PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czujniki cisnienie w kolach



_logain
14th-June-2018, 00:30
Czesc jak mam sprawdzic jakie mam czujniki zeby zaprogramowac w samochodzie?
Consult wyswietla duzo do wybor


111181111711119

slepy62
14th-June-2018, 07:05
Czesc jak mam sprawdzic jakie mam czujniki zeby zaprogramowac w

Masz wer. US ?

_logain
14th-June-2018, 14:43
samochód Europa ale kola to nie wiem dostalem dwa komplety zima i lato na oryginalnych 19"
mam zalozone oczywiscie lato, zimy nie probowalem bo nie mialem okazji

Jajanusz
11th-November-2018, 09:37
Cześć.
Mam na zimę kompletne koła bez czujników i
Czy jeździ ktoś bez czujników?(czy tylko brak danych o ciśnieniu jest, czy jakieś większe atrakcje...?)
Czy zamienniki się sprawdzają?
USA wersja-jeśli cokolwiek to zmienia.
Dzięki!!

slepy62
11th-November-2018, 13:26
Cześć.
Mam na zimę kompletne koła bez czujników i
Czy jeździ ktoś bez czujników?(czy tylko brak danych o ciśnieniu jest, czy jakieś większe atrakcje...?)
Czy zamienniki się sprawdzają?
USA wersja-jeśli cokolwiek to zmienia.
Dzięki!!

Po każdym włączeniu aktywny komunikat WARNING oraz świecąca kontrolka TPMS, czy coś jeszcze :noidea:.
Czujniki OEM refurbised można z US ściągnąć w granicach 250-zł/kpl. ; nówki OEM trzeba by poszukać ale sądzę że w granicach 600-zł/kpl. może się znajdą.
Zamienniki w PL to jakieś 4 x 160-180 zł.

Maxx
11th-November-2018, 20:35
Po każdym włączeniu aktywny komunikat WARNING oraz świecąca kontrolka TPMS, czy coś jeszcze :noidea:.
Czujniki OEM refurbised można z US ściągnąć w granicach 250-zł/kpl

Mam, polecam bo system wczytuje je automatycznie bez programowania
W poniedzialek zalozylem zimowki na oryginalnych fabrycznych felgach z czujnikami i przez 2 kolejne dni nie bylo odczytow- co ciekawe komputer pokladowy nie reagowal , ale to wersja EU ...

slepy62
14th-November-2018, 20:35
Mam, polecam bo system wczytuje je automatycznie bez programowania
W poniedzialek zalozylem zimowki na oryginalnych fabrycznych felgach z czujnikami i przez 2 kolejne dni nie bylo odczytow- co ciekawe komputer pokladowy nie reagowal , ale to wersja EU ...

co ciekawe... u mnie w wersji US tak samo - z tym że zrotowałem koła - cóż trzeba będzie się wybrać w odwiedziny do serwisu :infi: - przy okazji zrobię przegląd i pooglądam QX60

W każdym bądź razie to dziwne bo ostatnie 2 wymiany wszystko samo się sczytało...
no chyba że warszawski serwis :infi: się za mna stęsknił i przy ostatnim przeglądzie lol zaprogramował wyłącznik czasowy TPMS'u

alezuch
16th-November-2018, 00:59
Na wiosnę zakładałem nowe felgi + czujniki ze stanów - wszystko poszło elegancko. Zabrałem koła z serwisu infiniti do nissana do którego mam dużo bliżej.
No i po zamianie na koła zimowe (te z czujnikami oryginalnymi, które były już rozpoznane przez auto..) okazało się, że teraz ich nie widzi.
Panowie w nissanie walczyli ale się poddali twierdząc, że może mają za stary sprzęt czy coś. Czy koła były rotowane nie wiem.
Więc i tak musiałem gonić przez całą Wawę do serwisu infi.
Jedyny plus że tam ekspresowo poszło dzięki uprzejmości p. Daniela. Ogarnięte w 5 minut.

Wnioski - albo ci z nissana coś poresetowali, albo pomieszali koła....

