PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Infiniti - generalna opinia o niezawodności i jakości



morswin
26th-February-2018, 13:54
Witam serdecznie.

Poszukuję nowego samochodu w grę wchodziło zarówno nadwozie sedan jak i coupe. Na 100% żadeń SUV. Do momentu wejścia do salonu infiniti rozważałem Lexusa GS, BMW 4, Volvo s90. Przez przypadek wszedłem do Infiniti i po ujrzeniu q60 jestem całkowicie sprzedany, a po jeździe próbnej q60s coraz bardziej się skłaniam ku infiniti.

Chciałem się zapytać o wrażenia użytkowników jak samochody się sprawują , czy na materiałach w środku po większym przebiegu widać zużycie , czy system info ma jakieś problemy wychodzące po czasie ?
Wcześniej jeździłem hondami i co by o nich nie mówić są niezawodne, nigdy nic mi się w nich nie zepsuło, materiały średnie ale do przeżycia.

Obejrzałem dość dużo porównań w internecie i wielokrotnie powtarzane wady (steer by wire , dziwne prowadzenie pasów kierowcy) nie przeszkadzają mi kompletnie w q60.


A może ktoś również rozważał konkurencyjne marki i zdecydował się na Infiniti ?

Pozdrawiam.

mariuszzar
26th-February-2018, 19:16
Rozwazasz zupelnie skrajne auta np. S90 i Q60, ktore ciezko porownac.
Generalnie Infiniti to solidna marka. Nie wprowadzaja nowosci jako pierwsi, ale to co produkuja jest juz sprawdzone. Po wzgledem mechanicznym mozesz byc spokojny. Sa to naprawde maloawaryjne auta.
Wada Q60 jest wg mnie system multimedialny. Teoche odstaje od reszty auta. Jednakze jesli Ciebie on nie razi to polecam Q60 szczegolnie w wersji 3.0t 400KM. W testach ten silnik zbiera świetne opinie. Dodatkowo na plus: wyglad zewnętrzny, spasowanie i materialy, cena w porównaniu do konkurencji.

zajac01
26th-February-2018, 21:41
Nie wprowadzaja nowosci jako pierwsi, ale to co produkuja jest juz sprawdzone

Nie no, coś tam wprowadzają. Nie zapominajmy o DAS i silniku VC-T :)

morswin
27th-February-2018, 10:26
Rozwazasz zupelnie skrajne auta np. S90 i Q60, ktore ciezko porownac.

Jak najbardziej jestem tego świadom :)

Po prostu wybór sprowadza się do tego czy chcę praktyczny samochód (komfort podróży dla 4 osób, pojemny bagażnik) czy przepiękne 2 osobowe coupe z super mocą pod nogą , bo rozważam tylko 3.0t, a nie dam się przekonać, że komfortowo z tyłu q60 pojadą 2 osoby. Samochód oglądałem ze znajomym i nie był w stanie się wpasować za mną jako kierowcą i vice versa. Ale na razie rodziny nie mam więc argument o miejscu z tyłu nie ma dla mnie większego znaczenia.
System info rzeczywiście jest zdecydowanie najsłabszy, po tej krótkiej jeździe testowej sprawiał wrażenie trochę "zamulonego" w takiej klasie samochodu jednak powinien płynnie poruszać się po menu, ale mogę z tym żyć. Podobnie wolno działający mam obecnie i nie jest to szczególnie uciążliwe.

Dlatego jedyną niewiadomą dla mnie jest niezawodność Infiniti wiele dobrego już się naczytałem ale opinia użytkowników na forach z moich doświadczeń jest bardzo pomocna. A zdecydowanie nie chcę spędzać z samochodem w serwisie więcej czasu niż przeglądy okresowe.

