PDA

Zobacz pe?n? wersj? : 2.0T zapach paliwa w samochodzie po odpaleniu silnika



zabsss
10th-September-2018, 13:55
Czesc wszystkim. Od czasu do czasu po wlaczeniu silnika i ujechaniu kilku km (np do swiatel albo innego zatrzymania) w kabinie czuc lekko paliwo. Nie dzieje sie tak zawsze, ciezko mi znalezc jakis wzor kiedy sie dzieje. Jak juz smierdzi to czuc to okolo 10 minut i albo przestaje albo juz nie jest takie odczuwalne. Istnieje spora ewentualnosc ze smierdzi tym paliwem z obiegu powietrza w jakis sposob. Co byscie sprawdzili? Calkiem niedawno wymieniony olej i filtr powietrza, ale to sie dzialo tez wczesniej wiec nigdzie tutaj problem na pewno nie lezy. Jakies podpowiedz co i jak byscie szukali ?

czejzee
10th-September-2018, 13:58
2.0t tak mają, często podczas wilgoci. Ktoś kiedyś mi tłumaczył, że w USA serwis nie chciał się tym zająć, ale jak przyciśnięto ich, to w końcu jakoś temu zaradzili... ja finalnie się do tego pryzwyczaiłem..

zabsss
10th-September-2018, 17:37
2.0t tak mają, często podczas wilgoci. Ktoś kiedyś mi tłumaczył, że w USA serwis nie chciał się tym zająć, ale jak przyciśnięto ich, to w końcu jakoś temu zaradzili... ja finalnie się do tego pryzwyczaiłem..

Hej dzięki za odp czyli nie jestem sam z tego co czytam. Tak sobie myślę z tą wilgocią... Rzeczywiście w ciągu ostatnich kilku dni (słonecznych) nic kompletnie nie czułem, a dwa razy wcześniej albo padało albo było jakiś czas tylko po deszczu. Nie wiem czy mi się chce do tego przyzwyczajać heh :D

candy81
10th-September-2018, 18:01
Potwierdzam, też czuję od czasu do czasu zapach paliwa. Już myślałem, że coś nie tak:bolt:

PawelInfi
19th-November-2018, 13:40
Wracając do tematu. Przyczyna w sumie jest dobrze znana w Mercedesie ;-) I wymiana tego wężyka razem z cybantami to dość prze... rąbana sprawa. Ale jakby to kogoś mocno irytowała w przyszłości to można ogarnąć.

11749

candy81
19th-November-2018, 15:03
Paweł to kwestia nieszczelności na cybantach? czy samego wezyka?

PawelInfi
19th-November-2018, 16:03
Z tego co wiem to jednego i drugiego po części. Głównie wina cybanta bo potrafi sie delikatnie zsunąć i paliwo potrafi się rosić na końcówce. Więc jeżeli się za to zabierać to lepiej wymienić wężyk + oba cybanty, tylko problem jest z zaciśnięciem tego dolnego, z racji umiejscowienia wężyka.

Maxx
20th-November-2018, 17:48
2.0t tak mają, często podczas wilgoci. Ktoś kiedyś mi tłumaczył, że w USA serwis nie chciał się tym zająć, ale jak przyciśnięto ich, to w końcu jakoś temu zaradzili... ja finalnie się do tego pryzwyczaiłem..

no , polemizowałbym .... u mnie ten problem pojawił się 3 tygodnie temu a samochód przez ponad 1,5 roku sprawował sie idealnie i przejeździł 2 sezony jesienno zimowe bez smrodu paliwa

a teraz po ok 3 min muszę jechac z otwartymi oknami aby sie nie udusić - coś ewidentnie jest rozszczelnione
co ciekawe na gorącym silniku nie ma takich objawów

PawelInfi
20th-November-2018, 20:40
Bo to występuje i będzie występować tylko na zimnym silniku, na rozgrzanym smród zanika.

Maxx
20th-November-2018, 20:59
PawelInfi , a gdzie szukać tego przewodu ? dysponujesz może jakimś zdjęciem

PawelInfi
20th-November-2018, 22:03
No przecież wrzuciłem zdjęcie w poście wyżej ;-)
Przewód idzie od pompy dołem przy grodzi, ciężki jest tam dostęp ale idzie ręce wepchnąć.

Maxx
21st-November-2018, 12:50
rysunek widziałem oczywiście , ale miałem na mysli fotke komory silnika z usunieta osłona
ze strzałeczką : tu macać lol

PawelInfi
21st-November-2018, 13:21
Boje się tam wsadzać telefon i pstrykać zdjęcie bo może spaść i zginąć w czeluściach piekielnych :D

zabsss
25th-November-2018, 23:29
Super ze cos sie pojawilo nowego w temacie. U mnie tak teraz "wali" paliwem w zimie po odpaleniu ze sie nie da wytrzymac. Poczatkiem grudnia jade do mechaniora bo nie wytrzymam z tym i wtedy ten rysunek na pewno bedzie bardzo przydatny. Tak na oko ile za te wezyki, cybanty i robote mniej wiecej? Bo do Infi nawet nie dzwonie oni pewnie krzykna 2 tysie :D

Duniol
28th-November-2018, 13:49
A ja z tym problemem pojechałem do ASO i po wstępnych oględzinach dowiedziałem się że zapach pochodzi z okolic pompy wysokiego ciśnienia.
Powiedzieli mi że na gwarancji wymieniają pompę a po gwarancji wymiana kosztuje: pompa 4800PLN a wymiana 800PLN dobrze że wtedy siedziałem.

Maxx
7th-January-2019, 17:54
podczas przegladu po 40tys wymieniono mi wężyk i "po problemie"
od 7 dni nie muszę jeździć z otwartymi oknami :D

candy81
7th-January-2019, 20:54
Dzisiaj przy -14 stopniach myslalem.ze zdechne.od.smrodu tego paliwa. Placiles cos dodatkowo za ta usluge?

Maxx
7th-January-2019, 21:12
Dzisiaj przy -14 stopniach myslalem.ze zdechne.od.smrodu tego paliwa. Placiles cos dodatkowo za ta usluge?

Nie , mamy jeszcze ponad rok gwarancji
W :infi: powiedzieli że mieli kilkanaście takich przypadków i zazwyczaj wymiana tego wężyka rozwiązuje problem

candy81
10th-January-2019, 14:23
11907
Wezyk zakupiony i odebrany. Niestety w Mercedesie bo PGD ma czas....i cenke:)
11908
Fakt, zabawy z tym troche bedzie. Potrzebny podnosnik i demontaz obudowy pompy wysokiego cisnienia

xenomorph17
14th-February-2019, 12:56
Witam. U mnie też śmierdziało, po email do serwisu Infiniti w Krakowie polecony mi abym zadzwonił na car assistance, z gwarancji samochodu. Zalecono mi nie poruszanie się samochodem gdyż może to grozić pożarem. Na drugi dzień przyjechała laweta po auto i dodatkowo przywieźli mi zastępcze. Naprawa trwała 2 dni w sumie ze sprawdzenie szczelności układu. Oczywiście wszystko w ramach gwarancji na auto. Nic za wężyk oraz naprawę jak i zastępcze nie płaciłem. Polecam skorzystać z serwisu a nie wąchać paliw w kabinie. Od tego głową boli.

Duniol
2nd-May-2019, 12:02
Wielkie DZIĘKI PawelInfi! Wczoraj wymieniłem wężyk i po problemie.
A w aso mnie chcieli naciągnąć na niezłą sumę.
Wielki szacun dla Ciebie!

zabsss
14th-May-2019, 11:54
Hej sam wymieniłeś ten wężyk ?

Duniol
3rd-October-2019, 14:54
Przepraszam że dopiero teraz! Ale tak sam wymieniłem. Było trochę zabawy i k..wy się sypały ale się udało!