QX60 - spoko jak na swoją klasę czyli rodzinne wozidło. Na żywo chyba lepiej niż na zdjęciach. Ale to zupełnie nie moja bajka :)

Maxx
17th-November-2018, 16:53
No i po zamianie na koła zimowe (te z czujnikami oryginalnymi, które były już rozpoznane przez auto..) okazało się, że teraz ich nie widzi.

u mnie było dokładnie to samo ... dopiero po 2 dniach "oryginały" zaczęły działać .
przejście z oryginalnych na te z usa było całkowicie bezbolesne , po 15min samochód pogodził sie ze zmianą

sebam
18th-November-2018, 17:37
u mnie było dokładnie to samo ... dopiero po 2 dniach "oryginały" zaczęły działać .
przejście z oryginalnych na te z usa było całkowicie bezbolesne , po 15min samochód pogodził sie ze zmianą

Potwierdzam i polecam czujniki od Slepego62, wczoraj założyłem zimówki z czujnikami z USA od slepego62, dzisiaj dogadały się z autem i zaczęły wskazywać ciśnienie bez jakiejkolwiek ingerencji z mojej strony!

alezuch
18th-November-2018, 19:36
Ok ale co przy rotowaniu kół - tez sam wykmini który czujnik w którym kole jeśli założymy inaczej niż wcześniej?

sebam
18th-November-2018, 19:48
Na ten temat będę się mógł wypowiedzieć na wiosnę i to tylko o oryginalnych czujnikach które były na felgach z salonu:)

slepy62
18th-November-2018, 20:03
Panowie te Wasze czujniki są kupione w US - ale OEM number jest ten sam co w czujnikach w wersjach europejskich - "tych oryginalnych".
Od 2016 w US zmienili częstotliwość na 433 MHz (QX60 / Q50 / Q60 i nowa QX50) i jest po prostu to samo (I-Key także).

Najśmieszniejsze że ja mam stare wersje US (315 MHz) i przez 3 ostatnie sezony, czujniki w letnich i zimówkach zaczytywały się samoczynnie bez jakichkolwiek problemów a teraz od tygodnia :dupa:
Ale już się umówiłem z Markiem w serwisie :infi: na krótką wizytę i ponowne zaczytanie...

matyj2
19th-November-2018, 08:40
Cześć koledzy mam pytanie czy czujniki są jakoś oznaczone z zewnątrz ktore gdzie idzie czy to obojetne? W reno były na wentylach takie ringi kolorowe i było wiadomo na którą stronę idzie

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

slepy62
22nd-November-2018, 18:38
Jako że lubimy od czasu do czasu razem podegustować z Alezuchem - doszliśmy do wniosku, że żeby zwiększyć częstotliwość :piwko: kupimy SE na spółkę urządzenie do zaczytywania TPMS'ów
https://www.tirerack.com/accessories/detail.jsp?make=ATEQ&partnum=ATEQQS&ID=2115
sprawdzone że działa bo kilka lat temu ściągałem takie samo dla BoboFruita (Boguś informował mnie że sprzedaje taniej ale ja stary zakacapior nie chciałem...)

Jak ktoś będzie chciał się lol zapisać do zaczytania - bez flaszki nie przyjeżdżać...

slepy62
30th-November-2018, 15:41
co ciekawe... u mnie w wersji US tak samo - z tym że zrotowałem koła - cóż trzeba będzie się wybrać w odwiedziny do serwisu :infi: - przy okazji zrobię przegląd i pooglądam QX60

W każdym bądź razie to dziwne bo ostatnie 2 wymiany wszystko samo się zaczytało...
no chyba że warszawski serwis :infi: się za mna stęsknił i przy ostatnim przeglądzie lol zaprogramował wyłącznik czasowy TPMS'u

Niestety - po wizycie w serwisie okazało się że :dupa: z BCM module... "wysrało" się i trzeba kupić nowy

Pan@droid
30th-December-2018, 19:21
Z Aliexpress zamówiłem sobie taki komplecik i sam zaprogramowałem te czujniki. Wystarczy tą czarną podstawką odczytać oryginalny czujnik i zrobić kopię (sklonować)
Wszystko działa bardzo dobrze.

https://www.aliexpress.com/item/High-Quality-Autel-MX-Sensor-315MHz-Programmable-Universal-TPMS-Sensor-MX-Sensor-315-MHZ/32440518195.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dhbM UVv

aresx
5th-March-2019, 22:27
Cześć, mam od niedawna Q50 3.7USA chciałbym dopytać o jeden problem z czujnikami.

Auto ma 20 calowe felgi, dobite do 2.4bar


Problem jest następujący.
Strutje autem. Na ekranie między zegarami pojawia auto i że będzie odczytywał ciśnienie podczas jazdy.
Sukcesywnie podczas jazdy pojawiają się wartości 2.2 i 2.3 i 2.4 (różnie).
Za jakiś czas uzupełniają się wszytkie. Ale musi minąc jakiś czas.

Ale po dłuższej jeżdzie i to różnie, znikają te wartości pojawiają się kreski jak na samym początku jazdy i pojawia się błąd.
Jak zatrzym, zgaszę auto i wrucę po chwili. Błąd odrazu się pojawia, wartości brakuje i są tylko kreseczki.

