PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Światła Przeciwmgielne/oświetlenie LED Q50S Kanada



Bartosz1994
9th-November-2018, 13:50
Cześć wszystkim,
Czy ktoś się orientuje w sprawie lewej lampy tylniej w klapę. Po zdemontowaniu lampy (wersja kanadyjska) zauważyłem, że znajduję się wewnątrz lampy napis FOG, co mogłoby sugerować, że lampa posiada światła przeciwmgielne. Postanowiłem wymienić jedynie przełącznik świateł Kanada --> Europa licząc, że po włączeniu tylnych świateł przeciwmgielnych, światła zaświecą. Jedynie pojawiła się kontrolka, świateł przeciwmg tylnych jednak lampa nie zaświeciła. Proszę o informację, czy należy wymienić lampę czy jednak wystarczy jedynie zmienić ustawienia w komputerze?

Dodatkowy temat, dotyczy przedniego oświetlenia LED, czy istnieje możliwość ustawienia świateł, aby były zgodne z Polskimi normami czy należy wymienić prawą przednią lampę?

Z góry dziękuję za informacje.

slepy62
9th-November-2018, 15:02
Lampka bez przeciwmgielnych
11720

z przeciwmgielnymi
11721

Jeżeli założyłeś przełącznik EU i masz odpowiednią lampę - ma chodzić - ustawienia są bez znaczenia.
O ile pamiętam na Kanadę nie ma tylnych przeciwmgielnych
Lampa w serwisie :infi: PL jakieś. 500-zł

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=11722&stc=1

Bartosz1994
9th-November-2018, 18:26
Dzięki za odpowiedź, wszystko jasne.
Zamawiam lampę i do rejestracji.

slepy62
9th-November-2018, 22:14
Dzięki za odpowiedź, wszystko jasne.
Zamawiam lampę i do rejestracji.

https://archiwum.allegro.pl/oferta/infiniti-q50-2-2-d-lampa-tyl-lewa-prawa-i6986569136.html

będziesz miał z głowy przeróbkę kierunków - chyba że masz wersję z pomarańczowymi... o kurde to ogłoszenie archiwalne...
i jak widzę na aledrogo już nie ma lol widać za dużo Q50'tek przypłynęło zza wody lol

Bartosz1994
15th-November-2018, 14:34
W dniu dzisiejszym zamontowałem lampę, widoczną pod linkiem: https://allegro.pl/lampa-tylna-lewa-klapy-tyl-led-infiniti-q50-i7669819867.html?snapshot=MjAxOC0xMS0xM1QxNzowNTo0 NS43ODNaO2J1eWVyO2IyMDcyZTNlY2M3YjcwMmIxNTg0NzM4Mj A5OGZmNGY1Mzc2MDZiZjNhZTZhYjZhZWY5OGQ1YTFkOGFmMDI0 N2U%3D
Niestety w dalszym ciągu świeci się jedynie kontrolka świateł przeciwmgielnych tylnych, natomiast lampa nie reaguje. Przy podłączeniu "na krótko" wszystko się świeci natomiast przeciwmgłowe również nie działa. Czy może jest to wina uszkodzonej lampy? Czy raczej problem z samochodem?

slepy62
15th-November-2018, 17:02
W dniu dzisiejszym zamontowałem lampę, widoczną pod linkiem: https://allegro.pl/lampa-tylna-lewa-klapy-tyl-led-infiniti-q50-i7669819867.html?snapshot=MjAxOC0xMS0xM1QxNzowNTo0 NS43ODNaO2J1eWVyO2IyMDcyZTNlY2M3YjcwMmIxNTg0NzM4Mj A5OGZmNGY1Mzc2MDZiZjNhZTZhYjZhZWY5OGQ1YTFkOGFmMDI0 N2U%3D
Niestety w dalszym ciągu świeci się jedynie kontrolka świateł przeciwmgielnych tylnych, natomiast lampa nie reaguje. Przy podłączeniu "na krótko" wszystko się świeci natomiast przeciwmgłowe również nie działa. Czy może jest to wina uszkodzonej lampy? Czy raczej problem z samochodem?