Pozdrawiam.

adr
27th-February-2018, 12:33
Z tą niezawodnością to bym jednak trochę uważał. Być może tylko mój egzemplarz jest "pechowy".
Silnik padl po 13500 km. Wymieniono go na nowy, ale operacja wymiany trwała całe dwa miesiące.
Po odbiorze kilka dni pojezdziłem i żeby jechać prosto kierownica musiała być skręcona lekko w prawo.
Miała to być kwestia kalibracji, ale jak już udało się ustawić, to teraz przy jeździe na wprost samochód jest ściągany w lewo. Im szybciej jedziemy, tym szybciej zjeżdża (na autostradzie leci na barierki), czyli nie nadje się do jazdy.
I tak dzisiaj mija równo miesiąc jak go zabrała laweta, a serwis nie wie gdzie leży przyczyna.
Generalnie od 1 października, kiedy awarii uległ silnik, samochód miałem może góra 10dni.
Jako zastępcze miałem okazję pojeździć najnowszymi modelami a6, bmw 5, merc e i dopiero sobie uświadomiłem jak daleko za tymi markami jest nasze infi w niektórych kwestiach.

mariuszzar
27th-February-2018, 12:56
adr: z jakim silnikiem jest Twoje Q50?

adr
27th-February-2018, 13:12
3.5 v6

morswin
27th-February-2018, 13:23
adr : jak rozumiem samochód kupiłeś u dealera ? Demo , nówka ? Możesz coś więcej powiedzieć ? Ten silnik 3,5 to nowość w infiniti czy odchodząca jednostka ?

adr
27th-February-2018, 13:27
Nowy, u dealera.
To sprawdzona jednostka. Byla juz w nissanie 350z.
W sumie niejasno napisalem. Moje auto to hybryda 3.5 v6 plus elektryczny.

grisza
27th-February-2018, 15:25
Trochę pechowa ta Q50-ka. Wymiana silnika po takim przebiegu to chyba wielka rzadkość. Nie słyszałem też, aby problem z DAS był nie rozwiązany. Na forum USA byli użytkownicy zgłaszający ściąganie, lecz usterkę prędzej czy później usunięto.

STF
27th-February-2018, 16:25
Żeby wymienić silnik trzeba rozkopać pół samochodu, pewnie przy składaniu coś nie wróciło na swoje miejsce albo źle złożyli i jest problem.

slepy62
27th-February-2018, 16:30
Z tą niezawodnością to bym jednak trochę uważał. Być może tylko mój egzemplarz jest "pechowy".

Wygląda na to że JESTEŚ PECHOWCEM - bo i w PL i na US forum - o takim przypadku jeszcze nie słyszałem...

imnowak
27th-February-2018, 22:16
ja po 4 latach uzytkowania tej marki (w sumie 3 samochody) zaczynam zmieniac zdanie na temat jakosci. Niestety na minus. Gdzie m37 (2010r) byl i jest (teraz u kolegi) samochodem naprawde swietnym (moze poza skora) to juz Q30 i QX70 sa takie sobie. Skora dalej do kitu, w moim starym Peugeot 607 po 200.000 km byla lepsza niz w QX-sie po 30.000. Wiatr swiszcze w drzwiach kierowcy naokraglo, juz parokrotnie nastawiane, pare kilometrow i od nowa Polska ludowa. Spryskiwacz tylnej szyby leje jak 70-sieciolatek z prostata, teraz zaczelo cos walic przy prawym kole, na nierownosciach. W Q30 odpadla podsufitka, ma na liczniku 6000, zobaczymy co bedzie dalej.
Od czasu jak szefem Iiii zostal Niemiec to, mam przynajmniej takie wrazenie, jakosc zaczela siadac.
Na chwile obecna to w pazdzierniku 2019, zwracam oba auta i poszukam cos innego.

morswin
28th-February-2018, 10:51
imnowak : dzięki za info, bardzo niepokojące jak na drogie samochody ;/
Drobne rzeczy mogę przeżyć jak zawiesi się info , bluetooth nie znajdzie telefonu etc. takie rzeczy obecnie mi się zdarzają reset systemu i działa , ale mam samochód kompaktowy budżetowy. Takie rzeczy o jakich pisze imnowak w drogim samochodzie wydają się nie do pomyślenia.

Swoją drogą jest to ciekawe, drążąc temat spotykam 2 skrajne opinie : 100% niezawodność wszystko pięknie działa albo rzeczy skrajnie negatywne jak w tym temacie....silnik pada po 13.000 ? Odpadające podsufitki, stuki w samochodzie ?

