PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Problem z tapicerką w TYGODNIOWYM AUCIE!



slepy62
4th-November-2010, 22:48
Co do samochodu to................................................ ......
co tu dużo kryć, spełnienie dawnych marzeń
co do ON - napiszę więcej w weekend, jakby co to możemy się kiedyś "mienić" na jakiś czas - Ty przetrenujesz On-ka ja Oktanowca :)

natomiast co do skór zaczynam być coraz bardziej wk.... właśnie sprawdzałem po powrocie do domu - oprócz siedziska szarzeje całe lewe skrzydełko siedziska i lewe skrzydełko oparcia - prawe skrzydła są czyste !!!
coraz bardziej wygląda mi to na jakąś wadę fabryczną lub coś w tym stylu
załączam zdjęcia - są mocno podkręcone (b.duży kontrast) żeby lepiej było widać różnicę,

W zasadzie nie ma możliwości żeby tak farbowały mi ubrania, do pracy chodzę z reguły w garniturach lub spodniach (nie jeans-ach) i marynarce,
większość rzeczy średnia gatunkowo (Pierre Cardin itp.), kilkumiesięczna - więc nie ma szansy żeby to była wina ciuchów.

slepy62
4th-November-2010, 22:56
a co do tylnej osi to jest zajeb..... wow
jak narazie się jej "uczę" - do domu mam z jednej strony asfalt - z drugiej las i szuter i to jest zupełny szok jak to pięknie chodzi na ostrych lukach i szutrze , za pierwszym razem jak poszedłem ostro, prawie wpadłem na drzewa, bo do tej pory na tylnonapędowcach pupcia pływała - więc z przyzwyczajenia w łuku chciałem go mocniej wyłamać a potem wyprowadzić - a on się skurczybyk nie dał postawić bokiem...

Jacob_USA
4th-November-2010, 23:01
Slepy cos jest nie tak !! przeciez te siedzenia wygladaja jak by auto mialo conajmniej 10 lat i jezdzil nim gornik do pracy... to nie jest byle jaka marka przykro sie robi sluchajac tego jak was traktuja w INFINITI Warszawa ale to ich zasranym obowiazkiem jest rozwiazac twoj problem. Powinienes dostac zastepcze auto a twoim sie maja zajac na dniach i albo wymieniac siedzenia !! albo cale auto nie uplynelo nawet 2 tygodnie jak masz to auto. Ja swojego EX35 oddalem w ciagu 30 dni spowrotem strany bylem tylko $2k to tylko dlatego ze bralem kredyt zycie.

Ale salon INFINITI jak i servis powinien sie kierowac takimi samymi prawami wszedzie na calym swiecie i jestem przekonany ze w innych krajach jest tak samo jak tu w USA !!


Bierz ich za fraki i przycisnij do sciany tak nie moze byc

sirtrojan
4th-November-2010, 23:27
ten brud schodzi ? tj zmywa się?

Rosaria
4th-November-2010, 23:28
Irek,

przykro mi to stwierdzić, ale na bank to wada fabryczna... U mnie nie ma takich zmian - jest po prostu nówka sztuka. Nie mam aparatu aby zrobić fotki bowiem jestem poza domem, ale na podstawie Twoich zdjęć mogę stwierdzić, że jest to duże odstęstwo od normy. Wiem, że na Krosnobrodzkiej w garażu mają jeszcze około 20 FXC w dieslu więc walcz niech Ci wymienia albo wyjaśnia o co chodzi i naprawia Twojeo FX. Nie denerwuj się. Wiem, że bardzo im zależy ma image marki w PL i Europie więc jesteś na wygranej pozycji. Pamiętaj, że zawsze możesz wykorzystać kontakt international, gdzie Japonczycy na bieżąco czytaja kopie wszystkich maii wysyłanych na kontakt infiniti na www. Będę Cie informował jeżeli coś stanie sie u mnie a jak bedziesz potrzebować pomocy to daj znać powalczymy razem.

Pozdrawiam
Rosaria, PS nie łam się :-)))

Rosaria
4th-November-2010, 23:37
Powiem szczerze, że ja też "boje się" depnąc go mocno. takie kicki do 5000 obrotw powoduja ciary na plecach i jazgot V6'tki - miód na moja styraną duszę. Nie ma odniesienia do BMW co by o tej marce nie mówić - testowałem X 5, 535, 530 d, X 6. Miłaem kupic 5 w wersji 530 D, ale cena.... kosmos jak dla mnie. Po testach na wiosnę będę próbował wyłaczyć ESP - wtedy zobaczymy co dziecko potrafi:-)

Daj znać co z tą skórą.