Następnym razem np. po nocy rano znowy niby odczytuje.
Jakaś rada, ew. sugestia?

djoneway
6th-March-2019, 11:07
Czujniki TPMS do wymiany, słaba bateria i stąd gubią sygnał i długo się uaktywniają

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

aresx
7th-March-2019, 09:12
Dzięki djoneway (http://www.ifans.pl/member.php?1771-djoneway).
Ale myślisz że jak wszytkie nagle znikają to było by to.
Myślisz żę wszytkie nagle straciłyby sygnał.

Raz jest że przejade 5km do pracy i jest ok.
Za drugim ok i odczyta i trzyma wartosći przez jakiś czas.

slepy62
7th-March-2019, 12:28
Dzięki djoneway (http://www.ifans.pl/member.php?1771-djoneway).
Ale myślisz że jak wszytkie nagle znikają to było by to.
Myślisz żę wszytkie nagle straciłyby sygnał.

Raz jest że przejade 5km do pracy i jest ok.
Za drugim ok i odczyta i trzyma wartosći przez jakiś czas.

Niekoniecznie baterie, równie dobrze może być np. padający moduł BCM ...
Żeby nie wymieniać metodą prób i błędów - bo to kosztuje - chyba najlepiej jakbyś podjechał do serwisu żeby Ci zdiagnozowali w czym problem.
Ja mam Q50 od 5 lat - nie miałem nigdy problemu z bateriami w TPMS'ach, natomiast w ub. roku szlag mi trafił moduł BCM...


Za jakiś czas uzupełniają się wszytkie. Ale musi minąc jakiś czas.

Czujniki TPMS długo się uaktywniają
Czas jaki jest potrzebny do odczytania TPMS w Q50 (nie sugerował bym się innymi modelami bo oprogramowanie jest w Q50 inne) jest bardzo różny...
- jak ruszysz i jedziesz to z reguły jest to kilkadziesiąt sekund / kilkaset metrów
- jak ruszysz i toczysz się bardzo powoli + stajesz w korku - to może trwać nawet kilka minut...

djoneway
7th-March-2019, 13:05
Fakt, może to być moduł bo dziwne że nagle wszystkie czujniki miałyby padnięte baterie. W moim przypadku były to 1 lub dwa czujniki, po ich wymianie wskazania ciśnienia wróciły na stałe.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

aresx
9th-March-2019, 17:38
Dzięki,
Więc jakoś muszę się tym zając.
Czy myślicie że serwis Nissana jest to w stanie zdjagnozować?
Lub da się w inny sposób?
Ten moduł jest odpowiedzialny jeszcze za coś. Trzeba to sprawdzić w miarę szybko?
Czy jest ew. możliwość wyłączenia wogóele tego pomiaru TPMS?

Taras110387
9th-June-2019, 09:13
Witam, mam oryginalne 17 na samochodzie z czujnikami 315 mhz. Kupiłem oryginalne felgi 19 z czujnikami chyba od 2015+, częstotliwość 433 mhz. Czy rozpozna amerykański q50 14 roku czujniki 433 mhz? Mam kabel i consult 3 plus, więc mogę ich wpisać jeżeli bcm obsługuje taką częstotliwość.

slepy62
9th-June-2019, 12:38
Witam, mam oryginalne 17 na samochodzie z czujnikami 315 mhz. Kupiłem oryginalne felgi 19 z czujnikami chyba od 2015+, częstotliwość 433 mhz. Czy rozpozna amerykański q50 14 roku czujniki 433 mhz? Mam kabel i consult 3 plus, więc mogę ich wpisać jeżeli bcm obsługuje taką częstotliwość.

Musisz sciągnąć z US (407004GA0A lub 407004GA0B) - nie zaczytasz 433 mhz w wersji z US

Mogę pomóc ściągnąć - jeżeli TAK - napisz na PRIV...

Taras110387
9th-June-2019, 13:17
Dzięki za odpowiedź. Spróbuję przełożyć czujniki z 17 na 19 na razie.

Slayer
16th-July-2019, 19:42
U mnie dziś pojawił się błąd w przednim kole dopompowalem niestety błąd dalej istnieje.
Q60 3litrowy eu.

12765

slepy62
17th-July-2019, 10:42
U mnie dziś pojawił się błąd w przednim kole dopompowalem niestety błąd dalej istnieje.
Q60 3litrowy eu.


Zresetuj system - czyli odłącz aku, jak nie pomoże - zgłoś w serwisie do naprawy gwarancyjnej...

