie włącznia mam komunikat, że nie ma płyty z mapą i tu moje pytania:

- da się ja tanio kupić z w miarę nową wersją?
- da się może ściągnąć z netu i będzie działało?
- skoro navi jest na płycie to chyba raczej nie da się wżaden sposób wgrać mapy do pamięci?

Zaglądałem pod fotel pasażera i stacja na płytę jest.

Mam też problem ze zmieniarką. Poprzedni właściciel wspominał, że jak kupił auto to siedziało tam radio na kasety chyba z popsutym lub niekompletnym panelem srodkowym wiec dokupił (mam fakturę na 6k) cały panel sterowania radiem i kratki nawiewów.
Jest przycisk CD/DVD zmieniarka na 3 płyt ale niestety płyty nie wchodzą:) Wpierw zdemontuję panel i zoabcze co tam siedzi w srodku a nastepnie w razie pytaj wrzucę wontek do działu z audio.

djoneway
22nd-January-2018, 10:36
Jeśli chodzi o navi to jest możliwość ściągnięcia Map z 2012/2013 Europa. Będzie śmigać ale bez możliwości wyszukiwania adresów, jedynie sama mapa i śledzenie punktu poruszania się. Wyświetla nazwy ulic i dróg.

sirtrojan
22nd-January-2018, 11:56
Poprzedni właściciel wspominał, że jak kupił auto to siedziało tam radio na kasety chyba z popsutym lub niekompletnym panelem srodkowym
wtf?

Jak masz 2006 to nie ma tam miejsca na żadną kasetę. Zmieniarka istotnie - zdycha, dlatego sugeruje zakup zmieniarki cyfrowej.

maruss84
22nd-January-2018, 23:30
Poprzedni właściciel wspominał, że jak kupił auto to siedziało tam radio na kasety chyba z popsutym lub niekompletnym panelem srodkowym
wtf?

Jak masz 2006 to nie ma tam miejsca na żadną kasetę. Zmieniarka istotnie - zdycha, dlatego sugeruje zakup zmieniarki cyfrowej.

sytuacja wyglądała tak, że auto koleś który sprowadzał auto do Polski wstawił radio z kaseciakiem bo niby ukradli orginał podczas transportu. Dzis zdemontowałem panel sterujący i aktycznie siedzi tam sprzet chyba z wejsciem na cd no i z dołu ma kaseciaka, identyko jak ten z linka.

http://allegro.pl/radio-cd-wzmacniacz-infiniti-fx35-i7125258699.html

Cd oczywiście nie działa. Da się do tego podłączyć cyfrową zmieniarkę czy musi juz byc całe radio poliftowe?

milo222
23rd-January-2018, 10:52
coś mi nie pasi - nie ma możliwości założenia kaseciaka do 2006 bo jest inna deska rozdzielcza . Daj fotkę deski

djoneway
23rd-January-2018, 11:12
coś mi nie pasi - nie ma możliwości założenia kaseciaka do 2006 bo jest inna deska rozdzielcza . Daj fotkę deski Już gdzieś to widziałem, były roczniki modelowo 2006 ale jeszcze ze środkiem przedliftowym, może o to koledze chodzi....? Taka granica produkcyjna...niech ktoś to zweryfikuje :phone:

maruss84
23rd-January-2018, 12:36
coś mi nie pasi - nie ma możliwości założenia kaseciaka do 2006 bo jest inna deska rozdzielcza . Daj fotkę deski

Już gdzieś to widziałem, były roczniki modelowo 2006 ale jeszcze ze środkiem przedliftowym, może o to koledze chodzi....? Taka granica produkcyjna...niech ktoś to zweryfikuje :phone:

fotka ze srodka
10512

Fotele są poliftowe. Całą tą konsole sterująca + nawiewy poprzedni właściciel kupił w ASO, foty po jej demontażu nie mam bo tel mi padł i nie miałem jak cyknąć jak wczoraj rozebrałem, ale siedzi tam 10000% radio tak jak w tym linku

http://allegro.pl/radio-cd-wzmacniacz-infiniti-fx35-i7125258699.html#thumb/1

podam numer Vin moze ktoś rozkoduje i będzie wiadomo. JNRAS08WX6X210435

jak patrze na fotki z allegro to przed jak i po lift zmieniarki z radiem wyglądają podobnie i chyba powinne pasować

przed:
http://allegro.pl/radio-cd-wzmacniacz-infiniti-fx35-i7125258699.html#thumb/1
po lift:
http://allegro.pl/radio-cd-28185cl71a-infiniti-fx35-fx45-i6915314367.html#thumb/2

I tak zastanawiam się czy ta cyfrowa zmieniarka podłączy się bezproblemowo do tego sprzętu który siedzi u mnie. Poliftowa to na allego 650 pln.

sirtrojan
24th-January-2018, 16:29
podłaczy sie tak samo dobrze i tu i tu. Z tego co pamiętam wpinasz w kostkę i podłączasz dodatkowo masę i plus po zapłonie. Mogę sie mylić - to co miałem w ręku tak własnie było monotowane.

maruss84
24th-January-2018, 17:40
No to zamowie se dzis ta cyfrowa zmieniare. Moze z czasem szarpne sie na orginal polistowa na cd. W instrukcji jest podane jak wpiac sie, w ktore kable wlutowac sie z batt i masa? Czy z po kolorach leciec z glownej wiazki auta ktora idzie do radia? Bluetooth tez mi nie odpowiada. Robie wszystko jak w instrukcji i zero jakiejkolwiek odpowiedzi od auta. Chyba tez ktos zajummal cos, moze mikrofon? Jak wciskam na kierownicy przycisk od bluetootha to swieci mi sie pomaranczowa lampka na podsufitce i nic. Mowie wszystkie komendy z instrukcji i nicc.

milo222
25th-January-2018, 10:54
no jest ok ze środkiem ale nie jest ok z radiem. Musiało radio zdechnąć i pożałował kasy na poliftowe bo są droższe i ich nie ma za dużo więc wsadził kaseciaka - maskarka.

Przejściowy model był w 2005 i tak mam ja - ale środek nie jest zmieniony tylko różnica taka że mam kaseciaka i kolorowy ekran a nie rubinowy