Jak spiąłeś na krótko i przeciwmgielne świeci to znaczy że lampa jest OK - jak nie świeci to problem jest z lampą.

W każdym bądź razie jeżeli chcesz sprawdzić lampę po zamontowaniu w samochodzie - to pamiętaj że w ustawieniu przełącznika świateł na A (automatyczne) dopóki system nie włączy krótkich/mijania (czyli w "nocy") przeciwmgielne tylne nie będzie świecić (pomimo iż kontrolka TAK) - zresztą tak samo jak pozycyjne tył (światła dzienne są tylko z przodu),
przełącz dźwignię na krótkie/mijania i sprawdzaj w takim ustawieniu...

Bartosz1994
16th-November-2018, 17:24
Bardzo proszę o schemat bezpiecznikow oraz schemat instalacji elektrycznej. Kupiłem lampę ze sprawnymi swiatlami przeciwmgielnymi, natomiast dalej nie dziala po podłączeniu do samochodu.

slepy62
16th-November-2018, 18:01
Bardzo proszę o schemat bezpiecznikow oraz schemat instalacji elektrycznej. Kupiłem lampę ze sprawnymi swiatlami przeciwmgielnymi, natomiast dalej nie dziala po podłączeniu do samochodu.

Bardzo proszę:
- poszukać sobie na forum w odpowiednich działach - są linki do SERVICE MANUAL
- ściąg sobie i poszukaj ...
- chyba że ktoś robił, ma gotowca i Ci wyśle

Bartosz1994
16th-November-2018, 18:52
Niestety znalazłem jedynie SERVICE MANUAL, do wersji amerykańskiej gdzie lamp przeciwmgielnych tylnych brak. Irku bardzo dużo mi pomogłeś w złożeniu mojego auta za co jestem Ci bardzo wdzięczny, został już tylko jeden element jakim są światła przeciwmgielne tylne.

slepy62
16th-November-2018, 19:24
Niestety znalazłem jedynie SERVICE MANUAL, do wersji amerykańskiej gdzie lamp przeciwmgielnych tylnych brak. Irku bardzo dużo mi pomogłeś w złożeniu mojego auta za co jestem Ci bardzo wdzięczny, został już tylko jeden element jakim są światła przeciwmgielne tylne.

Niestety ja też mam wersję USA, Service Manual mam też w wersji USA...
- napisz na PRIV do PawelInfi - może Ci pomoże, podpowie czy podeśle jakieś materiały,
lub
- wybierz się do serwisu :infi: w W-wie ...
bo chyba jesteś pierwszym przypadkiem zza wody z takim problemem a przyczyn może być kilka
- bezpiecznik lub przekaźnik
- gdzieś uszkodzona instalacja, gniazdko, wtyczka lub coś w lampie
- inna instalacja w wersjach CAD niż w wersjach US (w to wątpię)
- może należy uruchomić taką opcję w service menu (ale o tym nigdy nikt nie pisał)

robert-q50-waw
8th-January-2019, 02:32
Ja problem mam podobny i u mnie brakuje przewodu do przeciwmgielnej w wiązce idącej do BCM (w prawym progu). @wlaziu zasugerował, żeby szukać połączenia lampy w BCM i od wczoraj to czynię.
Jeśli ktoś z Was ma schemat połaczeń BCM to chętnie skorzystam.

