PDA

Zobacz pe?n? wersj? : M30d Olej w automacie



kamyk
20th-May-2018, 18:59
Witam , mam pytanie odnosnie wymiany oleju w automacie.
Czy ktos z was wymienial , moze jakies zalecenia zaprzyjaznionego mechanika ? Jezeli tak to co ile km?
Czy moze tak jak w ksiazce serwisowej , brak zalecen ?

matyj2
20th-May-2018, 19:49
Ja teraz wymieniałem w moim fx
Mi mechanik powiedział ze nastepna wymiana za 50 tyś
Jak jesteś z Śląska to moge mechanika polecić

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

kamyk
21st-May-2018, 09:22
No niestety nie moj region ale dzieki :)

grabba
4th-June-2018, 01:50
Wymiana statyczna jest bardzo prosta ... opisana jest w serwisówce. Olej kup od kolegi czarnepaliwo. Podkładki pod śruby do kupienia w ASO Nissana za grosze - są takie same jak przy silniku.

Wymiana co 60 tkm. Całkowity koszt to ok 500 zł.

pansobiepan
21st-August-2018, 21:43
@kamyk
Zrobiłeś tą wymianę oleju w automacie ? Jeśli tak to jaką metodą robiłeś statyczną czy dynamiczną ?

Ja również przymierzam się do wymiany, auto kupiłem z przebiegiem 186k km serwisowane w ASO w Polsce więc olej pewnie nie był nigdy wymieniany.
Dzwoniłem dzisiaj do warsztatu specjalizującego się w skrzyniach automatycznych, doradzili mi żeby wyminić ale metoda statyczną koszt całkowity 650-700 zł.

Grzesiek861208
22nd-August-2018, 11:33
@pansobiepan,
ja robię wymiany w moim G37 z 7 biegowym automatem co 20-30 tys. Wymieniam olej metodą statyczną. W całej skrzyni jest ponad 9 litrów oleju. Metodą statyczną jesteś w stanie wymienić około 4,5 litra za jednym podejściem. Po odkręceniu korka spustowego zlewa się około 3 litrów oleju. Po odkręceniu miski zlewa się jeszcze ponad litr.
Do wymiany będziesz potrzebował filtr oleju ( około 55 złotych), uszczelkę miski ( lepiej wymienić bo nie wiadomo czy stara po ponownym dokręceniu nie będzie przepuszczać oleju).
Olej - w moim przypadku zalewam Ravenolem J2/S ( 220 zł za 5 litrów).
Jest przy tym troszkę odkręcania ale cały proces jest raczej prosty do wykonania.
Pozdrawiam

candy81
22nd-August-2018, 11:55
Grzesiu, napisz jeszcze jak ustalasz poziom oleju po wymianie prosze:)

Grzesiek861208
22nd-August-2018, 12:18
Niestety producent nie przewiduje zgodnie z książką serwisową wymiany oleju w skrzyni biegów. Nie ma więc marki ani żadnego bagnetu by ten poziom sprawdzić. Ja ze swoim mechanikiem wlewam tyle oleju ile zlewam ( z jak największą dokładnością ). Podejrzewam że poziom oleju można sprawdzić w ASO. Ja osobiście gdy nie widzę żadnej nieszczelności i tym samym ubytku oleju w skrzyni ograniczam się jedynie do wlania takiej samej ilości oleju jak zlałem.
pozdrawiam

Grzesiek861208
22nd-August-2018, 12:23
Dodam jeszcze że żeby wlać olej do skrzyni będziesz potrzebował np gumowej rurki którą należy poprowadzić np od góry przez otwartą maskę jakieś 1,5 metra maks do 2 metrów bowiem jest dosyć słabe podejście do korka wlewowego.
pozdrawiam

candy81
22nd-August-2018, 16:01
A co tam za skrzynia siedzi?
Silnik francuski więc można by pomyśleć, że wsadzili japońskiego aisina na ale napęd jest na tylne koła...

grabba
23rd-August-2018, 23:01
Serwisówka dokładnie opisuje wymianę statyczna wraz ze sprawdzeniem poziomu oleju.

pansobiepan
28th-August-2018, 19:44
Ja już po wymianie oleju.
Wymianę robiłem w Funcar (wybralem ten warsztat bo miał bardzo dobre opinie w Internecie) w Warszawie (Wawer) 650 zł za całość - olej J2/S.

Wydaje mi się że teraz biegi zmiennie mega płynnie ale to pewnie autosugestia związana z niemałym wydatkiem :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

hybryda35
29th-October-2018, 18:39
witam a znacie może numery filtra oleju w skrzyni biegów bo nie mogę nigdzie namierzyc

Rogerza
2nd-February-2019, 16:00
Witam

Podepne się - potrzebuję pomocy w dobraniu uszczelki i filtra do skrzyni. Gdzie to zamówić???
Serwis w holandii nie sprowadzi tego dla mnie, bo książka nie przewiduje wymiany?!?!

slepy62
3rd-February-2019, 14:30
Witam Podepne się - potrzebuję pomocy w dobraniu uszczelki i filtra do skrzyni. Gdzie to zamówić???
Serwis w holandii nie sprowadzi tego dla mnie, bo książka nie przewiduje wymiany?!?!

Czegoś takiego jak filtr oleju w skrzyni 7AT nie ma w częściach serwisowych - jest siatka - poszukaj w postach bo forumowicze ja opisywali, nie trzeba jej wymieniać wystarczy przeczyścić, można też ją kupić na alledrogo - z jednym zastrzeżeniem - nie wiem czy ta siatka w wypadku Hybrydy będzie identyczna jak w innych modelach (to jednak troszkę inna skrzynia)

Uszczelka 31397-1XJ0A jest taka sama we wszystkich modelach skrzyń JATCO 7AT w ramach II generacji (w wypadku uszczelki - Hybryda nie ma znaczenia) o ile pamiętam zamienniki też są na alledrogo...
koszt uszczelki OEM w US ~$30

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=11991&stc=1

Grzesiek861208
21st-February-2019, 19:45
Nr filtra pasującego do 7 biegowego automatu w infi to RE7R01A - taki zamawiałem i pasuje. Rzeczywiście wygląda to trochę jak siatka w obudowie ale wymieniam razem z olejem dla spokoju ducha. Koszt niewielki można w internecie znaleźć np na tej stronie http://www.automatsentyrz.pl/filtr-oleju-re7r01a.
pozdrawiam

Rogerza
2nd-March-2019, 03:24
Wielkie, wielkie dzięki.

lukasz32
15th-April-2019, 20:37
I jak na tym nowym oleju się sprawuje? Pytam, bo jeszcze u siebie nie wymieniałem, a widzę po działaniu, że wymaga pilnej wymiany.

A jak się to objawia? Kupiłem również z 7AT i niewymienianym olejem, i nie wiem czy juz to zrobić, i jak poznać że trzeba to zrobić.

grabba
15th-April-2019, 21:35
likasz32, jeżeli nie wiesz, czy wymieniać, to po prostu wymień.

lukasz32
15th-April-2019, 21:57
likasz32, jeżeli nie wiesz, czy wymieniać, to po prostu wymień.

Myślisz że statycznie wystarczy? Czy marka oleju odgrywa jakieś znaczenie? MOTUL lub LIQUI MOLY równiez produkują matic s. Dlaczego wybieramy atf?

grabba
15th-April-2019, 22:06
Ja kupowałem japoński Mitasu od kolegi czarnepaliwo. Oryginalny Matic-S nie kosztuje jakoś dużo więcej niż inny spełniający tę normę, a jednak co oryginał, to oryginał. Wydaje mi się, że rekomendowanie oryginalnego oleju wynika z tego, że kiedyś nie było innych olejów spełniających te normy ... i tak już zostało.

Zygi
25th-February-2020, 20:55
Witajcie. Od jakiegoś czasu podchodzę do wymiany oleju w skrzyni w swoim M37S. Czy wiecie czy w M30d jest ta sama skrzynia co w M37S?


Ja już po wymianie oleju.
Wymianę robiłem w Funcar (wybralem ten warsztat bo miał bardzo dobre opinie w Internecie) w Warszawie (Wawer) 650 zł za całość - olej J2/S.

Wydaje mi się że teraz biegi zmiennie mega płynnie ale to pewnie autosugestia związana z niemałym wydatkiem :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

pansobiepan,

i jak? Dalej jesteś zadowolony z wymiany? Nic złego się nie dzieje? Wymieniałeś sam olej czy też miałeś zdejmowaną miskę i wymieniany filtr?

Pytałem się w ASO o koszt wymiany oleju w M37S - za samą wymianę zaśpiewali 950 zł brutto. Olej mam już zakupiony od slepy62.

Zastanawiam się czy warto wydać więcej w ASO...czy Funcar też to zrobi tak żeby było lepiej a nie "lepiej nie mówić"

slepy62
26th-February-2020, 13:13
Czy wiecie czy w M30d jest ta sama skrzynia co w M37S?


Skrzynia jest taka sama...

pansobiepan
27th-February-2020, 11:40
Tak jestem zadowolony, nic złego się nie dzieje, działa normalnie (ale przed wymianą też było wszystko ok). Wydaje mi się, że miałem wymieniany olej i filtr ale musiałbym fakturę odszukać aby potwierdzić na 100%.

Zygi
28th-February-2020, 23:26
slepy62 (https://www.ifans.pl/member.php?127-slepy62), pansobiepan (https://www.ifans.pl/member.php?2458-pansobiepan),

dzięki serdeczne za info.

wlodar
29th-February-2020, 11:16
Czy Mitasu jest Japońskie?.. tego nikt nie wie. :)
Z tego co pamiętam dawno temu na forum accorda
po prywatnych "śledztwach" ustalono, że firma zarejestrowana w Tokyo w jednym pokoju wieżowca
Rozlewanie i produkcja chu wie gdzie.. Oczywiście
nie znaczy zaraza, że jest słaby ale...
Może pozwolę sobie zacytować :


Raz wlałem MITASU Platinum 5w40 100% PAO. Olej zniknął momentalnie mimo, że według sprzedającego to taki hi-tech. Zagłębiłem się w temat i uzyskałem informacje, że Mitasu rozlewany jest w Singapurze. Firma zarejestrowana jest w Japonii, jest to jeden pokój w biurowcu, ale daje to już prawo używania "made in Japan" a powyższe działania mają umożliwić im pozycjonowanie produktu jako japońskiego, bo wiadomo co japońskie to japońskie. Według firmy jest to podyktowane strategią handlową, ale co ciekawe ten olej nie jest oferowany w Japonii. Według mnie i mojego ATR-a Mitasu przy Liqui Moly i Millersie to jak latawiec do samolotu. + to opakowanie, lepszego nie widziałem. Według speców olejowych z Rosji ( oil-club.rus) Mitasu to przeciętniak albo i gorzej. Widmo Fouriera oleju potwierdza obecności PAO w małym procencie, ale co ciekawe ma on jakieś dopuszczenie na oficjalnej stronie Mercedesa. Docelowymi krajami dla MITASU jest wschód. To wszystko. I żeby nie było, jest to tylko i wyłącznie moja wiedza, którą zdobyłem w sieci. A jaka jest prawda to już wie Mitasu."

Ja od siebie dodam, że kiedyś jak szukałem Mitasu po japońskich stronach to restauracje się pojawiają :)