PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 3.0TT 3.0TT VR30DDTT 2017 kody błędów P0021 oraz P0300



Maru
9th-June-2018, 01:13
Cześć, robię ściągnięty z USA Q60, dzisiaj podłączyłem się przez OBD i zobaczyłam te dwa błędy
P0021 - znalazłem w necie info że może wystarczyć dolanie oleju, jutro to sprawdzę
P0300- znalazłem następujący opis


Rodzaj
Układ przeniesienia napędu - układ zapłonu lub przerw zapłonu - kontrolowany ISO / SAE


Opis
Losowe przerwy w zapłonie


Przyczyna
Okablowanie, usterka mechaniczna, układ paliwowy, zawór EGR, wtryskiwacz, układ dolotowy / zapłonowy, czujnik CKP, przód HO2S, ECM



Auto ma przejechane 20 tyś mil więc to jego początek drogi a już problemy,
po skasowaniu błędów wracają bardzo szybko, utrata mocy i nierówna praca na wolnych obrotach.

Możecie coś podpowiedzieć??

wlaziu
9th-June-2018, 04:57
P0300 - Multi Cyl misfire - wypadanie zapłonu na wielu cylindrach. Jest to zapewne skutek. Przyczyną będzie drugi kod. Jazda raczej nie zalecana, grozi przegrzaniem katalizatora, gdzie będzie się dopalało niespalone paliwo.
P0021 - intake valve timing, control performance, bank 2. Czyli po naszemu: problem ze sterowaniem zmiennych faz rozrządu, wałek dolotowy, po stronie cyl. parzystych.
Błąd pojawia się gdy jest zbyt duża różnica pomiędzy żądanym kątem, a odczytanym. Silnik przechodzi w tryb zmniejszonej mocy.
Przyczyny?
- Jesli się nie mylę to w 3.0tt system zmiennych faz jest realizowany przez silniczek elektryczny. Może on nie gra?
- Przeskoczył łańcuch w rozrządzie?
- Bezpośredni wtrysk to i może nagar na zaworach ssania się pojawił i pojawiły się problemy.
- Czujnik poł. wałka rozrządu (mało prawdopodobne, bo ma swój kod jeśli nie podaje sygnału, ale może podawać błędny sygnał i na to kodu nie ma)
- zabrudzenie na kole zębatym wałka, falszujące sygnał dla czujnika (tylko skąd?)
- Czujnik poł. wału korbowego (bardzo mało prawdopodobne bo to on wykrywa błąd P0300).

Maru
9th-June-2018, 09:57
Czy to ten czujnik?

Niestety jest pęknięty, rozumiem że to też może spowodować te objawy?

11103

wlaziu
9th-June-2018, 20:28
Trochę za duży zoom, ale jeśli się nie mylę to to jest właśnie ten silniczek (lub jak kto woli: moduł sterujący "VVT"). Na lewy i prawy wałek idzie identyczny, więc możesz je zamienić. Jeśli kod zmieni się z P0021 na P0011 to masz winowajcę. Tu masz schemat co jest gdzie:
https://parts.infinitiusa.com/nissanparts/index.cfm?action=replacement&groupid=A&sectionid=130&jointvehid=20397&siteid=15#section-2
numer części: 23753, obok jest jeszcze solenoid (23796NA), który odpowiada za ciśnienie oleju w VVT, on również może być walnięty, acz ECU go pilnuje i w razie problemów powinien wypluć kod.

Pozdro
Wlaziu

Maru
11th-June-2018, 08:49
Tak są dwa, jeszcze nie przełożyłem a kod P0021 zniknął został P0300 i doszedł U0284 dzięki za pomoc,
11111

wlaziu
12th-June-2018, 03:31
U0284... Active grill shutter, czyli aktywne zasłonki grilla, błąd w komunikacji. Więcej informacji nie mam. To jest jakiś patent w q60, który nie występuje w q50.

Maru
12th-June-2018, 11:29
Fakt błąd pojawił się po przykręceniu przedniej belki z absorberem zderzenia i w tej belce podpiąłem sterowanie dolnej przesłony. Sprawdzę dobrze to połączenie bo złącze od strony auta było trochę zmęczone... Wyczyszczę styki i zobaczę czy błąd zniknie.

Dziękuję za info dam znać czy pomogło.

Maru
21st-June-2018, 22:55
Panowie dzisiaj wymieniłem ten element i żaden błąd już się nie wyświetla.

Serdecznie dzięki za pomoc.

mariuszzar
22nd-June-2018, 09:20
Jak juz uruchomisz auto napisz pare zdan jak wrazenia z jazdy:)

candy81
22nd-June-2018, 09:49
Dokładnie, sam czekam na relację