PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 Wyposażenie kamery



89orzel
28th-May-2018, 19:44
Witam,
Mam pytanie odnośnie kamer w Q50 2014 z USA. Mój samochód nie ma zderzaka i zastanawiam się czy jeśli ma kamerę cofania i w lusterkach to czy powinien też mieć w grillu? Czy występowały też wersje bez kamerki w grillu ale w lusterkach i tylna?

slepy62
28th-May-2018, 22:29
4 lub 1 czyli masz wersję 360 AVM z 4 kamerami (dokładnie 5 - bo piąta jest na podszybiu)

musisz mieć GRILL with AVM - polecam akcesoryjny BLACK MIDNIGHT GRILLE ($165 + wymaga dokupienia emblematu :infi:)
bo z upustem wychodzi prawie o połowę taniej niż szary OEM ($287)...
https://grubbsinfinitiparts.com/infinitiparts/index.cfm?siteid=216759&action=accessories&itemid=411551&catalogid=212
gdybyś potrzebował pomocy w ściągnięciu z US - pisz na PRIV...

czejzee
29th-May-2018, 00:06
Przy okazji czy zauważyliście że Infi po 2016 mają lepszej jakości kamerę cofania od np 2014?

mariuszzar
30th-May-2018, 12:35
Sam jestem ciekawy czy jakosc kamer 360 zostala poprawiona.
Widzialem u znajomego w MB GLC kamery 360 i powiem, ze robi wrazenie - jakosc HD.

czejzee
30th-May-2018, 13:22
Czyli tylko w 360 jest taka kiepska grafika w klasycznych wstecznych lepsza? Bo w moim ex 2.0t bez 360 kamera cofania była dużo lepsza.

wlaziu
30th-May-2018, 15:21
Kamery raczej te same... Intouch ma lepszy soft i hardware.
Na marginesie kamer jest 6
Ta za lusterkiem jest kolorowa i jest częścią systemu automatycznych długich świateł, a ta w podszybiu jest od systemów bezpieczeństwa.

slepy62
1st-June-2018, 09:51
Hej,
Pisałeś żebym odezwał się w razie problemów ze ściągnięciem grilla pod kamerę do Q50. Grill udało mi się ogarnąć już razem z kamerą na miejscu - zdążyłem już kupić nowy grill bez kamery i po prostu wymieniłem się za używany z kamerą, no i dopłaciłem jeszcze 200 PLN :) W każdym bądź razie dzięki.
Mam jednak problem z dwoma elementami do tego samochodu i dlatego zapytam czy może nie wiesz gdzie udałoby mi się dostać poduszkę kierowcy oraz czołową szybę do mojej Q50? Regeneracja nie wchodzi w grę, tylko nowy bądź używany jasiek?
I w zasadzie nie wiesz może czy do wersji USA podejdzie poduszka EU?

Pozdrawiam!

Ja zakładałem u siebie poduszkę EU - więc powinna podejść (w serwisie :infi: Krasnobrodzka), z US ściągnięcie wychodzi w porównywalnych pieniądzach - ale tylko i wyłącznie paczką morską.

Mozesz ew. poszukać w sklepie w Dubaju - tam czasem są bardzo niskie ceny:
https://partsouq.com/en/shop/shoppingCart/view

Szyba - są jakieś zamienniki ale do wersji BASE... o ile pamiętam nowa w serwisie kosztuje ok. 1300-zł, z US ze względu na koszty transportu - nie opłaca sie, zresztą chyba cena jest wyższa niż w PL

89orzel
1st-June-2018, 23:13
Ja zakładałem u siebie poduszkę EU - więc powinna podejść (w serwisie :infi: Krasnobrodzka), z US ściągnięcie wychodzi w porównywalnych pieniądzach

Możesz przybliżyć jakie to były pieniądze?

Jeśli chodzi o szybę to 1300 PLN to akceptowalna cena. Jak dzwoniłem do serwisów Infiniti to żaden nie chciał powiedzieć jaki będzie koszt wymiany...

dulebamateusz
2nd-June-2018, 09:15
Kamery raczej te same... Intouch ma lepszy soft i hardware.
Na marginesie kamer jest 6
Ta za lusterkiem jest kolorowa i jest częścią systemu automatycznych długich świateł, a ta w podszybiu jest od systemów bezpieczeństwa.

Gdzie jest szósta kamera? Lusterka to dwie, na grillu z przodu jedna, z tyłu przy bagażniku jedna i jedna w podszybiu.

wlaziu
4th-June-2018, 00:12
11083
Jedna przed lusterkiem i jedna powyżej po prawej.
Po lewej (takie okrągłe) to czujnik deszczu.

JuliuszCezar
2nd-January-2019, 14:48
Witam. Ja tak trochę z innej beczki ale dotyczącej kamery cofania. Na wyświetlaczu centralnym kamera prawej strony wyświetla mi obraz po lewej na wyświetlaczu. Czy to normalne czy można to jakoś zmienić aby na wyświetlaczu wyświetlało po prawej rysunku pojazdu , tak jakąś mi się wydaje że tak powinno być prawa kamera po prawej, lewa po lewej powinna wyświetlać. Mowa tu o bocznych kamerach wyświetlanych przy rysunku pojazdu. Mam nadzieje że udało mi się wytłumaczyć o co mi chodziło.

wlaziu
3rd-January-2019, 00:15
Zrób zdjęcie... Ale z opisu wygląda jakbyś miał coś odwrotnie podpięte.

89orzel
3rd-January-2019, 14:21
Kolejne pytanie odnośnie kamer.
Miałem wymienione kamery w grillu i lewym lusterku, teraz przy włączaniu kamer na obrazie z tych dwóch kamer wyświetlają się czerwone krzyżyki.
Słyszałem kiedyś że jest jakaś kombinacja klawiszy do kalibracji tych kamer, ale od dłuższego czasu za cholerč nie mogę tego w internetach znaleźć. Może ktoś wie?

wlaziu
3rd-January-2019, 23:07
Po demontażu kamer potrzebna jest kalibracja, żeby linie i obrazy się nie rozjezdzały. Wizyta w ASO lub consult potrzebny.

89orzel
4th-January-2019, 07:45
Po demontażu kamer potrzebna jest kalibracja, żeby linie i obrazy się nie rozjezdzały. Wizyta w ASO lub consult potrzebny.

Właśnie miałem nadzieję, że ja się tego uniknąć i załatwić to w domowym zaciszu 😏
No nic, dzięki za odpowiedź!

wlaziu
5th-January-2019, 00:18
Zawsze można wyłączyć i zostać z samą kamerą cofania :p Bajery kosztują... Wszystko wymaga dzisiaj kalibracji. Kamery, radar, adas, das, tpms, afs....