PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Szyba boczna - zwariowała



neromax
26th-August-2018, 22:11
Dziś zapalając auto albo sam opuściłem szybę albo sama się opuściła- już sam nie wiem...
i nie chcę się podnieść :/ w panelu sterowania szybami słychać tylko cykanie przekaźnika. Druga działa normalnie.

Rozebrałem boczek i tą blachę , popsikałem prowadnice, linki, powaliłem w silnik i dalej nic. Ktoś zna rozwiązanie ?

tiger456
26th-August-2018, 22:23
Do wyjęcia jest silniczek od mechanizmu podnoszenia szyby i do wymiany szczotki. Na ten moment żeby zamknąć szybę przytrzymaj przycisk i mocno uderz ręką w miejsce gdzie łączy się w boczku drzwi poprzeczka, aż zaznaczę ci na fotce żebyś był pewny :) Jak już czujecie że szyba ciężko chodzi to nie używajcie do zamykania szyby trybu auto w przycisku bo szyba całkiem wam opadnie.

11403

neromax
26th-August-2018, 22:32
Tylko że właśnie waliłem kluczem bezpośrednio w silnik i nie pomogło..ale ok..dzięki za wskazówkę, wymienię szczotki ..mam nadzieje że pomoże.

tiger456
26th-August-2018, 22:38
Nie wali się w silnik tylko w tamto tajemne miejsce, wtedy ugina się w ramie na założonym boczku szyba i silniczek podpycha ją do góry. Ten problem z szybą mają wszyscy właściciele G35, jakbyś czegoś potrzebował to służę pomocą.

Nikko
16th-October-2018, 06:27
To ja się dołączę.
Mam od początku problem z szybą pasażera.
Silniczek działa, szyba chodzi w całym zakresie, auto down działa, ale auto UP już nie, ale co najgorsze, szyba po każdym otwarciu drzwi, zjeżdża w dół o jakieś 2cm, ale po zamknięciu ich już się nie podnosi.
Robiłem reset na silniczku parę razy, ustawiłem szybę na prowadnicach, żeby upewnić się, że nie koliduje nigdzie. Nawet ostatnio, zdjąłem ten nypel (tą gumkę przycisku reset) i próbowałem ręcznie obrócić tą wewnętrzną obręcz, żeby złapać punkt.
Ale nic z tego.
Jakieś pomysły?
Dodam że już raz wymieniłem silniczek, raz prowadnice z całym mechanizmem ogranicznikowym no i nawet układ z przyciskiem do podnoszenia szyb.