PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Q50 Infiniti q50s 3.7 Kanada Uszkodzone



Bartosz1994
13th-July-2018, 19:19
Cześć,

Zakupiłem auto w Kanadzie. W ciągu 2 miesięcy, jeśli wszystko pójdzie we właściwym kierunku auto znajdzie się u mnie w garażu.
Infiniti jest po wypadku. Są uszkodzone drzwi prawy przód i prawy tył oraz błotnik prawy tył, wybuchła poduszka pasażera fotel, oraz kurtyna. Na załączonych zdjęciach widać więcej szczegółów.

Zanim auto dotrze do Polski chciałbym zacząć zaopatrywać się w części, niezbędne do naprawy.
Gdzie najlepiej mogę zakupić takie poduszki powietrzne, sensory? Na alledrogo niestety średnio z dostępnością części do Infiniti dodatkowo często zdarza się, że poduszki są regenerowane co może okazać się niebezpieczne. Proszę o radę.

Pozdrawiam
1122411223

slepy62
14th-July-2018, 21:47
Witaj...

Wbrew pozorom jest sporo części, głównie używek, trzeba tylko poszukać, przykład:
https://allegro.pl/uzytkownik/EMYRATUDALYS?string=infiniti%20q50&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-aut-1-2-0329

po prostu szukaj części po allegro, wchodź na strony sprzedawców bo często wystawiają kilka pozycji a w opisie piszą że mają więcej, dzwoń i pytaj...

Co do poduszek to serwis PL (na swoim przykładzie - sądzę że cena na poduszki nie będzie dużo wyższa od cen w US czy Dubaju + koszty transportu),
części kubaturowo duże też raczej w PL bo koszty transportu będą wysokie.

Co do innych nowych części - większość w US jest dużo tańsza niż w PL - ale trzeba sprawdzać bo czasem jest na odwrót, warto też sprawdzać Dubaj bo czasami mają ceny "szalone"
(np. lampy tylne w wersji EU po ~$100).

Link do strony serwisu w US (Grubbs) gdzie masz schematy i możesz się upewnić że po wpisaniu swojego VIN - będą to części dopasowane do Twojego modelu / konfiguracji
https://grubbsinfinitiparts.com/?siteid=216759
jak będziesz miał spisaną listę (najlepiej po rozebraniu auta) - wtedy można weryfikować czy gdzieś jest taniej
- ale oprócz cen części należy także sprawdzać koszty transportu w US bo te potrafią być bardzo różne.
Wysyłka w US do POLAMER lub DOMA i stamtąd do PL
Jak będziesz potrzebował pomocy, porady - pisz na PRIV...

Link na DUBAJ:
https://partsouq.com/en/shop/shoppingCart/view
i tu bezzwzlędnie też sprawdzaj sumę całkowitą z kosztami transportu + dolicz sobie "z urzędu" cło, vat i ew. opłatę dla agencji celnej...

Pozdrawiam Irek

a... teraz doczytałem że masz auto z Kanady - więc prawdopodobnie Twojego VIN w US bezpośrednio na stronie nie rozpozna.
W razie wątpliwości co do konkretnej części - trzeba by pisać do serwisu żeby sprawdzili (w serwisach US mają możliwość sprawdzenia wersji na Kanadę, Meksyk czy Puerto Rico)

robert-q50-waw
15th-July-2018, 13:00
Cześć,

Irek już wszystko Ci nakreślił. Pamiętaj tylko, że używane części, szczególnie blacharskie, do Infiniti są w PL absurdalnie drogie (w porównaniu do bardziej popularnych marek, jak BMW czy Audi). Części do mojego auta, choć w porównaniu z Twoim było dużo mniej uszkodzone, kosztowały ponad 20 tys. zł. Przykładowo: Zderzak przedni kompletny (był kompletnie zdemontowany) - 3800, Lampy EU - 5000 zł.

Pozdrawiam,
Robert

Bartosz1994
15th-July-2018, 20:54
Panowie Wielkie dzięki za szczegółowe informacje. Poczekam spokojnie na samochód, wówczas na pewno będę się do Was się odzywać z pytaniami. Do tego czasu będę przeglądać różne aukcje, może coś się trafi w dobrej cenie.
Przegladalem części blacharskie do Infiniti na Polskich aukcjach i szczerze mówiąc tragedii nie ma. Kompletne drzwi już 1500 zł sie trafiają. Najbardziej obawiam się poduszek powietrznych oraz czy w samochodzie nie jest uszkodzony slupek.

220483
15th-July-2018, 23:47
Poduszki nie są aż tak drogie w serwisie a moim zdaniem warto tam kupić. Będziesz spał spokojniej i to dobry argument przy odsprzedaży. Ogólnie uszkodzenie nie wyglada groźnie. Jeżeli nie będziesz miał problemów z das-em to nie będzie drogo (bok tańszy i mniej skomplikowany niż przod )