PDA

Zobacz pe?n? wersj? : INFINITI Q50S Hybrid - tarcze i klocki hamulcowe



slepy62
10th-February-2018, 19:05
Na dziś mam 76 tys. km i powoli zbliża się moment wymiany tarcz i klocków hamulcowych.

Na co dzień jeżdżę raczej spokojnie, jeżeli w korkach / sznurkach to wręcz po emerycku (ECO + ICC), jak jest luźniej to czasem lubuię sobie pocisnąć.
Jeżeli nigdzie dalej nie jeżdżę to raz na 1~2 tygodnie wjeżdżam na w-wską obwodnicę żeby troszke "przepalić" autko, wtedy poganiam trochę tak do 200.
Na trasie jestem raczej "niespokojnym duchem", najbardziej lubie jeździć po trasach dwukierunkowych bo ... jest co robić tak nogami jak i ręCami...
Na autostradach to w sumie cały czas tylko but i hamulec...

Pierwotnie myślałem założyć to na czym jeżdżę do dziś czyli tarcze :infi: OEM lub tarcze :infi: MAINTENANCE ADVANTAGE + klocki AKEBONO PRO-ACT ULTRA PREMIUM CERAMIC, ale ostatnio zacząłem się nad tym trochę głowić...
... powód to możliwość przegrzania tarcz OEM/IMA klockami ceramicznymi przy ostrej jeździe lub bardzo szybkiej na autostradzie.
Samemu zdażyło mi się to 2 lata temu gdy przez jakieś 200 km siedziałem na zderzaku jakiejś 911 która pocinała sobie tak 200~240. Oczywiście nie obyło się bez kilkudziesięciu dohamowań do ~120. W każdym bądź razie - po kilkunastu bardzo ostrych dohamowaniach zauważyłem że hamulce trochę słabną + zaczeło się pulsowanie mocy hamowania. Po zjeździe z autostrady stwierdziłem że powierzchnia tarcz nabrała "sadzowego" koloru.
Po powrocie do W-wki podjechałem do :infi: serwisu gdzie stwierdzone że tarcze nie mają mikropęknięć więc "przypalona" wierzchnia warstwa powinna zniknąć po normalnym przejechaniu kilkuset km. I faktycznie - hamulce wróciły do normalności, ale... już kilka razy stwierdziłem że obecnie wystarczy kilka mocnych dochamowań z ~200 do 100 i problem powraca.

O przegrzaniu tarcz OEM klockami ceramicznymi w Q70S informował mnie też Zibi75 i TomWojko...

Ze względu na to że nie odpuszczę klocków ceramicznych zacząłem sie zastanawiać czy warto wymieniać tarcze na OEM'y czy raczej założyć coś inszego...

Kalkulując kosztowo komplet tarcze + klocki w wypadku zakupu:
- :infi: MAINTENANCE ADVANTAGE ~ $380

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10587&stc=1

- :infi: OEM ~ $500

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10586&stc=1

ale ostatnio znalazłem na promocji komplet Power Stop dedykowanych do Q50S o numerze K5823: tarcze nacinane / nawiercane + klocki karbonowo/ceramiczne Z23 EVOLUTION SPORT

https://www.powerstop.com/product/power-stop-z23-kit/#y=2014&mk=INFINITI&mo=Q50&ss=Sport%2C%20Hybrid%20Sport

który normalnie kosztuje około $700 ale jak widzę można go znaleźć w cenie ~$420 - czyli w granicach IMA i taniej niż OEM
(koszt transportu morskiego całego zestawu do PL ~$110)
http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10583&stc=1



Mam więc 3 pytania do kolegów:
- jeżeli używaliście wyrobów Power Stop - jaka jest Wasza opinia o wyrobach tej firmy
- jeżeli to komplet dedykowany / polecany przez Power Stop - zakładam że tarcze powinny być dostosowane do klocków karbonowo-ceramicznych - mam rację ?
- jakieś inne propozycje - warunek - nie chę wydać więcej niż ~ $500

Zestaw K5823



ROTOR SPECIFICATIONS
FRONT
REAR


Bolt Circle (in)
4.5
4.5


Bolt Circle (mm)
114.3
114.3


Diameter (in)
14.0
13.8


Diameter (mm)
355
350


Height (in)
1.9
2.4


Height (mm)
49
62


Hub Hole Diameter (in)
2.7
2.7


Hub Hole Diameter (mm)
68
68


Minimum Thickness (in)
1.2
0.7


Minimum Thickness (mm)
30.0
18.0


Nominal Thickness (in)
1.3
0.8


Nominal Thickness (mm)
32.0
20.0


# of Holes OR Studs
5
5


Rotor Construction
Floating Rotor
Floating Rotor - Drum In Hub


Solid / Vented
VENTED
VENTED


Stud / Stud Hole Size
12.8
12.8

zajac01
10th-February-2018, 19:59
Nie mam pojęcia jak jest z tarczami. Ale jeśli chodzi o klocki Power Stop, to jestem bardzo zadowolony. Pierwszy komplet to był model Z16. Wszystkie zalety ceramików zachowane. Brak piszczenia, pylenia, do tego dłuższa żywotność. Co do skuteczności to ciężko powiedzieć. Wrażenie, że są lepsze, ale testów nie robiłem. Teraz mam już założony komplet Z23, które mi ściągnąłeś ze Stanów (za co jeszcze raz dziękuję). I w tym przypadku troche się zdziwiłem, bo na początku kilka razy delikatnie zapiszczały. Podejrzewałem krzywo założoną blaszkę, ale to raczej było spowodowane małym kamykiem, albo piaskiem. Po wymyciu myjką ciśnieniową była już cisza.

Generalnie nie mam porównania z klockami ceramicznymi akebono, jakie stosujesz. Nie wiem jak zachowają się przy kilkukrotnym hamowaniu z dużych prędkości i czy przypalają tarcze, bo nie miałem takiej okazji. Mając z tyłu głowy świadomość skuteczności hamulców FX I gen. staram się nie szaleć nie mając dostatecznie dużo miejsca na horyzoncie ;)

Ogólnie jakość klocków Power Stop jak najbardziej polecam i na pewno będe je dalej zakładał.

Cena za zestaw Power Stop, który wrzuciłeś, w Wawie wychodzi koło 4000zł..

https://brakestock.pl/

Maxx
11th-February-2018, 23:12
Zastanawiają mnie sprzeczne opinie dotyczące tarcz nawiercanych , które jakoby maja większa tendencję do pękania ... z drugiej strony otwory + nacięcia to zdecydowanie lepsze chłodzenie tarczy i skuteczność hamowania
czy ma ktoś własne doświadczenia z nawiercanymi tarczami ?

BAJZEL
12th-February-2018, 08:39
Ja miałem i nawiercane i nacinane w fx- I gen. i było super miałem je prawie 3 lata i tak też sprzedałem nia mając z nimi najmniejszych problemów.... a opinie były różne takie jak teoria , że jak materiał jest nawiercany to jest osłabiony ... ale jak to przełożyć na auta typu ferrari gdzie seryjnie ida nawiercane
10613
10614

tomm56s
12th-February-2018, 09:19
Siema,
jak coś znajdziesz to ja tez zamawiam ��

slepy62
12th-February-2018, 09:33
Siema, jak coś znajdziesz to ja tez zamawiam 

Sprawdzę czy do Ciebie jest ten sam zestaw i dam znać -

na stronie POWER STOP do Twojego, jest polecany ten sam zestaw, podobnie zresztą jak do M37 i FX'a

popołudniu puszczę Ci info na PRIV z kalkulacją kosztową - transport TYLKO MORSKI bo to jest za ciężkie na lotniczy...

tomm56s
12th-February-2018, 10:46
Okk superr

Maxx
12th-February-2018, 17:05
Ja miałem i nawiercane i nacinane w fx- I gen. i było super miałem je prawie 3 lata i tak też sprzedałem nia mając z nimi najmniejszych problemów.... a opinie były różne takie jak teoria , że jak materiał jest nawiercany to jest osłabiony ... ale jak to przełożyć na auta typu ferrari gdzie seryjnie ida nawiercane

No właśnie .. internetowe teorie często tworzą ludzie którzy nie mieli styczności z danym produktem
w przypadku ferrari itp mamy bezkompromisowe podejście do technologi produkcji i materiałow z których wykonana jest tarcza
może zatem teoria powinna brzmieć : pękaja tanie nawiercane tarcze gdy są poddawane nadmiernym obciążeniom

slepy62
12th-February-2018, 18:40
No właśnie .. internetowe teorie często tworzą ludzie którzy nie mieli styczności z danym produktem
w przypadku ferrari itp mamy bezkompromisowe podejście do technologi produkcji i materiałow z których wykonana jest tarcza
może zatem teoria powinna brzmieć : pękaja tanie nawiercane tarcze gdy są poddawane nadmiernym obciążeniom

Według tego co pisze Power Stop te tarcze i klocki są idealnie dopasowane... a cena jak na taki zestaw jest w tej chwili bardzo atrakcyjna

Maxx
13th-February-2018, 10:52
I jesli to komplet przygotowany przez producenta to nie ma sensu szukać czego innego ( jedna z teorii internetowych głosiła że przy nacinanej tarczy ceramiczny klocek może się rozlecieć lol )
A czy są takie tarcze do 2.0t ( standard 2+1 tłoczek) ?

slepy62
13th-February-2018, 12:21
I jesli to komplet przygotowany przez producenta to nie ma sensu szukać czego innego ( jedna z teorii internetowych głosiła że przy nacinanej tarczy ceramiczny klocek może się rozlecieć lol )
A czy są takie tarcze do 2.0t ( standard 2+1 tłoczek) ?

