PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Problem ze skrzynią



RALFM7
23rd-September-2018, 15:00
Pomocy Panowie!!! Jestem na autostradzie automat nie ciągnie, obroty rosną przy dodawaniu gazu a prędkość nie rośnie, jadę na manulau cały czas na 4tym biegu. Czy potrafi ktoś pomóc co się dzieje? Infiniti fx35 2005r.

sirtrojan
23rd-September-2018, 15:18
skrzynia coś kucnęła - sprawdz czy jest olej ew zmień go . - moze to pomoże.

bagnet jest miedzy grodziówką i silnikiem. przykrecany śrubą

http://www.ifans.pl/showthread.php?1938-Bagnet-oleju-w-skrzyni-bieg%F3w

RALFM7
23rd-September-2018, 15:32
Mam wrażenie że po prostu jest coś z 5tym biegiem bo nie ciągnie, przy ruszaniu biegi zmienia płynnie do 4tego biegu. Na manulau wrzuciłem 4ty bieg i z każdym kilometrem bliżej domu.

sirtrojan
23rd-September-2018, 17:42
zrozumiałem ze ślizga sie skrzynia i po zapieciu na 4 da sie jakoś jechać.
Tak czy inaczej zaczalbym od oleju choć wyglada to raczej na jakieś mechaniczne uszkodzenie.

tiger456
24th-September-2018, 13:05
Sprawa rozwiązana :)

sirtrojan
24th-September-2018, 13:08
czyli?

RALFM7
24th-September-2018, 22:12
Jutro się okaże... Narazie to wstępne informacje to błąd silnika (w trakcie jazdy na gazie) w wyniku czego skrzynia przeszła w stan serwisowy. Komp pokazuje błąd 5 biegu... Czy to tylko błędy? Czy spalone ścieżki? Jutro sie okaże...

RALFM7
25th-September-2018, 20:30
Panie i Panowie. Mechanior czyt. elektronik po wykasowaniu błędu silnika (taki sam był w skrzyni) i błędu hamulca przednich kół (w skrzyni) oraz wyczyszczeniu styków kostki przy skrzyni i jeździe próbnej z podłączonym kompem (nie znam nazwy ale kolega powiedział ze komp oryginalny z serwisu NISSANA serii 3 - podobno najnowszej) blisko 50 km na razie wszystko OK. Kolega powiedział że jeśli problem wróci będzie trzeba zajrzeć do skrzyni... JAK WRÓCI DAM ZNAĆ I OPISZE GO... może w ten sposób komuś pomogę. Jutro jadę zająć się GAZEM od którego to wszystko się zaczęło. WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJĘ ZA POMOC!!! BRAWO WY!!!