PDA

Zobacz pe?n? wersj? : stukająca panweka fx 50s



FX50S
7th-June-2018, 18:56
Pomóżcie, w moim nawo zakupionym Infiniti FX 50S , po 3 dniach zaczęła stukać panewka? co robić? to moje pierwsze Infiniti, nie wiem kto może to naprawić, gdzie kupić części? jakie to będą koszta, ktoś się już mierzył z tym problemem?

matyj2
7th-June-2018, 19:56
Ile masz kolego przejechane ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Invicto
7th-June-2018, 20:27
Współczuje kolego, po pierwsze juz nie odpalaj i nie jezdzij autem, widze ze jestes z Torunia więc moge dać namairy do dobrych warsztatow. Mechanik musi rozebrac silnik i ocenic szkody, ewentualnej naprawy dokonuje "Auto szlif" ,oni dobieraja panewki, sprawdzaja wał itp.
Skad w ogole pewnosc ze to panewka?

bobofruit
8th-June-2018, 00:15
I pamiętaj, ze jeśli tylko zaczniesz go rozbierać w tym stanie to pozbawiasz się do prawa skorzystania z rękojmii konsumenckiej jaka cię chroni jeśli go kupiłeś od kogoś w Polsce. Więc zanim pozwolisz go komukolwiek rozebrać podejmij decyzję czy rezygnujesz z możliwości zwrotu tego samochodu lub domagania się pokrycia kosztów naprawy przez sprzedającego.

http://autoprawo.pl/pierwsze-kroki-po-kupnie-samochodu-z-wadami/

Ologt
8th-June-2018, 00:23
Kupowałeś od osoby prywatnej czy na fakturę ?? Ogólnie daj ogłoszenie dla przestrogi kto takie wałki robi .

Piotr_Z
11th-June-2018, 11:00
Też koledze poradziłem zwrot auta (na priv) - tym bardziej, że wada wystąpiła 3 dni po zakupie więc kwestia jest bezdyskusyjna.
Kolego "FX50S" daj znać jak to się skończyło żebyśmy się o Ciebie nie martwili ...
Piotr

sirtrojan
11th-June-2018, 14:37
na wszelki wypadek udałbym sie do rzeczoznawcy i prawnika - to juz trochę $$$ jest

Shimomura
11th-June-2018, 22:59
Pomóżcie, w moim nawo zakupionym Infiniti FX 50S , po 3 dniach zaczęła stukać panewka? co robić? to moje pierwsze Infiniti, nie wiem kto może to naprawić, gdzie kupić części? jakie to będą koszta, ktoś się już mierzył z tym problemem?

Kolego jak się skończył temat ? wywalczyłeś coś ?

FX50S
12th-June-2018, 09:38
Cześć, z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Mechanik zdjął filtr oleju, rozciął nożycami..wewnątrz ukazały się niewielkie opiłki (penie panewki). Dzwoniłem do sprzedającego (samochód kupiony na fakturę)- od firmy, ja jestem osobą prywatną. Powiedział że może oddać kilka tysięcy. Z tego co się orientowałem to najlepsza była by wymiana silnika, a takowa kosztuje ok 20tyś zł. Sam nie wiem co robić. Chyba pozostaje powołać rzeczoznawcę i sprawę oddać do sądu. Trochę mnie ta sprawa załamała, bo auto jest rewelacyjne i bardzo chciałbym cieszyć się nim dalej...

lukasz32
12th-June-2018, 10:48
Powiadają, że taki silnik za 20k może okazać się w podobnym stanie. Weź prawnika, napisz pismo, sprzedający pewnie wiedział o problemie (chyba że przez te 3 dni dobrze go przepałowałeś i sam się przyczniłeś do usterki), a jeśli tak było to zmieni nieco narrację.
Kupiłeś z komisu, od handlarza czy od 1 właściciela?

FX50S
12th-June-2018, 10:49
205 000km

FX50S
12th-June-2018, 10:52
auto kupione od 1 właściciela, absolutnie daleko mi do "pałowania" samochodu, tym bardziej jestem zdziwiony faktem że zrobiłem nim ok 600km na drogach lokalnych gdzie obroty silnika utrzymywały się w zakresie 1800-3000

Shimomura
12th-June-2018, 11:49
Zatem idź za radami jak wyżej, rzeczoznawca -> prawnik -> ugoda lub sąd. Przeważnie tak właśnie kończą się okazje cenowe :/ ile dałeś jeśli to nie tajemnica ?

maruss84
12th-June-2018, 13:10
auto kupione od 1 właściciela, absolutnie daleko mi do "pałowania" samochodu, tym bardziej jestem zdziwiony faktem że zrobiłem nim ok 600km na drogach lokalnych gdzie obroty silnika utrzymywały się w zakresie 1800-3000

Kupiłeś od handlarza? podaj link do ogłoszenia, zobaczymy cco za cwaniak sprzedawał zajechanego Fx-a

STF
12th-June-2018, 14:24
Może poprostu miałeś pecha no bo jak zataić stukającą panewkę która odezwała się po kilku dniach ?

bobofruit
12th-June-2018, 21:23
O tych silnikach dostępnych w PL (pod Poznaniem i w górach) po 20 kPLN raczej zapomnij. To są takie silniki jak twój ale już po większych lub mniejszych naprawach.