Masz w kolejnym poście:
http://www.ifans.pl/showthread.php?7160-INFINITI-Q50-wersje-z-normalnymi-hamulcami-tarcze-i-klocki-hamulcowe

ciso1
29th-June-2018, 11:27
I jaki w końcu padł wybór? Czeka mnie wymian tarcz i klocków z przodu . Coś polecacie?

slepy62
29th-June-2018, 13:28
I jaki w końcu padł wybór? Czeka mnie wymian tarcz i klocków z przodu . Coś polecacie?

Maxx wziął kpl. POWER STOP'a - ja też

ciso1
30th-June-2018, 00:45
Juz założone? Jak wrażenia?

lato
15th-July-2018, 19:56
Witam.
Również dopytam jak zestaw się sprawuje? Czeka mnie też pewnie wymiana przodu.

slepy62
16th-July-2018, 19:00
Całe komplety wziął MAXX i PgKoci - ale nie wiem czy już założyli,
ja miałem zakładać teraz ale... zadzwonił do mnie Tom M56 że mu się skończył przód i mu oddałem,
odrębna sprawa że stwierdziłem że założę całość w trakcie przeglądu przy 90 tys. km - więc na przełomie sierpień/wrzesień...

slepy62
25th-August-2018, 11:47
Wczoraj zrobiłem trasę z W-wy przez Radom (zabierałem Docenta) do Cze-chowy na świeżo założonym zestawie POWER STOP
- drilled & slotted performance rotors
- carbon fiber infused ceramic brake pads Z23

Nie będę się wypowiadał na temat rzeczywistej skuteczności zestawu POWER STOP vs OEM'y - bo w tym wypadku, żeby być obiektywnym, należałoby zrobić pomiary drogi hamowania (może się z kimś z W-wy umówię i zrobimy - ktoś chętny ? - czejzee - masz chyba OEM'y ?)

To co najważniejsze moim zdaniem po zmianie - to pełna kontrola siły hamowania przy większych prędkościach:
- na OEM'ach miałem wiecznie wrażenie że przy słabym/średnim docisku hamulce są za słabe a po mocniejszym depnięciu auto stawało dęba ale... bez mozliwości płynnej kontroli siły hamowania
- w wypadku zestawu PS - siła hamowania była w pełni płynna w miarę coraz mocniejszego wciskania pedału hamulca - pełna kontrola czy chcę dohamować mocniej czy słabiej - a to bardzo ważne zwłaszcza na wąskich i krętych drogach z dużą ilością wyprzedzania lub na mokrej/śliskiej nawierzchni

Przejechałem 600 km, te same odcinki tam i z powrotem - wreszcie :rockon::thumb::eyebrows::flame: pełny "banan" na twarzy

Wcześniej na zestawie OEM i później na OEM'owych tarczach z klockami AKEBONO - po kilkunastu mocnych dohamowaniach z dużych prędkości - zaczynało się bicie i to nie tylko w trakcie hamowania ale cały czas w trakcie jazdy (znikało po wystudzeniu ham lub przy niższych prędkościach), hamowanie niepewne, brak płynnej kontroli, raz hamują raz ślizgają, makabra i jazda dynamiczna ale ostrożna i z dużym dystansem do "poprzedników" ....

Wczoraj:
- wpierw W-wa - Radom - duży ruch więc prędkości do 160 i sporo dochamowań do 80, hamowanie płynne z pełną kontrolą na prostych odcinkach
- Radom - Tomaszów Maz. - wąska kręta droga - prędkości do 160 i bardzo dużo dohamowań zwłaszcza w zakrętach i w trakcie wyprzedzania - hamulce spisywały się wyśmienicie dając pełną kontrolę siły hamowania w zależnosci od potrzeby chwili
- Tomaszów Maz. Cze-chowa - predkości do 200, sporo dohamowań do 100, hamowanie płynne z pełną kontrolą na prostych odcinkach

Jak narazie żadnego bicia, hamulce są praktycznie niesłyszalne, żadnych szmerów, hurgotów, metalicznych odgłosów czy piszczenia,
przy bardzo mocnych dohamowaniach z dużych prędkości ma się wrażenie (bardzo cichy dźwięk - na progu słyszalności) jakby zwalniającej turbiny (wizg z terkotaniem) - pewnie to wynik tarcz nacinano/nawiercanych

Na koniec - ostrzeżenie dla wszystkich jeżdżących ostro / dynamicznie lub lol ...oszczędzających:
- zużycie tarcz przednich OEM'owych miałem minimalne (tylne były dużo bardziej zużyte), kilka osób mi nawet "pukało się po głowie" - po co wymieniam tarcze
- przejechałem na tych tarczach 75 tys. km (ok. 30 na OEM klockach, ok. 45 tys. na klockach AKEBONO ACT)
- po demontażu tarcz, zobaczyłem dużą ilość mikropęknięć, zwłaszcza na stronie wewnętrznej (normalnie niewidocznej) , niektóre z wybrzuszeniami (stąd prawdopodobnie bicie), więc oceniając stan tarcz nie patrzcie na głębokość rantu - tylko zweryfikujcie powierzchnie cierne tarcz

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=11401&stc=1

Mikropęknięcia - w sumie nie takie mikro bo czuć je bardzo wyraźnie pod opuszkiem przy dotyku...

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=11402&stc=1

Maxx
25th-August-2018, 15:53
- na OEM'ach miałem wiecznie wrażenie że przy słabym/średnim docisku hamulce są za słabe a po mocniejszym depnięciu auto stawało dęba ale... bez mozliwości płynnej kontroli siły hamowania

- po demontażu tarcz, zobaczyłem dużą ilość mikropęknięć, zwłaszcza na stronie wewnętrznej (normalnie niewidocznej) , niektóre z wybrzuszeniami (stąd prawdopodobnie bicie), więc oceniając stan tarcz nie patrzcie na głębokość rantu - tylko zweryfikujcie powierzchnie cierne tarcz


Już w czasie jazdy próbnej miałem identyczne odczucie : wciskam hamulec i początkowo nic się nie dzieje , dopiero po "depnieciu" był efekt , przy ponad 200km/h było to stresujące biorąc pod uwagę że jechałem Q50 po raz pierwszy

Przegrzewanie się wewnętrznych stron tarcz to istotny problem wielu aut , w :infi: jak widać też zaoszczędzono na kształtkach poprawiających przepływ powietrza wokół wewn strony tarczy .
Im tarcza cieńsza tym mniejsza jest jej pojemność cieplna i większa podatność na deformacje , mikropęknięcia które Irku pokazałeś wskazują jakie temperatury musiały tam działać . U mnie problem "bicia" po przegrzaniu tarcz pojawił się dopiero po ok 30tys km ( rant 0.5mm na strone , czyli tarcza o 1mm cieńsza )
jeszcze spróbuję się z nimi przemęczyć ok 1 rok :(

czejzee
26th-August-2018, 23:19
Chyba to kupię :) kurczę, mam dziwny dźwięk, taki szmer, szum jak się toczę. Jakby rant tarczy o coś ocierał z tyłu, lub padnięte łożysko. Jak mam zamknięte szyby to tego nie słyszę, przy otwartych wkurza jak jadę np w garażu. Trochę mi wstyd ;) spotkał się ktoś z tym? Przegląd mam dopiero za 2-3 miesiąca, w Infi mówili, że zdarza to się, ale aby nie zawracać sobie głowy. Jednak kurczę... nie lubię takich defektów.

PS. slepy62: faktycznie OEM hamulce nie są płynne. Wymieniłem się ze znajomym na auta, na kilka dni. Wspomniał, że wszystko pięknie tylko nie potrafi hamować, bo albo auto nie hamuje, albo staje dęba. Mi to nie przeszkadza może dlatego, że i tak jest o niebo lepiej w stosunku do tego jak hamowało 2.0t, aczkolwiek jeśli może być lepiej... ;P

Ile ten cały set kosztuje (klocki & tarcze)? Może się skuszę niezależnie od stanu moich obecnych - kusi zamiana dla samej zmiany :P

slepy62
27th-August-2018, 11:22
Ile ten cały set kosztuje (klocki & tarcze)? Może się skuszę niezależnie od stanu moich obecnych - kusi zamiana dla samej zmiany :P

Masz info na PRIV

Maxx
27th-August-2018, 23:06
nie potrafi hamować, bo albo auto nie hamuje, albo staje dęba. Mi to nie przeszkadza może dlatego, że i tak jest o niebo lepiej w stosunku do tego jak hamowało 2.0t, aczkolwiek jeśli może być lepiej...

