PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czy to panewka? FX45 2006



atomboy
8th-August-2018, 13:53
Cześć,
Dzisiaj przy jeździe po obwodnicy prędkość standard, jakieś 100-120km raz może dwa wyprzedzanie ale żadnego pałowania nie było.
Nagle taki dźwięk jak w filmiku powstał. Zjechałem od razu, nagrałem ten dźwięk a potem już tylko laweta na wszelki wypadek.

Czy dobrze myślę? silnik właśnie sie kończy?

link do pliku z tyrkotaniem
https://megawrzuta.pl/download/55be7ddc04057661974e044d04372509.html

Albo koło zamachowe...?

sirtrojan
8th-August-2018, 14:36
hmm
tak po namyśle - raczej panewka :/

atomboy
8th-August-2018, 14:45
Chyba na siłę szukam innych rzeczy, dźwięk bardzo podobny do tego filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=B8r-nph-ZWg

Ale przy panewce jakieś błędy powinno wywalić? coś się dziać z silnikiem? ciśnienie oleju spaść? a tutaj nic. Zachowuje się normalnie.
Jak panewka to niedobrze bo koszt wymiany kosmos... jaki to może być przedział?

Już raz wymieniłem silnik bo poprzedni właściciel lał jakiś syfny olej. Tam jak padał silnik zacierał się to objawy były z goła inne. Szarpało, choinka na desce rozdzielczej.
Potem zgon

tiger456
8th-August-2018, 14:55
W najlepszym wypadku to może być łańcuch, ale może to walić i panewka. Wybadaj stetoskopem.

matyj2
8th-August-2018, 20:21
Ale Ty kolego nie masz dwumasy


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

sirtrojan
8th-August-2018, 21:36
tak czy inaczej trzeba rozbierać - na alle byly silniki koło 5k PLN wiec w sumie jakaś alternatywa.

Pompe oleju wymieniałeś po wymianie silnika?

atomboy
9th-August-2018, 00:39
Tak wsio wymienione co się dało. To nie silnik za 5k hehe. Jeden gość przysłał za xx ale okazał się piękny aż za bardzo. Wypiaskowany... :D z pojazdu, który się palił także odesłałem po ciężkich próbach i niechęci.
Kolejna jednostka już ok.
Siedzi już u mechanika, w poniedziałek będzie rozbierany. Podjadę tam na czas roboty i sam chcę to zobaczyć.
Trochę smutno bo akurat zamówiłem mu nową skórzaną tapicerkę robota miała być 15tego ale muszę raczej przełożyć. Nie potrzebnie go pochwaliłem, że teraz taki mało awaryjny hehe. Dbam o dziada a ten taki numer mi odwija.

Coraz bardziej jednak skłaniam się w stronę panewki.

Ologt
10th-August-2018, 00:05
Jak byś musiał szukać

https://allegro.pl/silnik-nissan-4-5-vk45-de-infiniti-fx45-i7461026795.html?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=obserwowane_wyszukiwania&utm_content=item_img&tduid=ace6d77c2324d921f446d1a9616325e7

atomboy
19th-August-2018, 21:14
To od Ciebie jednostki? czy pierwsze lepsze, tak pytam bo możliwe, że będę potrzebować niestety.. kolejnej XD trochę mnie to w*****a ale jestem ostoją Yebanego spokoju i (czyt. nie będę mieć wyjścia).
Nie chcę wtopić się w jakiegoś paścia a to okaże się pewnie dopiero po zamontowaniu eh.

tiger456
19th-August-2018, 21:34
To wy jeszcze nie zdiagnozowaliście co w silniku stuka? Wystarczyło wziąć stetoskop, przyłożyć do obudowy rozrządu, miski olejowej i sprawa byłaby jasna.

atomboy
20th-August-2018, 01:19
To wy jeszcze nie zdiagnozowaliście co w silniku stuka? Wystarczyło wziąć stetoskop, przyłożyć do obudowy rozrządu, miski olejowej i sprawa byłaby jasna.
mam problem natury komunikacyjnej, tu gdzie byłem nie ma nawet GPS-a a co dopiero GSM :). Wróciłem dzisiaj a jutro będę wszystko wiedział, silnik na pewno już zdiagnozowany ale zakładam najgorsze.

Invicto
20th-August-2018, 20:46
Niestety na 99% brzmienie przekreconej panewy..

atomboy
7th-December-2018, 16:37
Stoję przed dylematem remontu silnika czy kupno nowej jednostki to już druga i jestem mocno zniechęcony do tego zabiegu.
Winowajcą okazał się tłok, natomiast inne mają luzy i teraz kupić używki ? bo w sumie sam nie wiem co teraz robić.
Nowy silnik to pewnie z 10-14k a tłoki to około 400zł sztuka z korbowodem.

Pytałem też innych na zlocie co prawda audi ale większość mówi, żeby remontować silnik bo zazwyczaj to co sprzedają po necie to
janusze wciskają padaluchy.

Jakie jest wasze zdanie? muszę do poniedziałku zdecydować.

Adam_77
8th-December-2018, 11:51
Akurat coobcio robi taki silnik jest temat gdzies na forum i na YT jak rozkręcają cały silnik.
Oglądnij i sadze ze nie zmieścisz w 14k za remont[emoji2955]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

marko
8th-December-2018, 12:31
Cześć, mi padł w G35 VQ35DE nie remontowałem bo to nie ma sensu. Lepiej kupić albo rozbitego porządnie FX-a i przełożyć silnik, albo kupić silnik z opcją montażu na miejscu. Tam gdzie będziesz kupował zorientuj się czy mają jakiś warsztat i z gwarancją niech przekładają. Na pewno wyjdzie to taniej niż remontować twój. Sam wał jaki to koszt ... a brać to tylko nominał bo po szlifie to też nie ryzykowałbym przy całym remoncie. Ewentualnie sam słupek ale nie wiem czy znajdziesz.

Takie jest moje zdanie.

atomboy
10th-December-2018, 14:01
Przeliczyłem to dzisiaj bardzo dokładnie, niestety jest jak piszesz, nie ma sensu remont wyjdzie grubo powyżej 14k już nie wspominając o czasie a to najbardziej mnie wku.r..rza :).
Obdzwoniłem zakłady, które remontują silniki i potem je sami montują no to jednak nie ma sensu.

Chyba dzisiaj przyjedzie do mnie nowa jednostka ale mam cholernie mieszane uczucia bo to loteria, przez tel to każdy zachwali ale co jest na prawdę to się okaże.

Adam_77
10th-December-2018, 17:30
Kupujesz silnik bez oględzin przez telefon??
No życzę Ci udanego zakupu.
Przed zakupem powinieneś wybrać sie gdzie jest ten silnik z mechanikiem ściągnąć chodzisz misje olejowa , odkerecic panewki i zobaczyć w jakim są stanie ...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk