PDA

Zobacz pe?n? wersj? : M30d Spryskiwacze szyby - awaria



ranGo
31st-January-2018, 17:13
Może ktoś pomoże w tym dziwnym przypadku bo po włączeniu spryskiwaczy, włączają się wycieraczki przedniej szyby ale pompa spryskiwacza nie działa, jest cicho. Jeżeli włączę reflektory, to przy włączeniu spryskiwaczy włączają się wycieraczki i spryskiwacze reflektorów ( pompę słychać wyraźnie ) które się uruchamiają potem co piąty raz po włączeniu spryskiwaczy.
Wydaję mi się że jest tylko jedna pompa i jeden bezpiecznik do spryskiwaczy tylko nie wiem czy są dwa przekaźniki i gdzie szukać usterki? Jutro będę z tym w warsztacie bo dostęp do pompy jest od dołu i jeżeli są dwie wtyczki to może jedna nie ma dobrego kontaktu.

ranGo
1st-February-2018, 20:31
Aby dostać się do pompki spryskiwaczy, trzeba podnieść samochód, zdjąć koło i nadkole. W M-ce są jednak dwie pompy. Pompkę udało się uruchomić, teraz jednak trzeba poszukać nową i wymienić.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

BAJZEL
1st-February-2018, 23:02
Aby dostać się do pompki spryskiwaczy, trzeba podnieść samochód, zdjąć koło i nadkole. W M-ce są jednak dwie pompy. Pompkę udało się uruchomić, teraz jednak trzeba poszukać nową i wymienić.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ciekawe... ze 90% ludzi pisze , że tzeba zdejmowac koło zeby nadkole sciągnąć... a prwda jest taka , że w 95% wystarczy koło skręcić...
no ale zawsze zosatej te 5 % :)
tylko , żeby nie było - nie twierdze , że w danym wypadku nie trzeba tego robić :)

grabba
1st-February-2018, 23:10
Mam obie pompki. Oddam za małe piwo.

10554

ranGo
2nd-February-2018, 11:02
@grabba , to ja chce pompki, dobry browarek się znajdzie.

@BAJZEL , też bym był za opcją aby tylko skręcić koło, natomiast nadkole jest przymocowane zaczepkami które znajdują się wprost za kołem i nie zdejmując go nie ma dostępu do nich.