Co ciekawe hamując lewą nogą nie ma tego problemu ... hamowanie mam płynne i precyzyjne , jedyne wytłumaczenie to kilka lat jazd gokartem :confused: , prawdopodobnie lewa noga się "wyćwiczyła"
Niestety położenie pedału/a ( wybrać właściwe :eyebrows: ) hamulca wymusza dość nieergonomiczną pozycję dla lewej stopy , kiedyś myślałem nawet o zmianie płytki na szerszą ...

docent
31st-August-2018, 20:50
Kilka dni temu miałem przyjemność podróżować z Slepy62 na trasie Radom – Tomaszów Mazowiecki – Częstochowa – Tomaszów Mazowiecki – Radom.

Oto kilka moich subiektywno-obiektywnych odczuć w kwestii hamulców zamontowanych w Q50 Irka.

Otóż styl jazdy Slepy62 jest inny niż mój. Ja staram się jeździć spokojnie, delikatnie i na drogach jednojezdniowych o dwóch kierunkach ruchu nie przekraczać prędkości 120 km/h, na ekspresówkach 140 km/h. Irek jeździ dynamicznie i na analogicznych drogach z prędkościami o 40 km/h większymi niż ja.

Jak zawsze powtarzam, nie sztuką jest rozpędzić auto, ale zatrzymać je w miejscu w którym się chce.

I tak w skrócie mogę powiedzieć, że hamulce które założył Irek pozwalają na taką jazdę jaką On lubi. Samochód zwalniał bądź zatrzymywał się z dużych prędkości na każde żądanie kierowcy. Trasa Radom – Tomaszów Mazowiecki jest dość wąska (jeden pas jazdy w każdą stronę, brak poboczy) i jak to w piątek po południu ruch większy niż zazwyczaj. Dlatego podczas podróży dochodziło do wielu manewrów wyprzedzania, a niektóre nie mogły być zakończone ''łyknięciem’’ na raz wszystkich jadących przed nami samochodów i była konieczność wciskania się w jadącą kolumnę. Dochodziło wówczas do wyhamowania ze 160 km/h do 60 km/h na bardzo krótkich odcinkach. I właśnie w takich momentach docenia się hamulce POWER STOP. Mimo wykonywania bardzo wielu manewrów, które wymagały ostrego traktowania pedału hamulca, nie zaobserwowałem aby skuteczność zwalniania malała po kilku ostrych dohamowaniach. Nic nie dymiło, nie piszczało, żadnych drgań. Jak dla mnie rewelacja. Z wielką przyjemnością obserwowałem Irka, który cieszył się jak dziecko, z tego że mógł w pełni wykorzystać moc swojej Q50-ki. Pomimo mojego ''glindzenia’’ przez całą drogę jechał bardzo pewnie, a co najważniejsze, ja który nie jestem przyzwyczajony do przemieszczania się z takimi prędkościami, czułem się bardzo BEZPIECZNIE. I to ostatnie słowo może w całości podsumować zestaw POWER STOP, bo jak wspominałem nie sztuką jest się rozpędzić a zatrzymać. I jeszcze jedno, na przykładzie Irka, mogę stwierdzić, że do zestawu POWER STOP dołączony jest …….. banan. Będziecie go mieć na twarzy po montażu takiego kompletu. Ja, gdy przyjdzie pora wymiany tarcz i klocków z pewnością zamontuję taki zestaw, ponieważ jest bardziej skuteczny od hamulców (duże Akebono), które posiadam.

slepy62
5th-April-2020, 08:25
Teraz idziem przeglądnąć hamulce bo czasem mi auto dęba staje
- co oznacza że któryś z klocków się blokuje
- co oznacza że nadszedł czas przeczyścić wnętrze zacisków ("szufladki" na klocki)
- przy okazji zabezpieczym bikini VOSSEN'a na sezon twardym woskiem

Sprzęt który sobie kupiłem pod choinkę w końcu wykorzystany i... ależ to ulga gdy nie trzeba ręcznie odkręcać a później zakręcać 20 nakrętek na dość długim gwincie (pozostaje tylko ręczne dociągnięcie po finalnym zakręceniu i przejechaniu kilku km)...

13956 13971

Po wyczyszczeniu zacisków oraz przeczyszczeniu i przesmarowaniu klocków, objawy polegające na "stawaniu dęba" przy małych prędkościach znikły i...
...hamowanie jest znów płynne w pełnym zakresie prędkości.

Stan tarcz i klocków:

Zestaw na tył wymieniony w lipcu 18, przejechane na zestawie ~29 tys. km
- klocki zużyte w około 25~30% (przy takim przebiegu, tylne klocki OEM miały u mnie ponad 60% zużycia)
- jeden z klocków lekko skoszony i zakładam że to ten był przyczyną "stawania dęba" (już tak miałem poprzednio tak w FX'ie jak i w Q50)
- zużycie tarcz - rant na tarczy jest mało wyczuwalny ledwo go można zahaczyć paznokciem !

13957 13958 13959 13960

Zestaw na PRZÓD wymiana w sierpniu 18, przejechane na zestawie ~25 tys. km
- klocki zużyte w około 10% ( przednie klocki OEM wymieniałem po przebiegu ok. 35 tys. km)
- zużycie tarcz - rant na tarczy praktycznie niewyczuwalny, nawet pod paznokciem ciężko go "wyhaczyć" !

13966 13967 13968 13969

Tarcze głównie tylne, w mniejszym stopniu przednie, mają na powierzchni mikropory (widoczne na zbliżeniu tarcz tylnych)
Klocki na połowie nacierającej mają wzdłużne rowki a na czole nacierającym bardzo duży osad pyłu - wręcz garb (nie zrobiłem zdjęcia :frusty: ) - wygląda na to że te drobiny pyłu z klocków wymieszane z pyłem/drobinami piasku/malutkimi kamieniami z drogi w miarę zużywania się klocka robią te rysy na klockach oraz mikropory na powierzchni tarczy.

Pytania i wnioski na kolejne 20 tys. przebiegu:
- raz w roku należy przeczyścić zaciski i klocki (zakładam że zawsze na wiosnę) co wypadku AKEBONO SPORT jest trywialnie proste
- przy kolejnym czyszczeniu zobaczymy czy z tych mikroporów na tarczach nie zaczną się tworzyć mikropęknięcia
- przy kolejnym czyszczeniu zobaczymy jak będzie wyglądała powierzchnia klocków, szczególnie część/połowa nacierająca
- czy przy zużyciu ok. 60% - powierzchnia cierna klocka nie zacznie pękać od tych rys

Inna kwestio to że Ja z reguły wymieniam klocki po przekroczeniu 60% zużycia - bo po takim zużyciu klocki potrafią się blokować / koszą (pracują nie równomiernie na całej powierzchni ciernej) i auto coraz częściej staje dęba - przećwiczyłem to już kilka razy na FX'ie i na Q50

wlaziu
6th-April-2020, 01:20
U mnie przód oem (Akebono sport) - 5 lat i zrobione 88 kkm bez żadnego czyszczenia, czy smarowania i zero problemów. Tylko plyn ham. zmieniany. Zużyte już w 95%-99%. Jedyne co zauważyłem to raz po użyciu środka do czyszczenia felg na myjni bezdotykowej hamulce się zapiekały. Na tyle mocno, że po dłuższym postoju po wrzuceniu d lub r trzeba było dodać gazu by ruszył.

Slayer
6th-April-2020, 11:00
U mnie po 30 tys tarcze OEM do wymiany, fakt delikatnie nie jeżdżę ��.

yak
15th-April-2020, 14:51
Ja właśnie byłem w ASO i usłyszałem, że klocki i tarcze do wymiany.

O ile klocki to normalka, tak tarcze do zmiany po 32 tyś kilometrów brzmią dziwnie...
Pojechałem do znajomego mechanika i tak, klocki do natychmiastowej zmiany, natomiast tarcze według niego są w porządku, chociaż mały ubytek jest.
Dowiedziałem się w ASO, że różnica 1mm na tarczy powoduje, że według Infiniti nadają się do wymiany.
Cóż, ja za sugestią mechanika poczekam do końca następnych klocków.

Apropos klocków, jakie polecacie pod OEM tarczę?
Chciałbym by były na podobnym poziomie albo lepsze od standardowych.
Znalazłem np:
https://brakestock.pl/klocki-hamulcowe/1948.html
i
https://brakestock.pl/klocki-hamulcowe/8155.html

Niby to samo (materiał, grubość etc.) ale różnica w cenie jest.
Podobnie jest w przypadku EBC.
O co tutaj chodzi :) ?

\edit
Im więcej szukam, tym większy zamot w głowie :)
Patrzę się dalej, jakieś zwykłe Brembo i znów...2 rodzaje.
Tym razem z kolei inne wymiary:

14047

I które mam :) ?

Maxx
15th-April-2020, 18:42
Apropos klocków, jakie polecacie pod OEM tarczę?