wlaziu
8th-January-2019, 21:50
A proszę. Ale mało z tego schematu wynika i jest on od anglika... Od przeciwmgielnej jest pin 88. Pozostałe 2 piny są od kierunkowskazu przyczepy.
11905

slepy62
9th-January-2019, 08:03
W amerykańskiej Service Manual jest także w kilkunastu miejscach informacja o "RR FOG" każdorazowo z gwiazdką i wpisem "if so equipped" na pewno w częściach Body Control System oraz Exterior Lighting System

robert-q50-waw
10th-January-2019, 22:51
@slepy62, @wlaziu,

Dzięki za pomoc, temat ogarnięty.
I teraz, żeby zostało coś dla potomności. W moim aucie nie było przewodu łączącego wtyczkę pod górną tapicerką bagażnika z modułem BCM (na prawym przednim słupku, w nogach pasażera).
Instalacja jest dość prosta:
- demontujemy schowek (cały, razem z obudową)
- demontujemy listwy progowe i osłonę słupka (uwaga, łatwo złamać zaczep)
- znajdujemy złącze 88 na jednej z wtyczek BCM (środkowa pozioma wtyczka, piąty przewód w dolnym rzędzie patrząc od strony tyłu samochodu - rysunek poniżej)
- sprawdzamy, czy podaje napięcie po włączeniu dźwigni
- ciągniemy przewód (można pewnie wykorzystać coś nieużywanego z wiązki, jak pociągnąłem nowy) i łączymy BCM z wtyczką w bagażniku (potrzebny demontaż tylnej kanapy)

i działa:), pod warunkiem, że mieliście już manetkę kierunkowskazów EU i lampę.

11911

WoWi
10th-January-2019, 22:58
@slepy62, @wlaziu,

Dzięki za pomoc, temat ogarnięty.
I teraz, żeby zostało coś dla potomności. W moim aucie nie było przewodu łączącego wtyczkę pod górną tapicerką bagażnika z modułem BCM (na prawym przednim słupku, w nogach pasażera).
Instalacja jest dość prosta:
- demontujemy schowek (cały, razem z obudową)
- demontujemy listwy progowe i osłonę słupka (uwaga, łatwo złamać zaczep)
- znajdujemy złącze 88 na jednej z wtyczek BCM (środkowa pozioma wtyczka, piąty przewód w dolnym rzędzie patrząc od strony tyłu samochodu - rysunek poniżej)
- sprawdzamy, czy podaje napięcie po włączeniu dźwigni
- ciągniemy przewód (można pewnie wykorzystać coś nieużywanego z wiązki, jak pociągnąłem nowy) i łączymy BCM z wtyczką w bagażniku (potrzebny demontaż tylnej kanapy)

i działa:), pod warunkiem, że mieliście już manetkę kierunkowskazów EU i lampę.

11911

Może w polifcie oszczędzają na wiązkach - w kolumnie kierowniczej nie ma chyba również wiązki od łopatek :-P

Taras110387
12th-May-2019, 11:34
Ja mam 2013/2014 rocznik, plug and play lampka nie zadziałała. Wtyczki dla łopatek są)

logistyk
14th-May-2019, 15:04
witam wszystkich serdecznie i oczywiście pozdrawiam jako nowy forumowicz.

już na wstępie podziekowania dla uczestników tego tematu.


proszę o dprecyzowanie "i łaczymy BCM z wtyczką w bagazniku" , zapewne ją zanjdę ale jak możecie doprecyzować to oszczędzę trochę czasu.

z góy dziękuję .

Matyzg
28th-July-2020, 19:42
Również nie wiem w którą wtyczkę się włączczyć. W bagazniku mam wszystkie kable te które w lampie przeciwmgielnej. Mam problem z demontażem oparcia bo siedzisko ściągnąłem, tam jest Też wtyczka?

slepy62
29th-July-2020, 12:51
Mam problem z demontażem oparcia

https://www.ifans.pl/showthread.php?8230-Q50-Hybird-Awaryjne-otwieranie-tylnej-klapy&p=50026&viewfull=1#post50026

Wprawdzie to do HYBRYDY ale mocowanie oparcia powinno być takie samo...

omeniq
8th-August-2020, 16:42
Zabrałem się za ten temat i ja :D W moim 2015 również po wymianie lampy i przełącznika zapala się tylko kontrolka na liczniku ale sama lampa się nie świeci.
Rozumiem więc, że zapewne nie mam też pociągniętego przewodu pomiędzy tymi kostkami BCM.

