PDA

Zobacz pe?n? wersj? : nierzetelność producentów czy fatum



slepy62
7th-November-2010, 15:48
Już nie wiem czy to kwestia czasów i nierzetelności producentów czy jakieś fatum :hail:
Nowy FX i problemy z tapicerką:(
Nowa Giulietta i dziś odkryłem że w trybie świateł dziennych system nie włącza tylnych pozycyjnych, włącza dopiero po przełączeniu się na tryb nocny (czyli po włączeniu świateł mijania).
Dziwiłem się dlaczego sprzedawca wydający Monice Alfę - zwracał jej szczególną uwagę żeby w dzień jeździła na normalnych światłach mijania, co prawie o połowę skraca żywotność bi-ksenonów. TERAZ JUŻ WIEM.
Pomimo iż minęło już 30 dni - będziem pisać kolejne pismo z tytułu rękojmi...
:(

Schirru
7th-November-2010, 17:02
o ile sie nie mysle to w większości nowych aut w przypadku świateł do jazdy dziennej, świecą się jedynie przednie. zwróć uwagę na nowe merce,bmw itp... -> ledy z przodu, a z tyłu ciemno.

Black
7th-November-2010, 17:21
Nowa Giulietta i dziś odkryłem że w trybie świateł dziennych system nie włącza tylnych pozycyjnych, włącza dopiero po przełączeniu się na tryb nocny (czyli po włączeniu świateł mijania).

Irku światła do jazdy dziennej właśnie tak działają!

W samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi.

slepy62
7th-November-2010, 17:37
Schirru dzięki
Po Twoim wpisie pogrzebałem w internecie i oto co znalazłem:
Światła do jazdy w dzień mają moc od kilku do kilkunastu watów (w odróżnieniu od świateł mijania, w których pojedyncza żarówka ma moc od 40 do 55 W). Obowiązujący w UE i wielu krajach poza nią Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ (ECE) pozwala na montowanie takich świateł bez potrzeby ich współdziałania z tylnymi światłami pozycyjnymi (w odróżnieniu od pozostałych świateł samochodowych - drogowych, mijania, przeciwmgielnych, postojowych i przednich pozycyjnych). Do roku 2009 polskie przepisy wymagały, by podczas jazdy na światłach dziennych paliły się światła pozycyjne. Było to sprzeczne z prawodawstwem unijnym (Regulaminem nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ). Stan rzeczy zmieniło rozporządzenie ministra infrastruktury z 4 maja tego roku, opublikowane w Dzienniku Ustaw z 20 maja[1], które zmieniło obowiązujące przepisy, dostosowując je do europejskich norm prawnych.

slepy62
7th-November-2010, 17:52
dzięki za szybkie info nt. świateł dziennych,
jak widac starość nie radość - trzeba czytać aktualizację przepisów, hmm...
w 2000 za punkty miałem egzamin - było wesoło, dopiero weszły przepisy wykonawcze ale nikt ich nie znał, więc zabrali mi uprawnienia kat. B a zostawili A i C
(decyzja administracyjna rzeczywiście opiewała na kat.B - nie zgodziłem się oddać im prawka - po dłuższej awanturze w Wydz.Komunikacji zrobili mi dziurkę w miejscu kat. B)
przez rok żadnego mandatu - bo wszyscy Policjanci jak to widzieli - kładli się ze śmiechu z głupoty urzędasów, a jak sami twierdzili - "Ma Pan C więc obejmuje ona B"
może pogonię troszkę FX lub Gulią po kraju, nazbieram punkcików i nowy kursik :)
6 lat temu służbowo zrobiłem w 2 miesiace 18 tys. km po polszy i przy okazji uzbierałem ponad 40 pkt. ale wtedy na szczęście miałem na kogo rozdzielić