Dowiedziałem się w ASO, że różnica 1mm na tarczy powoduje, że według Infiniti nadają się do wymiany.

Powerstop Z23 lub Z26 , efektywność hamowania lepsza , nie pylą , płynne bezgłośne hamowanie
I proponuję pozostać przy tarczy OEM , nacinane/nawiercane owszem dają jeszcze wiekszą efektywność hamowania ale kosztem komfortu - są ewidentnie słyszalne wewnatrz . Jak zjadę tarcze to wracam do OEM albo gładkiego powerstopa

tarcza która straciła 1mm grubości to 50% zużycia nowa ma 32mm , gdy w styczniu wymieniałem przód miał 3 lata 60tys km 30,2mm=90% zużycia
Faktem jest że juz od roku latem "telepały" przy mocnym hamowaniu na autostradzie , więc może w ASO własnie to mieli na mysli że tarcza zuzyta więcej niż 50% może sprawiać problemy . Gdy się przegrzeje pojawiają wię wibracje ale na szczęście znikaja gdy tarcza ostygnie - to duzy plus dla :infi: bo niektórzy producenci mają tarcze jednorazowe - czyli równe do pierwszego poważnego przegrzania , potem toczenie lub wymiana

yak
15th-April-2020, 18:46
Dzięki Maxx :)
Tarcz póki co nie zamierzam ruszać, natomiast zastanawiam się czy potrzebne mi są Powerstopy.
Ja jeżdżę spokojnie, praktycznie tylko po mieście, prawie w ogóle nie hamuję z prędkości 100+.

Bardzo korzystnie cenowo wychodzą te Brembo, tylko nie wiem, które będą pasować.
Te:
https://www.bremboparts.com/europe/pl/catalogue/pad/P_56_106
czy te:
https://www.bremboparts.com/europe/pl/catalogue/pad/P_56_089

Śleeeepy raaaaaatuj proszę :D

slepy62
15th-April-2020, 18:48
Ja właśnie byłem w ASO i usłyszałem, że klocki i tarcze do wymiany.
O ile klocki to normalka, tak tarcze do zmiany po 32 tyś kilometrów brzmią dziwnie...
Apropos klocków, jakie polecacie pod OEM tarczę?
Chciałbym by były na podobnym poziomie albo lepsze od standardowych.
Znalazłem np:
https://brakestock.pl/klocki-hamulcowe/1948.html
i
https://brakestock.pl/klocki-hamulcowe/8155.html



Następnym razem jadąc do serwisu :infi: - poszukaj bo wszystkie części OEM do wymiany serwisowej masz na forum - zaoszczędzisz kilka stówek (do serwisu możesz pojechać ze swoimi częściami)..

Co do klocków i tarcz, 32 tys. przebiegu dla klocków to norma przy dynamicznej jeździe, dla tarcz to dość szybko, chyba że jeździsz bardzooo ostro...

Tarcze w Q50S z hamulcami AKEBONO SPORT: poniżej masz grubości: nominalną i minimalną, jeżeli przekroczysz minimalną, ryzykujesz że tarcze będą wyglądały jak te (abstrahując od tego że biją, nie hamują i istnieje ryzyko pęknięcia) w linku:
https://www.ifans.pl/showthread.php?7149-INFINITI-Q50S-Hybrid-tarcze-i-klocki-hamulcowe&p=72977&viewfull=1#post72977

Tarcze front (355 mm): grubość tarczy nominał 32 mm , minimum 30 mm
Tarcze rear (350 mm): grubość tarczy nominał 20 mm , minimum 18 mm

Co do klocków - masz na forum sprawdzone POWER STOP EVOLUTION SPORT CARBON FIBER CERAMIC Z23-1346/47 (jazda normalna) lub STREET PERFORMANCE Z26-1346/47 (jazda ostra) w cenie za cały komplet F+R niewiele wyższej niż sam przód przestarzałych już Z16 na Brakestock:
https://www.ifans.pl/showthread.php?7408-Zestawy-klock%F3w-POWER-STOP-Z23-EVOLUTION-CARBON-FIBER-CERAMIC-do-naszych-INFINITI&p=81631&viewfull=1#post81631

Jeżeli będziesz potrzebował nowych tarcz - polecam kierunkowe, nacinao-nawiercane POWER STOP EVOLUTION front: JBR1300XPR / rear: JBR1386XPR.

Na forum jeździ na tym zestawie kilkadziesiąt forumowiczów...

Z innych tarcz osobiście poleciłbym DBA - ale to koszt znacznie wyższy od POWER STOP przy porównywalnej jakości...

Jakby co - napisz do mnie na PRIV.
Klocki mam od ręki, tarcze do ściągnięcia z US.

yak
15th-April-2020, 19:03
Następnym razem jadąc do serwisu :infi: - poszukaj bo wszystkie części OEM do wymiany serwisowej masz na forum - zaoszczędzisz kilka stówek (serwisu możesz pojechać ze swoimi częściami)..

Co do klocków i tarcz, 32 tys. przebiegu dla klocków to norma przy dynamicznej jeździe, dla tarcz to dość szybko, chyba że jeździsz bardzooo ostro...

Tarcze w Q50S z hamulcami AKEBONO SPORT: poniżej masz grubości: nominalną i minimalną, jeżeli przekroczysz minimalną, ryzykujesz że tarcze będą wyglądały jak te (abstrahując od tego że biją, nie hamują i istnieje ryzyko pęknięcia) w linku:
https://www.ifans.pl/showthread.php?7149-INFINITI-Q50S-Hybrid-tarcze-i-klocki-hamulcowe&p=72977&viewfull=1#post72977

Tarcze front (355 mm): grubość tarczy nominał 32 mm , minimum 30 mm
Tarcze rear (350 mm): grubość tarczy nominał 20 mm , minimum 18 mm

Co do klocków - masz na forum sprawdzone POWER STOP EVOLUTION SPORT CARBON FIBER CERAMIC Z23-1346/47 (jazda normalna) lub STREET PERFORMANCE Z26-1346/47 (jazda ostra) w cenie za cały komplet F+R niewiele wyższej niż sam przód przestarzałych już Z16 na Brakestock:
https://www.ifans.pl/showthread.php?7408-Zestawy-klock%F3w-POWER-STOP-Z23-EVOLUTION-CARBON-FIBER-CERAMIC-do-naszych-INFINITI&p=81631&viewfull=1#post81631

Jeżeli będziesz potrzebował nowych tarcz - polecam kierunkowe, nacinao-nawiercane POWER STOP EVOLUTION front: JBR1300XPR / rear: JBR1386XPR.

Na forum jeździ na tym zestawie kilkadziesiąt forumowiczów...

Z innych tarcz osobiście poleciłbym DBA - ale to koszt znacznie wyższy od POWER STOP przy porównywalnej jakości...

Jakby co - napisz do mnie na PRIV.
Klocki mam od ręki, tarcze do ściągnięcia z US.

Dzięki Ślepy ! :)

Ja pojechałem do serwisu z własnym olejem i filtrem, natomiast nie wiedziałem, że klocki są aż tak zajechane (niedawno kupiłem auto).
Właśnie tarcze są (moim i mechanika zdaniem) w co najmniej dobrym stanie, nie biją, nie ściągają etc.
Nie dzieje się nic niepokojącego, chociaż nie ukrywam, że link, który podałeś trochę jeży włosy na głowie :)

Dzięki również za łopatologiczne rozpisanie wszystkiego - Powerstopy są już dla mnie jasne jak słońce :)
Jedynie mam wrażenie, że to dla mnie i tak overkill.

Szczerze, najchętniej zamówiłbym te Brembo bo jakby na to nie patrzeć, różnica w cenie jest znaczna a to +/- chyba odpowiedniki OEMów.
Problem w tym, że kompletnie nie wiem, które miałbym zamówić.
Wiesz może, jaki model może pasować (bo obstawiam, że któryś z tych dwóch) ?

yak
16th-April-2020, 08:31
Po przespaniu się z tematem, wezmę jednak komplet Z23-1346 + tył Z23-1347 .
Irek, zaraz piszę PW :)

slepy62
16th-April-2020, 16:53
Po przespaniu się z tematem, wezmę jednak komplet Z23-1346 + tył Z23-1347 .
Irek, zaraz piszę PW :)

Poszło info na PRIV

yak
1st-May-2020, 13:37
Pytanko:
Po założeniu Power Stopów, za każdym razem gdy auto postoi kilka dni hamulce niemiłosiernie piszczą.
O ile za pierwszym-drugim razem pisk znikał po kilku hamowaniach, tak teraz potrzeba minimum kilkunastu.
Też tak macie?
Co do siły hamowania, płynności pedału nie mam żadnych zastrzeżeń, ale to piszczenie słychać w całej dzielnicy ;)

slepy62
1st-May-2020, 21:00
Pytanko:
Po założeniu Power Stopów, za każdym razem gdy auto postoi kilka dni hamulce niemiłosiernie piszczą.
O ile za pierwszym-drugim razem pisk znikał po kilku hamowaniach, tak teraz potrzeba minimum kilkunastu.
Też tak macie?
Co do siły hamowania, płynności pedału nie mam żadnych zastrzeżeń, ale to piszczenie słychać w całej dzielnicy ;)

Gdzie przekładałeś klocki ?
Przełożyli Ci blaszki antywibracyjne/antyrezonansowe ze starych klocków na nowe ?

