PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Gdzie można kupić popychacze zaworowe ("szklanki") za rozsądną cenę ?



tony822
13th-December-2018, 23:54
Witam

Czy, któryś z kolegów może mi napisać, gdzie można dostać za jakieś rozsądne pieniądze popychacze zaworowe do FX35 ? (silnik VQ35DE).
W ASO gęgają sobie za jeden od 200 do 300 zł, zamienników nie udało mi się znaleźć w moich lokalnych sklepach, w internecie też nic ciekawego nie wygrzebałem.
Przymierzam się do wymiany być może paru "szklanek", a ta cena w ASO jest wprost zabijająca.

Przeszukałem forum, ale nie widzę zbytnio informacji gdzie w PL można takowe za jakąś rozsądną cenę kupić (może słabo szukałem).
Podrzućcie proszę jakieś informacje, gdzie można je nabyć w PL, czy to w ogóle możliwe ?

I jeszcze jedno pytanie, w jednym z wątków kolega Tomasz88 użył sformułowania "napinacze wtrysków" - czy może mnie ktoś oświecić cóż to takiego jest ?
Silnik mi "cyka", a u kolegi Tomasz88, rzekomo wymiana/naprawa "napinaczy wtryskiwaczy" rozwiązała problem, być może i mi się przyda taka naprawa, chociaż wydaje mi się że to jednak zawory.

sirtrojan
14th-December-2018, 04:11
Spróbuj zalać marvel mistery oil. To taka płukanka i pomaga na halasujace popychacze nie oblepia ich a czyści. Dolewasz do oleju i normalnie na tym hulasz.

tony822
14th-December-2018, 14:51
Ok, może i można by było spróbować.
Ja jednak chcę problem usunąć permanentnie - raz a dobrze - tylko te części - eh może uda się coś sprowadzić, a jak nie to będę musiał wyrzucić kasę na te z ASO.

Wprawdzie jeden kolega napisał, że ma komplet do FX50 z silnikiem przypuszczalnie VK50VE (czy jakoś tak), sprawdziłem w service manualu oba silniki i wychodzi że średnica popychacza, a w zasadzie zakres średnicy jest o 0,003 w górę tj.:

VQ35DE ma 33.977 - 33.987 mm
VK50VE ma 33.980 - 33.990 mm

przy czym gniazdo popychacza ma średnicę:
VQ35DE 34.000 - 34.016 mm
VK50VE 34.000 - 34.016 mm

wychodzi, że tyle samo natomiast tolerancja pasowania gniazd popychaczy dla tych silników wynosi kolejno o 0,003 mm w dół:
VQ35DE 0.013 - 0.039 mm
VK50VE 0.010 - 0.036 mm

Prawie by było, ale ta dolna granica hmm.

Generalnie nie znam wysokości "szklanek" dla obu silników, ale krzywka na wale korbowym ma rozmiar:
VQ35DE 44.865 - 45.055 mm
VK50VE 45.475 - 45.665 mm

Możliwe, że to nie ma znaczenia bo głowica dla VK50VE jest inna, stąd większy rozmiar.

Inna sprawą jest oznaczenie popychaczy, w moim VQ35DE zaprezentowane, są one oddzielnie jako dolotowe i wylotowe np. 788U(dolot) i 788R (wylot), a w VK50VE jest tylko jedno oznaczenie 788P.

Nie mam pewności, że będą poprawne dla mojego silnika. Jeśli ktoś ma wiedzę w tej materii, bądź praktykował coś takiego to chętnie poczytam wypowiedzi kolegów.

sirtrojan
15th-December-2018, 21:02
https://www.z1motorsports.com/cylinder-head-and-valve-cover/nissan/oem-vq-valve-lifter-p-9764.html

tu mozesz kupic i wybrać sobie wysokość :)

tony822
15th-December-2018, 23:42
Ooo widzisz - i to jest to :)

Szkoda tylko, ze u nas nie ma takich cen :(.

Muszę złapać tylko kontakt z jednym z kolegów w sprawie ewentualnej wysyłki z USA.

Zobaczymy najpierw jak otworze pokrywy zaworów i zbadam luzy, bo być może jest szansa na małe "sudoku" ze szklankami, tzn. tak je poprzekładać żeby uzyskać wszędzie stosowną tolerancję - zobaczymy.

Dzięki za wrzutkę.

Grucha
16th-December-2018, 12:02
Spróbuj zalać marvel mistery oil. To taka płukanka i pomaga na halasujace popychacze nie oblepia ich a czyści. Dolewasz do oleju i normalnie na tym hulasz.Grześ, gdzie kupić to cudo?
Bo lookam i nie widzę w PL...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

tony822
16th-December-2018, 15:11
Grześ, gdzie kupić to cudo?
Bo lookam i nie widzę w PL...

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka

Dołączam się również pod pytanie.
Jak również ciekawi mnie to, że Grzesiek napisał, że dolewa się tego do silnika i normalnie jeździ. To rozumiem, że wlewam do silnika teraz i jeżdżę aż do następnej wymiany oleju i znowu dolewam i tak sobie na tym jeżdżę. Jak długo taki proces zachowywać ? tzn. ile razy tak robić, żeby uzyskać jakikolwiek efekt (zakładając, że przyczyną są oblepione szklanki itp.)

slepy62
16th-December-2018, 18:06
Spróbuj zalać marvel mistery oil. To taka płukanka i pomaga na halasujace popychacze nie oblepia ich a czyści. Dolewasz do oleju i normalnie na tym hulasz.

https://www.ebay.com/itm/Marvel-Mystery-Oil-16-oz-Automotive-and-Marine-Engines-Gas-or-Diesel-MM12R/142731020640?epid=600821288&hash=item213b6e8960:g:oEcAAOSwvRpas9HL:sc:USPSPrio rityMailPaddedFlatRateEnvelope!60018!US!-1:rk:3:pf:0

sirtrojan
16th-December-2018, 18:54
miałem zapchane popychacze w volvo - po około 1k km z tym dodatkiem jest duża poprawa.

to nie cudowny środek na zużyty silnik a raczej rodzaj długoterminowej płukanki. na pewno na plus że można normalnie na tym jeździć aż do kolejnej wymiany.

Grucha
17th-December-2018, 23:30
Irku, czy Ty masz jakieś możliwości, aby ściągnąć to w rozsądnych kosztach wysyłki?
Bo jak idę przez transakcję ebay, to wychodzi jakaś kuriozalna wartość :)

slepy62
17th-December-2018, 23:57
Irku, czy Ty masz jakieś możliwości, aby ściągnąć to w rozsądnych kosztach wysyłki?
Bo jak idę przez transakcję ebay, to wychodzi jakaś kuriozalna wartość :)

Mogę dorzucić do jakiejś paczki. Dam znać na PRIV