PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Podgrzewana kierownica



InfiLuks
11th-February-2018, 20:42
Witam, czy da się do wersji bez podgrzewanej kierownicy zaadaptować jakoś tą funkcję?

slepy62
12th-February-2018, 08:25
Witam, czy da się do wersji bez podgrzewanej kierownicy zaadaptować jakoś tą funkcję?

"TYLKO DLA ORŁÓW" lol WYBRANYCH...

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10611&stc=1

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10612&stc=1

a tak na poważnie:

- mam wersję z US - a zdjęcia są po zamontowaniu EU modułów (NAVI / AUDIO / PANEL GÓRNY) i programowaniu w serwisie,

- musisz zapytać w serwisie czy w wypadku wymiany kiery na wersję z US serwis mógłby uaktywnić tą funkcję - resztę rzeczy (sterowanie, poduszkę itd.) można przełożyć

InfiLuks
12th-February-2018, 20:23
Z tego rozumiem, że wersje EU nie posiadały nawet w opcji podgrzewanej kierownicy?
Jedyna opcja to przełożenie kiery z wersji US?

grabba
12th-February-2018, 22:38
Irku, tak się zastanawiałem, skąd masz menu PL.

Co do kierownicy, to powinna być do kupienia w US za gorsze (centy) ...na FB jest sporo ludzi, którzy wymieniają sobie kierownice na karbonowe, więc pewnie za grosze (centy) sprzedadzą swoje OEM - kierownice się nie psują, więc popyt jest znikomy.

slepy62
13th-February-2018, 07:53
Irku, tak się zastanawiałem, skąd masz menu PL.

- zdjęcia są po zamontowaniu EU modułów (NAVI / AUDIO / PANEL GÓRNY) i programowaniu w serwisie,

ale za chwilę je zdemontuję bo to moduły z 2.2D (pozostawię tylko moduł AUDIO - czyli FM parzyste i nieparzyste) ,
założyłem na próbę ale z MENU na środkowym kokpicie poznikało mi wszystko co jest związane z Hybrydą i kilka rzeczy których nie ma w wersjach EU (np. włączanie / wyłączanie odsuwania siedzienie i odsuwania kierownicy - które jest w US MENU), jak znajdę wersję EU z Hybrydy - ponowimy próbę + spróbujemy uaktywnić US opcje w MENU...

slepy62
22nd-February-2018, 08:36
1. Z tego rozumiem, że wersje EU nie posiadały nawet w opcji podgrzewanej kierownicy?
3. Jedyna opcja to przełożenie kiery z wersji US?

1. Tak samo jak wersje z US nie mają elektr. składancyh lusterek - nawet w opcji :)

2. Prawdopodobnie TAK. Jeżeli to zrobisz - opatentuj lol bo na forum będzie mnóstwo chętnych do zrobienie tego samego w wersjach EU.

Mozesz także założyć temat i jak znajdziesz kilku chętnych - uzgodnić podział kosztów dla wykonania próby.
Sam koszt zakupienia używanej kiery w US nie będzie duży.
Montaż i demontaż kiery oraz programowanie w serwisie :infi: to kilkaset zł - więc wszystko przed Wami.
W przyszłym tygodniu będę w serwisie :infi: - zapytam jakie byłyby koszty.

stef
22nd-February-2018, 22:03
- zdjęcia są po zamontowaniu EU modułów (NAVI / AUDIO / PANEL GÓRNY) i programowaniu w serwisie,

ale za chwilę je zdemontuję bo to moduły z 2.2D (pozostawię tylko moduł AUDIO - czyli FM parzyste i nieparzyste) ,
założyłem na próbę ale z MENU na środkowym kokpicie poznikało mi wszystko co jest związane z Hybrydą i kilka rzeczy których nie ma w wersjach EU (np. włączanie / wyłączanie odsuwania siedzienie i odsuwania kierownicy - które jest w US MENU), jak znajdę wersję EU z Hybrydy - ponowimy próbę + spróbujemy uaktywnić US opcje w MENU...

Trochę OT, ale nie łatwiej by było zostawić moduł z us tylko go przeprogramować/przetłumaczyć? Są firmy które zrobią to za parę stówek.

slepy62
23rd-February-2018, 08:04
Trochę OT, ale nie łatwiej by było zostawić moduł z us tylko go przeprogramować/przetłumaczyć? Są firmy które zrobią to za parę stówek.

Trzeba oddać moduły (jeżdzisz z "dziurą" w kokpicie i masz problem z ustawieniem czegokolwiek bo nie masz górnego a dolny wyświetlacz nie działa)
lub auto na kilka dni i koszt 3000-zł , więc spróbowałem inaczej...

slepy62
25th-February-2018, 14:05
Co do kierownicy, to powinna być do kupienia w US za gorsze (centy) ...na FB jest sporo ludzi, którzy wymieniają sobie kierownice na karbonowe, więc pewnie za grosze (centy) sprzedadzą swoje OEM - kierownice się nie psują, więc popyt jest znikomy.

Z tego co czytam w specyfikacjach na :infi: US - podgrzewana kierownica była
- w standardzie dla wszytkich modeli z AWD dla 14~15
- w '16 wszystkie PREMIUM i wyższe
- od '17 wszystkie PREMIUM i wyższe

Na eBay - można kupić używki w granicach ~ $100 (elektronikę / guziczki i tak trzeba przełożyć z EU).

Więc jak ktoś chętny do wykonania testu - trzeba ściągnąć z US używkę, umówić się w serwisie i zrobić przekładkę i programowanie ...

damian0939
11th-March-2018, 02:37
Tak nadmienię tylko, że zwijak (taśma) pod kierownicą też się różni, także to też trzeba zmienić.