A z ciekawości jak reagują serwisy na te zgłoszenia ? Podejmują akcje od ręki czy starają się zbyć klienta ? Ostatnio zgłosiłem w serwisie hondy problem z hamulcami....w 2 letnim samochodzie piszczą przy nawet najmniejszym hamowaniu.....odpowiedź serwisu : hamulce mają prawo a nawet muszą piszczeć....i tak się bawimy w spychologię czy tak ma być czy nie :faint:

Luc
28th-February-2018, 12:37
To i ja coś od siebie jako użytkownik Q50: parowanie telefonu - Bluetooth działa jak chce i kiedy chce. Wyciszenie auta słabe, powyżej 130km/h nie daje rady słuchać muzyki, bardzo słyszalny wiatr ze słupków oraz z drzwi. Długie trasy autostradowe odpadają - jestem wymordowany, drogi krajowe ok. Roczny samochód i już pierdzą dwa głośniki - do wymiany. Nawigacja na żenująco niskim poziomie: grafika i stare mapy. Piszczące hamulce po 14’250km...

Samochód traktuje jako ciekawostkę którą użytkuje ale tylko już po mieście. Na długie trasy kupiłem już coś innego.



Sent from my iPhone using Tapatalk

SPIDER'Q50
5th-March-2018, 10:30
@Luc, co kupiłeś na długie trasy?

Ja powiem od siebie. Q50, faktem jest że nie jest to samochód idealny, ale miałem okazję pojeździć typowymi samochodami z tej samej półki cenowej i każdy miał plusy i minusy. Tak więc wydaje mi się że to jest bardziej kwestia że człowiek ma coraz większe oczekiwania w stosunku do samochodów, na poziomie samochodów cenowo 2 razy większej. Chodź powiem że Audi Q7 s line za 500tyś, też niemiło mnie zaskoczyła tandetnym plastikiem w okolicy skrzyni biegów, drżeniem kierownicy. Więc sami widzicie. Gdy wchodziłem do Tesli S p85d to myślałem że to samochód za góra 200tyś, bo takie tandetne wykończenie. A tutaj nic z tego ceny dużo wyższe. Producenci próbują sprzedawać za coraz to większą kasę coraz to gorzej wykonane samochody. Po prostu eksperymentują na nas :) i wciskają kity, że oleju to musi spalić 1l na 1000km, że hamulce muszą piszczeć, że wiatr musi być słychać, że musi być twardo itd.
Niemniej my też oczekujemy więcej :) Człowiek do dobrego szybko się przyzwyczaja. Kto z Was pamięta Malucha lub Syrenkę, jak tym fajnie się jeździło. I każdy jeździł :)

Luc
5th-March-2018, 10:37
@SPIDER’Q50 - wziąłem W213 sedan 350d.

A co do Tesli to zgadzam się. Tanie plastiki, siedzenia mega niewygodne, powyżej 130km/h potworny świst powietrza, słupki, dach? (Nie pamietam) Jeździłem wielokrotnie jako pasażer w Szwecji i oprócz świetnego przyspieszenia to samochód mnie nie zachwycił.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia zgadzam się. Tylko jeżeli moja hybryda wyjściowo kosztuje 286tyś pln to oczekuje za takie pieniądze lepszej jakości w punktach które wymieniłem. Jest to kompromis ponieważ konkurencja z silnikiem 3,0 dopiero startuje cenowo. W moim przypadku myślałem że jednak zaakceptuje ten kompromis. fakt przez pierwsze 4-5 miesięcy tak było, jednakże po trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa miałem dosyć.


Sent from my iPhone using Tapatalk

SPIDER'Q50
5th-March-2018, 15:34
@Luc, to widzę że nie tylko ja myślę o W214 :) U mnie kończy się leasing dopiero za 2lata, i pewnie też zmieniam markę na w/w ale to już pewnie będzie kolejna generacja :) chodź od ludzi mających gwiazdę czasem też słychać niepochlebne opinie, więc sądzę że po prostu musimy się do tego przyzwyczaić że producenci póki co nie robią idealnych samochodów :) Dobrze że chociaż możemy zmieniać marki i albo po czasie do nich wracać albo i nie :)

mariuszzar
5th-March-2018, 19:46
Za 2 lata to bedzie juz nowa Q50.