W mailu pisałem:
"W dniu 2020-04-16 16:09:42 użytkownik irekh@pro.onet.pl napisał:
Hej
W załączeniu list przewozowy oraz instrukcja inicjalizacji klocków Z23 CARBON FIBER CERAMIC.
Pamiętaj żeby mechanik przełożył blaszki antywibracyjne/antyrezonansowe ze starych klocków na nowe.
Gdyby Mechanik zrzędził że ciężko wchodzą - wystarczy troszkę rozgiąć boczne zaczepy...
Irek

yak
1st-May-2020, 22:16
Uczulałem mechanika na to, ale dowodu rzeczowego nie mam ;)
Ciekawe jest to, że po "rozjeżdżeniu" problem znika (parę - paręnaście hamowań).

alezuch
1st-May-2020, 23:16
Nie nie mamy tak, że piszczą.
Odwrotnie - powerstopy są zajebiaszcze :)

Maxx
2nd-May-2020, 00:30
Uczulałem mechanika na to, ale dowodu rzeczowego nie mam ;)
Ciekawe jest to, że po "rozjeżdżeniu" problem znika (parę - paręnaście hamowań).

A procedura dotarcia zakładam że była przeprowadzona ?
Teraz mam 2 komplet PS i nigdy nic nie piszczało , chyba powinieneś przeprowadzić z mechanikiem inspekcję co poszło nie tak

yak
2nd-May-2020, 11:45
Była, była, chociaż na ulicy łatwo tego nie było zrobić.
Zdzwoniłem się z mechanikiem i okazało się, że włożył nowe (blaszki, które były z klockami) zamiast starych.
Na szczęście starych (jeszcze) nie wyrzucił, więc w poniedziałek mam nadzieję zrobić podmiankę.
Dam znać czy syndrom ciężarówki ustał :)

Miałeś rację ślepy, chapeau bas! :)

slepy62
2nd-May-2020, 12:49
Była, była, chociaż na ulicy łatwo tego nie było zrobić.
Zdzwoniłem się z mechanikiem i okazało się, że włożył nowe (blaszki, które były z klockami) zamiast starych.
Na szczęście starych (jeszcze) nie wyrzucił, więc w poniedziałek mam nadzieję zrobić podmiankę.
Dam znać czy syndrom ciężarówki ustał :)

Miałeś rację ślepy, chapeau bas! :)


Jeden i drugi (mechanik) - mylicie blaszki montażowe przytrzymujące klocki w zaciskach z blaszkami antywibracyjnymi (znajdującymi się na klockach) !!!

W komplecie z klockami dostałeś blaszki MONTAŻOWE + ZAPINKI + BOLCE

14108 14102 14109 14103

, w komplecie z klockami NIE MA blaszek antywibracyjnych / antyrezonansowych !

OEM blaszki są podwójne, zewnętrzna srebrna przylegająca do tłoczków, wewnętrzna czarna przylegająca do "pleców" klocków, coś jak na zdjęciu poniżej

przednie:
14105 14106

tylne:
14107


Blaszki antywibracyjne / antyrezonansowe należy zdjąć ze starych klocków i założyć na nowe klocki.
To jest OEM odrębna część i kosztują w PL "TYLKO" 500-zł (na oś) lub $55 w US...

14110 14111

Zamienników nie ma, nie kupisz...

djoneway
2nd-May-2020, 13:24
Jeśli chodzi o przód w moim przypadku jest to tak proste że chyba najlepiej zrobić sobie to samemu na zaciskach akebono sport. Z tym że ja nie mam tych blaszek rezonansowych i nic mi nie piszczy. Jak bym sobie chciał zmienić na power stopy to muszę wtedy dokupić te dodatkowe blaszki?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

yak
2nd-May-2020, 14:25
Jeden i drugi (mechanik) - mylicie blaszki montażowe przytrzymujące klocki w zaciskach z blaszkami antywibracyjnymi (znajdującymi się na klockach) !!!

W komplecie z klockami dostałeś blaszki MONTAŻOWE + ZAPINKI + BOLCE

14108 14102 14109 14103

, w komplecie z klockami NIE MA blaszek antywibracyjnych / antyrezonansowych !

OEM blaszki są podwójne, zewnętrzna srebrna przylegająca do tłoczków, wewnętrzna czarna przylegająca do "pleców" klocków, coś jak na zdjęciu poniżej

przednie:
14105 14106

tylne:
14107


Blaszki antywibracyjne / antyrezonansowe należy zdjąć ze starych klocków i założyć na nowe klocki.
To jest OEM odrębna część i kosztują w PL "TYLKO" 500-zł (na oś) lub $55 w US...

14110 14111

Zamienników nie ma, nie kupisz...

Ok, teraz rozumiem, dziękuję.
Ma iść jedno i drugie.
Oby znalazły się oryginalne :)

wlaziu
2nd-May-2020, 18:09
U mnie po montażu power stopów na tylnej osi też piszczały do pierwszego mocniejszego hamowania. Dopiero po ponownym przesmarowaniu punktów gdzie klocek stykał się z jarzmem przestało. Założoną mam tylko jedną blaszkę antyrez. zgodnie z zaleceniem.

yak
5th-May-2020, 12:54
Założyliśmy wczoraj te i te blaszki.
Dzisiaj odpaliłem z rana i....cisza :)
Temat wydaje się załatwiony, wyszło początkowe niezrozumienie tematu z mojej i mechanika strony :)

slepy62
6th-May-2020, 07:13
Jeśli chodzi o przód w moim przypadku jest to tak proste że chyba najlepiej zrobić sobie to samemu na zaciskach akebono sport. Z tym że ja nie mam tych blaszek rezonansowych i nic mi nie piszczy. Jak bym sobie chciał zmienić na power stopy to muszę wtedy dokupić te dodatkowe blaszki?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Z26 są z blaszkami, Z23 bez blaszek więc jeżeli ich nie masz lepiej kupić Z26.
Tylne zaciski AKEBONO SPORT są równie "proste" w obsłudze jak przednie.

shenby
22nd-February-2021, 13:53
Witam serdecznie Panowie,

czytając wszystko co napisaliście zastanawiam się, czy w takim razie taki zestaw wejdzie w grę?
https://www.powerstop.com/product/power-stop-z26-street-warrior-brake-kit/

Jeśli ktoś ma dostęp do części już w Polsce proszę o kontakt, zawsze trochę szybciej, a i pieniążki zostawię u swoich.

Moje autko:
q50s AWD hybrid 2018 (after lift) 3,5l

Pozdr

slepy62
22nd-February-2021, 14:17
Witam serdecznie Panowie,

czytając wszystko co napisaliście zastanawiam się, czy w takim razie taki zestaw wejdzie w grę?
https://www.powerstop.com/product/power-stop-z26-street-warrior-brake-kit/

Jeśli ktoś ma dostęp do części już w Polsce proszę o kontakt, zawsze trochę szybciej, a i pieniążki zostawię u swoich.

Moje autko:
q50s AWD hybrid 2018 (after lift) 3,5l

Pozdr

Przywitaj się w odpowiednim dziale (takie tu panują zasady)
https://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-do%B3%B1czy%B3e%B6-Przywitaj-si%EA-!

Co do zestawu - info poszło na PRIV

shenby
22nd-February-2021, 14:23
Przywitaj się w odpowiednim dziale (takie tu panują zasady)
https://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-do%B3%B1czy%B3e%B6-Przywitaj-si%EA-!

Co do zestawu - info poszło na PRIV


Hey,

dzięki wielkie za info.

żadnego priv nie dostałem :(

BR

slepy62
22nd-February-2021, 14:29
Hey,

dzięki wielkie za info.

żadnego priv nie dostałem :(

BR
Poszło w tej chwili

PawelInfi
29th-October-2021, 09:12
Jakby ktoś jeszcze szukał pasujących zamienników do dużych tarcz 4-tłoczkowych to są Bosche pasujące :

0986479T02 Tarcze przód
0986494707 Klocki przód

InfiLuks
31st-July-2022, 14:24
Jakby ktoś jeszcze szukał pasujących zamienników do dużych tarcz 4-tłoczkowych to są Bosche pasujące :

0986479T02 Tarcze przód
0986494707 Klocki przód

Czy te tarcze i klocki będą pasowały do Q50s Hybrid?

omeniq
31st-July-2022, 15:53
Czy te tarcze i klocki będą pasowały do Q50s Hybrid?
Tak, Paweł napisał, że do 4tłoczkowych zaciskaów czyli takich jak ma Hybrid Sport ;-) Rozmiar 355.

plc4puchat
27th-October-2022, 13:00
Panowie, czy rzeczywiście na rynku nie ma oferty tarcz tylnych 350mm ze "średniej półki"? Albo trafiam na produkty od firm pokroju Febi czy Rotinger albo strefa "premium" jak EBC czy DBA. Ktoś może kojarzy co można kupić tak ze środka, czy posucha i rzeczywiście żaden producent tego nie robi?

