PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Słaba jakoś sygnału FM



InfiLuks
11th-February-2018, 20:06
Czy u Was także w Q50 występuje bardzo słaba jakość sygnału FM podczas słuchania radia?
O ile w mieście jest dobrze, to poza miastem stacje typu Radio Wawa czy VOX FM ciągle szumią.

Istnieje jakiś patent na poprawienie stabilności sygnału? Dodam, że w drugim aucie (nie Infiniti) nie ma takiego problemu.

grabba
11th-February-2018, 20:51
Masz wersję EU czy US? Nie było pytania ... masz EU. Niech się koledzy wypowiedzą.

BAJZEL
12th-February-2018, 15:34
Ja pamiętam, że miałem podobny problem i winowajacą okazał się rozdzielacz USB wsaszony w zapalniczke. ..tania chińszczyzna zaklucala sygnał radyjka ...

Wysłane z mojego SM-G531F przy użyciu Tapatalka

slepy62
22nd-February-2018, 09:33
Czy u Was także w Q50 występuje bardzo słaba jakość sygnału FM podczas słuchania radia?
O ile w mieście jest dobrze, to poza miastem stacje typu Radio Wawa czy VOX FM ciągle szumią.

Istnieje jakiś patent na poprawienie stabilności sygnału? Dodam, że w drugim aucie (nie Infiniti) nie ma takiego problemu.

To chyba pierwszy taki przypadek na forum. przyczyny mogą być chyba 3:
1. nie masz ustawionego aktywnego wyszukiwania (nie pamiętam jak to się nazywa)
2. być może jakaś kostka w module radiowym "się poluzowała"
3. coś się popsuło

Pkt. 1 i 2 do ogarnięcia samemu, jeżeli 3 to :infi: serwis lub jakiś wasztat car-audio

InfiLuks
23rd-February-2018, 00:35
To chyba pierwszy taki przypadek na forum. przyczyny mogą być chyba 3:
1. nie masz ustawionego aktywnego wyszukiwania (nie pamiętam jak to się nazywa)
2. być może jakaś kostka w module radiowym "się poluzowała"
3. coś się popsuło

Pkt. 1 i 2 do ogarnięcia samemu, jeżeli 3 to :infi: serwis lub jakiś wasztat car-audio

1. Jeśli mowa o wyszukiwaniu częstotliwości danej stacji, tj. na swoim rejonie Radio WAWA ma częstotliwość 99,80FM, a w Warszawie 89,8FM to samoczynnie mi się to przestawia.
2. Jak dostane się do tej kostki? (dodam, że problem występuje tylko poza dużymi miastami gdzie poziom fal radiowych może być słabszy).