Z opisu powyżej wynika, że pierwsza kostka jest gdzieś za schowkiem? Druga natomiast gdzie dokładnie? W klapie bagażnika czy za oparciem tylnej kanapy? Ma ktoś jakieś fotki jak to dokładnie wygląda? :D

Taras110387
10th-August-2020, 07:41
Odpowiedź jest tu http://www.ifans.pl/showthread.php?7860-%A6wiat%B3a-Przeciwmgielne-o%B6wietlenie-LED-Q50S-Kanada&p=75096&viewfull=1#post75096

W bagażniku przewód można od śledzić od samej lampy. Robiłem to sam, i chyba robiłem zdjęcia, ale nie mogę znaleźć.

Taras110387
10th-August-2020, 07:55
Znalazłem
https://www.ifans.pl/showthread.php?4742-Q50-wersja-USA-vs-EU&p=78085&viewfull=1#post78085

Marcin
29th-November-2020, 20:58
Witajcie,

Mam pytanie o przednie lampy wersja Kanada/ USA - chce zmienić na Europę i nurtuje mnie kwestia czy lampy do polifta są inne niż do aut z pierwszych lat produkcji - mam na myśli full led z AFS?
Jeden ze sprzedawców na Allegro ma w opisie aukcji, że światła z polifta pasują do przedlifta ale odwrotnie już nie (nie świecą długie) - czy ktoś może to potwierdzić?

Tomek q50
14th-July-2021, 23:18
Witam na wstępie wszystkich. Moje q50 stoi już koło domu aktualnie kończę składać. Słuchajcie mam problem z przeciwmgielnym z tyłu. Mam lampę sprawna działa na krótko, manetka też już wleciała kontrolka na desce jest światło nie świeci. Pociągnąłem przewód od lampy do wtyczki o której mowa (tak mi się wydaję) dalej nic. Chyba że to nie ta wtyczka. Czy któryś z kolegów spotkał się z takim problemem. Karmienie że jak włączam przednie mgłowe słyszę przekaźnik przy zasterowaniu tylnej zapala się tylko kontrolka ale żadnego przekaźnika nie słyszę. Proszę o pomoc w poniedziałek chce już zholowac auto na przegląd.
Jeszcze jedno pytanie czy odlaczaliscie przednie pomarańczowe obrysy?

wlaziu
15th-July-2021, 01:36
Na klikanie nie licz, tylne zapala bcm bez przekaźnika. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w zły pin się wpiąłeś (bo zapala Ci się na desce). Wrzuć zdjęcie w co się wpinasz, sprawdź czy na wybranym pinie pojawia się 12v. Pamiętaj, że od któregoś rocznika trzeba ciągnąć przewód do modułu bcm że względu na odchudzoną wiązkę.

Tomek q50
15th-July-2021, 12:11
Pamiętaj, że od któregoś rocznika trzeba ciągnąć przewód do modułu bcm że względu na odchudzoną wiązkę. O jakim odchudzeniu wiązki piszesz? Między lampą a bcm mam dołożony przewód. Zrobię dzisiaj zdjęcie który pin i kostka. Ale gdyby kostka i pin był ok to czego szukać?

Tomek q50
15th-July-2021, 19:15
15620
Witam zdjęcia wtyczki z przewodem

wlaziu
16th-July-2021, 15:21
Pin wydaje się prawidłowy.
Zobacz czy na:
1) włączonym silniku (ew. zapłon);
2) światłach w pozycji mijania (nie auto);
3) po włączeniu manetką i zapaleniu się żółtej kontrolki;
Na pinie pojawia się 12v względem masy.