Mafioz
27th-October-2022, 13:20
Dla mnie akurat EBC to średnia-wyższa półka. O niczym innym ( tańszym ) nie słyszałem, żeby polecali do dużych akebono. No chyba, że się mylę...

maruda
7th-November-2022, 19:19
Kupiłem tarcze i klocki Power Stop w USA, zobaczymy jakie cło i VAT mi dołożą :)

Mafioz
7th-November-2022, 19:39
Bardzo dobry wybór, w zakładce o moim G37S możesz sobie zobaczyć ile mniej więcej doliczą. Dość chyba dokładnie to tam opisałem. Ja zamawiałem komplet przód, tył, tarcze, klocki.

maruda
8th-November-2022, 17:42
Widzę że dość dużo zapłaciłeś za wysyłkę. Ja robiłem wysyłkę do Polski przez Polonez Parcel Serwis, dłużej bo statkiem ale taniej.

MarcinL
9th-January-2023, 22:05
Po roku od zakupu auta dojrzałem do decyzji o wymianie tarcz i klocków. Hamulce zaczęły popiskiwać przy manewrowaniu, a tylne tarcze bić. Kupując samochód tarcze i klocki były nowe, ale podejrzewam, że poprzedni właściel przed sprzedażą nie chciał inwestować w droższe części i wsadził tanie zamienniki... Nie ważne. W tej chwili chciałbym wymienić cały komplet - tacze, klocki - przód i tył.
Czytając to forum i zapoznając się z kilkoma poświęconym hamulcom postom dochodzę do wniosku, że najwłaściwszą opcją jest zakup kompletu PowerStop. A jeżeli się mylę to dajcie znać, które jeszcze klocki i tarcze sprawdzają się w Hybrydzie AWD. PowerStopy tanie nie są i być może nie ma sensu przepłacać. Nie jeżdzę zbyt agresywnie, ale po autostradzie zdaża mi się podróżować z kompletem pasażerów i być może zbyt delikatne tarcze nie są u mnie wskazane... Z góry dzięki za podpowiedzi

wlaziu
10th-January-2023, 14:26
Power Stop lub EBC jeśli ma służyć na lata. Z tańszych to Textar, Ate, Cifam, Jurid.
OEM-y, TRW, Blueprint, Bosch, itp. "pakowacze" z fabryk noname bym się wystrzegał. Jeśli jeździsz oszczędnie to zestaw hamulcowy w hybrydzie wystarcza na 60-100 tys. km czyli 4-6 lat. Tańsze zestawy potrafią skorodować i w efekcie się zapiekać nim te 6 lat wybije, co jeśli nie przesmarujesz/przeglądniesz w porę kończy się bijącymi tarczami.
W twoim wypadku (popiskiwanie) prawdopodobną przyczyną jest niewłaściwa ilość/miejsce/jakość pasty hamulcowej i najprawdopodobniej lekko zapieczone hamulce. Skoro już biją to niestety nic tego nie naprawi.
Z własnych obserwacji tylne klocki wymagają tak czy siak rozebrania i przeczyszczenia co 30-45t km. Po prostu dostają dużo mocniej w kość ze względu na mniejszą wielkość i kontrolę trakcji. Te droższe się nie wygną nawet gdy się zapieką. Te tańsze... różnie.

MarcinL
10th-January-2023, 15:54
Piękne dzięki za info. Poszukam, podłubię w necie, porównam i podejmę decyzję. Może znajdę gdzieś PowerStopy w rozsądniejszej cenie niż pierwsze lepsze wyniki wyszukiwarki... Jeszcze raz dziękuję.

slepy62
10th-January-2023, 18:02
Piękne dzięki za info. Poszukam, podłubię w necie, porównam i podejmę decyzję. Może znajdę gdzieś PowerStopy w rozsądniejszej cenie niż pierwsze lepsze wyniki wyszukiwarki... Jeszcze raz dziękuję.

Masz info na PRIV

Maxx
10th-January-2023, 21:58
Te droższe się nie wygną nawet gdy się zapieką.

Dodałbym ze nawet jak zaczna "bic" z przegrzania to po wystudzeniu wszystko wraca do normy . w ubiegłym roku na autostradzie bardzo konkretnie "dogrzałem" tarcze Z1 http://www.z1motorsports.com/z1-products/z1-motorsports/z1-piece-akebono-front-and-rear-rotor-kit-p-13954.html (http://www.z1motorsports.com/z1-products/z1-motorsports/z1-piece-akebono-front-and-rear-rotor-kit-p-13954.html?list_name=CategoryRotors&oid=13954%3A0%3A83309%3A3&qid=a6afb00c9a5035de025237a915afe73b) aż kierownica zaczeła wibrowac , ale jak wystygły drgania znikneły
Tarcze słabej jakosci deformuja się szybko i najczęściej trwale

MarcinL
19th-January-2023, 22:06
Panowie, u mnie decyzja jeszcze nie zapadła. Czy któryś z Was ma doświadczenia z tarczami DBA ( Street T2 lub 4000T3 ) i ich klockami Xtreme Performance? Praktycznie każdy sprzedawca poleca mi taką opcję twierdząc, że w tym modelu Infi to połączenie sprawdza się optymalnie.

slepy62
20th-January-2023, 19:19
Panowie, u mnie decyzja jeszcze nie zapadła. Czy któryś z Was ma doświadczenia z tarczami DBA ( Street T2 lub 4000T3 ) i ich klockami Xtreme Performance? Praktycznie każdy sprzedawca poleca mi taką opcję twierdząc, że w tym modelu Infi to połączenie sprawdza się optymalnie.

Do Hybrid moim zdaniem raczej DBA 4000 T3 (ew. 5000 T3 - tyle że to już 2 x drożej) ,
co do klocków nie wypowiem się bo wcześniej DBA z tego co pamiętam, nie robiło klocków, sądzę że to nie ich wyrób tylko ktoś robi je dla nich.
Z opisu klocków "Pół-metaliczny materiał cierny z dodatkiem włókna węglowego" wnoszę że to klocki "robione na wzór" POWER STOP CARBON FIBER CERAMIC...

MarcinL
28th-February-2023, 18:13
Panowie, dwa tygodnie temu wymieniłem komplet tarcz i kloczów. Tak jak pisałem wcześniej tarcze DBA 4000 T3 z przodu, DBA Street T2 z tyłu i klocki DBA Xtreme Performance. Trudno mi na razie je ocenić, bo przejechałem na nich dopiero ok. 400 km, ale na pewno ustało bicie, które miałem na poprzednim komplecie ( tarcze i klocki Deplhi ). Pisk jak był tak jest, ale akurat ten problem jest tak opisany na tym forum, że sobie z nim poradzę ( nie mam OEM-owych blaszek antywibracyjnych ). Mam natomiast inną zagwozdkę, o której myślałem, ze zniknie po wymianie osprzętu - podczas dohamowywania pojawia się od czasu do czasu mocne szarpnięcie na tylnej osi. Zdarza się to tylko przy wciśniętym pedale tuż przed zatrzymaniem auta i mam wrażenie, ze zdecydowanie częściej wtedy, gdy samochód jest w miarę świeżo po odpaleniu.
Miał ktoś z Was takie akcje? Wiecie gdzie szukać przyczyny?

Mafioz
1st-March-2023, 13:39
Ja bym zobaczył na stan poduszek w tylnim wózku. Patrzyłeś może na stan zużycia klocków poprzednich ? Czy były równo starte ?

MarcinL
1st-March-2023, 15:36
Klocki były starte w porównywalny sposób. Sporo ich jeszcze zostało, bo przejechały może z 6-7 tys. km. Nie wyglądały na mocno zniszczone.
Wcześniej te szarpanie też występowało, ale myślałem, że jest spowodowane pokrzywionymi tarczami...

Mafioz
1st-March-2023, 16:42
Zobacz stan poduszek, W Q50 po czasie lubi pękać olejowa poduszka dyfra, co jest w wózku. Innego pomysłu brak

MarcinL
1st-March-2023, 17:55
Chwalić wiedzę!!! Piękne dzięki. Sprawdzę i na dniach dam znać.

