PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Nie działa sterowanie w kierownicy



K9MB
21st-June-2018, 12:00
Witam serdecznie
W ostatnim czasie stałem się posiadaczem infiniti FX35 z 2006 roku
… lecz mam problem z przyciskami na kierownicy z lewej strony.. nie ma żadnej reakcji na wciśnięcie pogłaśniania – ściszania audi, funkcji telefony jak również zmiany utworów…

Jeśli chodzi o diagnozę to:
- podmieniłem cały przełącznik
- sprawdziłem połączenie między płytką a kostką, która jest wpięta w taśmę jak również taśmę w kierownicy i kostkę, która wychodzi z niej
- połączenie między płytką a wejściem do radia

I tu wszystko wydaje się być okey…

Czy ktoś z was może spotkał się kiedyś z takim problemem lub mógłby mi pomóc gdzie szukać przyczyny ?

candy81
21st-June-2018, 18:59
Mialem podobny przypadek ale problemem okazala sie zerwana tasma airbag

misiek1975
21st-August-2018, 22:47
witam no własnie mam ten sam problem i nie wiem jak do tego sie zabrac

Ologt
22nd-August-2018, 00:35
Ja kiedyś przy zmianie deski nie zabezpieczyłem całego mechanizmu z taśmą i wisząc bezwładnie obkręciła się ,po założeniu jej na kolumnę nawet nie sprawdziłem tego i pierwszy ruch kierownicą zerwałem taśmę ,więc lutownica w łapki i dało się polutować ją .Na Allegro coś chyba koło 600zł nowa w zależności jakie mamy opcję jeszcze do sterowania na kierownicy .

Piotr_FX
9th-December-2018, 15:31
do zdjęcia kierownicy pewnie potrzebny specjalny klucz, a jakie klucze potrzebne do wypchnięcia airbaga? Też mi padło sterowanie z lewej, ale już wcześniej airbag mi się palił. Potem doszło czasami nie działanie z lewej strony, aż padło całkowicie.

K9MB
20th-April-2019, 00:33
witam no własnie mam ten sam problem i nie wiem jak do tego sie zabrac

Udało Ci się może naprawić usterkę ?