Wady Q50 znam. Na niektóre mozna przymknac oko, inne wg mnie powinny od razu zostać poprawione przez producenta.
Jednakze dzis ogladalem Q50 znajomego. Auto ma może z 500km przebiegu. Mimo, ze model ma juz swoje lata to stwierdzam, ze dalej swietnie prezentuje sie. Wyglada swiezo i przykuwa wzrok. Co by nie mowic to sylwetka Q50tki udala sie Infiniti.

skansen
5th-March-2018, 22:49
@Tylko jeżeli moja hybryda wyjściowo kosztuje 286tyś pln to oczekuje za takie pieniądze lepszej jakości w punktach które wymieniłem. Jest to kompromis ponieważ konkurencja z silnikiem 3,0 dopiero startuje cenowo. W moim przypadku myślałem że jednak zaakceptuje ten kompromis. fakt przez pierwsze 4-5 miesięcy tak było, jednakże po trasie Warszawa-Wrocław-Warszawa miałem dosyć.


Może to zależy trochę od konkretnego modelu, a może trochę od wrażliwości na dźwięk? Szczerze powiem, że nie mam super słuchu, ale nie jestem też głuchy. Za tą cenę spodziewałem się kompromisu głównie w zakresie multimediów i klasycznego automatu. Głośność nie była dla mnie jakoś szczególnie ważna. Jeżdżę głównie w długie trasy. Do 200-220km/h dam radę normalnie rozmawiać i rozmawiam. Kilka razy na pustej autostradzie dobijałem do 250km/h i wtedy było rzeczywiście głośno... Wysiadam z samochodu, nawet po trasie Kraków-Lublin z bananem na twarzy a raczej z uczuciem, że jeszcze trochę bym pojechał. Dodam, że rzadko korzystam z nawigacji bo jeżdżę głównie swoimi, znanymi trasami. Więc niedogodności są dla mnie niemal nieodczuwalne. Jeśli miałbym je wymieniać to przeszkadza mi brak podgrzewanej kierownicy, brak wentylacji foteli, brak w pełni dwustrefowej klimatyzacji (z oddzielną regulacja kierunku nawiewów), multimedia (głównie nawigacja), brak auto-hold.

Porównując do tego co w podobnych kwotach kupili znajomi (np. C220) jestem z wyboru zadowolony. Dla mnie "must have" był sedan z AWD, "nie-niemiecki" a więc oprócz Infiniti mogło to być Volvo albo teraz ewentualnie KIA. O Alfa Romeo nie pomyślałem nawet (miałem samochody włoskie i francuskie i chociaż miło je wspominam to wracać nie chce). Szkoda, że Lexus nie oferuje u nas sedanów z AWD (IS/GS).

Luc
6th-March-2018, 14:45
@skansen masz racje z wrażliwością na ciszę. Okazało się na nieszczęście Infi że jestem fanem ciszy w trakcie jazdy i szum wiatru (słupki, lusterka, drzwi, nadkola + opony rf) mi na dłuższą trasę przeszkadza. Mi też brakuje auto-hold, podgrzewanej kierownicy i wentylacji foteli, dorzuciłbym jeszcze head-up, klimatyzacja w funkcji auto wieje ciagle na 3 pozycji. Mam DAS2 i nadal czasami odczucia są trochę sztuczne, kontrola trakcji jest subiektywnie za ostra.
Jakość w aucie niezaprzeczalnie jest i to się czuje i nadal jestem generalnie zadowolony z auta.


Sent from my iPhone using Tapatalk

misiektoja
8th-March-2018, 17:18
Wygląda na to że JESTEŚ PECHOWCEM - bo i w PL i na US forum - o takim przypadku jeszcze nie słyszałem...

Wczoraj miałem przegląd 60tys (przy faktycznym przebiegu 40tys) i tak się podpytałem czy w Wawie wymieniali już silnik w Q50 i potwierdzili, że mieli jeden przypadek w hybrydzie, ale z winy użytkownika (ktoś nie wymieniał oleju i zarżnął silnik). Były też pojedyncze przypadki padających skrzyń biegów i teraz taka ciekawostka - jak myślicie ile kosztuje wymiana całej skrzyni biegów włącznie z robocizną w hybrydzie ?

PS. adr - co dokładnie padło Ci w silniku, jakie były objawy ? Trochę to rzeczywiście dziwne, bo jednak te silniki są już na rynku od wielu lat (350Z, G35 etc.) i mają jednak opinie niezawodnych.

Luc
10th-March-2018, 21:37
15-20 tysiecy?


