PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Ostatecznie jaki najlepszy Olej i Filtr Oleju do FX35 ??



Miko32
7th-February-2018, 20:08
Witam serdecznie,

1500 km temu wymieniałem olej z 5w30 na 5w40 Castrol i zauważyłem przepalanie oleju. W trasie musiałem stanąć, poczekać aż schłodzi się silnik i dolać mu 1 l. Pomijam fakt, że wymieniałem olej w Norauto, gdzie Panowie wlali mu 4 litry... zamiast 4,8 jak jest zalecane :/ Zauważyłem to dopiero na fakturze...

No i chciałbym zrobić porządek z moim silnikiem - myślałem o wymianie Oleju na lepszy niż castrol 5w40, trudnijeszy w przepalaniu (jazda głównie autostrady koło 180 KM/h), wymianie filtra i zrobieniu płukanki przed zalaniem nowym i założeniem filtra.

Co uważacie ??? Jakim olejem zalać, jakiej płukanki użyć, czy to bezpieczne dla silnika ???

Co sprawdzić jeszcze, jeżeli przepala olej. Silnik chodzi super :)

tiger456
7th-February-2018, 22:59
4l to już poziom w VQ35DE. Masz masę różnych informacji o olejach na forum, wystarczy tylko poszukać. Temat wałkowany setki razy... Jeżeli piec zasysa olej to jest do remontu albo do przyzwyczajenia. Masz na 99% zapieczone i starte pierścienie. Proszę okazać więcej szacunku do forumowiczów którzy dziesiątki razy udzielali się w danych kwestiach i zacząć szukać na forum zanim napiszesz nowy post.

Miko32
8th-February-2018, 23:20
Napisałem nowy post , bo z poprzednich trudno coś wywnioskować :/ Co osoba to inna opinia, a mi chodzi o konkretny polecany Olej - firma i wartości :) Mam szacunek do wszystkich forumowiczów, bo strona ta to kopalnia wiedzy :) Pozdrawiam

grabba
9th-February-2018, 00:46
Castrol jest tak często podrabiany, ma opinie najgorszego oleju, jaki można lać - siki wielbłąda, to najłagodniejsze określenie. Odezwij się go kolegi Czarnepaliwo, on doradzi. Natomiast, jeżeli miałeś zalany silnik jakimś syfem, to wlanie teraz dobrego oleju może ujawnić słabą kondycję silnika. Ja jeżdżę na Amsoil 0W40 i przy wymianie co 15 tkm i nie dolewam nic między wymianami. Mobil 5W50 też jest OK, jeżeli nie jest podrabiany - a niestety się zdarza.

Adam_77
9th-February-2018, 07:19
Kolega jak spala ci olej, to pierścienie zgarniające olej stoją jak wbite w tłok , stad takia konsumpcja oleju. A tak wyglądało u mnie https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180209/7839cc0a26cf14875bc916854018ad4f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Shimomura
9th-February-2018, 21:45
kolego Adam_77, w wolnej chwili opisz swoja historie na forum, cenne info dla infioków ;)

sirtrojan
9th-February-2018, 22:23
na pierścionki testuje teraz taki siuwax : Marvel Mystery Oil .
Generalnie ma silne właściwości czyszczące. Wlewa się go do oleju w silniku.
Zakupiłem żeby odblokować przypchane popychacze (w volvo) ale raczej nic z tego nie będzie natomiast z takim nagarem powinien sobie poradzić.

tiger456
10th-February-2018, 07:40
Jak już się sądzi że silnik jest do remontu to zamiast używać środków czyszczących wlejcie zamiast oleju do silników ropę, ma super właściwości czyszczące i do tego wysoką temperaturę zapłonu. Przetestowane i działa.

