PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pali się lampka otrzegająca o niskim ciśnieniu w oponach



InfiLuks
21st-April-2018, 00:26
Witam,

byłem dzisiaj na wymianie kół na letnie, podczas powrotu po przejechaniu około 50 km najpierw zaczęła migać, a później zapaliła się żółta lampka ostrzegająca o niskim ciśnieniu w oponach. Zjechałem więc na stację i uzupełniłem wszystkie opony na 2,4 - niestety to nie pomogło i lampka nadal się pali.
Co mogę zrobić żeby wszystko było w porządku i lampka się nie paliła?

Pozdrawiam

wlaziu
21st-April-2018, 01:28
Reset systemu tpms?
Poszukaj w ustawieniach auta w intouch

InfiLuks
22nd-April-2018, 00:36
Niestety po resecie TPMS lampka nadal się świeci :-/ Jakieś inne pomysły?

slepy62
22nd-April-2018, 09:05
Niestety po resecie TPMS lampka nadal się świeci :-/ Jakieś inne pomysły?

Świeci się lampka a czujniki pokazują normalne ciśnienie ? Wszystkie cztery ?

InfiLuks
22nd-April-2018, 09:51
Właśnie z tym też jest problem, raz pokazuje mi się wartość ciśnienia, a raz nie - natomiast w kole po lewej stronie od pasażera cały czas brak wskazania (mimo że pozostałe 3 koła wykazują ciśnienie).

slepy62
22nd-April-2018, 10:21
Jak jeden czujnik nie działa to lampka będzie świecić. Czujnik do wymiany - jezeli masz wersję US mogę ściągnąć, jak EU mam w garage

InfiLuks
22nd-April-2018, 11:15
Wersja EU.
A może czujnik został źle zakodowany przez tych którzy zmieniali koła? (Nie było to robione w serwisie Infiniti)

slepy62
22nd-April-2018, 13:59
Wersja EU.
A może czujnik został źle zakodowany przez tych którzy zmieniali koła? (Nie było to robione w serwisie Infiniti)

Oprogramowanie w Q50 / Q60 powinno samo rozpoznać czujniki OEM (choć nie wiem czy nowe na pierwszy raz trzeba zaczytać czy sam rozpozna)

Żeby to sprawdzić musiałbyś podjechać do kogoś innego lub do serwisu INFINITI lub NISSANA.

Jeżeli będziesz potrzebował czujnik EU:
http://www.ifans.pl/showthread.php?7187-OEM-czujniki-ci%B6nienia-TPMS-433-MHz

docent
22nd-April-2018, 18:35
W Q60, nowy komplet czujników OEM, po pierwszym założeniu auto zaczytało samo. Każda zmiana kompletu czujników (kół) nie wymaga wizyty w serwisie, choć odczyt po zamianie trwa nieco dłużej niż normalnie po uruchomieni auta.
Może ten szwankujący czujnik, najzwyczajniej w świecie, fachowcy uszkodzili w trakcie jak rozumiem przekładki opon.