Slayer
17th-July-2019, 22:44
Dzięki za info.
Dziś pojeździłem trochę więcej i na koniec dnia o dziwo samo się zresetowalo.
Zobaczymy jutro czy błąd powróci.
Pozdrawiam

player93
18th-March-2020, 07:55
Panowie, u mnie problem z TPMS (żółta kontrolka). Koła mam z EU, samochód z Kanady (infi q50, 2015, 3.7). Z tego co czytam to rozumiem, że powinienem mieć częstotliwość 315Mhz w czujnikach, a jak mam koła z EU, to pewnie są na 433Mhz, dlatego nie działa? Czy można go doprogramować czy polecacie po prostu wymienić te czujniki na 315Mhz? pzdr

slepy62
18th-March-2020, 18:28
Panowie, u mnie problem z TPMS (żółta kontrolka). Koła mam z EU, samochód z Kanady (infi q50, 2015, 3.7). Z tego co czytam to rozumiem, że powinienem mieć częstotliwość 315Mhz w czujnikach, a jak mam koła z EU, to pewnie są na 433Mhz, dlatego nie działa? Czy można go doprogramować czy polecacie po prostu wymienić te czujniki na 315Mhz? pzdr

Czujników nie przeprogramujesz. Musisz wymienić na 315 MHz. Napisz do mnie na priv to sprawdzę ile w tej chwili z US wyjdą

Dantes
22nd-March-2020, 16:54
Mam na oku felgi z 2016 r oryginał Infiniti razem z czujnikami ciśnienia (też oryginalne). Pytanie jest następujące: czy przed założeniem opon i testem drogowym jest prosty sposób by sprawdzenie czy TPMS’y są sprawne? Czy przeciętny zakład oponiarski będzie mi to w stanie sprawdzić?
Pozdrawiam. :infi:

slepy62
22nd-March-2020, 16:59
Pytanie jest następujące: czy przed założeniem opon i testem drogowym jest prosty sposób by sprawdzenie czy TPMS’y są sprawne? Czy przeciętny zakład oponiarski będzie mi to w stanie sprawdzić?
Pozdrawiam. :infi:
Jeżeli będą mieli sprzęt do kodowania TPMS to tak...
"Zakodowanie" czujników polega na odczytaniu ich kodów i zapisaniu w BCM
Musisz tylko mieć taki sam region auta jak tych nowych felg czyli EU + EU lub USA + USA bo w FX/QX70 są różne częstotliwości

Dantes
22nd-March-2020, 18:06
Jeżeli będą mieli sprzęt do kodowania TPMS to tak...
"Zakodowanie" czujników polega na odczytaniu ich kodów i zapisaniu w BCM
Musisz tylko mieć taki sam region auta jak tych nowych felg czyli EU + EU lub USA + USA bo w FX/QX70 są różne częstotliwości
Zakładając że czujniki są sprawne, kodowanie odbywa się przy przejechaniu pierwszych kilku kilometrów - taką informacje uzyskałem w serwisie, o ile dobrze pamietam? Piszesz że będzie potrzebna dodatkowa procedura? Także w przypadku nowych czujników które np masz na sprzedaż?
Chyba lepiej kupić zamienniki i sklonować oryginały żeby oszczędzić czas i pieniądze...

slepy62
22nd-March-2020, 19:57
Zakładając że czujniki są sprawne, kodowanie odbywa się przy przejechaniu pierwszych kilku kilometrów - taką informacje uzyskałem w serwisie, o ile dobrze pamietam? Piszesz że będzie potrzebna dodatkowa procedura? Także w przypadku nowych czujników które np masz na sprzedaż?
Chyba lepiej kupić zamienniki i sklonować oryginały żeby oszczędzić czas i pieniądze...

Żeby zostały odczytane w trakcie jazdy przez system musisz wpisać ich kody do systemu.
Klonowanie pozwoli na zmiany kół lato-zima bez każdorazowego wpisywania zmiany kodów
Klonować możesz tak OEM'y jak i zamienniki...

Conamorek
27th-April-2020, 11:19
Panowie, posiadam Infiniti Q60S 2.0t z 2018 roku, salon Polska.
Kupiłem nowe czujniki (zamienniki) dokładnie z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/4-nowe-czujniki-opon-tpms-infiniti-q60-407003ja0a-8096825314?item=8096825314
Serwis z salonu Infiniti Warszawa twierdzi, że czujniki po podłączeniu nie są widoczne "w aucie" i nie mogą ich zakodować.
Kompletnie nie znam się na tym, ale czuję, że chętnie chcą wepchnąć mi oryginalne (600 zł za sztukę). Być może macie pomysł lub jakiegoś magika od Infiniti w Warszawie, który mógłby w to zerknąć?

