PDA

Zobacz pe?n? wersj? : M30D JN1BDAY51U0430015 Warszawa



pansobiepan
21st-July-2018, 20:19
Cześć,

szukam od jakiegoś czasu Infiniti, zacząłem od G37 ale ostatnio wpadł mi w oko M30D wystawiony w Warszawie:

https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-m-gt-premium-salon-polska-pierwszy-wlasciciel-serwisowany-w-aso-ID6yNT4z.html

Rozmawiałem z osobą odpowiedzialną za to auto.
Samóch stoi w komisie Auto Auto, który ma umowę z Infiniti i został tam zostawiony w rozliczeniu.

Do tej pory jeden właściciel, serwis ASO.
Z rozmowy dowiedziałem się, że samochód był malowany z dwóch stron: z jednej po przerysowaniu ostrym przedmiotem, z drugiej coś mocniejszego - zawadzony błotnikiem o słupek.
Zdjęć niestety nie mam ale podobno do obejrzenia w ASO gdybym zdecydował się na przegląd przed sprzedażowy tam.

Z historii Google'a wynika, że auto trochę już stoi, przynajmniej od maja. Dowiedziałem się również, że w aucie zablokowało się jedno tylne koło i była wymieniona piasta.
Mam do Was pytanie:
1) Czy ktoś oglądał to auto lub może powiedzieć o nim coś więcej ?
2) Czy należy bać się przebiegu, który do małych nie należy ? (chociaż jak na 8 letniego diesla to może jest mały w sumie..)

Próbowałem wyszukać coś więcej tutaj na forum ale M30D chyba nie jest zbyt popularnym samochodem.
O silniku sporo czytałem gdyż przymierzałem się kiedyś do Laguny Coupe z tym motorem (V9X) - nie znalazłem żadnych typowych wad czy usterek.

Proszę Was o opinię, czy warto jechać po ten samochód ?

Pozdrawiam! :)

Maxx
22nd-July-2018, 14:38
Zapytaj o to :
"4) 26.09.2013r- 81.595km
5) 20.05.2015r- 128.072km"

stawiam że zapomnieli wpisać przeglad przy ok EDIT: 100tys km, jesli nie był faktycznie wykonany to już niefajnie

pansobiepan
22nd-July-2018, 14:49
Zapytaj o to :
"4) 26.09.2013r- 81.595km
5) 20.05.2015r- 128.072km"

stawiam że zapomnieli wpisać przeglad przy ok 10tys km , jesli nie był faktycznie wykonany to już niefajnieDzięki, zwrócę na uwagę !


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

slepy62
22nd-July-2018, 15:08
Próbowałem wyszukać coś więcej tutaj na forum ale M30D chyba nie jest zbyt popularnym samochodem.
O silniku sporo czytałem gdyż przymierzałem się kiedyś do Laguny Coupe z tym motorem (V9X) - nie znalazłem żadnych typowych wad czy usterek.

Proszę Was o opinię, czy warto jechać po ten samochód ?

Pozdrawiam! :)

Poza samym silnikiem - wszystko pozostałe jest w jak innych modelach (Q70 / M35h / M37 / M56) więc trochę postów na ten temat jest. Z rzeczy które lecą jak widzę masz powymieniane (EGR , piasty), potrafi się zaciać zasłona tylnej szyby, inne pierdoły to już raczej części eksploatacyjne wynikające z użytkowania, a... czasem (pomimo 7-mego wtrysku w układzie wydechowym) potrafi się zapchać DPF. Silnik vs wersja Renault jest przez japońców dosć mocno zmodyfikowany ale to już sobie poszukaj na necie co tam japończycy pozmieniali.

DamianApollo
22nd-July-2018, 15:26
W zeszłym roku koło lipca/sierpnia oglądałem u nich ten samochód (najprawdopodobniej ten)
Apropo historii auta słyszałem te same informacje, mnie niestety zniechęciło podejście sprzedających na miejscu...
Samochód niestety przy mnie nie odpalił bo padł im akumulator (Pan nawet nie wiedział gdzie go szukać w aucie)

pansobiepan
22nd-July-2018, 16:20
W zeszłym roku koło lipca/sierpnia oglądałem u nich ten samochód (najprawdopodobniej ten)
Apropo historii auta słyszałem te same informacje, mnie niestety zniechęciło podejście sprzedających na miejscu...
Samochód niestety przy mnie nie odpalił bo padł im akumulator (Pan nawet nie wiedział gdzie go szukać w aucie)O kurcze, to mnie zmartwiłeś - skoro do tej pory jest jeden właściciel to znaczy, że auto stoi już minimum rok u nich - coś chyba jest z nim grubo nie tak..

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

pansobiepan
23rd-July-2018, 16:49
Byłem obejrzeć dzisiaj jednak się nie zdecydowałem, za dużo niewiadomych.
Opiszę może co i jak żeby ułatwić sprawę innym zainteresowanym.
Postaram się skupić na rzeczach obiektywnych:

Na plus:
- 1. właściciel
- bardzo dużo faktur z przeglądów/wymian/napraw
- dwa kluczyki, prowadzona książka serwisowa
- środek w stanie dobrym a jak na rocznik i przebieg to bardzo dobrym
- cena

Na minus:
- brak wpisu o serwisie przy 100 000 (kolejne wpisy są, co dziwnie wygląda, normalnie jest puste pole przy tym serwisie), brak również faktury za ten przegląd - być może w serwisie Infiniti mogliby coś więcej powiedzieć, czy ten przegląd rzeczywiście się odbył - może po prostu zapomnieli wbić
- prawa strona auta: wymienione drzwi pasażera i kierowcy, krzywo spasowane. Wymieniona nakładka na próg. Na tylnym błotniku pojawiły się małe ogniska rdzy (albo lakier się mocno złuszcza bo takie bąble powstały)
- malowana maska: widać od razu zupełnie inny kolor (choć trzeba przyznać, że ten kolor jest "trudny")
- zderzak krzywo spasowany
- szyby w drzwiach z przodu nieoryginalne (z obydwu stron)
- brak zdjęć z powyższych szkód / napraw
- wgniotki i rysy - żeby cieszyć się wyglądem konieczny byłyby detaling

Z neutralnych:
- szyba przednia wymieniona (ale to akurat może być od odprysku kamienia więc nie zaliczam na minus, tylko do faktów na temat auta)
- auto wstawione do komisu dawno (nie dowiedziałem się dokładnie kiedy) jednak sporadycznie użytkowane - może to i lepiej niż miałoby stać pod chmurką cały czas

Moja subiektywna opinia:
Myślę, że jak ktoś ceni głównie historię i pochodzenie to może się skusić - ja się nie zdecydowałem.