Pozdrawiam
R

slepy62
4th-November-2010, 23:39
Narazie nie próbuję tego tykać / zmywać - bo chce podjechać do salonu i zapytać co oni na to.
Sprawdziłem na stronie Infiniti - faktycznie jest kontakt na Infiniti Europe i zastanawiam się czy jutro do nich nie napisać.
Zobaczymy, dam znać jutro co oni na to.

slepy62
4th-November-2010, 23:44
Nie zmywa bo chcę podjechać do salonu żeby zobaczyli.
Dam znać co i jak

czarnaxp
5th-November-2010, 00:24
ja mysle, ze ten "brud" by sie zmył i sadze, ze jest to jednak wina ubrania mimo wszystko. No, ale zobaczysz co Ci powiedza w Infiniti :)

Dropser
5th-November-2010, 10:17
Czasami jest tak, że właśnie nowe rzeczy, jeszcze nie sprane, kłaczą i brudzą. Ale wygląda to dziwnie, jakbyś się specjalnie miział we wszystkie strony na tym fotelu :)) też mam jasną tapicerkę, ale jest ok.

slepy62
5th-November-2010, 19:16
Ciuchy są w miarę nowe ale po kilku praniach, gatunkowo dobre (na jasnych skórzanych kanapach domowych nie ma śladu). W sumie przez tydzień maiałem na sobie 3 pary spodni z marynarkami i dwa różne garnitury - tapicerka z dnia na dzień wygląda coraz gorzej. Wygląda na to że powinienem wsiadając do auta ubierać biały fartuch.
Byłem w Infiniti - Szef serwisu poinformował mnie że to jest brud i że mogą wyczyścić.
Nie zgodziłem się i zarządałem stanowiska serwisu na piśmie, w efekcie szef serwisu zrobił zdjęcia i wysłał do Centrali jako zgłoszenie ...?
Po uspokojeniu nerwów (chwilkę sobie pokrzyczałem:( pogadałem z nim na spoko.
Powiedział że nie wie co jest przyczyną, ale w jednych samochodach jasna skóra jest no problem, w innych co wizyta klienta - myją bo wyglądają jak moja. Nie zdarzyły mu się jeszcze nigdy takie zabrudzenia w tak krótkim czasie (wygląda na to że jeste brudas!). Dziwi mnie tylko że brud łapie się na siedzisku i lewej części - prawa jest czyściutka - tak jakby była zrobiona z innego gatunku skóry.
Zobaczymy co odpisze Centrala.
Rękojmia w polsce jest 30-dniowa - po ich odpowiedzi (a obawiam się że będzie brzmiała - czyścić) wybiorę się do jakiegoś rzeczoznawcy a potem do rzecznik praw konsumenta.
Ostatecznie jeżeli ich stanowisko będzie "czyścić" - złoże sprawę do sądu o świadomą (ze słów szefa serwisu wynika że wiedzą o problemie) sprzedaż rzeczy oznaczonych z wadą ukrytą.

Szkoda tylko że to piękne marzenie które urzeczywistniłem ma taki przykry poczatek.

Gdyby ktoś miał jakieś uwagi - proszę napiszcie.

sirtrojan
5th-November-2010, 22:56
Irek a może dać im wyczyścić ? Jeden raz...
W sumie rękojmia wciąż będzie działać bo to serwis.

slepy62
6th-November-2010, 09:21
Tak chciałem zrobić - tyle że zarządałem opinii serwisu na piśmie że wg. ich zdania przyczyną jest znaczne zabrudzenie (czyli moja wina). ODMÓWILI !
Powiedzieli że mogą wyczyścić ale opinii na piśmie nie wydadzą.
Dziś jadę złożyć pismo o stwierdzeniu wady. Po niedzieli podjadę do rzeczoznawcy i po sporządzeniu opinii pojadę do Infiniti i poproszę o wyczyszczenie. Jeżeli po tygodni problem się powtórzy - składam żądanie wymiany/usunięcia wady lub wymiany na nowy. Ze słów szefa serwisu mają świadomość że coś jest nie tak i nie wiedzą co z tym zrobić. Gdyby nie informacja Rosaria i to co usłyszałem od Szefa serwisu - pewnie podjechał bym do jakiejś renomowanej myjni - poprosił o umycie i zabezpieczenie. Choć to też nie jest takie oczywiste. Szef Serwisu Infiniti - stwierdził że nie mogą tej tapicerki zaimpregnować w standardowy sposó ze względu na klimatyzację i ogrzewanie siedzeń. Stwierdził że w wypadku użycia środków impregnujących pianka w fotelu zaczyna "puchnąć". Może należałoby tą informację "upublicznić" dla innych forumowiczów którzy zakupili nowego FX-a w polskim salonie jako ostrzeżenie. Jeżeli używają jakichkolwiek środków do tapicerki skórzanej to zgodnie z jego słowami spryskują materiał/gąbkę i dopiero delikatnie przecierają skóry tapicerki starając się żeby środek nie dostał się w otworki w miejscach klimatyzowanych/ogrzewanych.
W dziale "marzenia" stwierdziłeś że dla jednych realnym marzeniem jest zakup nowego auta, dla innych zakup amortyzatora za 1000-zł i że to może budzić kontrowersje.
Myślę że prawda jest jedna - w wypadku jakichkolwiek usterek bez względu na zosobność portfela - to tak samo boli (mówie o sferze emocjonalnej) a rozczarowanie jest ogromne.
Zacząłem się przez to wszystko zastanawiać nad wymianą samochodu (złość, nerwy, rozgoryczenie) na inną markę, potem na zimno doszedłem do wniosku że to jest auto moich marzeń - więc dlaczego niby miałbym rezygnować z powodu nierzetelności sprzedawcy/producenta.

slepy62
22nd-November-2010, 13:03
Odpowiedź iNFINITi sERVICEs: w skrócie
-PODATNOŚĆ NA ZABRUDZENIA TO ZJAWISKO NATURALNE
-ZABEZPIECZENIE WYKONANO PRAWIDŁOWO
-ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE CZYSZCZENIE (tylko nie napisali - jak długo bezpłatnie ?)