......Z tego co się orientowałem to najlepsza była by wymiana silnika, a takowa kosztuje ok 20tyś zł. Sam nie wiem co robić....

Invicto
13th-June-2018, 21:09
Może poprostu miałeś pecha no bo jak zataić stukającą panewkę która odezwała się po kilku dniach ?

Mogła sie przekrecic poprzedniemu wlascielowi. Ten wymienil pewnie same panewki i na te 600km starczylo.

STF
14th-June-2018, 11:50
O tych silnikach dostępnych w PL (pod Poznaniem i w górach) po 20 kPLN raczej zapomnij. To są takie silniki jak twój ale już po większych lub mniejszych naprawach.

Biorąc pod uwagę, że największy koszt to robota w takich przypadkach to raczej naciągana teoria spiskowa.

Shimomura
14th-June-2018, 12:08
Biorąc pod uwagę, że największy koszt to robota w takich przypadkach to raczej naciągana teoria spiskowa.

Teorii zniwelowania początków stukania jest wiele jedna z nich głosi iż wystarczy zlać olej z opiłkami i zalać czymś gęstszym. Jeśli ktoś Ci wcisnął kit za 100k to chyba warto powalczyć, można zawsze oddać olej do analizy, i już masz niepodważalny dowód w sądzie.

STF
14th-June-2018, 14:42
Teorii zniwelowania początków stukania jest wiele jedna z nich głosi iż wystarczy zlać olej z opiłkami i zalać czymś gęstszym. Jeśli ktoś Ci wcisnął kit za 100k to chyba warto powalczyć, można zawsze oddać olej do analizy, i już masz niepodważalny dowód w sądzie.

Jasne, to takie proste i oczywiste.

FX50S
27th-June-2018, 09:40
Dzięki za info, własnie tylko pod poznaniem i w górach mają te silniki, ale tez już słyszałem że są to egzemplarze po naprawach...niestety

FX50S
27th-June-2018, 09:42
gdzie oddać taki olej do analizy?

Shimomura
27th-June-2018, 09:59
Każdy normalny rzeczoznawca powinien Cie pokierować lub załatwić to za Ciebie, olej oddasz Np. Oiltest.pl
gdzie oddać taki olej do analizy?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

emr
29th-January-2019, 15:29
Przeglądam oferty na QX70/FX50s i trafilem na sztukę z wymienionym silnikiem po uszkodzonej panewce.
Zacząłem szukać czy to powszechniejszy problem i trafiłem na ten wątek...
Czy faktycznie jest się czego obawiać?

Wybór auta/silnika wynika w moim przypadku m.in. z tego, że chciałbym uniknąć poważnych usterek - może jednak jest się czego obawiać przy tych silnikach?

Piotr_Z
30th-January-2019, 17:41
Przeglądam oferty na QX70/FX50s i trafilem na sztukę z wymienionym silnikiem po uszkodzonej panewce.
Wybór auta/silnika wynika w moim przypadku m.in. z tego, że chciałbym uniknąć poważnych usterek - może jednak jest się czego obawiać przy tych silnikach?

Te silniki podlegają uszkodzeniu przez niewłaściwą eksploatację (głównie za rzadką wymianę oleju lub jego zły dobór). Jeśli wymiany oleju masz udokumentowane co 15 tys. (najlepiej co 10 tys. km.) to powinieneś cieszyć się bezproblemową eksploatacją.
Piotr

hollowman
12th-February-2019, 18:43
FX50S - jak zakonczyla (?) się historia panewki? sad? naprawa? morderstwo? :)

FX50S
25th-February-2019, 11:59
Hej, sprawa zakończyła się następująco: ugoda na symboliczną kwotę kilku tyś:(....i wjechał nowy wał, nowy blok, nowa pompa oleju, nowy rozrząd. Zrobiłem już 10k po naprawie i jest idealnie, wymiana oleju po złożeniu co 1000km i tak 4 razy. teraz będę wymieniał co 8000k.

Radoslav
16th-September-2019, 16:34
Z jakimi kosztami wiąże się taka naprawa? Czy dostęp do części poza ASO jest możliwy ?