HaDeeMI
22nd-May-2023, 18:32
Panowie z góry przepraszam jeśli powielam temat, ale po przeczytaniu całego wątku nie wprost widzę odpowiedź na mój problem...
Od soboty posiadam q50s rwd z 2014 roku. Podstawowy problem z autem (wiedzialem o tym) to mega piszczace hamulce... praktycznie kazde hamowanie to pisk i to dosc irytujacy... sprzedający twierdzi, że piszczą od jakiegoś czasu, zakładane około 30k temu - niby brembo. Dodam -÷ zaciski "te duże ";) akebono z tego co się dowiedziałem. Widziałem info o blaszkach antyrezonansowych, o złym doborze klocków i tarcze. Zaciski nie były jeszcze rozbierane, mechanik ogarnia po vinie co do mojego nowego oczka w głowie będzie pasowało;) mechanika jestem pewien, tylko potrzebujemy info, co zrobić, żeby było dobrze :) trasa W-wa - Inowrocław, czyli ~200km autostrady pokonane beż problemu, nie ma bicia, hamują bardzo dobrze. Tylko ten pisk... :c~~

slepy62
22nd-May-2023, 19:21
Panowie z góry przepraszam jeśli powielam temat, ale po przeczytaniu całego wątku nie wprost widzę odpowiedź na mój problem...
Od soboty posiadam q50s rwd z 2014 roku. Podstawowy problem z autem (wiedzialem o tym) to mega piszczace hamulce... praktycznie kazde hamowanie to pisk i to dosc irytujacy... sprzedający twierdzi, że piszczą od jakiegoś czasu, zakładane około 30k temu - niby brembo. Dodam -÷ zaciski "te duże ";) akebono z tego co się dowiedziałem. Widziałem info o blaszkach antyrezonansowych, o złym doborze klocków i tarcze. Zaciski nie były jeszcze rozbierane, mechanik ogarnia po vinie co do mojego nowego oczka w głowie będzie pasowało;) mechanika jestem pewien, tylko potrzebujemy info, co zrobić, żeby było dobrze :) trasa W-wa - Inowrocław, czyli ~200km autostrady pokonane beż problemu, nie ma bicia, hamują bardzo dobrze. Tylko ten pisk... :c~~
Albo nie masz blaszek antyrezonansowych/ antywibracyjnych lub co bardziej prawdopodobne przy przebiegu ~ 30 tkm od wymiany - kończą Ci się klocki ( w Q50 nie ma czujników elektrycznych zużycia tylko akustyczne).
U mnie OEM (zanim założyłem zestawy POWER STOP) klocki leciały / piszczały po przebiegu:
Front ok. 30 tkm
Rear ok. 25 tkm !
Tył w Q50 leci ok. 20% szybciej od przodu...

HaDeeMI
22nd-May-2023, 20:20
Albo nie masz blaszek antyrezonansowych/ antywibracyjnych lub co bardziej prawdopodobne przy przebiegu ~ 30 tkm od wymiany - kończą Ci się klocki ( w Q50 nie ma czujników elektrycznych zużycia tylko akustyczne).
U mnie OEM (zanim założyłem zestawy POWER STOP) klocki leciały / piszczały po przebiegu:
Front ok. 30 tkm
Rear ok. 25 tkm !
Tył w Q50 leci ok. 20% szybciej od przodu...

Ok, jak się okaże, że nie ma blaszek - zamówić w serwisie infi czy sprowadzać z USA? Nie powiem, zależy mi na czasie bo jeździć się z tym piskiem prawie nie da... druga opcja - jeżeli blaszki będą to co założyć? Jest coś dostępnego "na miejscu" co ske nada chociaz na jakis czas czy pozostaje sprowadzanie z USA i czekanie? Widziałem dużo razy wyrażenie power stop, ale widzę różne rodzaje... warto również sprawdzić grubość tarczy przy rozmontowaniu układu? Do kompletu w razie konieczności jakie tarczy aby dopełnić całości?

slepy62
22nd-May-2023, 20:38
Podaj maila
Irek
irekh@.....pl (irekh@pro.onet.pl)

HaDeeMI
22nd-May-2023, 20:47
Podaj maila
Irek
irekh@.....pl (irekh@pro.onet.pl)

Wysłałem maila ;)

Maxx
22nd-May-2023, 21:11
Ok, jak się okaże, że nie ma blaszek - zamówić w serwisie infi czy sprowadzać z USA? Nie powiem, zależy mi na czasie bo jeździć się z tym piskiem prawie nie da... druga opcja - jeżeli blaszki będą to co założyć? Jest coś dostępnego "na miejscu" co ske nada chociaz na jakis czas czy pozostaje sprowadzanie z USA i czekanie? Widziałem dużo razy wyrażenie power stop, ale widzę różne rodzaje... warto również sprawdzić grubość tarczy przy rozmontowaniu układu? Do kompletu w razie konieczności jakie tarczy aby dopełnić całości?

Nie wiem czy te oryginalne blaszki antyrezonansowe są aż tak do szczęścia potrzebne ... ja jeżdżę bez . Ale zdejmuje oryginalna blaszke z klocka Powerstop Z23 ew Z26 ( często mocowana na silikonie )
pedzelkiem bardzo cienko smaruje blaszke ( od strony klocka ) Liqui Moly 3078 ( eliminuje piszczenie w układzie hamulcowym ) i montuje blaszke na klocku . UWAGA tam działa ogromna siła wiec jak napaćkasz tej pasty duzo to nadmiar Ci wypłynie bokami , co ini ładne ani bezpieczne nie jest .
Ja kłade klocek na stoliku i z całej siły dociskam blaszke do klocka by sprawdzić czy nie wypłyną bokami nadmiary .
Miejsce gdzie tłoczek styka się z blaszka mozna bardzo cienko posmarowac tym lub smarem ceramicznym np Textar
I OBOWIAZKOWO posmarowąc smarem ceramicznym te punkty na klocku które wskazuje instrukcja serwisowa https://www.nicoclub.com/infiniti-service-manuals , plik BR
Część mechaników twierdzi ze to ma pracować na sucho , owszem działac jakiś czas bedzie ale i piszczeć

Ale najpierw sprawdz jak mówi Irek , czy aby masz jeszcze okładziny na klockach ...

HaDeeMI
26th-May-2023, 12:23
@slepy62 (https://www.ifans.pl/member.php?127-slepy62) podziękowania za pomoc w temacie!!

Okazało się, że blaszek antyrezonansowych nie ma, ale klocki Z23 od Irka rozwiązały problem!
Mechanik ogarnięty, znamy się od dość dawna, także wszystko wyczyszczone i nasmarowane wg instrukcji, temat inicjalizacji klocków zrobiłem sam również wg zaleceń - i ku mojej ucieszonej facjacie - hamulce przestały piszczeć!!!! :cheer2::first:
Grubości tarcz w normie, także obyło się bez ich wymiany ;)
Choć miałem rano mały zawał, bo przy wyjeżdżaniu z miejsca parkingowego na wstecznym biegu delikatnie zapiszczało przy hamowaniu, ale tylko raz i delikatnie... Mam nadzieję, że jednorazowo ;)

Także raz jeszcze wielkie dzięki Irek za pomoc - zarówno w temacie wysyłki klocków jak i wiedzy ;)

slepy62
27th-May-2023, 09:25
Jeżeli auto garażujesz pod chmurką zwłaszcza jak jest wysoka wilgotność lub auto stoi kilka dni , po ruszeniu może się pojawić lekki pisk. Wystarczy przejechać ze 20 m z lekko wciśniętym pedałem hamulca i pisk znika (starcie z tarcz nalotu).
Jeżeli jeździsz łagodnie / płynnie i mało tras - radzę procedurę inicjalizacji powtarzać co jakieś pół roku...

robertoyoo
27th-May-2023, 15:36
Bez jaj, co to za procedura.
Jeszcze w tej klasie samochodów. Może wprowadzić procedurę że przed ruszeniem zdejmij koło przeczyścić układ hamulcowy itd...
Po prostu coś masz nie tak.

Gdanio
27th-May-2023, 18:13
Bez jaj, co to za procedura.
Jeszcze w tej klasie samochodów. Może wprowadzić procedurę że przed ruszeniem zdejmij koło przeczyścić układ hamulcowy itd...
Po prostu coś masz nie tak.

Procedura producenta klocków ceramicznych Powerstop przy pierwszym montażu .
Kto używa tego rodzaju klocków ten wie :peace:

robertoyoo
27th-May-2023, 21:53
Przepraszam Panowie.
Człowiek się uczy całe życie.

HaDeeMI
28th-May-2023, 00:25
Niestety auto stoi na dworze - również obstawiam jakiś nalot, chociażby z aktualnie pylacych iglaków:) auto stoi 6h pod domem i jest całe żółte(: lekki pisk jest przy pierwszych maksymalnie 2 hamowaniach a później jest ok. Także w moim przypadku jest i tak przeskok jakościowy :)

wlaziu
28th-May-2023, 12:33
Też tak miałem, że przy ruszaniu po dłuższym postoju Z23 piszczały dopóki się raz mocniej nie nacisnęło na hamulec.
Gdy założyłem nowe klocki było OK. Po kilku dniach i kilkunasu km zrobiłem procedurę bed-in bo w centrum miasta ciężko i zaczęły właśnie tak piszczeć.
Rozwiązanie było dosc proste. U mnie piszczał tył. Po ok. 1000km przy okazji zmiany kół na letnie, Rozebrałem tył usunąłem nadmiar smaru i dołożyłem tam gdzie go brakowało. Założyłem też oryginalne "szpilki/ślizgi", po których przesuwa się klocek (po ich oczyszczeniu). Ślizgi w zestawie były za długie i wystawały z zacisku, ale nie wiem, czy akurat to wpływa na piszczenie. W każdym razie mialem spokój na 60 tkm. Po 60tkm zaczęły się zapiekać więc czyszczenie (brake cleaner), smarowanie (pasta miedziana) i dalej spokój.