WOW - spodziewałem sie przynajmniej przeprosin, ale jak tak ... cóż, temat do przemyślenia z Prawnikiem i Rzeczoznawcą

dewon7
22nd-November-2010, 14:03
Argumenty takie trochę z d..y. Jeśli po tygodniu tapicerka wygląda tak jak na zdjęciach które pokazałeś ( mogliśmy to zresztą ocenić na spocie )a oni piszą, że to naturalne zjawisko to nic tylko pogratulować poczucia humoru. Dziwię się, że firma która chce być postrzegana jako luksusowa marka i w dodatku wchodzi dopiero na europejski rynki w taki sposób podchodzi do klienta. Powinni bez słowa usunąć wadę, a jeśli jest to niemożliwe to wymienić na nową sztukę a nie wciskać człowiekowi ciemnotę. Niema się co z nimi patyczkować tylko walczyć o swoje!!

Black
22nd-November-2010, 14:12
Bez wątpienia walka z molochem jakim jest salon sprzedaży aut będzie karkołomna i długotrwała.

Irku mógłbyś napisac o paradę do jakiejś gazety motoryzacyjnej,chyba Auto świat zajmuje sie takimi sprawami.Kontaktują sie z serwisem w imieniu klienta i opisuja wszystko w swoim tygodniku.

Może przestraszą się o swoje dobre imie i ich odpowiedzi nie bedą tak olewcze.

dewon7
22nd-November-2010, 14:27
Irek wpierw powinien się zgłosić do jakiego rzeczoznawcy. Dopiero jak będzie miał na papierze opinię rzeczoznawcy stwierdzającą o wadliwości zabezpieczenia wówczas może myśleć gdzie dalej uderzyć np. ponownie do salonu. Jeśli opinia rzeczoznawcy nie zrobi na nich wrażenia wtedy trzeba będzie się udać do prawnika itd.

Athens
22nd-November-2010, 15:45
Przykra sprawa... Może weź rzeczoznawcę teraz i po czyszczeniu w salonie Infiniti. Być może będziesz miał dodatkowy atut w postaci opinii ponownej , która pokaże , że czyszczenie nic nie daje.

Chciałbym wierzyć, że czyszczenie jednak pomoże i kłopot się skończy bo mimo wszystko to uciążliwe będzie takie boksowanie się z Infiniti Polska.

Powodzenia i pisz co w temacie.

Dropser
22nd-November-2010, 17:16
Spróbuj pismo do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta i do Federacji Konsumentów. Kopie do Infi. Wklejam link do Sądu Polubownego.http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=16

slepy62
22nd-November-2010, 22:38
Przykra sprawa... Może weź rzeczoznawcę teraz i po czyszczeniu w salonie Infiniti. Być może będziesz miał dodatkowy atut w postaci opinii ponownej , która pokaże , że czyszczenie nic nie daje.

Chciałbym wierzyć, że czyszczenie jednak pomoże i kłopot się skończy bo mimo wszystko to uciążliwe będzie takie boksowanie się z Infiniti Polska.

Tak zamierzam zrobić. Rzeczoznawca, czyszczenie w Infiniti(DAĆ IM SZANSĘ !:) i z nów do rzeczoznawcy.
Termin rękojmi mam w tej chwili nieokreślony - bo zgłosiłęm wadę po 10 dniach, a oni odmówili uznania.
Jeżeli rzeczoznawca uzna że to wada, termin rękojmi trwa do rozstrzygnięcia sprawy - choć wtedy nie wiem czy nie dam sprawy prosto do sądu cywilnego.
Narazie do oceny.
A siedzisko robi się już powoli czarne - wieczór to mało widoczne ale w dzień wygląda jakby je popiołem posypali.
MACIEK - a jak u Ciebie ?

Pozdrawiam Irek

slepy62
22nd-November-2010, 22:41
mimo wszystko to uciążliwe będzie takie boksowanie się z Infiniti Polska
Też wolał bym sie nie boksować - ale cóż, coraz mniej się tym denerwuję, natomiast moja determinacja do nie "puszczenia płazem" rośnie. Przykre to ale
ces't la vie :( najlepiej w wykonaniu ELP)

tomi300
31st-July-2011, 23:35
Czesc, jak sie sprawuje autko. Napisz mi prosze troche o nim i Twoich odczuciach, chce kupic takie samo i interesuja mnie opinnie innych. Dzieki serdeczne

Pozdrawiam Tomek