PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Check Disc - problem



Lukasz
13th-November-2010, 19:23
No tak. Teraz trafiło na mnie :)

Problem pewnie wielu osobą znany. U mnie pojawił się tak: odpaliłem auto, muzyczka z płyty leci, wyjeżdżam z garażu i cyk. Odtwarzacz wyświetla napis Check Disc. Nie odczytuje żadnej płyty, czy to oryginał czy MP3.

Teraz pytanie. Udało się to komuś naprawić? Znana jest przyczyna albo co dokładnie siada w odtwarzaczu?

sirtrojan
13th-November-2010, 19:37
Łukasz zacznij od naprawy w typowy sposób - walnij ręką w deskę albo samo radio. Czasem pomaga ;)

Lukasz
13th-November-2010, 19:56
Myślisz że nie próbowałem? :becky:

Przejrzałem zagraniczne fora i sprawdziłem chyba wszystkie opisywane tam tricki (trzymanie któregoś tam przycisku itp) łącznie z tym o którym wspomniałeś :)

Athens
14th-November-2010, 13:00
I jak Łukaszu opanowałeś radyjko?

Lukasz
22nd-November-2010, 22:04
Sprawa wygląda tak że odtwarzacz CD jak nie działał tak nie działa :)

Obecnie jestem na etapie poszukiwania lasera, z tego co się zorientowałem to właśnie one najczęściej padają.

Co ciekawe, udało mi się namierzyć hurtownie gdzie sprzedają całą zmieniarkę (górna partia całego radia) za 239 euro - NÓWKA sztuka!! Za tyle można znaleźć używkę na allegro, która nie wiadomo jak długo pożyje, więc wybór wydaje się oczywisty.

Black
25th-November-2010, 17:50
Super- dzisiaj u mnie na wyswietlaczu w G pojawil sie wdzięczny i wkur...cy napis CD ERR,moge zapomniec o odtwarzaniu płyt.

Pozostaje kilka nędznych stacji radiowych i kaseciak heh..

Black
26th-November-2010, 15:23
CD juz działajet:)

sirtrojan
26th-November-2010, 15:44
jak żeś to naprawił kolego ?
Miliony kierowców G35 czekaja z wytęsknieniem na tę informację!

Athens
26th-November-2010, 16:38
Chwila chwila. Ja nie czekam... bo mam już radyjko inne niż to seryjne :-)

A jak to zrobiłeś? Podzielisz się wiedzą ?

Black
26th-November-2010, 21:17
Parę zdrowasiek i cudownie sie naprawiło.

Nie wiem jak to zrobilem,po jakimś czasie po prostu zaczęło działać i tyle.

Jacob_USA
26th-November-2010, 21:20
Trzeba siasc na tylnim siedzeniu ubrac pozadnego buta nastepnie wyje*** prost w konstole :D

Lukasz
27th-November-2010, 00:23
Odtwarzacz CD działa :) Pomogła wymiana lasera.

Udało mi się znaleźć laser na niemieckiej stronie. Szukałem wg zdjęć. Co najciekawsze, widniał w katalogu nie jako Nissan albo Clarion a jako Audi/VW :)

Koszt lasera to 40 Ojro.

Cała akcja wymiany to około 2h bez pośpiechu. Wyjęcie radia, wymiana lasera, włożenie radia.

sirtrojan
27th-November-2010, 00:30
masz fotki tego wyjętego? wrzuc gdzies tu - pomoże to innym znaleźć go jeśli zajdzie taka potrzeba.

Lukasz
27th-November-2010, 00:33
Oto fotka bezpośrednio ze sklepu, dodatkowo z adresem gdzie szukać

http://www.lasertrader.de/images/AudiVW%20%287%29.jpg

danielV6
27th-November-2010, 14:27
przerabiałem też ten temat w swoim G i musiałem całe radio wymienić

Lukasz
27th-November-2010, 16:06
Najbardziej wadliwe modele były w 2003, 2004. Do problemu z odczytywaniem dochodzi jeszcze zacinanie się płyt.
Nie wiem też czy w rocznikach 2003, 2004 był ten sam laser czy inny. Niby produkował to Clarion ale oznaczenia modelu radia zmieniały się kilka razy w roku. Co ciekawe w rocznikach 2007 pakowany był też Panasonic.
Jak będę miał chwile to zrobię tabelkę z rocznikami, producentami i nr seryjnymi - przyda się przy ewentualnym szukaniu zamiennika albo naprawy.

Ps. W tym samym sklepie (lasertrade.de) posiadają też kompletną nową zmieniarkę za 240 Ojro.

keyes
27th-July-2011, 09:49
Łukasz, czy pamiętasz może jaki to był model lasera, jakieś oznaczenie.
W tej chwili nie ma go lasertrader.de, a u mnie zaszyta przerywać CD, więc wymieniłbym go sobie

Lukasz
27th-July-2011, 10:04
Nie wiem czy w FX była taka sama zmieniarka. Poza tym jeśli się przycina to z tego co mi wiadomo nie jest to wina lasera a mechanizmu. U mnie ostatnio też ma problem z płynnym odczytem płyt z kieszeni 5 i 6, czasem potrafi utwór przeskoczyć.

keyes
27th-July-2011, 11:35
Laser jest dokładnie ten sam.
Zmieniarka to PN-2548N.
U mnie problem polega na tym, że gdy samochód jest zimny (najczęściej dzieje się to zimą) płyta się zatrzymuje co kilka sek. natomiast gdy samochód się już rozgrzeje wtedy jest wszystko ok.
Dzwoniłem przed chwilą do serwisu Clarion i powiedzieli, że w takim przypadku wymieniają laser + SPINDLE MOTOR SMA (czyli silniczek kręcący płytą)
Koszt to 160zł + 80zł

sirtrojan
27th-July-2011, 11:45
Moja zmieniarka umarła. Mechanizm się zepsuł:/ otworzyłem ja i wytargalem 3 płyty z 6. Tak czy inaczej bez mechniora się nie obędzie.

Lukasz
27th-July-2011, 11:58
Dzwoniłem przed chwilą do serwisu Clarion i powiedzieli, że w takim przypadku wymieniają laser + SPINDLE MOTOR SMA (czyli silniczek kręcący płytą)
Koszt to 160zł + 80zł

Moim zdaniem cena super.


Moja zmieniarka umarła. Mechanizm się zepsuł:/ otworzyłem ja i wytargalem 3 płyty z 6. Tak czy inaczej bez mechniora się nie obędzie.

Witamy :D

Mam zamiar odciążyć i tak już słaby seryjny odtwarzacz. Zamówiłem kabel iSimple z możliwością podpięcia ipoda i wyjściem aux. Bardziej komfortowa sprawa niż co jakiś czas nagrywanie nowych płyt. Jak dotrze to zdam relację :)

keyes
27th-July-2011, 12:03
Jeżeli chodzi o wyjście aux to już mam zrobione, a co do sprzętu to składam CAR-PC, który będzie podłączony do seryjnego radia, aby nie stracić regulacji z konsoli oraz kierownicy.

sirtrojan
27th-July-2011, 14:44
bede musiał podłączyć się tak jak keyes. bo radio dobija mnie reklamami.


btw.za awarie obwiniam kolegę Lukasza bo jak chciałem odpalić CD to wtedy zmieniarka zastrajkowała pierwszy raz :becky: