PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pytanko odnośnie tarcz



MarianoS81
13th-February-2018, 19:23
Witam
Mam pytanko czy tarcze hamulcowe przednie Fx35 s50 są takie same jak przy Nissanie Murano 3,5 L I gen??
Zastanawiam się bo znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/tarcze-przod-infiniti-fx35-fx45-murano-2003-hit-i7091298928.html

Shimomura
13th-February-2018, 20:40
Jest sporo wątków odnośnie hamulców - tak są takie same, jeśli zmieniasz tylko z powodu bicia to się rozczarujesz.

MarianoS81
13th-February-2018, 20:57
Jest sporo wątków odnośnie hamulców - tak są takie same, jeśli zmieniasz tylko z powodu bicia to się rozczarujesz.Możesz rozwinąć swoją myśl?? Dlaczego miałbym się rozczarować?? Czytałem oponie na forum mazdy i przy cx-9 niby się sprawdziły, ale to tylko opinie w Internecie [emoji16]

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

slepy62
13th-February-2018, 21:11
Może coś inszego

FX35 - PRODUKCYJNIE od listopada 2005
https://www.powerstop.com/product/power-stop-z23-kit/#y=2006&mk=INFINITI&mo=FX35
za komplet w granicach $320

FX35 - PRODUKCYJNIE do listopada 2005
https://www.powerstop.com/product/power-stop-z23-kit/#y=2005&mk=INFINITI&mo=FX35&ss=To%2011%2F05
za komplet w granicach $300

+ oczywiście koszty transportu morskiego do PL czyli jakieś $150

Shimomura
13th-February-2018, 21:41
o właśnie, może za oceanem naprawili temat porządnym zamiennikiem :) - cokolwiek kupisz na alle... , zahamujesz awaryjnie przy większej prędkości to bije znów, taki urok fabrycznych hebli. Rób swap na 4 tłoczki albo przyzwyczaj się do bicia i marnych hamulców.

MarianoS81
13th-February-2018, 21:49
o właśnie, może za oceanem naprawili temat porządnym zamiennikiem :) - cokolwiek kupisz na alle... , zahamujesz awaryjnie przy większej prędkości to bije znów, taki urok fabrycznych hebli. Rób swap na 4 tłoczki albo przyzwyczaj się do bicia i marnych hamulców.Wiem, zrobiłbym swapa gdybym atutem zamierzał dłużej polatać, a ja chcę zmienić auto i nie zamierzam zbytnio inwestować. Nie wiem teraz co robić bo bicie jest irytujące 🤪

Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Borszowski
14th-February-2018, 13:18
10649106501065110652
10650
jak byś był zainteresowany to tanio oddam:)

maruss84
9th-April-2018, 21:34
panowie, podczepie się pod ten temat, 2 dni temu zmieniłem szczeki i przy okazji tarcze + klocki bo przy ostatniej wymianie mechanik dał dupy i stwierdził, że tarcze są ok, ale niestety od wew. strony były mega pordzewiałe i niedawno zaczeły piszczeć i rozjeb.... nowe klocki.
I teraz taka sprawa, że zrobiłem dzis z 5-6 km po miesice zjechałem do garażu, a tam wszystkie tarcze gorące jak patelnia pod jajecznicę.
Wydaje mi się, że przed tym zabiegiem tak sie nnie grzały.
U was tez są takie goracę?
jutro wracam do mechaniora który robił tył i niech zerknie czy to nie jest za duża temp tarcz.
A dodam, że nawet na feldze czuć ciepło

lukasz32
9th-April-2018, 23:58
panowie, podczepie się pod ten temat, 2 dni temu zmieniłem szczeki i przy okazji tarcze + klocki bo przy ostatniej wymianie mechanik dał dupy i stwierdził, że tarcze są ok, ale niestety od wew. strony były mega pordzewiałe i niedawno zaczeły piszczeć i rozjeb.... nowe klocki.
I teraz taka sprawa, że zrobiłem dzis z 5-6 km po miesice zjechałem do garażu, a tam wszystkie tarcze gorące jak patelnia pod jajecznicę.
Wydaje mi się, że przed tym zabiegiem tak sie nnie grzały.
U was tez są takie goracę?
jutro wracam do mechaniora który robił tył i niech zerknie czy to nie jest za duża temp tarcz.
A dodam, że nawet na feldze czuć ciepło

Może tłoczków nie rozruszał albo jakiś dzieciak na praktyce to robił i prowadnice zostawil zapieczone. Kiedyś w jednym aucie nie wyczysciłem zacisków, było gorąco i spalanie skoczyło powiedzmy o 20-25% w górę. Musiałem rozebrać, wyczyścić i złożyć od nowa. To była moja pierwsza wymiana jakieś 15 lat temu ;) Od paru lat bezwzględnie czyszczę raz lub nawet dwa razy w roku hamulce z prowadnicami, które też się zapiekają. A mechanicy ... no cóż... koledze amortyzatorów nie dokręcili, ktoś miał korek spustu oleju luźny, ja tam wolę mojego auta nie oddawać w obce ręce ;)
Tak więc hamulce radzę robić samemu ale dokładnie.

Shimomura
10th-April-2018, 07:03
Moje tarcze w rowerze na zjazdach są rozgrzane do czerwoności :) Tarcza ma prawo być taka gorąca przecież hamujesz prawie 2 tony. Podnieś auto sprawdź czy koła obracają się swobodnie, jeśli nie to masz zapieczone prowadnice, tłoczki wtedy idź za radą Łukasza.

maruss84
10th-April-2018, 10:10
no właśnie wydaje mi się, że przód nie grzał się tak zanim nie były robione tylne. Z tyłu zostały zamontowane nowe prowadnice przy wcześniejszej wymianie klocków, W sumie tam nie było co zepsuc przy robocie tylnych hamulców, że nagle i przednie zaczeły się grzać. Zrobię zaraz kilka km po mieście i zajade do mechaniora niech rzuci swym okiem. Zakład raczej dobry, nie maja młodzieków.
Najbardziej zdziwiło mnie to, że jak dotknołem felgę przy srubach to była ciepła.

no kurde zaczeło śmierdzieć z hamulców, tylko nie wiem cyz to klocki czy poprostu od nowości bo przód i tył są nowe kolmplety

Shimomura
11th-April-2018, 15:15
Zanim się dotrą trochę pośmierdzą, chociaż kiedyś w podobnym temacie sirtrojan (http://www.ifans.pl/member.php?1-sirtrojan) odpowiedział mi, że to z pieluchy mi śmierdzi :rofl:

maruss84
11th-April-2018, 17:04
Zanim się dotrą trochę pośmierdzą, chociaż kiedyś w podobnym temacie sirtrojan (http://www.ifans.pl/member.php?1-sirtrojan) odpowiedział mi, że to z pieluchy mi śmierdzi :rofl:

hehe, no juz przestały smierdzieć ale zaczeły piszczeć, chyba wyp....m to co było montowane tydzien temu i wstawiam nowki tarcze + klocki ATE, no kurde nowy zestaw na tyle i pisk, szlak mnie trafia, kozackie autko i k$#@a pisk przy hamowainu.