Shimomura
10th-February-2018, 16:09
siuwax kusi już samą nazwą, tajemniczy olej od producenta komiksów ;D

Adam_77
10th-February-2018, 17:35
Witam , podzielę informacjami odnośnie remontu silnika vq35de
Którym zajął sie kolega coobcio.
Mam cała historie od Niego foto z opisami „co , gdzie , dlaczego”
I co może wydawać się śmieszne, ale za awarie silnika w tych modelach tzn obróconej panewki poza sprawdzaniem poziomu oleju , jest także awaria magistrali olejowej o czym właściciel fx nie bedzie wiedział bo nie ma zegara ciśnienia oleju. 350z ma i można to zaobserwować ze cos sie dzieje ... u mnie tak wyglądała uszczelka magistrali , ciśnienie szło bokiem [emoji35]https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180210/1cdb342d4719571ea11318f66807cfd3.jpg
Ważne jest tez przy stosowaniu gęstych olei typu 5w50 aby silnika nie pałować na zimnym!!!
Ciśnienie wzrasta i olej może wypchnąć uszczelkę. I tak jeżdżąc sobie paneweczki zrobią pa pa[emoji6].
Ja miałem tyle szczęścia w nieszczęściu , to ze panewki były przytarte korbowodowe jak i główne.
Jeżeli panewka sie obróci blok silnika idzie w śmieci, albo do skupu złomu na dobra flaszkę aby otrzeć łzy [emoji6]

Ps . Będe miał chwile to opisze cały remont w nowym wątku .

Pozdrawiam
Adam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kanios
10th-February-2018, 19:01
Ciekawe czy są jakieś adaptery pod filtr do Fx-a co by dołozyć taki zegar z ciśnieniem oleju ktoś coś???

tiger456
10th-February-2018, 19:50
Ciekawe czy są jakieś adaptery pod filtr do Fx-a co by dołozyć taki zegar z ciśnieniem oleju ktoś coś???

http://allegro.pl/adapter-filtra-oleju-pod-czujniki-honda-nissan-itd-i5677787964.html

Proszę się odezwać do tej firmy, kupowałem od nich adapter i polecam D1Spec bo ma wymienne uszczelki w razie uszkodzenia, a co do samych zegarów to popatrz sobie coś z Auto Gauge, ja kupowałem wersje Warning. W Coupecie sprawuje się super (zakładałem) i mam wgląd na ciśnienie oleju.

Kanios
10th-February-2018, 20:38
Super dzieki Patryk popatrze podzwonie warto by było dodać taki gadzecik

tiger456
10th-February-2018, 20:56
Pewnie, szczególnie w VK45DE, gdzie pompy oleju zaczynają po czasie niedomagać.

maruss84
21st-February-2018, 16:34
Panowie, jutro jade na wymianę płynów w swoim Fx-ie. Ile finalnie leje sie do silnika 4,7 czy 4,8 L bo na forum widze info, że 4,8 ale w instrukcji jest zapisane 4,7L.

Shimomura
21st-February-2018, 18:11
Leje się tyle co by na bagnecie było ok :) wchodzi rożnie np. po płukance na pewno wejdzie zdziebko więcej. Zależy też jaki filtr się ma, większy knecht za radą Coobcia, czy z zaworem k&n, przy którym to trzeba lać do Max na bagnecie.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

slepy62
21st-February-2018, 18:27
Panowie, jutro jade na wymianę płynów w swoim Fx-ie. Ile finalnie leje sie do silnika 4,7 czy 4,8 L bo na forum widze info, że 4,8 ale w instrukcji jest zapisane 4,7L.

Silnik HR - więc nie wiem czy jest dokłądnie to samo

https://i.imgur.com/MpXcn5X.jpg

slepy62
21st-February-2018, 18:33
Masz do VQ35DE

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10671&stc=1

maruss84
21st-February-2018, 21:06
Leje się tyle co by na bagnecie było ok :) wchodzi rożnie np. po płukance na pewno wejdzie zdziebko więcej. Zależy też jaki filtr się ma, większy knecht za radą Coobcia, czy z zaworem k&n, przy którym to trzeba lać do Max na bagnecie.

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

Tak, robię płukankę bo zmieniam z 10w60 na 5w50. no to zalejemy 4,7 według instrukcji + te 100-150 ml do filtra (filtr MAN). no z tym bagnetem to jest masakra, ku.. jest cały uwalony w oleju, 10x wycieram bagnet do sucha, wkładam, wyjmuję i cholera wie ile tego oleju jest, max czy polowa czy nawet min.
Od razu leje nowe oleje do transferu i dyfry przód i tył. Towar oczywiście od majstra CzarnePaliwo.
10672