PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Nawigacja



red
28th-November-2010, 00:17
Własnie przywiozłem fX-a z usa. Może ktoś pomoże mi w temacie przerobienia nawigacji na Automapę EU. wiem , że nawet w infiniti polska zalecają po cichu tę operację.

sirtrojan
28th-November-2010, 13:54
Z profilu wyczytałem że masz II gen. FXa. Z moich ostatnich ustaleń nie ma możliwosci przerobienia jej na Automapę. Nie działa podpinanie na zewnętrzne naviboxy ponieważ sygnał do monitor nie ma wejść analogowych ( RGB) tylko cyfrowe. Info z przed pół roku wiec mogło się coś zmienić.

red
28th-November-2010, 14:59
Dzieki kolego!
dwa miesiace temu otrzymałem namiary:
http://allegro.pl/nawigacja-europa-do-infiniti-fx-ex-g-qx-automapa-i1263646198.html
Kontaktowałem sie z nimi telefonicznie. Twierdzono, że navi działa bez problemu. Auto Mapa jest wgrana na kartę SD.Przepytując konsultantów w Infiniti centrum (raczej polecam Katowice-bardziej asertywni) w obu firmach zasugerowano mi właśnie wyzej cytowaną firmę.Okazuje się, że wysyłają tam również klientów kupujących auta w ich salonach. Firmawa Navi infiniti to w europie porażka.Jeśli nie znajdę odpowiedniej firmy gdzieś bliżej zachodniej granicy pewnie skorzystam z ich usług.

sirtrojan
28th-November-2010, 15:06
Wiem że ta firma robi nawi z I gen. Co do II nie wiem. Może nastąpił jakiś progres i już można montować AM do II gen - o tyle fajniejsza opcja że można użyć fabrycznego ekranu dotykowego zamiast sterowania z pilocika z touchpadem.

edit - widzę w ich galerii że zrobili AM w II gen czyli można :thumb:

Gdyby to Andrzej wiedział jak szukał navi do swojego 50s ;)

bronski
5th-February-2011, 13:35
Witam kolegów :) Moglibyście podrzucić kontakt do tej firmy, bo link do allegro prowadzi już tylko do archiwum :(

sirtrojan
5th-February-2011, 13:59
http://allegro.pl/nawigacja-europa-do-infiniti-fx-ex-g-qx-automapa-i1441165208.html
a
II jest w Józefowie tez sie wystawiali na alle.
Szukaj po haśle nawigacja FX

bronski
7th-February-2011, 21:42
Dziękuje bardzo i pozdrawiam :)

ZYZIO
7th-February-2011, 23:26
Ja mam taka oto sugestie, po co bawic sie w przerabianie navi za okolo 2200. wystarczy kupic ipada, odpalic na nim navi i cieszyc sie, jak pokazuje droge prawie jak w telewizorze;)

sirtrojan
7th-February-2011, 23:36
hehe nie dziękuję.
to juz wole nawi z mini pilocikiem, w końcu po coś jest ten 8" monitorek w naszych autkach. trzeba robić z niego użytek.

bronski
11th-February-2011, 13:29
Witajcie mam inny pomysł może ktoś wykorzysta. Wystarczy podłączyć pod wejście AUX w samochodzie telefon który ma wyjście VIDEO (TV) np. OMNIA i na niej uruchomić np Auto Mapę. Użytkowo to to samo co instalacja naviboxa z touch padem, bo trasę musimy ustawić w telefonie. Problemem jest tylko to, że AUX wyłącza się automatycznie po ruszeniu pojazdu , ale gdzieś na forum widziałem jak to przerobić (muszę to odszukać-pomóżcie :) ). A kosztowo : kabelek TV do telefonu ok 24 zł, telefon może być używany 600-700 zł i Auto Mapa. Jak znajdę link dotyczący wyłączenia funkcji wyłączania AUX i nie będzie to zbyt skomplikowane to spróbuję to zrobić i dam znać :).

bronski
11th-February-2011, 13:33
Mam:) : http://www.ifans.pl/showthread.php?732-dvd-blokada do kompletu

sirtrojan
11th-February-2011, 16:12
hehe wszystko fajnie ale masz II generacje tam wszystko jest łatwiejsze :)
Żeby podłączyć AUX do FXa I gen albo G35 ( oba z kolorowym monitorem ) trzeba zainstalować specjalny moduł który sam w sobie nie jest też tani - coś ok 200 usd wiec o taką kwotę trzeba powiększyć twoje wyliczenie.

swoja drogą pewnie dorobię kilka ikonek prefixów do forum żeby było można określić którego modelu dotyczy temat.

bronski
23rd-June-2011, 11:18
Witam ponownie . Jak obiecałem po zrobieniu przesyłam filmik:


http://www.youtube.com/watch?v=sMd-k_GD4u8


Jakość wyświetlanego obrazu jest trochę gorsza niż oryginalnej nawigacji, ale ...;)
Zegar jak widać chodzi bez problemu i najważniejsze system głośnomówiący też !
Pozdrawiam

sirtrojan
23rd-June-2011, 11:24
na czym to postawiłes?
zrób dokladną listę prac to przyda się innym użytkownikom.

no ... dobra robota.
AM to moja ulubiona mapka :)

red
31st-July-2011, 15:54
Dzięki kolego Bronski! Zgodnie z Twoja propozycją podłączyłem Automape z Omni.Rzeczywiście działa! Jedyny mankament to fakt,ze nawigacja działa i podaje komunikaty tylko wtedy gdy wybierze się opcją AUX. W tym samym czasie nie można słuchać np.muzyki a tak jest przy fabrycznej Navi. Jednak ta niedogodność warta jest chyba trzech tysięcy. zresztą nie wiem czy w wypadku montażu Navi boxa nie jest tak samo.Jeszcze raz dzięki za instrukcje.
Ps.mam problem z czujnikami ciśnienia w oponach o zmianie felg, ale o to popytam w dziale "opony"
Pozdrawiam