@slepy62
Może potrafiłbyś pomóc? :)

slepy62
27th-April-2020, 17:38
Panowie, posiadam Infiniti Q60S 2.0t z 2018 roku, salon Polska.
Kupiłem nowe czujniki (zamienniki) dokładnie z tej aukcji: https://allegro.pl/oferta/4-nowe-czujniki-opon-tpms-infiniti-q60-407003ja0a-8096825314?item=8096825314
Serwis z salonu Infiniti Warszawa twierdzi, że czujniki po podłączeniu nie są widoczne "w aucie" i nie mogą ich zakodować.
Kompletnie nie znam się na tym, ale czuję, że chętnie chcą wepchnąć mi oryginalne (600 zł za sztukę). Być może macie pomysł lub jakiegoś magika od Infiniti w Warszawie, który mógłby w to zerknąć?

@slepy62
Może potrafiłbyś pomóc? :)

Po co kupujesz zamienniki za 600-zł, jak masz na forum OEM oryginały za 550-zł/kpl. 4 szt ?
https://www.ifans.pl/showthread.php?7748-Czujniki-TPMS-wersja-EU-433-MHz-nowe-OEM-komplet-4-sztuki&p=73556&viewfull=1#post73556

Zwróć zamienniki (jeżeli jeszcze możesz) i weź sobie OEM'y...
Jeżeli nie możesz zwrócić - nie jestem specjalistą więc trudno mi powiedzieć czy serwis :infi: Cię wpuszcza... czy nie mają sprzętu do zaczytania/zakodowania konkretnie tych co kupiłeś (widziałem wiele zamienników do :infi: ale takie to pierwszy raz...)

Teoretycznie większość serwisów oponiarskich obecnie winna Ci zakodować (lub sklonować) i zaczytać do kompa czujniki - pytanie tylko czy te co masz są kompatybilne z oprogramowaniem :infi: i czy nie wymagają jakiegoś specjalnego oprogramowania do zakodowania...

Conamorek
27th-April-2020, 22:01
Po co kupujesz zamienniki za 600-zł, jak masz na forum OEM oryginały za 550-zł/kpl. 4 szt ?
https://www.ifans.pl/showthread.php?7748-Czujniki-TPMS-wersja-EU-433-MHz-nowe-OEM-komplet-4-sztuki&p=73556&viewfull=1#post73556

Zwróć zamienniki (jeżeli jeszcze możesz) i weź sobie OEM'y...
Jeżeli nie możesz zwrócić - nie jestem specjalistą więc trudno mi powiedzieć czy serwis :infi: Cię wpuszcza... czy nie mają sprzętu do zaczytania/zakodowania konkretnie tych co kupiłeś (widziałem wiele zamienników do :infi: ale takie to pierwszy raz...)

Teoretycznie większość serwisów oponiarskich obecnie winna Ci zakodować (lub sklonować) i zaczytać do kompa czujniki - pytanie tylko czy te co masz są kompatybilne z oprogramowaniem :infi: i czy nie wymagają jakiegoś specjalnego oprogramowania do zakodowania...


Czujniki kupiłem już parę miesięcy temu, na forum jestem dopiero dzisiaj oraz dopiero teraz próbowano je założyć.
ASO faktycznie nie ma sprzętu. Znalazłem człowieka, do którego mam podjechać, bo rzekomo będzie w stanie to ogarnąć. Być może to nawet Ty :).
Dzięki za pomoc, następnym razem najpierw tutaj zajrzę.

slepy62
28th-April-2020, 06:57
Czujniki kupiłem już parę miesięcy temu, na forum jestem dopiero dzisiaj oraz dopiero teraz próbowano je założyć.
ASO faktycznie nie ma sprzętu. Znalazłem człowieka, do którego mam podjechać, bo rzekomo będzie w stanie to ogarnąć. Być może to nawet Ty :).
Dzięki za pomoc, następnym razem najpierw tutaj zajrzę.

Powodzenia...
Jeżeli zrobisz - napisz gdzie robiłeś, przyda się także innym taka info

wlaziu
28th-April-2020, 13:04
Możliwe, że do zaprogramowania tych sensorów potrzebujesz użyć odpowiedniego programatora...
np. tu: https://www.schradertpms.com/en-gb/our-products/schrader-programming-tools

ranGo
28th-April-2020, 13:54
Programator można kupić za 700 zł a czujniki zaprogramować za 20zł od koła np tu: http://www.nakole.pl/tpms.php