HaDeeMI
17th-June-2023, 20:56
Niestety piszczenie przy delikatnym hamowaniu przy jeździe na wstecznym nadal występuje i to dość mocno :/ zastanawiam się nad kupnej blaszek i sprawdzeniu tego, w najgorszym wypadku wymiany tarcz ;( Pytanie do Was - gdzie można kupić te blaszki, bo nie mogę nigdzie namierzyć :/

Maxx
18th-June-2023, 21:44
Zrob jeszcze jeden test :
gdy piszczy podczas cofania uzyj hamulca postojowego i zobacz co sie stanie

Po zmianie tarcz i klockow w zetce tez szukalem gdzie i co piszczy a przyczyna okazala sie prozaiczna , zle wyregulowany hamulec postojowy. Najbardziej piszczal wlasnie przy cofaniu

slepy62
19th-June-2023, 09:08
Jak pisał MAXX - sprawdź ręczny.

Inna przyczyna - założenie nowych klocków do "starych" tarcz / tarcz z rantem, rozwiązanie:
1. zfazować wzdłużne (styczne z rantem tarczy) brzegi kompozytu w klockach (zetrzeć pod skosem) ale po pewnym czasie problem może wrócić więc znów fazowanie...
2. w zależności od stanu - wymienić tarcze - jak sprawdziś "stare" tarcze (sport):
front grubość nominalna 32 mm / minimalna 30 mm
rear grubość nominalna 20 mm / minimalna 18 mm

smola
26th-June-2023, 11:15
Panowie mam dziwną przypadłość po wymianie kompletu tarcze+klocki. Układ odpowietrzony, wszystko jak książka pisze. Jak się jedzie i używa hamulców w normalnej jeździe to hamuje niemal idealnie, w miarę płynnie jak na hybrydę i skutecznie. Problem pojawia się w sytuacji dojazdów, poruszania się w korku, manewrowania na parkingu i ogólnie po kilkukrotnym naciśnięciu pedału, wtedy pedał tonie w podłodze, leci niemal do samego końca, hamuje ale jest to dla kierowcy zaskakujące. Ma ktoś pomysł skąd to się bierze? Kwestia czułości hamulca i nagłego stawania dęba była wałkowana na forach i jest mi znana ale to wygląda inaczej. Wygląda to tak jakby elektronika chciała ułatwić hamowanie przy manewrowaniu poprzez zmniejszenie czułości ale wychodzi średnio bezpiecznie. Nie ma to związku z przełączaniem się napędów. Leci w glebę nawet na pracującym silniku, jak i działa normalnie sztywno jadąc na prądzie.

slepy62
27th-June-2023, 07:29
Panowie mam dziwną przypadłość po wymianie kompletu tarcze+klocki. Układ odpowietrzony, wszystko jak książka pisze. Jak się jedzie i używa hamulców w normalnej jeździe to hamuje niemal idealnie, w miarę płynnie jak na hybrydę i skutecznie. Problem pojawia się w sytuacji dojazdów, poruszania się w korku, manewrowania na parkingu i ogólnie po kilkukrotnym naciśnięciu pedału, wtedy pedał tonie w podłodze, leci niemal do samego końca, hamuje ale jest to dla kierowcy zaskakujące. Ma ktoś pomysł skąd to się bierze? Kwestia czułości hamulca i nagłego stawania dęba była wałkowana na forach i jest mi znana ale to wygląda inaczej. Wygląda to tak jakby elektronika chciała ułatwić hamowanie przy manewrowaniu poprzez zmniejszenie czułości ale wychodzi średnio bezpiecznie. Nie ma to związku z przełączaniem się napędów. Leci w glebę nawet na pracującym silniku, jak i działa normalnie sztywno jadąc na prądzie.

Objawy jak przy nie do końca odpowietrzonym układzie..

sirtrojan
27th-June-2023, 16:51
Zgadzam sie z Irkiem. Jeszcze raz do odpowietrzenia.

Lukasz
28th-June-2023, 22:25
Dodam jeszcze, że aby dobrze odpowietrzyć układ hamulcowy należy odłączyć akumulator albo wyłączyć pompę ABSu przez Consula.

Gdanio
29th-June-2023, 08:17
Dodam jeszcze, że aby dobrze odpowietrzyć układ hamulcowy należy odłączyć akumulator albo wyłączyć pompę ABSu przez Consula.

Możesz to rozwinąć bo nie wierzę co czytam

Mateusz ex37
29th-June-2023, 19:30
Dodam jeszcze, że aby dobrze odpowietrzyć układ hamulcowy należy odłączyć akumulator albo wyłączyć pompę ABSu przez Consula.
Hmm również chętnie wysłucham dlaczego odłączenie pompy ma pomóc.

wlaziu
29th-June-2023, 19:40
Odpowietrza się jak w każdym aucie. Serwisówka zaleca na włączonym zapłonie, bez uruchamiania silnika. Dzięki temu działa ostrzeżenie o niskim stanie płynu, co by nie zassać powietrza.
Zasadniczy układ hamulcowy działa tak jak jak w każdym normalnym aucie. Głównie ze względów bezpieczeństwa. W hybrydzie różnica jest tylko we wspomaganiu hamulca. Ciśnienie wytwarza elektryczna pompa, zamiast serwa podciśnienia.
Co do samego odpowietrzania, różnica jest o tyle, że pedał ma nieco większy skok, więc trzeba mocniej go nacisnąć (serwisowka mówi o sile ok. 80kg).

Lukasz
29th-June-2023, 22:03
Heh, mój bład... Pośpieszyłem się z odpowiedzią i nie doczytałem że to chodzi o Q50 a nie G35 :sorry:

Ale w G należy zrobić tak jak wspomniałem wyżej, bo nie da się dobrze odpowietrzyć układu hamulcowego. Niby będzie ok, ale jednak to nie to samo ;) Wzmianka o tym jest w procedurze odpowietrzania układu hamulcowego wg Nissana.

Żeby nie było, że nie na temat to podrzucam link do biuletynu serwisowego dotyczącego dziwnego zachowania pedału hamulca w Q50S Hybrid.
Jest tam wspomniane o programowaniu na nowo Brake Controller po odpowietrzeniu układu hamulcowego.

https://static.nhtsa.gov/odi/tsbs/2014/SB-10055821-9487.pdf

Maxx
30th-June-2023, 23:58
A czy skuteczna i dopuszczalna jest wymiana płynu hamulcowego i odpowietrzenie przy pomocy takiej pompki ( tłoczy płyn do zbiornika )
https://allegro.pl/oferta/zestaw-do-odpowietrzania-napelniacz-plynu-oleju-3l-6938081474?fromVariant=6900182492
do tego warto dokupić zawór jednokierunkowy na odpowietrznik i jakiś pojemnik na zużyty płyn

Przynajmniej w teorii wygląda to banalnie prosto , wystarczy tylko upuszczać płyn z odpowietrzników i pilnować by butla ciśnieniowa nie tłoczyła powietrza do zbiornika

wlaziu
1st-July-2023, 22:56
Można. ASO robi to też na maszynie. Tylko nie przegnij z ciśnieniem. Ogólnie cały układ hamulcowy za pompą jest odporny na duże ciśnienia, ale lekko zmęczony czasem zbiornik płynu już niekoniecznie. Więc jak coś to czasami lepiej się wspomóc pedałem hamulca, niż przegiąć z ciśnieniem jak nie leci.

Maxx
2nd-July-2023, 20:05
Dzięki , cenna uwaga .

shenby
13th-September-2023, 07:48
Cześć,

przyznam, że zgłupiałem. Nie macie problemów z dopasowaniem klocków z26 (Part No. K5823-26 / 1346/1347) pod zaciski akebono sport? Mechanik mi mówi, że mają zupełnie inny kształt (i faktycznie tak wyglądają). Nie znam się, ale na oko coś mi tutaj nie pasuje.

Może trzeba im te "plecki" jakoś zmodyfikować?

UPDATE

Zostały mi sprzedane złe klocki. Działam.

slepy62
13th-September-2023, 13:54
Cześć,

przyznam, że zgłupiałem. Nie macie problemów z dopasowaniem klocków z26 (Part No. K5823-26 / 1346/1347) pod zaciski akebono sport? Mechanik mi mówi, że mają zupełnie inny kształt (i faktycznie tak wyglądają). Nie znam się, ale na oko coś mi tutaj nie pasuje.

Może trzeba im te "plecki" jakoś zmodyfikować?

UPDATE

Zostały mi sprzedane złe klocki. Działam.

Do AKEBONO SPORT są tak jak piszesz Zxx-1346 front i Zxx-1347 rear.
Przez 8 lat "z" POWER STOP - 2 razy mi się zdarzyło że w opakowaniu Z26-1346 przyszły inne klocki...
Reklamuj