PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Przygotowanie auta do zimy



sirtrojan
3rd-November-2010, 15:11
Macie jakieś patenty żeby przygotowac odpowiednio autko do zimy?

Ja do podstawowych działań zaliczam:



wymiana opon
sprawdzenie aku ( akurat mam nowy wiec problem odpada)
przesmarowanie uszczelek wazeliną lub płynem z silikonem który zabezpieczy uszczelki i nie pozwoli im zamarzać
do paliwa dodaję siuwax do usuwania wody z układu. ( z reguły STP)

Wosk syntetyczny jeszcze się trzyma ale chyba przed zimą zafunduje FXowi porządne mycie + woskownie.

Mam dylemat co do podwozia - nie wiem czy ruszać i zabezpieczać je jakoś dodatkowo :/

Black
3rd-November-2010, 15:35
Od siebie dodam jednak zabezpieczenie podwozia,sól masakruje je skutecznie.

Do tego oczywiście zmiana płynu do spryskiwaczy na zimowy-wiele osób o tym zapomina!.

Athens
3rd-November-2010, 15:38
Moim zdaniem uszczelki bardzo ważna rzecz oraz koniecznie nawoskuj porządnie autko już teraz. Jest coraz zimniej i taki prawdziwy wosk ciężko będzie się rozprowadzał. Oczywiście zrób to sam to będziesz miał pewność, że każdy cm masz pokryty i zrobiony jak należy. A poza tym sprawdzasz czego doświadczył twój FX przez sezon letni... poznasz nowe rysy itd.

Co do samych wosków to zdania będą podzielone - nałóż syntetyczny taki prawie jak woda albo taki tłusty. Ja wolę na zimę zdecydowanie takie tłuste... przekonałem się do nich robiąc test. Połowa auta takim a druga takim.

Ponieważ moje dotychczasowe auta były dość niskie zawsze przed zimą i na wiosnę wchodziłem pod autko i sprawdzałem co tam słychać. I zawsze , gdzieś zarysowałem! W związku z moją troszkę pedantyczną naturą czyściłem te miejsca nakładałem odrdzewiacze, cynk , podkład i baranek. To moje sposoby , a trzeba pamiętać , że fachowcem w tej dziedzinie nie jestem.

I nie zapominajcie zmienić płyn do spryskiwaczy na odpowiedni.

Ogólnie to przed zimą podwozie umyć.

ZYZIO
3rd-November-2010, 16:30
Ja sobie zrobiłem zabezpieczenie podwozia i progów za 450 PLN, bo mój nabytek chyba z Californi przyjechał, tzn. w ogóle nie miał zabezpieczenia.

sirtrojan
3rd-November-2010, 16:32
gdzie ????

Athens
3rd-November-2010, 16:35
Ja sobie zrobiłem zabezpieczenie podwozia i progów za 450 PLN, bo mój nabytek chyba z Californi przyjechał, tzn. w ogóle nie miał zabezpieczenia.

Albo z Miami.

Gdzie robiłeś i jaką metodą? Widziałeś co panowie robili? Jakaś gwarancja jest na zabezpieczenie antykorozyjne?

ZYZIO
3rd-November-2010, 16:46
adres jest na tej stronie: anaco.pl. Metody nie znam, ale wiem, że mam "baranka" :) Pewnie gwarancja jest, ale nie pytałem, bo jak dotąd nic się nie dzieje. Zresztą gościa polecam, bo czasami ma części w rozsądnych cenach na alledrogo. Najlepiej do niego zadzwonić i wszystko ustalić.

Jacob_USA
3rd-November-2010, 16:59
Ja woskow to uzywam Zymol ale zanim nakladam wosk przechodzi moj lakier generalne czyszczenie :) najpierw cale auto glinka smigne element po elemencie nastepnie cleaner ktory zawsze sie stosuje przed polozeniem woskow i na koniec wosk ;)

Co do podwozia nic z nim nie robie.... :) aha i jeszcze jedna rzecz to pozniej nie jezdze na myjnie samochodowa taka automatyczna bo te wszystkie srodki szampony zmywaja te woski.... wiec lipa pozniej jest

sirtrojan
8th-November-2010, 01:52
http://moto.pl/MotoPL/1,101085,8624480,Przygotuj_auto_na_zime,,ga.html

seba79
8th-November-2010, 15:46
Mysle ze te nasze FX sa orginalnie zabezpieczone fabrycznie przeciw soli na zime. Zreszta sprawdzę to dokładnie jutro. Zadzwonie do serwisu infiniti zobacze co mi powiedza .

