PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 Q50 2.0T - moc



klimas
5th-July-2018, 16:06
Czołem,

Czy ktoś z Was sprawdzał na hamowni jaką jest właściwa moc auta? Ja zrobiłem takie ćwiczenie, i niestety wynik trochę odbiega od "papierów" - 193KM. Gość z hamowni powiedział, że to podobno standard, a serwis podczas przeglądu trochę przemilczał temat kwitując tylko, że wszystko jest OK.

11188

pzdr, michał

Maxx
5th-July-2018, 20:46
Tak , wyszło 209 KM , ale bardzo wiele zależy od paliwa
po ostatnim tankowaniu na BP samochód był tak mułowaty że dziś dolałem V-power z shella i wszystko wróciło do normy

wydaje mi się ze dane katalogowe silnika określają max moc i moment obrotowy mozliwy do uzyskania - nie precyzują na jakim paliwie ...( zapewne je badają ) , a jakość naszych paliw 95 to moim zdaniem dno
jesli masz wątpliwości zalej v-powerem i wykonaj ponowny pomiar

candy81
5th-July-2018, 20:58
Przynajmniej moment jest przyzwoity... tylko za szybko leci w dol:faint:
Przy paliwie 98 powinien zblizyc sie do serii.
Ogolnie turbo jest male. Szybko wstaje ale za to gory nie ma. Do tego paliwa tez za duzo nie ma. Sam czekam na jakas sprawdzona hybryde, ktora podejdzie p/p
Zrob sobie softa. zawsze to bedzie jakis zastrzyk mocy

klimas
6th-July-2018, 08:06
Rzeczywiście nie pomyślałem o takiej "oczywistej oczywistości" jak paliwo ;) Jak wyjadę bak do końca to zaleję V-Power i zrobię jeszcze jeden pomiar. W sumie będzie to fajne ćwiczenie jak paliwo wpływa na moc. Co do softu - póki co niestety nie mogę / nie chcę, bo szkoda mi tracić gwarancję ;) Ale po gwarancji zapewne to uczynię. Na wykresie (czerwona linia) jest pomiar na chipie pewnej firmy, ale jak widać po osiągach - nie będę im robił tutaj antyreklamy. Przysłali teraz inny (podobno lepszy) więc zobaczymy co i jak, choć goście na hamowni mówią, że to nie ma prawa działać.

Czy ktoś z Was ma może porównanie do PB98 Orlen vs V-Power?

pzdr, michał

sebam
6th-July-2018, 09:33
Maxx, a Ty nie masz dłubniętego silnika przypadkiem?

candy81
6th-July-2018, 09:56
Ja mam tylko doswiadczenie w paliwie z tej samej stacji 95/98
Pod noga nic nie czulem a na hamowni wyszla spora roznica. Nie pamietam dokladnie ale ok 20ps i 28Nm wiecej.
Kreator mocy poradzil sobie lepiej ale tez bez szalu jak nie ma z czego
http://www.kreatormocy.pl/katalog/infiniti/chip-tuning-infiniti-q50-2-0t-211-km

Maxx
6th-July-2018, 23:08
Ja mam tylko doswiadczenie w paliwie z tej samej stacji 95/98
Pod noga nic nie czulem a na hamowni wyszla spora roznica. Nie pamietam dokladnie ale ok 20ps i 28Nm wiecej.

no i to chyba jest istota problemu z danymi fabrycznymi , są to osiągi zapewne na paliwie 98 i to odpowiedniej jakości aby potem wpisać do katalogu jakieś absurdalnie niskie spalanie na 100km

@Sebam
nie, poza klockami z tyłu wszystko "fabryczne"

zabsss
8th-July-2018, 01:07
mi na hamowni wyszlo chyba 207 kuni po 98ce z Circle-K. Po chipie jest 240 i moment 450 (z 370)

klimas
8th-July-2018, 12:56
zabsss, możesz wrzucić info na jakim chipie robiłeś pomiar?

zabsss
9th-July-2018, 11:43
chip zrobiony w krakowskim vtechu. Przed zabawa auto hamuja i pozniej po robocie rowniez. Tego dnia bylo strasznie goraco i mowili ze w zimny dzien wydmuchalby pewnie kilka koni wiecej.