Veru
14th-August-2021, 20:11
I teraz, żeby zostało coś dla potomności. W moim aucie nie było przewodu łączącego wtyczkę pod górną tapicerką bagażnika z modułem BCM (na prawym przednim słupku, w nogach pasażera).
Instalacja jest dość prosta:
- demontujemy schowek (cały, razem z obudową)
- demontujemy listwy progowe i osłonę słupka (uwaga, łatwo złamać zaczep)
- znajdujemy złącze 88 na jednej z wtyczek BCM (środkowa pozioma wtyczka, piąty przewód w dolnym rzędzie patrząc od strony tyłu samochodu - rysunek poniżej)
- sprawdzamy, czy podaje napięcie po włączeniu dźwigni
- ciągniemy przewód (można pewnie wykorzystać coś nieużywanego z wiązki, jak pociągnąłem nowy) i łączymy BCM z wtyczką w bagażniku (potrzebny demontaż tylnej kanapy)

i działa:), pod warunkiem, że mieliście już manetkę kierunkowskazów EU i lampę.

11911

dzięki za pomoc.
jedna uwaga: nie trzeba demontować schowka, tylko samą osłonę dolną pod schowkiem, później listwa progowa a na końcu osłona słupka i widać BCM.
u mnie złącze 88 było puste, więc trzeba było dodać przewód.
pozdro

Tomek q50
22nd-September-2021, 15:47
Witam wracając do tematu przeciwmgielnego z tyłu. Nadal nie działa, już jeżdżę ale chcę to wszystko mieć sprawne. Czy jest może jakiś bezpiecznik do sprawdzenia lub coś innego, średnio znalazłem jakieś informacje na ten temat co do schematu bezpieczników przekaźników. Rozbiore silnik w drobny mak, ale elektryka nie jest moją dobra stroną, ale jestem uparty i staram się sam naprawiać swoje samochody.
Czy jest ktoś wstanie naprowadzić mnie na to co przeoczyłem albo co mam jeszcze sprawdzić? Pozdrawiam

Azkel
24th-September-2021, 07:34
Sprawdź czy kabel dobrze styka ci w kostce, u mnie to był główny problem. No i upewnij się że na pewno dobrego pinu używasz, najlepiej multimetrem. Wpinasz się w masę i drugim przewodem w kostkę bezpośrednio lub w docelowy kabel.

Tomek q50
20th-October-2021, 23:43
Witam, problem w tym że nie pojawia mi się na tym pinie stałe napięcie. Ciągle próbkuje pojawia się tam na ułamek sekundy znika na kilka i tak w kółko.... Nie chcę drutowac che to mieć działające. Manetka EU lampka na desce zapala się normalnie napięcia stałego brak. Sama lampa na krótko działa

szynszylus
7th-January-2023, 20:31
cześć, rozwiązał ktoś problem braku napięcia na 88 pinie? Co należy dalej zrobić, sprawdzić?

omeniq
9th-January-2023, 08:08
cześć, rozwiązał ktoś problem braku napięcia na 88 pinie? Co należy dalej zrobić, sprawdzić? Napięcie jest dopiero po podłączeniu obciążenia prawdopodobnie - kiedyś z kolegą w Q60 rozkminialiśmy o co chodzi a dopiero jak podłączyliśmy lampę, to zaczęło działać. Miernik nic nie wskazywał mimo przekręconej manetki.

szynszylus
12th-January-2023, 15:28
Dzięki, wielkie. Było jak piszesz, po podłączeniu lampy pojawiło się napięcie więc wystarczyły podciągnąć kabelek z BCM za kanapę.

jarus72
17th-September-2023, 11:41
Cześć u mnie niestety,nie działa po podpięciu
Pod pin 88 i za kanapę.
Lampa podlączona manetki eu zapalają się przednie halogeny, drugi raz przełączam kontrolka na liczniku widoczna ale brak napięcia na pinie 88.Co jeszcze sprawdzić jakieś sugestie.