PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX II generacji - inteligentny tempomat - uwagi dotyczące używania



slepy62
6th-November-2010, 18:06
Uwaga na używanie inteligentnego tempomatu przy słabej widoczności (deszcz, śnieg) bo potrafi się bez żadnego ostrzeżenia wyłączyć - jeżeli samochód będzie dojeżdżał na dużej prędkości do poprzedzającego samochodu - możecie wylądować w kufrze poprzednika.
Normalny tempomat - włącza się poprzez dłuższe przytrzymanie guzika uruchamiającego na kierownicy.

dachy
6th-November-2010, 20:02
Nigdy nie ufałem Intelligent Cruise Control … kilka razy zapomniałem ze jest ON i wyprzedzając samochód ostro mi przyhamował. Myślę ze to się tylko sprawdza na autostradach w Niemczech czy USA, itp. a nie na polskich drogach.

sirtrojan
6th-November-2010, 20:32
Jak chce depnąć to wyłączam ten system za to w zimę nie ruszam tego przycisku chyba że do zabawy na śniegu /lodzie :)

Jacob ma informacje jak całkowicie wyłączyć ten system! Dołożył sobie specjalny wyłącznik.

seba79
8th-November-2010, 05:32
Fajna sprawa ten system jedzeisz noga odpoczywa,auto trzyma dystansik,noi dodatkowo jeszcze zmiana pasow ,lini ciaglych piszczy ,

Jacob_USA
8th-November-2010, 05:38
Przycisk VDC ktorym mamy mozliwosc wylaczenia tej trakcji kontroli calkowicie ta trkacje nie wylancza... wiec zastosowalem wylaczenie tej trakcji w 100% :)

sirtrojan
8th-November-2010, 11:51
Ale zasiałem ferment - wy piszecie a aktywnym tempomacie a ja i kuba o VDC :/

Co do aktywnego tempomatu - jak mnie to wkurzałało jak jechałem do berlina A2 - trzymałem sie lewego pasa środka ale jak tylko dojeżdżałem do jakiejś ciężarówki autko hamowało :/ Postanowiłem więc trzymać się lewej strony mojego pasa - bylo już lepiej ale i tak daleko od komfortu (psychicznego) więc wylączylem to ustrojstwo. Tak czy inaczej mimo że gadżet fajny nie używam go za często a noge trzymam w pogotowi gdyby urządzenie czegoś nie skanowało.

slepy62
8th-November-2010, 13:41
Nie wiem jak sprawdza się na autostaradzie, jeżdżę od tygodnia po Warszawie i jestem zadowolony (piszę o IT:). Musieli go poprawić bo nie zwraca uwagi na samochody na innych pasach ruchu (jedyny przypadek to pasy do skrętu w lewo - "wchodzące" w perspektywie w pas po którym jedziesz lub ostre zakręty gdy gubi poprzednika). Noga odpoczywa choć należy uważać na dohamowania przy skrętach w lewo. Przy dużym deszczu lepiej go nie używać bo potrafi się wyłączyć w najmniej oczekiwanym momencie. Wyłącza się też po wyhamowaniu do zera (2-3 sekundy od zatrzymania, jeżeli auto stoi, bo jeśli się powolutku toczy to cały czas działa). Włączenie jest proste bo guzik na kierownicy, 3 - skale dystansu, przy małej prędkości skraca przy dużej wydłuża.

slepy62
8th-November-2010, 13:44
Oczywiście jest ok. na w miarę prostej drodze, a tak się składa że codziennie przelatuję całą W-wę tam i spowrotem po wisłostradzie więc...
Natomiast jeżeli chcę przyśpieszyć mocniej/szybciej - naciskając pedał gazu - nie zdażyło mi się żeby przyhamował.