PDA

Zobacz pe?n? wersj? : starter decyzja



linkintiger
21st-November-2010, 09:40
postanowilem zamontowac sobie starter do auta ale jak zaczalem czytac posty na innych stronach to wynika ze to wcale nie jest taki dobry pomysl monotowac to w aucie bo podobno elektornika szaleje i z czasem moze zepsuc silnik to prawda? jak tak to ktorej generacji Fx to sie tyczy?

sirtrojan
21st-November-2010, 13:51
Pytanie nr 1 czy to remote starter czy start button? Obie opcje można zamontować.

Jeśli chodzi o tę II opcje to nie czytałem i nie zetknąłem się z tym osobiście wiec nie powiem nic dobrego (anie złego ;) )

Natomiast jeśli chodzi o remote starter to też zależy czy twoje auto wyposażone jest w pakiet technologiczny ( keyless system ) jeśli tak, to jest to większy problem żeby to zamontować i w zasadzie musisz to powierzyć jakiemuś wyspecjalizowanemu zakładowi.

Ma to u siebie Marus / z Chicago/ i tu masz linka do jego filmiku:


http://www.youtube.com/watch?v=u7E08AfqJQ4

Natomiast jeśli podobno jeśli chodzi o autka bez pakietu technologicznego cały montaż nie jest tak złożony. ( chociaż i tak sugeruje oddanie autka do wyspecjalizowanego zakładu).

Przy kiepskim montażu elektronika może wariować jednak zastanawia mnie jednak teza że miał by się niszczyć silnik?

Jacob_USA
21st-November-2010, 14:54
Jednemu kolesiowi po zamontowaniu przez siebie starteru biegi mu sie slizgaly w automacie

sirtrojan
21st-November-2010, 15:00
jak to możliwe ? i co to ma do zdalnego startera?

nie podważam jednak nie widzę związku !

Jacob_USA
21st-November-2010, 16:42
A jednak GRzesiu bede dalej przy tym zdarzylo sie tak kilku osoba na G35driver mieszasz w eletronice a myslisz ze automatyk to manualnie jest sterowany ?

sirtrojan
21st-November-2010, 17:05
a myślisz ze automatyk to manualnie jest sterowany ?

no tak! przecież siedzi tam mały Japończyk i zmienia w środku biegi :becky:
Pozioma mi opowiadał ;)
Tak poważniej to rozumiem że może coś się pierdzielić bo to wszystko stoi na sterownikach jednak chciałbym zrozumieć przyczynę ( niskie ciśnienie oleju ew. jego brak? ) to zajechło by skrzynię a nei sprzęgło ( obstawiam że ślizga sie bo padło jedno albo kilka sprzęgieł w AT)

linkintiger
21st-November-2010, 18:36
wszystko sie rozchodzi wlasnie o ten keyless system on bardzo bruzdzi bo ma ten live data i jak sie do niego czlowiek podepnie to czasami dzieja sie bajery. nawet jesli jest zamontowane przez specjalistow tu jest jeden z linkow http://www.infinitiscene.com/forum/showthread.php?t=11331

sirtrojan
21st-November-2010, 21:31
ale tu masz problemy dotyczace I Igen jak sie przyjrzysz to zobaczycz ze I gen nie ma takich problemów. Ayia and the 45 beast chwalą sobie. Fakt ze zakładali w jakiś sprawdzonych warsztatach a robota zajmuje 11 h !

linkintiger
22nd-November-2010, 03:26
no tak ale jakie modele zakladali?