sirtrojan
8th-November-2010, 15:56
FIlmik jak zabezpieczyć swoje autko :


http://www.youtube.com/watch?v=OvgkQK0g-n8&feature=player_embedded

Athens
8th-November-2010, 16:06
A te środki to są w PL dostępne? Zajefajne! Muszę zajrzeć na stronę.

sirtrojan
8th-November-2010, 16:26
filmik z aukcji na ebayu:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Eastwood-Rust-Converter-Quart-Aerosol-Kit-/360316087498?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item53e4832cca#ht_3170wt_1165

sirtrojan
14th-November-2010, 21:42
Wracając do zabezpieczenia lakieru. ... czy planujecie przedzimowe woskowanie ew użycie jakiegoś sealant-u? zabezpieczcacie felgi produktami do PIELĘGNACJI felg?

seba79
17th-November-2010, 05:55
Jak najbardziej wosk będzie i to dobrej klasy. W sumie już mam kupiony. Jeszcze coś do uszczelek no i do felg tez by coś się znalazło dobrego,w moich kosmetykach.

sirtrojan
17th-November-2010, 13:04
A ja chyba zrobie sobie full detailing ( z zewnątrz) zmyciem , glinkowaniem, polerowaniem (pasta lekkoscierna 3M) i woskowaniem (twardym woskiem).

Złoże idealny zestaw na dniach.

ZYZIO
17th-November-2010, 13:42
Pytanie lamerskie ... a co to jest glinkowanie ???

sirtrojan
17th-November-2010, 15:34
Jakie tam lamerskie - normalne pytanie w kraju gdzie myje sie samochody jednym wiaderkiem wody ;)

Glinka (Clay bar) to rodzaj masy plastycznej którą zbierasz z lakieru zanieczyszczenia które nie zejdą podczas mycia. Drobinki smoły, wbity w lakier piasek, owady. Generalnie po zakończeniu procesu lakier jest gładki jak lustro - czuć to jak sie przejeżdża palcem. 1 lub 2 razy do roku warte zrobienia.

Jak to się robi: formujesz z glinki coś na kształt małego placuszka i po zwilżeniu lakieru ( specjalny płyn albo chociaż woda z szamponem) przesuwasz po lakierze co pewien czas zagniatając brudną cześć do środka i formując nowego placuszka.:uwaga: Powierzchnia jaki i glinka muszą być mokre!

Najtańszy startowy zestaw do glinkowania znalazłem ostatnio coś ok 40 PLN i firmowany był przez Sonax - który ma niektóre produkty naprawdę niezłej jakości!

Jacob_USA
17th-November-2010, 16:15
Grzesiu troche juz za pozno na dobry detaling zimno jest nie zrobisz tego tak dokladnie jak w lecie :P:P zawoskuj skubanca dobrze i poczekaj do wiosny z tak duza praca pamietaj ze przed woskowaniem sie uzywa cleanera ;) wtedy dluzej Ci potrzyma wosk z jakies 5-6 msc

sirtrojan
17th-November-2010, 16:26
Kuba dam rade - 15 stopni to nie tragedia. (a tyle mam w garażu :)

Jaki szampon wziąć żeby mi zmył całe goowno - tj poprzednie nanowoski i inne ulepszacze. Jakaś aktywna piana czy coś?

Potem glinka - potem 3m ( wlasnie zastanawiam sie nad kolorem/korka/= klasa scieralnosci) 2 produkty - potem może masz racje ten cleaner i wax. No właśnie czy po wosku daje sie sealer? i jaki wrzucić?
pewnie doczytam gdzieś zaraz ale może mając styczność z tym coś mi podpowiesz. Mam polerkę ręczną do 2 k RPM - na pady 15 cm. Musze dokupić sobie końcówkę tez do 7,5 cm do zabawy z detalami.
Oj chyba zamówię sobie u mikołaja trochę kosmetyków ;)

Jacob_USA
17th-November-2010, 16:47
Ja uzywam tego szamponu dobrze sobie radzi http://www.acehardwaresuperstore.com/meguiars-gold-class-car-wash-shampoo--conditioner-p-92125.html?ref=42

sirtrojan
17th-November-2010, 16:50
nie o to mi chodziło - tu jest od razu z odżywką do lakieru a ja chccialem żeby mi coś brutalnie zmylo wszystko brud razem z poprzednio użytymi kosmetykami.

Jacob_USA
17th-November-2010, 16:53
To sa inne z tej firmy szampony popatrz sobie ;) glinke masz od tego zeby usunac poprzedni wosk ;)

seba79
18th-November-2010, 23:29
12 dolcow w wall mart kosztuje ten plyn do mycia aut jest dobry nawet bardzo dobry.

sirtrojan
22nd-November-2010, 01:13
Panowie czy zabieracie do cieplejszego miejsca kosmetyki samochodowe jeśli w waszym garażu temperatura spada poniżej "0".
Właśnie się zastanowiłem i chyba będę musiał zabrać środki do czyszczenia skóry, plastików, płynne woski itp ( generalnie wszystko :/) żeby się nie zepsuło od mrozu.

Black
22nd-November-2010, 10:27
Eee a gdzie tam,w poprzednią zimę w garażu miałem mocno na minusie (a kto nie miał) i kosmetyki przeleżały sobie grzecznie na półkach,potem wszystko było z nimi ok.Nie widzę tutaj negatywnych skutków działania niskich temperatur.

Zresztą do domu nie wezmę bo kobita pomyli mi spray do opon z lakierem do włosów-i co wtedy?

dewon7
22nd-November-2010, 10:46
Blacku... Ty tam lepiej na kobitę nie zwalaj i przyznaj się, że sam pomyliłeś :)

slepy62
22nd-November-2010, 12:57
Panowie czy zabieracie do cieplejszego miejsca kosmetyki samochodowe jeśli w waszym garażu temperatura spada poniżej "0".
Właśnie się zastanowiłem i chyba będę musiał zabrać środki do czyszczenia skóry, plastików, płynne woski itp ( generalnie wszystko :/) żeby się nie zepsuło od mrozu.

Proponuję bezpłatne przechowanie do wiosny (może coś przy okazji wykorzystam:)

sirtrojan
22nd-November-2010, 14:54
hee mam ogrzewany magazynek wiec spoooko ;)

Athens
22nd-November-2010, 15:29
Zabieram środki do skóry do domu bo raz zostawiłem i zrobił się kamień...Za to na miejscu tych kosmetyków pojawia się odmrażacz, zimowy płyn do spryskiwaczy, skrobaczka ;-)

sirtrojan
22nd-November-2010, 16:32
skrobaczki nie używam - ale przydają sie karty lojalnościowe ;) np BP albo orlenu :becky: Nie dość że za darmo to jeszcze mieszczą sie w portfelu.

tak poważniej to tylko szczotka jest grana i zimowy płyn do spryskiwaczy.

Jacob_USA
22nd-November-2010, 18:13
Zabieramy kosmetyki do domu... aha panowie kosmetyki moge slac zapolowe cenny :) zrobcie liste przylijcie a posle co potrzeba :) filtry kabinowe co kolwiek ;) za polowe cenny !!!

slepy62
22nd-November-2010, 22:49
hee mam ogrzewany magazynek wiec spoooko ;)

aleś syca, a już miałem nadzieję że się podzielisz, normalnie pies ogrodnika
a tu taka posucha... :piwko:

sirtrojan
29th-November-2010, 14:40
muszę zakupić w pilnym terminie: szczotkę do odśnieżania autka, odmrażacz do szyb i jakieś pokrowce na siedziska i plecki żeby nie siadać na zmarzniętych skóro-vinylach :p

Ponieważ widziałem kilka FXó powypadkowych to zakładam ze w fotelu nie ma żadnych poduszek są natomiast kurtyny wiec pokrowczyk nawet montowany gumkami z boku nie powinien kolidować z bezpieczeństwem.
Jak macie inne zdanie to napiszcie.

sirtrojan
29th-November-2010, 14:49
aha juto może być nawet -20 stopni!