PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 Świst wiatru z okolic lewego lusterka przy prędkościach autostradowych



STF
17th-February-2018, 17:13
Zaczyna mnie poważnie irytować świst/gwizd wiatru powodowany przez lewe lusterko zewnętrzne. Pojawia się w okolicach 130,140 i jest słyszalny najbardziej do 160 mam wrażenie, że bardziej jest słyszalne kiedy jest boczny wiatr. Złożenie lusterek powoduje jego zaniknięcie stąd mam pewność, że to lusterko powoduje gwizd. Dźwięk jest tak głośny/uciążliwy że zauważa go pasażer z prawej strony, odechciewa się jeździć po autostradzie przez to. Mam za niedługo przegląd na 30 tkm i zastanawiam się czy jest na to jakieś rozwiązanie, mam w planie poeksperymentować z taśma żeby ustalić co gwiżdże, jestem skłonny nawet kupić nowe lusterko żeby było cicho. Miał ktoś coś podobnego ?

czejzee
17th-February-2018, 18:32
Wyciszenie auta coś tam pomoże, ale niestety nasze Infi przy tych prędkościach nie są zbyt ciche. Polecam wrzucić wydech customowy, który zagłuszy ten dźwięk...

STF
17th-February-2018, 21:33
Nie chodzi o słabe wyciszenie samej kabiny tylko o świst który generuje lusterko i przebija się przez nazwijmy to standardowy szum powietrza opływającego kabinę. prawdą jest że q50 jest dosyć głośne, żony allroadem a4 b9 z podwójnymi szybami z przodu można jechać 20-30 km/h szybciej po autostradzie.

sirtrojan
18th-February-2018, 00:38
zainstaluj sobie appkę w telefonie i zmierz w Q i w innym aucie dla porównania :)

skansen
20th-February-2018, 23:27
Trochę jestem zaskoczony narzekaniem na głośność. Ja na autostradzie jeżdżę 200-220km/h i da się rozmawiać. Nie wyprzedziło mnie na razie żadne Audi :D

Może to zależy od egzemplarza? Ostatnio we flocie mieliśmy diesla głośniejszego niż reszta - okazało się, że hałasowała rolka w rozrządzie. Serwis (Toyota) wymienił na gwarancji...

piore_w_rzece
21st-February-2018, 17:03
Niczego takiego nie zauważyłem u siebie, trzeba uderzać do salonu i zgłosić im ten problem przed przyjazdem. Z innej strony - zaczął mi trzeszczeć kokpit przy środku podczas jazdy po nierównościach - jestem w tym sam czy u kogoś jeszcze zaczęło trzeszczeć?

ciso1
27th-February-2018, 02:08
Mi zaczął trzeszczeć ale tylko jak jest zimny (na mrozie). Jak sie plastiki rozgrzeją to przestaje

STF
22nd-March-2018, 19:34
Powoli zaczynam dochodzić do przyczyn świstu, nie chcę zostawiać samochodu w serwisie na kilka dni bo mam tam 80 km i mam nadzieję zrobic przegląd na poczekaniu, ale do rzeczy: okleiłem dzisiaj papierową taśma szczelinę przy szybie, szczeline drzwi przednich i szczelinę pod lusterkiem ( na nia stawiam ) i odgłosy ustały, jutro będe odklejał poszczególne fragmenty taśmy i testował bo będę miał trasę. Mam nadzieję że znajdę przyczynę i wtedy będe mógł się zastanowić nad rozwiązaniem we własnym zakresie lub wskazać miejsce serwisowi bo z taśmami jeździć to nie za bardzo.

wlaziu
26th-March-2018, 18:17
Niczego takiego nie zauważyłem u siebie, trzeba uderzać do salonu i zgłosić im ten problem przed przyjazdem. Z innej strony - zaczął mi trzeszczeć kokpit przy środku podczas jazdy po nierównościach - jestem w tym sam czy u kogoś jeszcze zaczęło trzeszczeć?

U mnie też się to pojawiło. Wystarczy delikatnie poluzowac wkręty które widać po otwarciu schowka i cisza.

STF
25th-May-2018, 13:19
No i bingo. Serwis w Sosnowcu wczoraj rozwiązał problem, winny był reling/uszczelka dachu z lewej strony. Mieli podobny przypadek i dlatego trafili odrazu. Zamówili nowe części, wymiana na gwaracji, trwało to 1h. Mam wrażenie że jest ogólnie ciszej.

slepy62
18th-July-2018, 16:08
Coś więcej na ten temat we wpisie:
http://www.ifans.pl/showthread.php?3575-Infiniti-Q50-wra%BFenia-pytania-odpowiedzi&p=72430&viewfull=1#post72430

czejzee
2nd-April-2019, 23:36
No i bingo. Serwis w Sosnowcu wczoraj rozwiązał problem, winny był reling/uszczelka dachu z lewej strony. Mieli podobny przypadek i dlatego trafili odrazu. Zamówili nowe części, wymiana na gwaracji, trwało to 1h. Mam wrażenie że jest ogólnie ciszej.


I co, jest lepiej? Mnie to zaczyna denerwować, mam wrażenie że hybrydy bardziej szumią od nie Hybryd... choć to bez sensu. Ostatnio mam więcej tras i jakoś mnie to wkurza mocniej niż zazwyczaj.