Sent from my iPhone using Tapatalk

misiektoja
11th-March-2018, 20:09
Jedyne 120tys ;-) Wiem, brzmi aż absurdalnie. Korzystniej wyjdzie kupić używaną hybryde że sprawną skrzynią.

Sent from SM-N950F using Tapatalk

slepy62
11th-March-2018, 20:30
To i ja coś od siebie jako użytkownik Q50: parowanie telefonu - Bluetooth działa jak chce i kiedy chce. Wyciszenie auta słabe, powyżej 130km/h nie daje rady słuchać muzyki, bardzo słyszalny wiatr ze słupków oraz z drzwi. Długie trasy autostradowe odpadają - jestem wymordowany, drogi krajowe ok. Roczny samochód i już pierdzą dwa głośniki - do wymiany. Nawigacja na żenująco niskim poziomie: grafika i stare mapy. Piszczące hamulce po 14’250km...


Kwestia:
- wyciszenia - jest indywidualna - Ja mam jak SKANSEN...
- Bluetooth - nigdy nie miałem problemu, ani w FX'ie ani w Q50, ostatnio mam podpięte A3 i S7 Samsunga oraz iPone 6 i 8 (z Apple jest zawsze problem - bo trzeba je odblokować ... ale nie pytajcie co i jak bo daję to informatykowi)
- przez 8 lat nie miałem żadnego problemu z głośnikami BOSE typu "pierdzenie", poza tym nie oczekuję od sportowej limuzyny - salonu dźwiękowego do odsłuchu classic music, dodatkowo jest znaczna różnica w jakości dźwięku z radia i innych nośników (na niekorzyść radia oczywiście)
- NAVI - no comment - trzymanie się zamknietego systemu to głupota :infi:
- piszczące hamulce to częsta przypadłość aut "strojonych" na sportowe ale jest na to prosta metoda w naszych :infi: - wymienić klocki na ceramiczne AKEBONO czy ceramiki jakiejś innej renomowanej firmy - żeby było śmieszniej - są tańsze i lepsze od OEM'ów a przy okazji zapomina się co to znaczy mycie felg

Luc
11th-March-2018, 20:34
Jedyne 120tys ;-) Wiem, brzmi aż absurdalnie. Korzystniej wyjdzie kupić używaną hybryde że sprawną skrzynią.

Sent from SM-N950F using Tapatalk

Serio? Serio?!! 120 tysi??! No chyba na głowę i to zdrowo upadli...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Luc
11th-March-2018, 20:37
@slepy62 w kwestii wyciszenia jak najbardziej jest to kwestia indywidualna. Hamulce zobaczę w jakim stanie są na przeglądzie i Ew. Zamówię U Ciebie AKEBONO


Sent from my iPhone using Tapatalk

grabba
13th-March-2018, 22:51
Co do wyciszenia, to był przynajmniej jeden wątek, jak, gdzie i za ilę można wyciszyć Mkę. Chyba to była jakaś firma z Wrocławia. Nie jeździłem Q na trasie, ale Mka fajnie cicha jest nawet bez extra wyciszenia.

czejzee
13th-March-2018, 23:34
Nie no, nikt myślący nie naprawi tego za 120k w ASO, po prostu zrobi to po polsku.... ;)

Grucha
14th-March-2018, 10:57
Serio? Serio?!! 120 tysi??! No chyba na głowę i to zdrowo upadli...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ło Matko! Toć to rozbój w biały dzień!
To wymiana skrzyni w GTR jest o połowę tańsza!!!


Pozdrawiam,
Grucha [emoji4]

Luc
14th-March-2018, 13:10
Robiłem remont ASB w Volvo S60 skrzynia AW i zapłaciłem 6’500 a oni chcą 120tys... 🤨🧐


Sent from my iPhone using Tapatalk

misiektoja
14th-March-2018, 20:08
Panowie z serwisu sami byli zszokowani. Wcześniej koszt był nadal duży, ale mniej więcej o połowę tańszy. Teraz jak zamawiają nową skrzynie tą wychodzi taka kwota. Absurd, ostatnio wykupywałem ubezpieczenie auta na 4 rok i wartość auta wg. Eurotaxu była niewiele większa od kosztu wymiany skrzyni biegów (130tys). Z tego wynika, że bardziej opłaca się kupić używaną hybrydę ;) I weź tu naprawiaj auto w ASO poza okresem gwarancyjnym jak tak absurdalne ceny są.